Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

nie niestety karta nie pozwala na jednoczene podłączenie słuchawek i głośników.

 

Ja jednak ominąłem ten problem i zrobiłem co nasępuje:

 

kupiłem przedłużacz  (mini jack) który wpiąłem do wejścia przednich głośników, koniec wyprowadziłem koło biurka i za pomocą rzepu przymocowałem

 

należy także kupić taki rozdzielacz sygnału, takie [ciach!]ieko któe pozwala na podłaczenie dwóch  jacków do jednego wejścia ( w kazdym sklepie muzycznym dostaniesz - może 2 zł kosztuje)

 

Dalej to chyba już wiesz co robić.

 

Dodam że jest to pomocne kiedy chemy podłaczć także TV i wyprowadzić dzwięk z niego na głośniki (a nie posiadamy wieży). Kabel połączeniowy kompa z tv ma dwa wtyki do kart graficznej oraz do dzwiękówki. Ja ma wejście line in zajęte przez kabelek z karty tv i dlatego korzystam z tego sposobu.

1727766[/snapback]

w sumie to nad czyms takim sie zastanawiałem ale dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakością dźwieku nie....powiedziałbym nawet ze wersja złotostykowa a1 jest lepsza od tego oema...

1729339[/snapback]

 

wiesz żeby odczuć róznicę w jakości dzwięku między wersją z pozłacanymi stykami a nie pozłacanymi to musiałbyś mieć przedewszystkim kable połączeniowe wysokiej jakości któe nie koszują mało. Kolumny z przetwornicami itp a nie głośnik 10cm na 10 cm. Więc jakość dzwięku może być podobna w tych kartch ale nie ma co się oszukiwać że A2 jest lepszym zakupem niż jedynka.

 

EDIT:

 

cytat jericho666 :

 

"w sumie to nad czyms takim sie zastanawiałem ale dzieki za pomoc"

 

nie ma za co, kooesiom co słuchają Nine Inch Nails zawsze pomogę.

 

OT:

ostatnia ich płyta z początku wydawałą mi się kiepska ale po kilku przesłuchaniach uważam że jest porównywalna z Fragile - Left.

NIe wspomnę o kultowej Pretty Hate Machine - cudzie Reznora.

Edytowane przez QauczuQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pytanko bo jestem troceh laik w kartach muzycznych

chcialem kupic SB2 OEM

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5342...94759325f4f454d

 

tylko u siebie i sprzedawca mowi ze jest KARTA MUZ. SB AUDIGY SE OEM - 115 zł

 

Czy to jest to samo czy to jest audigi 1 tylko SE :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pytanko bo jestem troceh laik w kartach muzycznych

chcialem kupic SB2 OEM

1729601[/snapback]

osobiście nie słyszałem o karcie SBA1 OEM, ale możę taka jest.

 

Jak jest to jej nie kupuj. Zresztą niech ci sprzedawca pokaże tą kartę i tam będzie napisane co to jest, podejrzewam że to jest SBA2 OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pytalem sie dzisiaj kolezki czy ma w ofercie te karty i mowil mi, ze sa Audigy2 SE OEM wiec juz nie wiem o co biega. Zamowilem z mozliwoscia zwrotu jak cos bedzie nie "teges". Aha i podobno do tej karty (Audigy 2 SE) nie jest dolaczany sledz. Jezeli roznica miedzy OEM, a SE OEM sprowadzalby sie do braku śledzia MIDI/joystick to biore ja. Tylko jak sprawdzic czy bedzie to pelnowartosciowa Audigy 2, a nie jakas "wykastrowana" wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem sladzia :) Podobno z hurtowni przyslali jakies kastraty do Wrocka, a ostatnio doslali same sledzie. Teraz czekaja w Proline na ludzi, ktorzy nie dostali sledzika ;)

 

Co do wersji SE nie slyszalem nigdy o takiej. Pewnie to normalny OEM, ale porownaj ze zdjeciem Camela, tak powinna wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie "pytanie":

 

kupilem SB A2 OEM, wszystko fajnie gra ale - i to jest pytanie - czemu system widzi go jako

Sound Blaster Audigy [W0800] a nie jako A2 ?

 

karta wyglada jak SB A2, scalak jest opisany jako A2 - a system widzi jako Audigy

 

sprawdzilem to zarowno pod winda [menager urzadzen, Sisoft Sandra] jak i pod linuksem -

zawsze Sound Blaster Audigy (a nie A2)

 

czym to moze byc spowodowane ?

 

nie jest to wielki problem bo karta dziala i fajnie gra, no ale skoro kupowalem jako A2 to chcialbym ja widziec w systemie jako A2...

 

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie "pytanie":

 

kupilem SB A2 OEM, wszystko fajnie gra ale - i to jest pytanie - czemu system widzi go jako

Sound Blaster Audigy [W0800] a nie jako A2 ?

 

karta wyglada jak SB A2, scalak jest opisany jako A2 - a system widzi jako Audigy

 

sprawdzilem to zarowno pod winda [menager urzadzen, Sisoft Sandra] jak i pod linuksem -

zawsze Sound Blaster Audigy (a nie A2)

 

czym to moze byc spowodowane ?

 

nie jest to wielki problem bo karta dziala i fajnie gra, no ale skoro kupowalem jako A2 to chcialbym ja widziec w systemie jako A2...

 

PZDR.

1732592[/snapback]

Spowodowane jest to starymi sterownikami, te nowe juz przedstawiają kartę jako Creative SB Audigy2 (WDM)

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze swoje pytania, ktore przeszly bez echa:

1. o zlacze Optical IN na sledziu - czy jest mozliwe do dostania cos takiego? Wolalbym nie kupowac panelu przedniego, bo wiaze sie to z wiecznie majtajacym sie z przodu kabelkiem optycznym (od PS2)

2. Czy jest mozliwe zmuszenie tej karty do sprzetowego dekodowania DTS?

 

Pytam, bo jesli na oba powyzsze uzyskam odpowiedz pozytywna, to nie bede musial wykladac pieniedzy na dekoder DTS1000 Creative'a, tylko podlacze sobie konsole bezposrednio do karty dzwiekowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o MSI S-bracket i sledziach do Gigabyte'a?

 

Jest tao jakies rozwiazanie, musialbym tylko dorwac opis pinow do A2 OEM (przy zlaczu na panel jest zestaw pinow oznaczonych jako SPDIF_IO - podejrzewam, ze do tego musialbym to zlacze podpiac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę pomotane, ale się połapieszLINK

 

Jeśli chodzi o dekodowanie DTS to w opisie możliwości sterowników A2 jest takie zdanie:"Outputs Dolby Digital and DTS signals from the software DVD player in 'SPDIF In decode' mode."

Edytowane przez Piit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze swoje pytania, ktore przeszly bez echa:

 

2. Czy jest mozliwe zmuszenie tej karty do sprzetowego dekodowania DTS?

 

1732698[/snapback]

więc z tym dekoderem to jest tak że w bodajrze Live jeszcze go nie było ale Audigy -według tego co ppiszą w opisach na stronach sklepów- sprzętowo dekoduje czyt. posada dekoder Dolby Digital i w trybie 5.1 jest sygnal dekodowany cyfrowo lub analogowa a w trybie 6.1 tylko analogowo.

 

Kupowałem tą kartę właśnie dla dekodera DTS 5.1 - i uważam że dzwięk przez nią np w grach jest bardzo dobrze lepiej niż w SS dekodowany.

 

Być może chodzi Ci o wymuszenie DD we wszystkim czego słuchasz, jeżeli tak to nie będąc ekspertem myślę, opierając się na informacjach z Device Controls, że karta robi to z każdym dzwiękiem (jak ustawisz sobie CMSS 3D - on) i dekoder tego lepiej nie przerobi. Bo nie będzie w stanie z sygnału stereo zrobić tak sam sygnał DD jaki wychodzi np . z gier lub filmów DVD z DD.

 

Ja sprubował bym zapytać o to doradców z Creative.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co mi chodzi z DTSem - po prostu jak wlacze sobie film w DTS, zeby karta byla w stanie przekazac poprawnie dzwiek na glosniki.

 

W sumie to dekodowanie sprzetowe nie jest mi bardzo potrzebne - jesli bedzie to poprawnie robione programowo, to tez OK :)

 

QauczuQ - zwroc uwage, ze Dolby Digital i DTS to dwa rozne standardy dzwieku cyfrowego.

O ile o dekodowaniu DD wiem, to o DTSie oprogramowanie milczy - stad moje pytanie.

 

Odnosnie sledzia: dzieki za linka, moze sie polapie o co im chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam pomocy. Kupiłem wczoraj SB Audigy 2 model SB0240. Mam kartę i śledzia niestety płytka w sklepie gdzieś się zapodziała. Problem polega na tym, że gdy zainstaluje jakiekolwiek sterowniki znalezione w sieci do tego modelu to nie mogę zainstalować innych programów typu audio hq, eax console, speaker ... itp. Nie mam możliwości przez to ustawic tej karty wystarczająco. Mam tylko podstawowe możliwości czyli głośniej - ciszej, prawo - lewo. Czy mógłby mi ktoś może przesłać sterowniki do tej karty z oryginalnego cd? Lub może jakaś inna sugestia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa głośniki.

KX domyślnie ustawione są na 2 kanały ale TYLNIE.(lepsza jakość dzwięku)

Masz do wyboru albo przełączyć sygnał w konsoli KX na PRZÓD, albo podpiąć głośniki do LINE_OUT 2.

Najlepiej jakbyś wypróbował oba ustawienia i opisał własne wrażenia z odsłuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam pomocy. Kupiłem wczoraj SB Audigy 2 model SB0240. Mam kartę i śledzia niestety płytka w sklepie gdzieś się zapodziała. Problem polega na tym, że gdy zainstaluje jakiekolwiek sterowniki znalezione w sieci do tego modelu to nie mogę zainstalować innych programów typu audio hq, eax console, speaker ... itp. Nie mam możliwości przez to ustawic tej karty wystarczająco. Mam tylko podstawowe możliwości czyli głośniej - ciszej, prawo - lewo. Czy mógłby mi ktoś może przesłać sterowniki do tej karty z oryginalnego cd? Lub może jakaś inna sugestia?

1736145[/snapback]

Odezwij się na gg to Ci podeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster Audigy 2 Oem -> 109 pln

 

Sound Blaster Audigy 2  -> 120 pln

 

wniosek - ceny leca w dół :)

1736337[/snapback]

Skąd te ceny? Wiem, że A2 OEM stoi w Proline za 109zł, ale wszystkie już wyszły. Natomiast A2 za 120zł nigdzie nie widzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...