Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

na dole przestawiasz w tej zakladce z timingami i fsb, przestawiasz cos tam na manual i pokazuja Ci sie dwie dodatkowe opcje, mianowice MAL i RP ;) jak to do przestawienia sie nazywalo nie pamietam ,ale wiem ze jest na dole ,w tej zakldace co napisalem.

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie udalo osiagnac 290mhz a na pamieciach 2.5 3 3 7 1T przy cpulink 400

 

dajac wiecej na fsb wyskakuja juz bledy w superpi... czy to wna pamieci (2x512) czy tego ze procek potrzebuje wiecej voltow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na 133 bo 166 juz nie wstaje wogole (cpu/12)

 

aha i jakaiej wartosci hyper transport na tej plycie nie nalezy przekraczac? bo teraz jak pisze mam ponad 1100

Dołączona grafika

 

 

btw.... opo zwiekszales napiecie na procku na 1.55 ze masz taki wynik o/c??

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki za pomoc z modBIOSEM GPU mam na 570MHz potem sa juz krzaczki, a teraz mam pytanko co do pewnych opcjii mianowicie ustawilem sobie RP 4ns i MAL 8ns czy to dobre wyniki ? gdy ustawie na mniej komp nie chce wstac, pozatym sa jeszcze nieznane mi ocpje :

CPU - NB Link Speed

NB - SB Link Speed

jak mam tutaj ustawic im wiecej tym lepiej czy im mniej tym lepiej ??

 

z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie kupiłem tą płytę i Semprona 2800+ w wersji OEM i według mnie za 430zł nic lepszego nie mozna znaleźć .

Po wgraniu zmodyfikowanego Biosa coś takiego udało mi się wyciągnąć.

http://img122.imageshack.us/my.php?image=screen7lm.jpg

Dodam że normalnie używam HTT=310 i bez problemów.Napięcie standardowe 1.4V bez żadnych modów Napięcie na pamięciach ustawione na High.Przesmarowane oba chipsety AS5 chłodzenie bez zmian

Na procku AS5 i Cooltek Auras 92 na 5V ,ogólnie cisza .Gpu na 530MHz. pasywnie i odziwo chłodne, może jeszce trochu pociągne.

Edytowane przez grayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co ciekawe proc i nawet superpi 1M przejdzie na HTT 319MHz i 1.4V ale wtedy pamięci nie wyrabiają na tym dzielniku więc ogólnie nieoplacalne.Pamięci do 250MHz na 1T dochodzą a potem zwis niezaleznie od timingów i napięcia.Proc pierwszy lepszy OEM ze sklepu bez selekcji mam drugiego z BOXa i na HTT=290MHz.i 1.4 V wymięka.

Pamięci kupione pare lat temu do duala na s.478 różnią się tylko jedną cyfrą na numeże seryjnym Były zrobione jedna po drugiej.Teraz nowe Hynixy to kicha max.225MHz. na 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie tą płytkę z sempkiem 2800+ i mam temperature mosta północnego 35*C, czy to nie zadużo temperatura procesora 32*C. Powiedzcie mi czym mierzycie napięcia wiem, że najlepiej miernikiem, ale chodzi mi jakim programem z windy szczególeni chodzi mi o 12V i napiecie DDRów. U mnie w evereście są przekłamania, również w smart guardianie oraz speedfanie. W everest ultiamte edition napiecie sie zgadza ale nie wyswitla on napiecia 12V i ddrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy żeby taki wynik wykręcić trzeba trafić na odpowiedniego procka i płytkę, czy na wszystkich da się tak wykręcić...?

Pozdrawiam

DraKoN

POdstawa to proc i pamieci,mobo nie musi byc po selekcji

 

 

 

 

 

Mam właśnie tą płytkę z sempkiem 2800+ i mam temperature mosta północnego 35*C, czy to nie zadużo temperatura procesora 32*C. Powiedzcie mi czym mierzycie napięcia wiem, że najlepiej miernikiem, ale chodzi mi jakim programem z windy szczególeni chodzi mi o 12V i napiecie DDRów. U mnie w evereście są przekłamania, również w smart guardianie oraz speedfanie. W everest ultiamte edition napiecie sie zgadza ale nie wyswitla on napiecia 12V i ddrów.

bo masz wersje freeware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta płyta jest lepsza od gigabyte z 6100 (nazwy nie pamietam ale chyba k8n51gmf)

chipset ten sam grafa też a producent bardziej uznany wiec moze by dołozyc te 30 zł?

 

Która płyta lepza i dlaczego?

Edytowane przez mateuszC93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta płyta jest lepsza od gigabyte z 6100 (nazwy nie pamietam ale chyba k8n51gmf)

chipset ten sam grafa też a producent bardziej uznany wiec moze by dołozyc te 30 zł?

 

Która płyta lepza i dlaczego?

napewno GB ma zawsze problemy z temp,a ja nieznam zadnej dobrej mobo tej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelm sie ostatnio rozgladac po tematach o AMD 64bit. Tak sie zastanawialem nad kupnem semprona 2600/2800 i plyty Gigabyte K8NS na NF3, a ze mam karte na AGP, to ta konfiguracja bedzie jak znalazl. Jednak w trakcie przegladaniu tematow rzucil mi sie w oczy ten temat i teraz mam prawdiwy dylemat. Otoz ta plyta ma zintegrowana grafe i port PCI-E, na tej zintegrowanej karcie mozna przeczekac do doplywu kasy i kupic co na PCI-E, a obecna karte upchnac chociazby na allegro. Tak wiec ten asrock jest bardziej przyszlosciowy, ale widze, ze ma pare wad i tu mam konkretne pytanie - czy to mobo bedzie dzialac z pamieciami elixir - moze ktos testowal? Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo nie ma nic do pamięci, kontroler znajduje się w procku.Nie widze przeciwskazań elixir to elixir jak każda pamięć.Kłopoty mogą być tylko przy łączeniu pamięci różnych producentów ale to tylko czasami.A mobo fajne ma parę wad ale zdecydowanie więcej plusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec ten asrock jest bardziej przyszlosciowy, ale widze, ze ma pare wad i tu mam konkretne pytanie - czy to mobo bedzie dzialac z pamieciami elixir - moze ktos testowal? Z gory dzieki

Testoewałem , działa , elixiry kupione w arescie(jako OEM-y),dwustronne na kościach nanya (info z sandry) poleciały na 252MHz przy timingach 3-4-4-9 1T (no dokładnie nie pamiętam ale jakoś tak).

 

Kupujesz to mobo i sempa 3000 (OEM z literkami BX w oznaczeniu) albo 2600(jak obok) i lakier grafitowy , no i w zasadzie jest to maximum stosunku jakości do ceny i w tej kategorii cenowej za bardzo już sie nie da przykombinować bez utraty gwarancji...

Vcore lakierem czy też z biosu(dla proców z cnq) kończy sie na 1,55 V + 0,05 V w prezencie od Asrocka , dalsze podnoszenie napięcia tylko za pomocą hardmoda no ale wtedy tracisz gwarancje.

W zasadzie kupując pierwszy komplet masz gwarantowane 2,5GHz bez babrania sie w jakiekolwiek mody fizyczne.

Jeżeli na tej płycie z sempem 3000 i wyżej dostępne są połówkowe mnozniki dla procka to mozna przy okazji zgrac wszystko do kupy tak zeby i proc i pamieci były jednocześnie wysokotaktowane

 

Pytanie do posiadaczy sempów 3000: jak jest z tym mnożnikiem proca? Są połóweczki czy nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testoewałem , działa , elixiry kupione w arescie(jako OEM-y),dwustronne na kościach nanya (info z sandry) poleciały na 252MHz przy timingach 3-4-4-9 1T (no dokładnie nie pamiętam ale jakoś tak).

 

Kupujesz to mobo i sempa 3000 (OEM z literkami BX w oznaczeniu) albo 2600(jak obok) i lakier grafitowy , no i w zasadzie jest to maximum stosunku jakości do ceny i w tej kategorii cenowej za bardzo już sie nie da przykombinować bez utraty gwarancji...

Vcore lakierem czy też z biosu(dla proców z cnq) kończy sie na 1,55 V + 0,05 V w prezencie od Asrocka , dalsze podnoszenie napięcia tylko za pomocą hardmoda no ale wtedy tracisz gwarancje.

W zasadzie kupując pierwszy komplet masz gwarantowane 2,5GHz bez babrania sie w jakiekolwiek mody fizyczne.

Jeżeli na tej płycie z sempem 3000 i wyżej dostępne są połówkowe mnozniki dla procka to mozna przy okazji zgrac wszystko do kupy tak zeby i proc i pamieci były jednocześnie wysokotaktowane

 

Pytanie do posiadaczy sempów 3000: jak jest z tym mnożnikiem proca? Są połóweczki czy nie ma?

Juz naczytalem sie wiele na ten temat, ale ponoc semprony na 754 kreca sie jak same chca, tzn nawet dwa blizniacze moga miec rozne osiagi. Osobiscie planuje zakup Sempa 2600 albo 2800, roznia sie cache L2. Ponoc ten pierwszy (co juz mowiles) dobrze sie kreci, ten drugi zapewne tez nie bedzie odstawal. Musze tylko jakos upchnac mojego Radeona 9550, bo przez jakis czas bede jechal na zintegrowanej. Martwi mnie jedna wada tej konstrukcji (jak wszystkich pochodnych nf4), ze ma malo gniazd pci, zeby chociaz sie nie gryzla z tunerem TV Leadteka, bo z tego co slyszalem czasem w nowych konstrukacjach bywaja problemy.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz 2800 bo keszu więcej i sie przydaje a krecenie to samo, poprawisz napięcie lakierem grafitowym i w sumie 2,5GHz powinno sie udać.Ważne żeby oema kupić bo wśród oemów łatwiej trafić na dobrą sztuke.Zapytaj Genetixa czy ma jakieś selekty do sprzedania.Gdzieś na końcu oznaczenia proca są 4 cyerki i jak w k7 oznacza to date partii.Swojego sempa kupiłem w pażdzierniku 2005 ,nie patrzyłem na oznaczenie ale myśle że z miesiąc to leciał z fabryki, przez pośredników aż do arestu.Kup płyte a jak sie bedzie gryzła z tunerem(no raczej nie powinna) no to oddasz do sklepu i weżmiesz inną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem prawie przekonany co do zakupu :), jeszcze jedno finalne juz pytanie - czy ta plyta nie ma czasem umieszczonego za blisko slotu PCI-E w stosunku do PCI, bo co wieksze karty (z wiekszym chlodzeniem) moga poprostu zaslonic jedeno gniazdo PCI, a ich tam za duzo nie ma. Ma moze ktos na tej karcie jakas nowsza grafike i wie jak to wyglada.

 

Update

 

Torche jednak zasmucil mnie ten artykul, ponoc nie dalo sie zamontowac boxowego chlodzenia, a moje przypuszczenia co do rozbudowy sie potwierdzily. Jescze raz prosze o opinie, bo chcialbym to skofrontowac z rzeczywistoscia.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem prawie przekonany co do zakupu :), jeszcze jedno finalne juz pytanie - czy ta plyta nie ma czasem umieszczonego za blisko slotu PCI-E w stosunku do PCI, bo co wieksze karty (z wiekszym chlodzeniem) moga poprostu zaslonic jedeno gniazdo PCI, a ich tam za duzo nie ma. Ma moze ktos na tej karcie jakas nowsza grafike i wie jak to wyglada.

 

Update

 

Torche jednak zasmucil mnie ten artykul, ponoc nie dalo sie zamontowac boxowego chlodzenia, a moje przypuszczenia co do rozbudowy sie potwierdzily. Jescze raz prosze o opinie, bo chcialbym to skofrontowac z rzeczywistoscia.

ja tam z zalozeniem boxa nie miałem zadnego problemu, a co do grafy to nie wiem bo mam zintegrowana, z prockiem chyba cos im sie pomyliło?

montowałem boxa u 3 kumpli na tej samej mobo i tez nie było problemów

Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stregobor ja na swojego sempa założyłem wiatrak któr wcześniej miałem na celinie 1,7(arctic 4TC) B) , a u kumpla bez problemu wlażł na tą płyte(na procka) wielki pentagram z miedzi i nigdzie nie wychaczył.A dla lekkich podkręcaczy to ocena za jakośc/cena powinna być 8/10 .Zreszta jak płyte katowali na egiełdzie to modbiosów ani innych wynalazków do niej nie było, i na to trza brać poprawke.

Jak chcesz być pewnym to zamiast tej płytki kup gigabyte k8ne rev1.0(ważne!!) tam masz sporo miejsca na wszystko.Możesz jescze łyknąc Abita AV8(test na egiełdzie). A radka jak opchniesz to pare groszy dołożysz i kupisz x1300pro(za 250zeta to jest dobra karta a po tyle teraz śmigają na allegro, moze nawet taniej, no i jescze gwary nie zdążyły stracić :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stregobor ja na swojego sempa założyłem wiatrak któr wcześniej miałem na celinie 1,7(arctic 4TC) B) , a u kumpla bez problemu wlażł na tą płyte(na procka) wielki pentagram z miedzi i nigdzie nie wychaczył.A dla lekkich podkręcaczy to ocena za jakośc/cena powinna być 8/10 .Zreszta jak płyte katowali na egiełdzie to modbiosów ani innych wynalazków do niej nie było, i na to trza brać poprawke.

Jak chcesz być pewnym to zamiast tej płytki kup gigabyte k8ne rev1.0(ważne!!) tam masz sporo miejsca na wszystko.Możesz jescze łyknąc Abita AV8(test na egiełdzie). A radka jak opchniesz to pare groszy dołożysz i kupisz x1300pro(za 250zeta to jest dobra karta a po tyle teraz śmigają na allegro, moze nawet taniej, no i jescze gwary nie zdążyły stracić :razz: )

Heh, z ciekawosci wszedlem na forum tyg. komputerowego i tam wlasnie zganili ich za ta recenzje, po swietach maja zamiar napisac ja od nowa i postawic plycie ocena wyzsza o conajmniej dwa oczka. Przeczytalem w miare dokladnie caly topic i jestem zdecydowany na zakup tego asrock'a i w tygodniu ide sie za nim porozgladac w sklepach, tylko to jest bol, ze bede musial sie rozstac z moim nieprzyszlosciowym juz radkiem 9550, a chce go jak najszybciej sprzedac (moze ktos zna kupca na 9550 za niewielkie pieniadze? - jesli tak to kontakt na PW lub GG). W sumie tendecja na rynku jest taka, ze te same modele na pci-e sa drozsz od swych odpowiednikow na agp, a roznica w cenie bedzie sie poglebiac. Mysle, ze jakos przezimuje na tym GF 6100, a za duzo nie gram, a z tego co slyszalem to karta ta wspiera wszystko to co GF z seri 6xxx (czyli purevido - wsparcie dla filmow HD) oraz DX 9.

 

A co chlodzenia, jak kupie semrpona oemowego, to kupie do niego AC Freezera 64PRO? Mam nazdiej, ze podejdzie

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc :D

 

Mam takie pytanko. Mam zamiar kupic plyte K8NF4G-SATA2 , a dokladniej K8NF4G-SATA2 R2.0 bo taka widzialem ostatnio w sklepie. z tego co udalo mi sie ustalic, to rozni sie ona jedynie kodekiem audio ( Ac97 zastapiony zostal kodekiem HD).

 

Czy macie juz jakies doswiadczenia z ta plyta , chodzi mi przede wszystkim o to czy nie jest ona gorsza od poprzedniczki. i czy daje sie rownie dobrze krecic jak K8NF4G-SATA2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...