Skocz do zawartości
finch

Geil Ultrax Ddr400 Bh-5 Utt!

Rekomendowane odpowiedzi

Winbondy to dosiebie mają że sie nie grzeją mimo wysokiego napiecia jakie im zapodajesz, TCCD są o wiele bardziej gorące przy 6-3-3 Cl2,5 300MHz 2,8V niż Winbondy na 270MHz 5-2-2 Cl2 i 3,7V :)

 

Taki ich urok i za to je lubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wykrywało Ci 2-3-2-5 ? Bo umnie na auto wszystko wykrywa 2-3-2-5 (8 test w memtescie - 20 błędów) jak ustawie ręcznie na 2-2-2-5 to jest to samo. Zaraz spróbuje podnieść Trtw ale to chyba nic nie zmieni

 

P.S.

@aren1956

Ile masz Trtw bo ja mam ustawione na 4 ?

Edytowane przez G-Dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety trafiły mi się chyba wadliwe sztuki bo w 8 teście Memtestu wyskakuje 20 blędów (na 2-3-2-5 oraz na 2-2-2-5). No i teraz znowu będę musiał czekać miesiąc bez kompa bo nie mam innych ramów :|

Podnieś napięcie, moze coś pomoze, bardzo duzo jest sztuk które sypia błędami przy napięciu ponizej 2,7 - 2,8 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogło, co prawda nie wiem co :-P bo trtw podniosłem aż na maxa ( 8 ) i napięcie z 2.6 na 2.8

 

Tak to napięcie pomogło więc trtw możesz teraz ustawić normalnie i jeszcze raz przetestować, ale wg mnie powinno być ok. U mnie nawet na 2.9 nadał były błędy...

Pozdr

 

P.S. Co nie zmienia faktu, że jest to dziwne, że jednym (ta sama płyta) ustawia na auto 2-2-2-5 a innym 2-3-2-5, jakieś dziwne te Geile, chyab trzeba było brać astaki.

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo nie, ja sie też groobo zastanawiałem nad astakami, ale w sumie bez żadych przesłanek za jednymi lub drugimi wybrałem geile.

zakładałem ze zrobienie 250mhz by mnie w pełni satysfakcjonowało, no i tyle mam. Jest jeszcze szansa na więcej, więc jest ok. Miejcie na uwadze ze to jest bh5-utt, czyli kość trochę inna niż stare dobre bh5, i nie można od niej tyle wymagać. Pozatym wszyscy mamy kości conajmniej po 512mb, niektórzy 2x512 i takie wyniki jakie tu są wydają mi się bardzo OK.

Przemyśl sobie taki eksperyment - oddajesz teraz geile robiące ~250 bierzesz nawet bez dopłaty astaki, pomijając fakt ze tracisz na przesyłkach i czasie to - dostajesz również bh5-utt z perspektywą ze jak bedzie dobrze to bedzie 240~250, a jak bedzie źle czyli powiedzmy 230? Sądzisz ze na astakach zrobiłbyć więcej jak 260? bo poniżej 260 to taka wymiankabyłaby nie warta zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moja konfiguracja to:

opteron 144 na 939

Abit AN8 Ultra

GeIL Dual 2 x 512MB UltraX PC-400 CL2 ( Bh 5 )

zasilacz Enermax 480

 

chcialem zapytac jakie macie ustawienia timingow tych pamieci bo nie moge nic zrobic powyzej podstawowych ustawien jak tylkop zwiekszam htt zaraz pokazuje sie blue screen i nic ani nie pomaga ziwiekszenie napiecia ani obnizenie timingow, czy to wina pamieci procka itp jezlei ktos moze podac dokladna konfig timingow na tej plycie gl albo macie inne pomysly

Edytowane przez guliwer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj nizszy dzielnik i sprawdz ile moze procek. najpierw zwikszej htt i sprawdzaj iletrzymaa w stressprime2004, jak bedzie niestabilnie to zwiaksz napiecie. kontroluj temperaturewstresie procesora. Zreszta jest poradnik jak podkrecac w dziale o płytach na 939 przyklejony

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile V daje max twoja plyta

pozatym nie wiadomo czy twoj proc ciagnie wiecej mhz...

wiec najpierw go musisz potestowac - wg opisu o kreceniu...

pozatym jestes pewien, ze masz bh5, a nie tccd - moze dostales jakas stara partie...

 

ps. gdzie i za ile kupiles proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męcze się już z 4 godziny nad tymi pamięciami i narazie słabiutko (max 235 @ 3.1v - zmiana na 3.2 nie daje nic; oczywiście alphy najniższe jednak luzowanie nic nie daje), mam nadzieję że jak założe jakieś chłodzenie na ramy i mosfet to pójdzie te 10 MHz w górę nawet na 3.4 (wtedy byłbym już zadowolony :) ).

 

P.S. Jakich używacie biosów ?

 

P.S.2 Kiedyś ktoś napisał dobry (podobno) tutorial o wygrzewaniu pamięci (winbondów). Może wiecie pod jakim adresem można go znaleźć ? albo macie jakieś własne sposoby ?

Edytowane przez G-Dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie jak na razie delikatnie podkrecic sprzet i :

 

opteron 144 1.8@2523 HTT 280 MHz

GeIL Dual 2 x 512MB Div 166 3.2 V timingi jak przy By SPD

 

tylko jedno mnie zastanawia pamieci musialem przelozyc do innych bankow 3 i 4 dzialaja w dualu, w banku 1 i 2 powyzej ustawien standartowych byly zaraz zwisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie jak na razie delikatnie podkrecic sprzet i :

 

opteron 144 1.8@2523 HTT 280 MHz

GeIL Dual 2 x 512MB Div 166 3.2 V timingi jak przy By SPD

 

tylko jedno mnie zastanawia pamieci musialem przelozyc do innych bankow 3 i 4 dzialaja w dualu, w banku 1 i 2 powyzej ustawien standartowych byly zaraz zwisy

co oznacza tak jak przy by SPD. Kazdemu inaczej sie wykrywaja wiec wiesz. Daj 2-2-2-5.

 

No i dlaczego nasz zmuszsz do liczenia B) B) B) nie mozesz podac ile mhz maja pamieci tylko div B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pamięci ogranicza chyba ciepło, bo zostawiłem wyłączony komputer na 30 minut i zacząłem atak "na zimno" i okazało się że na tych samych ustawieniach idą na 241 MHz tylko że w memteście przy 8 teście za drugim razem wywala jeden błąd na 0.2 MB (pewnie dlatego że już są ciepłe). Również zauważyłem że wcześniej przy rozgrzanym kompie na 236 MHz nie chciały wejść do windy, a wręcz nie wykrywało pamięci (na ekranie monitora pojawił się komunikat że nie ma pamięci typu Extended), a teraz dochodzą do momentu logowania i gdy już miałem cieszyć się widokiem pulpitu wyskoczyły chyba z 3 komunikaty o błędach aplikacji.

 

BTW ponawiam pytania:

 

P.S. Jakich używacie biosów ?

 

P.S.2 Kiedyś ktoś napisał dobry (podobno) tutorial o wygrzewaniu pamięci (winbondów). Może wiecie pod jakim adresem można go znaleźć ? albo macie jakieś własne sposoby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh oddałem w pon (ok 17) Geile do serwisu, nastepnego dnia ok 12 dostałem sms-a, że już można odebrać. Oczywiście stwierdzil, że są sprawne. Dla przypomnienia podam jakie były problemy: timingi wykrywane By SPD 2-3-2-5 lub (na Abicie IC7) 2,5-2-2-5 i większy problem, to wywalanie się w GoldMemory, testowane na 5 płytach głównych, na których inne pamięci działają w pełni stabilnie. Tak wogóle to zobaczcie tu tu nie wygląda to zbyt ciekawie...

 

Dla wszystkich polecam przetestować pamięci GM, bo mi np. memtest działał ponad 11h bez błędów (aha jeszcze np. S&M mi się wywalał). Dziś znów byłem w serwisie i powiedziałem, że chcę aby mi udowodnił, że są stabilne, czyli aby przy mnie odpalił testa, to powiedział, że nie bo są sprawne bo testował je 24h w memtescie, goldmemory i czymś jeszcze (chyba mówił o prime ale nie pamiętam). Rozbawiło mnie te 24h bo pamięci do odbioru były po18-19h po tym jak je zostawiłem (z czego 15 przypada na godziny gdy sklep nie pracuje-czyżby koleś był pracocholikiem :lol: ). No nic pójdę w piatek, ale pewnie będzie miał wolne, na szczęście poszedł już mail do eXtrememem (dystrybutor) ze skargą na sklep i uzbroiłem się także w ważne numery tel (UOKIK i PIH), ciekawe co powiedzą mi w piątek...

 

Na dowód mam fotki, które dziś zrobiłem na płycie kumpla (Abit IC& chipset i875):

Timingi BY SPD

 

Dołączona grafika

 

 

 

Timingi przy jakich był robiony test (napięcie 2,8v)

 

Dołączona grafika

 

 

 

Błędy w GM (zwróćcie uwagę na ich zadziwiające podobieństwo), aha przy np. kolejnym przejściu testu błędy (dokładnie takie same) wyskakują w tych samych momentach:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Tak jak widać działają sprawne pamięci...

Na innych płytach jest to samo, najlepsze, że serwisant będzie na pewno upierał się, że to wina czego innego, np. płyty głównej (no cóż pewnie akurat tak się zdażyło, że 5 jest wadliwych i akurat z tymi pamięciami tylko), albo zasilacza, albo klawiatury lub ewentualnie wpływy księżyca.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tobie nie dzialaja to nikt tobie juz tutaj widocznie nie pomoze, ale co chcialem powiedziec, to walcz o swoje, masz od tego Federacje Konsumentow, Powiatowego Rzecznika Praw konsumenta (w starostwie powiatowym powinien sie taki znajdowac), tez mam problem z egzekwowaniem swoich praw z jednym sklepem, sprawa sie ciagnie juz 2 miesiace, i jak sprzedawaca jest c**j to sie wlasnie tak przeciaga i ciezko jest to szybko zalatwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 2,8V to moze byc troche malo dla tych pamieci. Wiem, wiem tyle to Geil jako max podaje, jednak te same pamieci byly robione na TCCD i dlatego chyba sa takie parametry zasilania podane. U mnie tez byly problemy, ale teraz na 3.3V 236MHz cl2225 jak na razie smiga. Musze zmowu GM odpalic i sie pobawic. Podobnie bylo z OCZ Gold, te natomiast wrocily do sklepu (nie mialem jeszcze boostera).

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...