Skocz do zawartości
rops

Asrock K8nf4g Vga Gf 6100 /nforce 410 Mcp/

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki DUAL!!!!!!!!!!!!!!!! to socket 754 kontroler pamięci umieszczony w procku 64 bitowy single channel .Chcesz duala to s.939.Płyta nie ma tu nic do rzeczy 2 sockety na pamięci to poprostu z tego powodu że przy większej ilości pamięci miał kłopoty kontroler w procku.Jak włożysz 2 identyczne pamięci to będą działać tak jak i te dwie różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moge dwie kości ELIXIR podpiąć pod tę płytę?? Obie takie same czyli 2x512 400Mhz

 

żaden problem ta płyta nie ma DUALA także nie ma problemu z pracą dwóch róznych pamieci, nawet dwóch tych samych lecz z rożnymi kosciami pamięci jak np ja mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć. to muj pierwszy prawdziwy overcloking dałem proca na 2300 (288fsb) pamięci po zmianie na 166 pracują na 460 2,5 3 3 6 1 t corsair 256 a nominalnie ma chyba 8 i 2T :) o kurde widac róznice:D nie wiem czy pujdzie wiecej bo nie próbowalem. starczy bez cudowania to juz za duzo i tak nie pujdzie wiecej. opuznienie pamieci ponizej 46 everest. wczesniej dalem tylko fsb 14 procent do przodu i bylo okolo 50. ale w sumie w rankingu tego everesta jestem pierwszy ekzekwo( jak to sie pisze?:) ) zapis i odczyt to juz nie jest taki super bo wyprzedzaja mnie dwukanałowce;) ale nie wszystkie;) ( badziewie z intela niektóre) kurde nie mam stacji dyskietek bo rozwalilem ja nozem ;) jak mi nie chciala wyjśc dyskietka:) wiec biosu z podkreconom grafa nie wgram:) szkoda ze nie ma na windowsa:( mam małe pytanko wyłaczylem jakies dziwne opcje z biosu jakies squard to ponizej wartosci fsb w dodatku wszystkie mozecie powiedziec za co one odpowiadają???? bo jakos nie znalazlem tego tu. o przypomniałem sobie ta dzwiekówa to szajs max jakies buczenie itp czas wrócic do forte media na razie:0 zresztą i tak mam słuchawki mt-3505 dają rade:) wiec po co mi te 7.1. taka mala uwaga przestawienie na 1T dalo mi z 5 ns:) chociaz przestawilem te wartosci z 800 na 600 to ten pomaranczowy radiatorek wyracnie cieplutki:0 a od procka nic:) poza tym mam otwarta obudowe fajne chłodzenie:) ale obudowa za 119 wiec trzeba ja wspomuc:) no i na koniec w czasie normalnej pracy przestawiam grafe na 16 MB a tylko do gierek na 64 i wyłączam wtedy wszystkie programy.

coś ktos wspominal o ati tools mozna tym podkręcic rzeczywiscie grafe chociaz troche?????

no to tyle:) fajnie miec proca za 249 co bije niektóre fx-y he he he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atitool nie działa.Do podkręcenia grafiki potzrebna jest zmiana biosu. W tym temacie pare stron wczesniej są odpowiednie linki do biosów.Jeśli nie masz stacji to użyj pena(ja własnie tak flasciach!e też nie mam stacji) lub zainstaluj sobie win98 i uruchom go w trbie ms-dos i zrób flasha lub kup flopa i tyle.Kup sobie jeszcze minimum 512MB ramu bo takto to dużo tracisz jezeli chodzi o szybkość.Wymień pastę pod tym żółtym jak i srebrnym radiatorem.Dobra bęzie Arctic Ceramique za ok 15-17 zł i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie miec proca za 249 co bije niektóre fx-y he he he he he

zastanów się raz jeszcze nad tym co mówisz bo wydaje mi sie że masz SEMPRONA - wnioskuje bo cenie - więc do FX-owi do piet nie dorasta a wysokie taktowanie zegara to nie wszystko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK SłYSZAłES COS O PROGRAMIE SISOFTWARE SANDRA TO MUSZE CIE USWIADOMIC ZE MIALEM WIEKSZE WYNIKI ARYTMETYCZNE I MULTIMEDIALNE PROCA OD NIEORT: ORT: ORT: kturyCH PROCóW FX i tyle:)

 

a mam oczywiscie króla 1.6:) idzie około 2320:) i na razie sie nie zjarał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra masz ten test widac ze sempron daje rade:0 zresztą nie mialem na mysli ze jest lepszy od fx bo je tez mozna podkrecic tylko ze osiaga moc zbliżoną do ich niepodkręconych wersji:) nie we wszystkich testach ale w wielu:)

 

zapomnialem dodac ze test w czasie pracy paru progów:)

 

niezła dupcia;)

moja też;) nie powiem w czym ta pani jest bo sie moderator obrazi;);)

post-139001-1146041516_thumb.jpg

post-139001-1146041547_thumb.jpg

Edytowane przez pink4433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównujesz do niekręconego FX to Sempron2800+ taktowany w granicach 2530MHz. napewno będzie szybszy od leciwego FX-51 czy może i FX-53 (w niektórych zastosowaniach niewymagających dużego cachu) ale do FX-57 czy FX-60 to duuuuuuuuuuużo brakuje.Tak więc w rzeczywistych zastosowaniach czyli gry,aplikacje biurowe,grafika 3D, a nie w syntetycznym benchmarku jakim jest sandra twój procek jest najwyżej szybszy od FX-51 (i to niezawsze).Wgraj zmodyfikowany bios i pociągnij do 2400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jakbym załączyl jeszcze worda to by mi zostało 0 ramu:)

wiec takie kręcenie nie ma sensu:) tym bardziej ze niektóre mapy w operation flashpoint ładują sie pare minut:)

tylko miec nadzieje ze UT 2007 bedzie odpowiednio zoptymalizowany;););) he he licze na 0.1 klatki:)

ma ktos system 64 bit? ciekawe jak sempr przyspiesza i czy wogule przyspiesza.

 

słyszałem ze genetix prubuje potajemnie pobić granice 3 G;););) podobno juz modyfikuje ścieżki na rdzeniu;) he he ciekawe kto go na swiecie najwięcej podkręcił może będą zawody albo nawet mistrzostwa świata z nagrodami od AMD bo po prostu mnie rozwalaą z tymi procami szkoda ze ramki tak łatwo sie na 600 nie kręca:) ddr 400 to parodia:) chcemy w koncu 4Ghz 512 bitowe:) prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównujesz do niekręconego FX to Sempron2800+ taktowany w granicach 2530MHz. napewno będzie szybszy od leciwego FX-51 czy może i FX-53 (w niektórych zastosowaniach niewymagających dużego cachu) ale do FX-57 czy FX-60 to duuuuuuuuuuużo brakuje.Tak więc w rzeczywistych zastosowaniach czyli gry,aplikacje biurowe,grafika 3D, a nie w syntetycznym benchmarku jakim jest sandra twój procek jest najwyżej szybszy od FX-51 (i to niezawsze).Wgraj zmodyfikowany bios i pociągnij do 2400MHz.

hehe jakis mocno napalony widze jestes :P w sumie to dobrze :) ale htt 288 to mało ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci lekko ciepłe przy 460 więc musze cie pobic i zrobic 311;)

powodzenia :) ja też sie nie poddam, niedlugo sie moda na napiecie zrobi :) ale najpierw płytke na gwarancje musze zarzucic bo ma problem z obsługą pamięci :( Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa rewizja płyty K8NF4G. Może ktoś wie co nowego wprowadza?

Lepszy dzwiek w standardzie HD (high definition audio) ponoć o wiele lepszy niż w rewizji 1.0 (ALC 850) i to chyba na tyle.Pewnie coś musieli oszczedzić na elektronice bo cena się nie zmieniła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko. Mianowicie od jakiegoś czasu w windowsie w programach testowych np: Everest nie pokazuje mi sie temperatura procesora i płyty głównej ;/ tylko jest dysku twardego. Wiecie co może być przyczyną ? Wgrałem nowy bios nie pomogło. Czy czujniki mogły sie jakoś zepsuć ? Nie wiem o co w tym chodzi. W biosie pokazywane są temperatury zarówno płyty jak i proca. HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dałem fsb 300 i po pojawieniu sie pulpitu wyskoczył znany niebieski ekran:0

zmieniłeś bios na nieoficjalny od genetixa? jaki masz zasilacz?? zjedz z pamieciami, i poczytaj moje wypowiedzi kilka stron wczesniej tam jest opisane jak co ustawic, przynajmniej mi te ustawienia mocno pomogły, takze nie mogłem 300 przekroczyc a nawet 290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mam poustawiane jak zalecaliscie w topicu ale nadal nie moge przekroczyc bariery htt 290 :/ powyzej komp bootuje ale później sie zawiesza

semp2600 + bios mod + 2x 512 mb kingmax

Edytowane przez paulo007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Panowie planuje kupic te plyte - nie bedzie ona miala problemow z moimi pamieciami?

 

Bo slyszalem ze cos nie za bardzo dzialaja na tej plycie 2x512 mb?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem posiadaczem tej płyty i musze przyznać ze za te pieniądze na próżno szukać lepszych rozwiązań, pierwszy raz mi się zdarzyło ze zabrakło łącz pci

Zadowolenia mojego nie naruszył fakt spalenia pierwszego egzemplarza ( poszedł dymek i po fakcie). Ostatnio wystąpił problem z pamięciami, płyta zaczęła wariować po około 2 miesiącach. Liczne błędy w memtescie, wykazały problemy z kością kingstona 512mb, po otrzymaniu nowej wystąpił ten sam problem. U znajomego kości działają bezproblemowo. Tak wiec moja płytka nie chce współpracować z kościami kingstona 512mb…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja cos od siebie:

2tyg. temu kupiłem K8NF4G z Sempronem 2600+

Nie mam narazie czasu na dluzsza zabawe w OC, ale tak na szybko to puscilem na FSb287mhz (2.3ghz). Test prime95 bez zadnych błedow.

Napiecie defaultowe, chłodzenie boxowe, tylko zwolniłem wiatraczek do 2300rpm.

Temperatury:

~45st normal, ~53st w stresie

 

Na probe wrzucilem FSB300. Wszystko działa niby normalnie, ale w tescie prime95 po jakims czasie wywala bład. Zwazywszy na pamiec - kompletne noname (nawet nie wiem czy 200mhz utrzyma :)) to widac ze mozna jeszcze "depnac" CPU :)

Narazie zostanie 2.3ghz bo komp słuzy do pisania w wordzie przez rodzine. Ale dobrze wiedziec ze kiedys tam w razie potrzeby bedzie jeszcze zapas.

 

Tak wiec w kategorii wydajnosc/cena chyba nie ma co sie jeszcze zastanawiac nad wyborem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tequila popieram :D.Spróbuj zmienić dzielnik dla pamięci na niższy np z 333 na 266.

Apropos OEM-ów:

OEM-y kumpla okazały sie elixirami na kościach NANYA i leciały na 250Mhz z groszami :D, aczkolwiek bluskrin wskazuje na przetaktowane pamięci.Może lekko poluzować timingi np (od góry na dół jak w biosie): 3-9-4-4 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem to płytę do Sempa 3100 i ACF 64 PRO. Chyba wyciąge z niego na zmodowanym biosie i podniesionym napięciu 2,5 GHZ??

wrózek niestety wśród nas nie ma :P ale mysle ze bez wiekszego problemu uda Ci sie to osiagnac :) mi sie udało na boxowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To jest ktos tutaj kto ma 2x512 mb pamieci i te plyte? Bo niby ma problemy z obsadzaniem 2 slotow wiec bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...