Skocz do zawartości
finch

Geil Ultrax Ddr400 Bh-5 Utt!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to są te same Geile co dawałeś do serwisu (czy oddali Ci te same i je teraz testujesz czy jakieś nowe sztuki) ?

To nowe sztuki, tamte okazały się wadliwe. Zostały bez problemu wymienione na nowe. Muszę tu powiedzieć, że w przeciwieństwie do kogoś kto tu pisał (sorry nie pamiętam kto to był a nie mam czasu szukać) ja nie miałem problemu z kontaktem z dystrybutorem (eXtremeMem) i wg mnie ta firma zasługuje na wyróżnienie. Co prawda trochę testy trwały, ale przypuszczam, że to była wina tego, że te pamięci które miałem miały na prawde jakąś leciutką wadę, którą było ciężko stwierdzić innymi progsami niż GM. Dodam więcej gdyby nie eXtremeMem to pewnie dalej bym miał problem bo w serwisie sklepu w którym kupowałem zostałęm delikatnie mówiąc olany i wysłali je jak to powiedział kierownik z moją "ekspertyzą" na moje żadanie. Aha dodam tylko, że ten sklep to Gral, nie polecam, bo generalnie sklep jak sklep ale serwis do bani.

 

Pamięci zanim zacząłem kręcić to gruntownie przetestowałem, i są sprawne w 100%. To, że nie mogłem ich ustabilizować przy 300x8 div 166 (czyli 240MHz na pamięciach ) było winą kontrolera w procesorze, bo przy niższym taktowaniu proca już było ok...Poza tym wielu ludzi by się dwoma błędami w GM nie przejęło ale dla mnie jak ma być stabilnie to ma być bez błędów i już. Aktualnie szukam przy ilu MB/s kończą się możliwości proca przy taktowaniu 2,4GHz.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu mówił ze moje osiągi wynikają z obniżenia taktowania procka

proszę sprawdzić ten screen to narazie najwięcej co na nich robie, polecam je

wrzucajcie swoje osiągi odczyt zapis opóźnienie i podawajcie wersje everesta w miarę możliwośći oraz ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie kumam, jak ustawisz powiedzmy 2,5-3-3-8@270 to działają stabilnie tak samo jak 2-2-2-5@245?? wartości wziąłem z d. bo chodziło mi o zasadę :)

i o jakim rzędzie wielkości mówisz? 2500? 2800?

pozdro

 

Zobacz na to... wystarczyło obniżyć taktowanie proca (zmniejszyć wydajnpość kontrolera pamięci) i mam chyba najszybsze bh-5 (wśród 2x512) na świecie :lol: aha dodam, że przy tym ustawieniu benchmark w GM pokazywał coś ok 1900MB/s...

trochę dziwna ta architektura...

Pozdr

post-15729-1134609261_thumb.jpg

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na to... wystarczyło obniżyć taktowanie proca (zmniejszyć wydajnpość kontrolera pamięci) i mam chyba najszybsze bh-5 (wśród 2x512) na świecie :lol: aha dodam, że przy tym ustawieniu benchmark w GM pokazywał coś ok 1900MB/s...

trochę dziwna ta architektura...

Pozdr

 

:wink: wszystko w normie wyszło Ci 252 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: wszystko w normie wyszło Ci 252 MHz

 

hehe myślałem, że nikt nie zauważy i się wszyscy zasugerują napisem frequency :lol:

 

Oczywiście masz rację :wink:

Pozdr

 

 

EDIT:

Ciekawe, że na innych mnożnikach wychodzi już inaczej, tylko na x4 tak jest. A tak swoją drogą to jest to skrajnie dziwne, ponieważ taktowanie procesora wynosiło 1260 MHz mnożnik był 4 a RAM ustawiony w stosunku 1:1 co jak by nie patrzeć daje 315 MHz na pamięciach (1260:4=315 a stosunek 1:1 daje też 315), jest mi to ktoś w stanie wyjaśnić? Poza tym Memtest wyświetlał taktowanie RAMu jako 315 (630 DDR) więc niezła fota była by na allegro, przy sprzedaży RAMu.

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu spryciarz? Screena przecież nie przerabiałem...A chciałem po prostu przetestować pamięci wg tego poradnika, który jest przyklejony w dziale o AMD, więc dałem najniższy mnożnik i jazda, ale wynik jest z goła interesujący i potwierdza noje przypuszczenia odnośnie wpływu przy tej platformi na OC nie tyle MHz na pamięciach ile ich wydajności (czyli też taktowania cpu).

Pozdr

 

EDIT: Spryciaż to bym był jakbym takie taktowanie osiągnął przy mnożniku 8 lub 9...

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżizaaaaaaaaaa meeen :D bo myślałem że z krzesła spadnę :D ufffff, jeszcze mi serce szybciej bije ;)

a co do pytanie to nie wiem szczerze mówiąc, ja schodzę z mnożnikiem do x8 i taktuje pamięci synchronicznie z prockiem :) i mniej więcej wychodzi co powinno :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myrddin669 na jakim napięciu i czy w dualu masz u siebie UltraX'y ?

U mnie na spd w dualu na 2.9V GM sypie błędami MemTest (z dyskietki) OK.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:na 2T jest OK w dualu.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myrddin669: co cie tak podrajcowało? :)

jeśli chodzi o architekture socketA to myrddin669 podał dobry sposób na to o co pytał zayonc

natomiast zajuncowi pewnie chodziło o k8 i tu dobry sposób jest taki zeby puścić procka na ratio 6,0 bo wtedy wszystkie dzielniki i mnożniki się kalkulują tak jak na ratio 9,0 a masz pewność ze procek bedzie stablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze topic zaczol troche przymierac :blink:

 

wkoncu przesiadlem sie na dfi nf4 to moge powiedziec jak sie ram kreci, na nf2 dfi tylko 210 i to tez nie do konca stable bylo...

 

ciezko na poczatku szlo, glownie przez bios:

-na standardowym biosie komp dzialal 2 min :P

-xcell2 -> fsb 244 jako tako, cl1.5 moglem zapomniec

-510 fix -> polecil mi go matiz, kupa wielka, ale lepiej jak na xcell2, do 245 1.5 w dualu latal, single troche lepiej

-623-2 -> zbawienie :D

 

Dołączona grafika

 

 

przy takich timingach (wsumie to nie pamietam czy to byly takie, ale raczej tak :P

Dołączona grafika

 

 

no a na koniec, max stable przy troche gorszych alfach

 

Dołączona grafika

 

 

jak ktos ma jeszcze jakies pomysly zeby bylo lepiej, jestem otwarty na propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okruch - tak - mialem kt4v... i tez mialem na tym 1700+ jiuhb, ktory pomykal mi na codzien 166x12,5... ale plyta i tak jest do bani - ciagle cos nie tak z nia bylo. niewazne - juz jej nie mam

koniec ot

 

@ryba - to na jakim w koncu biosie poleciales najwyzej? 623-2 ??

 

ja mykalem na codzien przy 235mhz dla 1,5 2 2 5 1T 3,2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Prosze o szybka odpowiedz. Jak macie ustawione refresh period na 1gb ultra x??

 

EDIT:

Dlaczego nie moge zmienic cas latency? czy dam 3 czy 1,5 czy 1 nigdy komp nie chce bootowac. N 2 dziala ok. Probowalem juz w biosy : jakis zwykly :P i xcell. co zrobic?

Edytowane przez dawuald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dla zwyklych bh5 to juz wyczyn, poprostu nie dzialaja na tyle, nie wiem jak jest na UTT bo po co mi cl3 jak moge miec 1.5 :P cl1 to juz za malo, 1.5 moze byc wina biosu, musisz posprawdzac rozne biosy, wyzej napisalem ze mialem spore problemy zeby ustawic jakos swoje pamieci

 

http://rybamcz.boo.pl/zdjecia/bench/a64/26...cl%20spi16m.PNG

 

zeby nie bylo, ze ryba sie nudzi przez swieta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryba

Zaraz przetestuje, ale cos nie sadze zeby podzialalo.

EDIT:

No i nie podzialao :/

 

@unckle

Moglbys zapodac screena z a64 tweakera? Widze ze masz fajne osiagi. i jeszcze gdybys mogl mi powiedziec dram drive strenght, dram data drive strenght, dqs skew control REFRESH PERIOD, cpu vid control i cpu vid special control. Bylbym wdzieczny

Edytowane przez dawuald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu vid control to inaczej vcore - napiecie na procku

cpu vid special control to drugi sposób ustawienia napięcia na procku - powiększanie cpu vid control o dany procent, przykładowo - ustawiasz vid na 1,40v i special vid na +110% ->napięcie na procku wyniesie 1,40 + 0,140 = 1,54v

na pozostałe rzeczy odpowiem jutro, dziś już ide w kime...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryba

a próbowałeś 704-2bta ??? mnie dał więcej niz 623 na astakach a to te same kości! spróbuj, myslę że warto :) i z mojego doświadczenia wygrzewanie dużo daje jednak przy utt ;)

 

@dawuald

tref: 4672 lub 3120 - powinny byc ok

dqs control: auto lub increased

dqs value: 0

dds: 7

ddds: 2

 

dla utt to są dobre ustawienia, może ktos inny zna lepsze to poda :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...