Skocz do zawartości
finch

Geil Ultrax Ddr400 Bh-5 Utt!

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nie mówię że nie ma sprawnych, tak samo jak nie tylko ja piszę o wadliwych kościach UltraX. Problem jest taki że coś takiego nie powinno się przytrafiać. Bo co to ma być "chybił - trafił" za prawie 600zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak napisałeś sam, problem pojawił się dopiero po jakimś czasie, chyba że coś przeoczyłem ;)

w każdym razie przykrą dolegliwością UTT jest to, że spora część (porównując oczywiście do innych kości a nie np. 15% :lol:) lubi padać po krótkim czasie od zamontowania, raprtowało to wielu użytkowników, i geili i twinmosów, tak samo mushkinów i ocz'ów. tyle że w innych krajach raczej od razu wymieniają pamięci na nowe, tylko u nas trzeba się użerać ze sprzedawcami...

przyczyn tych problwmów może być wiele, najczęściej chyba przewija się niedowoltowanie przy wysokich częstotliwościach, np. 230@2,9V, 250@3,1V i więcej, pamięci wstają ale zaczynają wariować po jakimś czasie. najgorzej jest im jakiś burn-in zapodać wtedy, automatycznie padają!

po prostu trzeba je dobrze traktować :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw je tak zeby memtest walil kilkadziesiąt tysięcy błędów w przebiegu, może więcej, timingi 2-2-2-5, najwyzsza czestotliwosci jaka sie zabootuje przy 3,3-3,5V - pewnie z 270. i zostaw na 12h

 

powinno pomóc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zaliczy glebe sama :P

niewazne - chodzilo mi o o, ze przy wyzszym napieciu i tak trzeba chlodzic radiator przy pamieciach, wiec i na nie cos tam wiac bedzie...

pozatym troszke mi juz przeszlo i poprostu pewnie je sprzedam (albo dam dziewczynie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam maly problemik...

Kozystam z ultra x od sierpnia.

najpierw pomykaly na KT4V + Xp1700, bez nazekania poszly na 450 na 2-2-2-5, 2.8v :rolleyes:

Zminilem kapa (opis ponizej), dochodze do 216mhz i wydajnosc juz spada... :blink:

Pozywej niechca juz wstac :blink:

 

czym to moze byc spowodowane? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam maly problemik...

Kozystam z ultra x od sierpnia.

najpierw pomykaly na KT4V + Xp1700, bez nazekania poszly na 450 na 2-2-2-5, 2.8v :rolleyes:

Zminilem kapa (opis ponizej), dochodze do 216mhz i wydajnosc juz spada... :blink:

Pozywej niechca juz wstac :blink:

czym to moze byc spowodowane? :unsure:

Jaki bios?

 

Zapraszam tutaj: http://forum.purepc.pl/Msi-K8n-Neo-4-plati...nd-t114726.html

W FAQ na pierwszej stronie są linki do modowanych biosów. Wgraj 5.06 do Platinum/Diamond i wtedy zobacz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ultraxy do mobo z vdim 2.9 to lekkie nieporozumienie chyba ze vmoda zrobisz , lepiej juz jakies tccd

Piszesz o MSI K8N Diamond?

 

Przynajmniej w biosie 5.06 max vmem to 3.1 a nie 2.9. Ale to prawda że to trochę mało. Dlatego mam tccd ^^

 

Chyba tylko Abit i DFI dają vmem ok. 3,5v

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ? Czy te radiatory na pamięciach, raczej przeszkadzają czy raczej pomagają w OC ? Bo mi te naklejko-termometry zasłania chłodzenie procesora i nie wiem jaką temperaturę maja kości, są po części owiewane przez TT BT a nie chcą iść więcej jak 420 MHz przy timingach 2-11-14-2-2-5-2-3-2-3 1T Może powodem jest właśnie temperatura ? Nawet na standardowych 400 Mhz Winda się nie uruchamia jeśli dam napięcie powyżej 3,0. Może zasilacz nie starcza. Zresztą nawet na tych 420 GM sypie błędami przy teście coś około ~180.

 

Please help me someone, ja potrzebuję żeby poszły na 235 :(

 

Nie próbowałem nic zmieniać w timingach, może tu mi ktoś coś poradzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest w tym, czemy na socket a chodzilo na 450 a standardwych timingach przy 2,8v a teraz.... :mur:

chase1 - jak pisalem w innym temacie, Miales/Masz KT4V ze komentujesz? z 3kapow, tylko ten na tej plycie pomykal 3lata bez ZADNYCH problemow, i krecila xp1700 na 1900mhz stabilnie (a plytka ma swoje lata).

AndyN - Dzieki, juz tam grzebie... moze cos z tego wyjdzie. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sprzęt jak w podpisie, czy jest sens wymieniać moje stare pamiątki na jakies @250mhz? gdzie najbardziej odczuję różnicę?dopłacać parę stówek za tych parę mhz??

Edytowane przez booczeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, sprzęt jak w podpisie, czy jest sens wymieniać moje stare pamiątki na jakies @250mhz? gdzie najbardziej odczuję różnicę?dopłacać parę stówek za tych parę mhz??

Ale o jakich 250 mówimy, chodzi mi o ramki UltraX, pamiętaj że nie wszytskim chodzą na 250mhz"NIESTETY" ja mam to szczęscie że u mnie chodzą aczkolwiek na codzień 3,4V 240, a ostatnio 230 z powodu braku znalezienia odpowiednich ustawień dla procka i pamięci za cholerę nie mogłam dobrą 2520 i sensowne mhz ale 230 mi starcza" POWIEDZMY :-P " i to na 3.0V :) Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich 250 mówimy, chodzi mi o ramki UltraX, pamiętaj że nie wszytskim chodzą na 250mhz"NIESTETY" ja mam to szczęscie że u mnie chodzą aczkolwiek na codzień 3,4V 240, a ostatnio 230 z powodu braku znalezienia odpowiednich ustawień dla procka i pamięci za cholerę nie mogłam dobrą 2520 i sensowne mhz ale 230 mi starcza" POWIEDZMY :-P " i to na 3.0V :)

czyli nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, z twojego siga widzę nędzne ramki i słabiutkie podkręcanie, jeżeli kupisz ultraX to myślę ze nawet 400mhz 2-2-2-5 będzie bardziej wydajne niż te Twoje z siga :)

 

gdzie zobaczę ten wzrost wydajności??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska mam ważne pytanie, przy jakim wyniku benchmarka z GoldMemory (tam gdzie pokazuje xxxx MB/s) Wam się kończą pamięci? Bo coś mi się widzi, że to jest właśnie sprawa kluczowa a nie MHz...

 

Aha dla tych co nie mają GM lub im się nie chce z niego korzystać to Memtest też wyświetla pewną wartość, co prawda trochę inną niż GM ale w sumie podobną.

 

Pytam bo mam problem i zastanawiam się czy walczyć dalej czy sobie odpuścić. A właśnie to podejrzewam o bycie przyczyną tego problemu. Zresztą dla tych którzy nie zauważyli to ten benchmark w GM podaje wartość zapisu do pamięci (potwierdza to everest).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie kumam, jak ustawisz powiedzmy 2,5-3-3-8@270 to działają stabilnie tak samo jak 2-2-2-5@245?? wartości wziąłem z d. bo chodziło mi o zasadę :)

i o jakim rzędzie wielkości mówisz? 2500? 2800?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh nie zdążyłem wyedytować wczoraj posta, bo miałem jakieś problemy z netem...

 

Moja teoria padła, ale zobaczyłem coś innego równie ciekawego.

 

Mianowicie, przy częstotliwości pamięci ok 240 MHz wynik benchmarka w GM pokazywał mniej więcej szybkość zapisu, którą później notował w teście Everest. Ale np. gdy zapuściłem pamięci na 200 MHz + ostre alphy + proc na 2400MHz to miałem ten odczyt z GM na poziomie ok 2700MB/s natomiast wyniki w evereście (mówię o zapisie) w granicach 2200-2300 MB/s więc teoria o benchmarku w GM nie jest do końca prawdziwa.

 

 

Teraz z innej beczki, jakie ustawiacie timingi przy pamięciach ok 240MHz (lub więcej) i div 166?

Ja mam mniej więcj tak (spisane po kolei z BIOSu) ozaczenia przyjęte takie jak Mardoka w opisie timingów na DFI:

 

E-2-2-5-2-7-15-2-2-2-2-4128-1-E-DS-0-Lv7-Lv2-8ns-6,5ns-256-D-16-7-D

 

Żeby nie było to testowałem już sporą część ustawień i najmniej błędów w GM to 2 i to zawsze te same...

Przy takim taktowaniu przeszły GM bez błędu dopier na:

E-2-2-5-2-12-16-3-3-2-4-4128-1-D-DS-0-Lv7-Lv2-10ns-6,5ns-256-D-16-7-D

 

Niestety wydajność na takich ustawieniach jest tragiczna (wyłączony bank interleave). Generalnie przy większości testowanych przeze mnie ustawień wyskakują przynajmniej te 2 błędy (zawsze identyczne) a czasami więcej. Trochę brakuje mi już siły i cierpliwości...Ehhh najlepsze jest to, że na takich ustawieniach wywala się nawet przy 220 MHz i też są te dwa błędy (nie jest to wada pamięci, przed OC gruntownie je przetestowałem). Testowane napięci z przedziału 3,3V do 3,5V nic to nie dało, najlepiej jest na 3,4 bo na 3,3 po jakimś czasi się wywalają (sypią większą liczbą błędów). Generalnie to po tym, że na 220MHz jest to samo widać, że to nie RAm jest winny tylko cos z ustawieniami...

 

Może ktoś ma jakieś propozycje?

Zwiększyć Max Async? A może Read Preamble? A może TREF? Podzielcie się może swoimi ustawieniami to rzuci trochę światła na sprawę...

 

Aha ile u Was trwa Quick test w GM? Bo u mnie przy ok 3000 MB/s trwa ok 35min. i trochę męczące jest czekać aż się wywali w 96%.

Pozdr

 

 

EDIT: Dobra znalazłem stabilne ustawienia przy HTT 300x8 i div 166 (czyli 240 MHz dla pamięci):

E-2-2-5-2-7-15-2-2-2-2-0128-1-E-DS-Lv7-Lv2-10ns-6,5ns-256-D-16-7-D trochę mnie to pracy kosztowało, i w dodatku nie jestem zadowolony bo odczyt jest ok 6000MB/s (Everest) a zapis ok 2400 MB/s (Everest) wg benchmarka w GM 2466MB/s. Jak widać TREF 0128 i to powoduje znaczny spadek wydajności zapisu, ale za to włączony DRAM Bank Interleave. Okazuje się, że poniekąd miałem rację, po prostu pamięci nie wytrzymują powyżej pewnej wartości benchmarka w GM, myślę, że u mnie ona wynosi ok 2500-2700 MB/s, musze jeszcze dokładnie sprawdzić, ale to jak będę miał czas. Niestety aby jej nie przekroczyć przy takim taktowaniu i mieć włączony Bank Interleave musiałem dobrać taki TREF aby nie przekraczać 2700MB/s bo przy takim pokazywały się błędy w GM.

 

 

Teraz pytanko do Was, testeujecie stabilnośc pamięci w GM? Jeżeli tak to do jakich MHz i wartości benchmarka macie pamięci stabilne (bez błędne przejście przynajmniej jednego Quick testa w GoldMemory)?

Aha i czy macie Bank Interleave włączony czy wyłączony?

 

 

myrddin669 pisałeś wcześniej, że zdażały się dość często padające UTT BH-5 i jako przyczynę podałeś zbyt niskie napięci, ja dodatkowo dodałbym niepełną stabilność pamięci, gdyż np. w moim przypadku żaden inny program nie pokazywał błędów tylko GoldMemory i to w dodatku zawsze takie same dwa błędy...Wydaje mi się, że większość używa Memtesta i to też może być przyczyna.

Pozdr

 

EDIT 2: Dobra chyba to rozpracowałem... To nie pamięci się kończą przy 2500-2700 MB/s tylko kontroler pamieci w procu, dlatego zawsze wyskakiwały te same błędy i dlatego zmiana parametrów pamięci nic nie zmieniała. No cóż zintegrowany kontroler niby takie cudo a tu taki zonk, i co mi teraz po procu który robi 2,6GHz przy 1,47v jeżeli nie będę mógł wtedy pamięci dac nawet na standardowych ustawieniach?

 

I tu zadanie dla Was odpalcie na swoich stabilnych ustawieniach GM i sprawdzcie sobie czy na prawdę są takie stabilne, bo może okazać się, że jednak nie do końca. Oczywiście mówię do tych którzy jeszcze GM nie użyli...

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te kosci sa jakies dziwne. Odpalilem wczoraj extremalnie na 3.6-3-7V i przy 240MHz, 235MHz sypia bledami w GM - zawsze zaczynaja przy tescie 122 (33% Quick test, 5x240MHz 1:1). Wiecej nie mialem juz sily wczoraj testowac. Moze dzisiaj troche potestuje jeszcze wieczorkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh nie zdążyłem wyedytować wczoraj posta, bo miałem jakieś problemy z netem...

 

Moja teoria padła, ale zobaczyłem coś innego równie ciekawego.

 

Mianowicie, przy częstotliwości pamięci ok 240 MHz wynik benchmarka w GM pokazywał mniej więcej szybkość zapisu, którą później notował w teście Everest. Ale np. gdy zapuściłem pamięci na 200 MHz + ostre alphy + proc na 2400MHz to miałem ten odczyt z GM na poziomie ok 2700MB/s natomiast wyniki w evereście (mówię o zapisie) w granicach 2200-2300 MB/s więc teoria o benchmarku w GM nie jest do końca prawdziwa.

Teraz z innej beczki, jakie ustawiacie timingi przy pamięciach ok 240MHz (lub więcej) i div 166?

Ja mam mniej więcj tak (spisane po kolei z BIOSu) ozaczenia przyjęte takie jak Mardoka w opisie timingów na DFI:

 

E-2-2-5-2-7-15-2-2-2-2-4128-1-E-DS-0-Lv7-Lv2-8ns-6,5ns-256-D-16-7-D

 

Żeby nie było to testowałem już sporą część ustawień i najmniej błędów w GM to 2 i to zawsze te same...

Przy takim taktowaniu przeszły GM bez błędu dopier na:

E-2-2-5-2-12-16-3-3-2-4-4128-1-D-DS-0-Lv7-Lv2-10ns-6,5ns-256-D-16-7-D

 

Niestety wydajność na takich ustawieniach jest tragiczna (wyłączony bank interleave). Generalnie przy większości testowanych przeze mnie ustawień wyskakują przynajmniej te 2 błędy (zawsze identyczne) a czasami więcej. Trochę brakuje mi już siły i cierpliwości...Ehhh najlepsze jest to, że na takich ustawieniach wywala się nawet przy 220 MHz i też są te dwa błędy (nie jest to wada pamięci, przed OC gruntownie je przetestowałem). Testowane napięci z przedziału 3,3V do 3,5V nic to nie dało, najlepiej jest na 3,4 bo na 3,3 po jakimś czasi się wywalają (sypią większą liczbą błędów). Generalnie to po tym, że na 220MHz jest to samo widać, że to nie RAm jest winny tylko cos z ustawieniami...

 

Może ktoś ma jakieś propozycje?

Zwiększyć Max Async? A może Read Preamble? A może TREF? Podzielcie się może swoimi ustawieniami to rzuci trochę światła na sprawę...

 

Aha ile u Was trwa Quick test w GM? Bo u mnie przy ok 3000 MB/s trwa ok 35min. i trochę męczące jest czekać aż się wywali w 96%.

Pozdr

 

 

EDIT: Dobra znalazłem stabilne ustawienia przy HTT 300x8 i div 166 (czyli 240 MHz dla pamięci):

E-2-2-5-2-7-15-2-2-2-2-0128-1-E-DS-Lv7-Lv2-10ns-6,5ns-256-D-16-7-D trochę mnie to pracy kosztowało, i w dodatku nie jestem zadowolony bo odczyt jest ok 6000MB/s (Everest) a zapis ok 2400 MB/s (Everest) wg benchmarka w GM 2466MB/s. Jak widać TREF 0128 i to powoduje znaczny spadek wydajności zapisu, ale za to włączony DRAM Bank Interleave. Okazuje się, że poniekąd miałem rację, po prostu pamięci nie wytrzymują powyżej pewnej wartości benchmarka w GM, myślę, że u mnie ona wynosi ok 2500-2700 MB/s, musze jeszcze dokładnie sprawdzić, ale to jak będę miał czas. Niestety aby jej nie przekroczyć przy takim taktowaniu i mieć włączony Bank Interleave musiałem dobrać taki TREF aby nie przekraczać 2700MB/s bo przy takim pokazywały się błędy w GM.

 

 

Teraz pytanko do Was, testeujecie stabilnośc pamięci w GM? Jeżeli tak to do jakich MHz i wartości benchmarka macie pamięci stabilne (bez błędne przejście przynajmniej jednego Quick testa w GoldMemory)?

Aha i czy macie Bank Interleave włączony czy wyłączony?

 

 

myrddin669 pisałeś wcześniej, że zdażały się dość często padające UTT BH-5 i jako przyczynę podałeś zbyt niskie napięci, ja dodatkowo dodałbym niepełną stabilność pamięci, gdyż np. w moim przypadku żaden inny program nie pokazywał błędów tylko GoldMemory i to w dodatku zawsze takie same dwa błędy...Wydaje mi się, że większość używa Memtesta i to też może być przyczyna.

Pozdr

 

EDIT 2: Dobra chyba to rozpracowałem... To nie pamięci się kończą przy 2500-2700 MB/s tylko kontroler pamieci w procu, dlatego zawsze wyskakiwały te same błędy i dlatego zmiana parametrów pamięci nic nie zmieniała. No cóż zintegrowany kontroler niby takie cudo a tu taki zonk, i co mi teraz po procu który robi 2,6GHz przy 1,47v jeżeli nie będę mógł wtedy pamięci dac nawet na standardowych ustawieniach?

 

I tu zadanie dla Was odpalcie na swoich stabilnych ustawieniach GM i sprawdzcie sobie czy na prawdę są takie stabilne, bo może okazać się, że jednak nie do końca. Oczywiście mówię do tych którzy jeszcze GM nie użyli...

Ja już tego nie rozumiem, dlaczego masz taki marny odczyt w evereście 6000 ja mam 6950 i to przy ustawieniach auto na alphy, próbowałam Twoich ustawień i wyszło mi gorzej o jakieś 200 punktów ale za to zapis 2390, czas oczekiwania 38 sekund o co tutaj chodzi procek mam identyko 2400 300x8 bo nie mogła odnaleźć dzielnika na 500mhz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odczytu w Evereście to zalezy od tego który TREF wzięłaś, na 0128 jest taka lipa na 4128 jest ok 6700-6800 ale spokojnie można zrobić więcej przy tym samym taktowaniu. Generalnie cały gryps polega na tym, że jak się nie ma proca z wypasionym kontrolerem pamięci to można takie pamięci sobie wsadzic... Wystarczą najzwyklejsze hynixy czy twinmosy, tak mi się przynajmniej wydaje. Spróbuję to sprawdzić, może w czwartek pożyczę od kumpla 2x512 hynixów d43.

 

Aha to wszystko dotyczy kości 512MB bo przy 256 Bank Interleave nic nie zmienia i dlatego Mardok przy takich wysokich taktach miał tak niskie wyniki w benchmarku w GM. Nie wiem co dokładnie daje i jak działa Bank Interleave ale daje sporego kopa w zapoisie na kościach 512MB i przypuszczam, że na większych też.

 

Aha wracając do tego, że wystarczą dużo słabsze kości to dokładnie chodzi mi o to, że wystarczy zwiększyć taktowanie proca i już wydajność pamięci wzrasta nawet jak nie zwiększy się ich taktowania, dzieje się tak dlatego, że na skutek wzrostu częstpotliwości proca rośnie też wydajność kontrolera pamięci. czyli np. osiągnięci dla kontrolera granicznej wartości ok 2700 MB/s dzieję się juz przy niskim taktowaniu pamięci...

 

Wiem trochę pogmatwałem ale mam nadzieję, że kumacie o co mi chodzi...

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...