Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię że w ogóle nie da się grać - ja też w CoD 2 1024x768 min detale w trybie DX9 mogę grać na poziomie 5-10 fps. Zintegrowana grafa to zintegrowana i nic nie poradzi, rewelacji nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że w ogóle nie da się grać - ja też w CoD 2 1024x768 min detale w trybie DX9 mogę grać na poziomie 5-10 fps. Zintegrowana grafa to zintegrowana i nic nie poradzi, rewelacji nie będzie.

przy 512 ramu jest ciezko przy 1gb juz lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gram w dx7 :D Kurde, kupiłem specjalnie drugą kostkę 256 ddr a tu taki klops :D

 

to lepiej wymien na 512

 

po 1. bedzie lepiej dzialac w 1 kosci i tak duala niema

po 2. w przyszłosci dokupisz 2 i bedziesz mial 1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to teraz jak polecasz z tym spread spectrum core, HTT, PCIE itd.

i co to jest odmiana np. center spread co daje

 

kiedyś wyczytałem że przy OC należy dać Disabled spread spectrum emisja EMI

 

szukam jeszcze jakiegoś softu do chłodzenia procka jak s2kctl np. który chula z tym chipsetem

Edytowane przez Timotei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się trochę rzeczy pozmieniało od mojej ostatniej wizyty.

Opo jakie masz chłodzenie na grafice? Ciągle bez wiatraka?

 

Genetix na screenie w SuperPi masz niskie MaxAsyncLatency i ReadPreamble. Ja jak zmieniłem a64 tweakerem MAL z 9 na 8 to momentalnie zwis, i duże artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się trochę rzeczy pozmieniało od mojej ostatniej wizyty.

Opo jakie masz chłodzenie na grafice? Ciągle bez wiatraka?

 

Genetix na screenie w SuperPi masz niskie MaxAsyncLatency i ReadPreamble. Ja jak zmieniłem a64 tweakerem MAL z 9 na 8 to momentalnie zwis, i duże artefakty.

 

to zalezne jest od pamieci a64tweaker głownie odnosi sie od pamieci ja mam to samo jak z 8 dam 7 :]

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć od kilku dni mam te płyte. I mam do was pytanie. Gdzie w tym biosie sie zmniejsza HT i mnożnik bo chciałem zobaczyć jakie FSB wyciągnie ta płyta. Nie miałem nigdy wcześniej Asrocka i ten bios to dla mnie czarna magia. Prosze o pomoc. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem zwiazany z podkreceniem mojego sprzetu :

 

Asrock K8nf4g

Sempron 64 2600 box wentylator

Kingston 512 400MHz

 

Po pierwsze musze powiedziec ze w tych sprawach jestem zupelnie zielony.

Czytam Wasze post od 3 miesiecy i caly czas nie moge dojsc jak przekroczyc 280 CPU freq. Mam Moda biosa 1.6.

 

CLOCK MODE: sync

CPU freq: 270 (wszystko dziala stabilnie do przekroczenia 275, na 290 nie dziala windows)

SPREAD wszystkie wylaczone

C'n'Q wylaczone

 

MEM CLOCK: 166Mhz

FLEXIBILITY: wyloczone

BANK INTERLEAVING: auto

BURST LENGHT: 4bit

CL: 3

TRCD: 3

TRAS: 5

TRP: 3

MA TIMING: 1T

 

Moje zasadnicze pytanie to czy moge wyciagnac cos wiecej w biosie nie zmieniajac napiecia procesora(czyli nie malujac bankow). Oraz czy stosujecie jakis program windowsowski do podkecania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karty na pci-e nie tracą swojego potencjału oc na tej płycie,

zamierzam kupic ta płytka i za jakiś miesiac dołożyć pełnowartościową grafe gigabyte gf6600 na pci-e no i pytanie czy na oddzielnej karcie pci-e wydajność w grach jest taka sama jak na np nf4

Czy ktoś robil taki porównanie?

Edytowane przez mateuszC93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dawno mnie tutaj nie bylo i mam pytanko po przejzeniu paru wypowiedzi itd zauwazylem BIOS to VGA z wiekrzymi czest. GPU wszystko ok ale czym mam to wgrac jaki program potrzebuje ?? nie bawilem sie nigdy w zmiane biosu grafy wiec wybaczcie ze nie wiem :) z gory dzieki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z tą podkecalnoscią bo tam nic nie ma o tym tylko ze wynik jest kilkanaście pkt słabszy ale chyba sie miesci w granicy błedu pomiarowego

 

dalej nie wiem czy na tej plycie spadają możliwości oc

Edytowane przez mateuszC93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem zwiazany z podkreceniem mojego sprzetu :

 

Asrock K8nf4g

Sempron 64 2600 box wentylator

Kingston 512 400MHz

 

Po pierwsze musze powiedziec ze w tych sprawach jestem zupelnie zielony.

Czytam Wasze post od 3 miesiecy i caly czas nie moge dojsc jak przekroczyc 280 CPU freq. Mam Moda biosa 1.6.

 

CLOCK MODE: sync

CPU freq: 270 (wszystko dziala stabilnie do przekroczenia 275, na 290 nie dziala windows)

SPREAD wszystkie wylaczone

C'n'Q wylaczone

 

MEM CLOCK: 166Mhz

FLEXIBILITY: wyloczone

BANK INTERLEAVING: auto

BURST LENGHT: 4bit

CL: 3

TRCD: 3

TRAS: 5

TRP: 3

MA TIMING: 1T

 

Moje zasadnicze pytanie to czy moge wyciagnac cos wiecej w biosie nie zmieniajac napiecia procesora(czyli nie malujac bankow). Oraz czy stosujecie jakis program windowsowski do podkecania.

sposob jest banalny

 

mem-133

max async latency - 8ns-9ns

read preamble- 6ns-8ns

Timingi zalezne od twoich pamieci opo ma racje 166 to przegiecie dla nich i to na 5-3-3-3 :mur: poroponuje conajmniej 8-3-3-3 lub 8-4-4-3

do 319 podnosisz potem blokada i zmieniasz tylko cpu-link na 200 i jedziesz do bólu.

potem wyjscia sa 2

za mało V proc kiepski

albo pamieci aby podkrecac maxymalnie trzeba miec 2 dobre pamieci jak do duala,dlatego wiekszosc ma tylko dobre OC na 1 kosci

 

 

witam dawno mnie tutaj nie bylo i mam pytanko po przejzeniu paru wypowiedzi itd zauwazylem BIOS to VGA z wiekrzymi czest. GPU wszystko ok ale czym mam to wgrac jaki program potrzebuje ?? nie bawilem sie nigdy w zmiane biosu grafy wiec wybaczcie ze nie wiem :) z gory dzieki za odp :)

to normalny bios do plyty z zmienionym romem VGA postepujesz jak w aktualizacji biosu płyty

 

 

 

 

 

to jak to jest z tą podkecalnoscią bo tam nic nie ma o tym tylko ze wynik jest kilkanaście pkt słabszy ale chyba sie miesci w granicy błedu pomiarowego

 

dalej nie wiem czy na tej plycie spadają możliwości oc

niema róznicy a nawet jest lepiej poniewaz po przekroczeniu fsb 319 i zmianie cpu link na 200 karta onboard masakrycznie traci na wydajnosci

z karta PCi-ex nie ma problemu,przy okazji komplet k8nf4g+winfast6600(350/700)-550pln u mnie :)

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej GenetiX mozesz mi podac jakas instrukcje jak i co bo cos nie moge sobie poradzic probowalem jakos programem ASRFLASH ale mi nie wychodzi pisze ze brak pliku czy cos a zeby tutaj bardziej nie zasmiecac mozesz mi napisac na gg 4102237 no chyba ze ktos jeszcze nie wiem to mozesz tutaj napisac :) bede wdzieczny za pomoc i sory za moja niewiedze ale kazdy kiedys w koncu zaczynal prawda ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tutaj nowy zakupiłem sprzet na owej płycie nawet zmodowałem biosa :) ale mam problem nigdzie w tym zmodowanym biosie nie widze opcji zmiany

max async latency ani read preamble max co moge osiągac to FSB 285 proc to semp 2600+. pamiątki 512 jakieś nanya na pokładzie mam jeszze galaxy 6600

 

Z gory dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...