Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

ja jade juz od 2 lat na audigy 2 i jz nie moge sie doczekac kiedy uzbieram kase na X-Fi oraz jakies zajebiste glosniczki do niej bo moj zestaw Creative 6700 bedzie juz za slaby, teraz chyba wezme Logitech Z-5500 THX z tym ze tez na nie bede musial wydac grubo ponad tysiaka...

 

http://img.ktr.pl/g/gllogz5500/db.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wersji ZS jest dołączona większa ilość oprogramowania oraz posiada więcej wyjść w tym interfejs MIDI/joystick, jak dla mnie rzeczy zbędne IMO nie opłaca się za to płacić ponad 200zł jak za 100zł dostajemy praktycznie to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 OEM też to ma (dodatkowy doczepiany śledź), ma też Fire Wire, którego nie miała wersja Value która to jeszcze do niedawna kosztowała ~165zł :D

1690232[/snapback]

Mylisz się A2OEM posiada:

 

Port FireWire [iEEE-1394]

wejście line-in

wejście mikrofonowe

wyjście cyfrowe S/PDIF

wyjście line-out

 

Jak widać nie ma interfejsu MIDI/joystick ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no jak mam ci to udowodnić? :D

Kupiłem pare dni temu A2 OEM w Wista.info za 119zł i z kartą dostałem płytkę ze sterami + śledź MIDI/joystick :)

Nie wierzysz to napisz na gg do Wisty :-P

Audigy 2 OEM ma interfejs MIDI/joystick, wiem bo mam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kompletnie nie rozumiem firmy Creative :blink: Mam jedno zasadnicze pytanie - czym różni się karta dźwiękowa SB Audigy 2 OEM od SB Audigy 2 Value? Różnica w cenie obu kart jest zauważalna (~80zł), a karty te parametrami wogóle się nie różnią :mellow: Proszę kogoś o wytłumaczenie mi tego zjawiska :mur: Miałem dylemat którą kartę wybrać: SB Audigy 2 Value, czy SB Audigy 2 ZS. Teraz kolejny dylemat :-P

Edytowane przez Rajder01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyróżnia:

 

Audigy 2 Value

- 6.1

 

Audigy 2 OEM

- 6.1

- Fire Wire

- Joystick/MIDI

 

Audigy 2 ZS

- 7.1

- Fire Wire

- Joystick/MIDI

 

Wniosek, Value nie opłaca się brać (ma najmniej opcji) ZS też bym nie kupił dla jednego dodatkowego kanału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no jak mam ci to udowodnić? :D

Kupiłem pare dni temu A2 OEM w Wista.info za 119zł i z kartą dostałem płytkę ze sterami + śledź MIDI/joystick :)

Nie wierzysz to napisz na gg do Wisty :-P

Audigy 2 OEM ma interfejs MIDI/joystick, wiem bo mam :rolleyes:

1690701[/snapback]

Widocznie jest błąd w opisie na arest.pl/proline.pl ;)

 

 

 

Już kompletnie nie rozumiem firmy Creative  :blink: Mam jedno zasadnicze pytanie - czym różni się karta dźwiękowa SB Audigy 2 OEM od SB Audigy 2 Value? Różnica w cenie obu kart jest zauważalna (~80zł), a karty te parametrami wogóle się nie różnią  :mellow: Proszę kogoś o wytłumaczenie mi tego zjawiska  :mur: Miałem dylemat którą kartę wybrać: SB Audigy 2 Value, czy SB Audigy 2 ZS. Teraz kolejny dylemat  :-P

1690762[/snapback]

SB Audigy 2 Value jest bliżej do SB Live jak do A2, sama budowa laminatu przypomina SB Live, wygląda niemal identycznie jak mój spalony SB Live Player! Jak dla mnie jest to podrasowany SB Live!

 

Dołączona grafika

 

 

Natomiast SB Audigy 2 OEM to taki SB Audigy 2 ZS bez paru bejerów(soft, jedno wyjście mniej)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 Value jest 7.1. Płytka mała, bo nie ma dodatkowych złączy. IMHO róznice między tymi kartami są znikome, im tańsza wersja tym atrakcyjniejsza. A pewnie za miesiąc Value pojawi się za 80zł ;-)

 

Poza tym Creative wypuścił Audigy 4 Value, pewnie niedługo dotrze do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dzwięk się zmienił zasadniczo, jest czystszy (nie ma szumów), basy są wyraźniejsze. Dodam jeszcze że w soundstormie przy przewijaniu strony w necie, były jakieś dziwne popiskiwania (na SB Audigy 2ZS tego nie ma). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj jestem użytkownikiem tej karty.

Poprzednio miałem Epoxa 8RGA+ (z SS), po zmianie płyty i procka (podpis) mogę powiedzieć jedno:

dźwięk Realteka to ż e n a d a.

W związku z tym udałem się do Proline i zakupiłem Audigy2 OEM (karta w folii+płyta+naklejka).

Słuchu muzycznego nie mam, ale wg mnie SS miał ostrzejszy dźwięk (jakby bardziej dynamiczny) chociaż może troszkę płytszy.

Audigy2 OEM ogólnie to super dźwięk za małą kasę.

(CoD z EAX3 --> miodzio :rolleyes: )

Edytowane przez clooney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje 7 głośników, jest 6.1 :)

1692636[/snapback]

Skąd taka dezinformacja? A2 Value SB0400 ma 8 wyjść, wiem bo mam taką :-P

http://www.soundblaster.com/products/produ...4&product=10653

 

Przy okazji: Audigy 4 (nie PRO) w USA w sklepach Creative kosztuje oficjalnie $80:

http://us.creative.com/products/product.as...4&product=14103

 

Ale raczej nie widzę zalet w porównaniu do Audigy 2. Może są głęboko ukryte? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat ale nie chce robic nowego topiku ;p - czy do 6.1 potrzebne sa 3 jacki? Tak mi sie zdaje, ale jakis koles co mi wcisnal karte gainwarda sciemnial ze 6.1 to tak jak 7.1 - 4 jacki,z tym ze 1 mono; chyba stracilem przez niego troche kasy ale mniejsza z tym;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to były zwykłe gniazda stereo, to do 6.1 potrzebne byłyby 4.

Creative stosuje gniazda 3-kanałowe, dlatego wystarczają 3 sztuki, ale do obsługi wszystkich kanałów wymagane są nieco inne wtyki niż zwykły min-jack stereo.

1695458[/snapback]

Ale to nie znaczy ze w Audigy musze miec specjalne wtyczki aby podlaczyc standardowe stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie ma interfejsu MIDI/joystick ;)

1690653[/snapback]

Dołączona grafika

Zestaw Audigy 2 OEM :D

 

- karta dźwiękowa SB Audigy 2

- płyta z oprogramowaniem

- interfejs MIDI/joystick (dodatkowy śledź)

- naklejka

 

To dla niedowiarków którzy nie wierzą że do Audigy 2 OEM jest dołączony interfejs MIDI/joystick tak jak w Audigy 2 ZS :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...