Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, już podłączyłem ten reset.

 

Niestety nie mam dźwięku mimo iż sterowniki są zainstalowane.

Sprawdzałem nawet na Linuksie liveCD i też nie ma dźwięku więc raczej nie jest to problem oprogramowania.

 

Co robić, jak sprawdzić co jest powodem braku dźwięku?

 

Płytke niestety kupiłem na allegro i nie ma za długo gearancji:(

Edytowane przez mateuszC93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez niemialem dzwieku kiedys na poczatku. Czekaj czekaj jakas zworke przestawialem. Tyle ze nie pamietam jaka. Jak bede miec wiecej czasu zajrze w instrukcje. Chyba ze mialem to przy innym asrocku. Niepamietam :) Tyle juz tych asrockow zlozylem ze niepamietam

Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez niemialem dzwieku kiedys na poczatku. Czekaj czekaj jakas zworke przestawialem. Tyle ze nie pamietam jaka. Jak bede miec wiecej czasu zajrze w instrukcje. Chyba ze mialem to przy innym asrocku. Niepamietam :) Tyle juz tych asrockow zlozylem ze niepamietam

Dzięki, trochę mi ulżyło, czy ktoś potrafi odpowiedzieć co to za zworka, ja niestety nie mam instrukcji obsługi:(

 

 

Na necie już znalazłem instrukcje http://www.asrock.com/manual/K8NF4G-SATA2.pdf i w opisie ( 1.3 ) elementów jest taki nr 26 to pewnie tam ale nie wiem jak załóżyć zworke

Edytowane przez mateuszC93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogły zworki na IR1 IL1

W instrukcji znajduje sie element nr 26 i tam nie mam żadnych zworek, może tam powinienem jakieś zapiąc zeby uzyskac dźwięk ze zintegowanej karty muzycznej

Edytowane przez mateuszC93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogły zworki na IR1 IL1

W instrukcji znajduje sie element nr 26 i tam nie mam żadnych zworek, może tam powinienem jakieś zapiąc zeby uzyskac dźwięk ze zintegowanej karty muzycznej

 

ROZPACZLIWIE BLAGAM O POMOC BO MI SIE KOńCZY W TYM TYGODNI GWARANCJA ROZRUCHOWA

ja mam tylko te 2 zworki . Masz screena i se porownaj ze swoim.

http://docent6.net/http/1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko

jest jakas możliwośc skorzystania z integy i pci-e równoczesnie , chodzi mi o niezalezne wyswietlanie obrazu na dwóch monitorach ( niechciałbym obciążać dodatkowo karty na pci-e)

moze ktoś próbował ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary dzieki za bios moda :D Z orginalnym biosem to moj sempron 2600+ szedl na HTT 275 i dalej nic. Przy 280 juz sie wieszal i resetowal. Zmienilem bios na twoj i szok. Proc leci mi na 315 bez jakiegokolwiek problemu(niestety wiecej niechce). Napiecie w stresie 50 stopni max. Normalnie nie mam pytan :blink: Szkoda ze ten twoj bios nie ma takiej rzeczy jak org bios 1,7 ze na poczatku przy botowaniu pokazuje ile mhz ile ramu dyski itd. No ale wielki dzieki. Zastabawiam sie tylko czemu na orginalnym biosie nie da sie tak krecic. Wrzuce pozniej screen z oc. Pozdr

 

screen

Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam wgrany bios K8NF4G 1.6MOD i nie mogę podkręcić procka - udaje się ale później komp się wiesza albo w trakcie grania resetuje. Podkręciłem go nieznacznie, z sempronem 2800 nie miałem problemu ale gdy rozbudowałem kompa zaczęły się problemy. Proszę o podanie wszystkich ustawień jakie mam zmienić w biosie.

 

Sempron 3400 + 64bit

K8nf4g Vga Gf 6100

Galaxy 7300 GT

Geil 1 Gb

Samsung 80 Gb

zasilacz 350 W

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz nie firmowy jest nowy bo ostatnio mi się zjarał i w sklepie dali mi drugi,

przy 240 stabilnie a powyżej jak ustawię to już są problemy. Tu jest różnica między Sempronem 2800 a 3400 że przy tym drugim odblokowane są mnożniki i mam grafę na PCI może tu coś źle poustawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak nie firmowy to może jego wina. Posprawdzaj napięciem. Nawiasem mówiąc mógłbyś zainwestować w markwy zasilak tym bardziej ze krecisz. Kup jakiegos fortona za 40zl i po sprawie. A spac bedziesz spokojnie. Pozatym jaki mnoznnik ustawiles? A ramy na ile mhz masz ustawione. Napisz cokolwiek :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci stabilnie chodzą na 166, a procek z tego co zauważyłem podkręca się nie przez mnożnik tylko przez zwiększanie fsb. Jak zwiększałem mnożnik to nic się nie działo np. utawiłem na 13 x 200 powinno być 2600Mhz a było 2000 mhz ale jak zwiększałem fsb np na 240 to już pokazywało 2400mhz a co do zasilacza to dokładnie sprawdzę teraz nie mogę bo jestem w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 240 stabilnie a powyżej jak ustawię to już są problemy.

10x240=2,4GHz - pewnie koniec możliwości procka na domyślnym napięciu. Na pocieszenie dodam, że ostatnio trafiają się dużo gorsze egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! ;) Posiadam płyte Asrock K8Nf4g-sata 2 ,procka sempron 2600+@2,2Ghz(Nic szczególnego xD).Ale do rzeczy...Czy w każdym asrocku grzeje się tak south bridge? ;/ W czasie gry , nie da sie go dotknąć palcem :huh: Zdjąłem raiator(Ten złoty) przesmarowałem 'normalną' pastą termoprzewodzącą (Arctic Silver 5).Niewiele to pomogło. Robić coś z tym , czy zostawić w spokoju? :-P xD Nic nie stanie się płycie głównej? :blink: Już raz padł mi dysk twardy (o ile mi wiadomo sout bridge to min. kontroler sata) Czy to mogło byc spowodowane jego tempą? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podkręcania na standardowych (Optimal w biose) jest to samo może 1-2 stopnie mniej =/ A nigdzie chyba nie znajde takiego radiatorka(Zbyt mało miejsca na montaż , ze względu na karte graficzną) Jedynie te asrockowe :-| Może sie coś stać płycie głównej? Jak można rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...