Skocz do zawartości
finch

Geil Ultrax Ddr400 Bh-5 Utt!

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki ci JROX za zainteresowanie moim problemem, nigdy sie nie bawilem zaawansowanymi alphami, dlatego nie wiem co jest dobre dla konkretnie tych pamieci.

 

Niestety pomimo zmiany alph ( w wiekszosic byly auto) to efekt jest podobny, sypia na 3,4V i 2-2-2-5 przy HTT 240 MHz w Spi.

Jedyny wynik jaki udalo mi sie osiagnac przed twoja rada to jest na 3,3V to:

post-22389-1152646058_thumb.jpg

 

Dodam ze podejzewam nioestabilnosc wynikajaca z przegrzewajacego sie mosfeta ramu, jest tam dalej oryginalny radiator, jak narazie nie puscilem tam zadnego nawiewu, oczywiscie nie musze dodawac, ze parzy w dotyku.. Na pamieci puscilem wentylator, ktory solidnie na nie dmucha, w te upaly przy stresie w memtescie pamieci maja max ~52 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwiększ jeszcze napięcia na 3.5 lub 3.6, bo coś słabo te pamięci idą.

 

Ustaw też wentyl żeby wiał na mosfer, bo też to jest ważne.

 

Ustaw tak: 2-5-2-7-14-3-2-2-3-4708-1-E-DS-0-L7-L2-07.0-05.0-16-E-16-7-D

I zamiast 4708 ustaw 38XX albo 34XX... nie pamiętam numeru, ale to jest ustawinie które znajduje się jedno lub dwa oczka nad 4708.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ci JROX za zainteresowanie moim problemem, nigdy sie nie bawilem zaawansowanymi alphami, dlatego nie wiem co jest dobre dla konkretnie tych pamieci.

 

Niestety pomimo zmiany alph ( w wiekszosic byly auto) to efekt jest podobny, sypia na 3,4V i 2-2-2-5 przy HTT 240 MHz w Spi.

Jedyny wynik jaki udalo mi sie osiagnac przed twoja rada to jest na 3,3V to:

post-22389-1152646058_thumb.jpg

 

Dodam ze podejzewam nioestabilnosc wynikajaca z przegrzewajacego sie mosfeta ramu, jest tam dalej oryginalny radiator, jak narazie nie puscilem tam zadnego nawiewu, oczywiscie nie musze dodawac, ze parzy w dotyku.. Na pamieci puscilem wentylator, ktory solidnie na nie dmucha, w te upaly przy stresie w memtescie pamieci maja max ~52 stopnie.

 

To zwiększ jeszcze napięcia na 3.5 lub 3.6, bo coś słabo te pamięci idą.

 

Ustaw też wentyl żeby wiał na mosfer, bo też to jest ważne.

 

Ustaw tak: 2-5-2-7-14-3-2-2-3-4708-1-E-DS-0-L7-L2-07.0-05.0-16-E-16-7-D

I zamiast 4708 ustaw 38XX albo 34XX... nie pamiętam numeru, ale to jest ustawinie które znajduje się jedno lub dwa oczka nad 4708.

 

Heh stary, nie ma co sobie mydlić oczu . . . Trafiły się gorsze sztuki i tyle, przecież nie wszystkie BH-5 latają na 250 @ 3,4v . ..

Jak na takich alphach i 3,4v nie robią 240 to nie wróży nic dobrego . . .

A co do przegrzewającego się radiatora od mosfetu , fakt może on powodować niestabilność objawiającą się błędem w np. 16M przy którymś tAm loopie.

Jak memki wogóle nie wstają na 250-255 3,4v i nie przechodzą ani jednego loopa w PI to nie ma co marzyć o stabilności.

 

Zapodawaj 3,5-3,6v.

To jedyna deska ratunku na wyższe OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest szansa że lubią wysokie V pokroju 3.8 ;) :P

No, ale... raczej nie ma takiej opcji ;] [;

Tyle że masa UltraX'ów lubiła sobie padnąć ,,od tak" przy zapodaniu 3,8v...

Osobiście znam kilka przypadków znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podniesieniu napiecia do 3,5 V i z pozostaniem przy alphach sugerowanych przez JROX'a, czyli 2-5-2-7-12-2-2-2-2-4708-1-E-DS-0-L7-L2-07.0-05.0-16-E-16-7-D udalo mi sie dojsc do HTT 240 Mhz. Martwi mnie to, ze nie jest to wyczyn bardzo dobry, i obawiam sie, ze kosci ktore posiadam, nie sa najlepszymi okazami. Co wiecej wzrost magistrali o 5 Mhz kosztowal mnie poluzowanie timingow i wzrost napiecia o 0,2 V. Twierdzenie, ze niestabilnosc byla powodem przegrzewajacego sie mosfeta odeszla lekko w dal, gdyz wynik ten osiagnalem bez jakiego kolwiek nadmuchu nań (czyli standardowo).

Pamieci po 200% pokrycia w Memtescie osiagnely temperature 54*C.

Zastanawiam sie nad tym, co mozna jeszcze zrobic, zeby zobacvyzc to magiczne 250 :unsure: . Jedna rzecza jest zmiana Alph na sugerowane pozniej, domyslam sie ze sa luzniejsze, innym zapodanie nawiewu na mosfet, pozostaje tez kwestia biosu. Wlasnie, obenie jade na ND510 - Xcell 2 Update, i poszly mi one na nim 1,5-2-2-5 na 3,3V, wczesniej mialem N4D702-2 i na tym samym napieciu chodzily 230 2-2-2-5. Da sie cos jeszcze w tej kwestii zrobic??

Na koniec screenek

post-22389-1152821383_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

przy tych temperaturach jakie mamy jednak dalbym jakis porzadny nawiew na memki +mofset , bo naprawde az mi sie wierzyc nie chce ze nie da rady na nich przekroczyc tych 250...no chyba ze kontroler na procku jakis kaprysny jest -no ale watpie w to bo jednak to nie sempron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego polecasz N4D623-3, skoro 623-2 jest dedykowany do BH/CH-5 ????

 

Edit: Zalozylem chlodznie na mosfet, testowalem nstepujace biosy: N4D623-2, N4D623-3 nie dalo to nic, bledy w Spi przy 7 i 9 tej petli, dopiero zmiana na N4D704-2BT pozwolila przejsc w pelni Spi32MB niestety Memtest wykryl ich slabosci i dopiero podniesienie V do 3,6 dalo stabilnosc. Mam niestety niedosyt, napiecia juz raczej podnosic nie chce, pozostaje zabawa timingami, alph nie bede zmianial poprobuje z tymi 4 glownymi.

 

screen do weryfikacj, ja ide walczyc dalej ...

post-22389-1152907158_thumb.jpg

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wlasnie zakupilem 2x512MB Geil Ultra-X 2-2-2-5!

Pierwszy problem to taki ze nie chce sie winda wlaczyc z tymi pamieciami (clear cmos nie pomaga)

Jak wloze je razem z 2x512 geil cl2.5-3-3-6 to dzialaja!

Drugi problem dotyczy timingow, sprzedawca mowil (rowniez posiada DFI) ze pamieci na 2-2-2-5 mialy czasami zwiechy i ze pracowal na 2-3-2-5...To mozliwe ze pamieci nie chca pracowac stabilnie na default timingach?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami zdarza ze jak winbondy obsadze w pomaranczowych slotach to nie chca bootowac . wiec 2x512 sproboj powkladac raz do pomaranczowych ,raz do zoltych powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

704-2bta .623-3 , xcell2-uptade. testuj te biosy -podobno najlepsze do winbondow , ja ich uzywalem i w sumie wiekszych roznic nie stwierdzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem wszystkie możliwe biosy pod DFI i u mnie najlepiej się winbondy czuły na 623-3 zresztą 273MHz jest właśnie na tym biosie, a co do tak wychwalanego xcell'a pamiętam że miałem stabilne tylko 260Mhz.

 

A można go pobrać stąd <KLIK>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...