Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam problem - kupiłem SB Audigy2 WDM ale bez CD instalacyjnego (uzywka).

Nie moge za cholerę dojśc o co biega, ale po ściągnięciu sterów z netu i zainstalowaniu ich mam głos, ale szumi cały czas.Jak wyjmę pomarańczowego jacka od 5.1 i gra stereo to jest ok.

Mam instalkę od starej karty SB audigy, ale jak ją odpalę to pisze ,że nie wykrywa ,żadnej karty SB w kompie.

Czy to karta walnieta, czy stery źle dobrane?Próbowałem kilku i na każdych to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie chodzą - w praktyce różnie "czytaj problemy".

Ja kupiłem sobie asus xonar i też się morduje bo sam raz nie lubi się z DFI P35 oraz NFORCEM 680i z tego co wyczytalem na forum asusa.

Dosyć mam Audigy . Asusa został mi tylko X-Fi - oczywiscie karta musi byc pod PCI-E vista bardziej się z nimi lubuje.

Wiec zostaje mi tylko X-Fi Fatality pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się znaleźć zbiorczego tematu o Audigy pierwszej generacji więc zapytam tutaj:

 

Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku, gdy odtwarzam oryginalną płytę CD-Audio i mam napęd podpięty tylko kablem IDE (szeroka taśma)? Można połączyć kartę i napęd bezpośrednio takim cienkim kabelkiem (SPDIF to jest, tak?). Jeżeli to karcie robi różnicę, to jak sprawdzic, czy Audigy dostaje sygnął bezpośrednio przez ten kabelek? Bo teraz CD-Audio leci przez taśmę IDE i gra niczego sobie.

 

Docelowo chcę przegrać całą swoją płytotekę na dysk korzystając z jednego z bezstratnych formatów gwarantujących kompresję. Czy macie z tym jakieś doświadczenia i możecie polecić któryś format (jest ich kilka)? Wszystkie kodują w sposób bezstratny, więc w jakości nie ma różnicy, więc czym się kierować przy wyboże tego, a nie innego formatu? Czy przy bezstatnym kompresowaniu muzyki na dysk jest jakaś różnica w zastosowanym kabelku (taśma, lub cienki)?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku, gdy odtwarzam oryginalną płytę CD-Audio i mam napęd podpięty tylko kablem IDE (szeroka taśma)? Można połączyć kartę i napęd bezpośrednio takim cienkim kabelkiem (SPDIF to jest, tak?). Jeżeli to karcie robi różnicę, to jak sprawdzic, czy Audigy dostaje sygnął bezpośrednio przez ten kabelek? Bo teraz CD-Audio leci przez taśmę IDE i gra niczego sobie.

Ten cienki kabelek to jest analog, wiec konwersji musi dokonywac naped, a nie karta. Ergo - olac ten zbieracz zaklocen i puszczac po ide ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowsze stery do A2 z www creativa i po odpaleniu muzy nie idze wytrzymać. Nagłośnienie jest takie że aż słuchawki na głowie latają natomiast w grach jest normalny poziom głośności... Na starszych sterach standartowo mam suwaki na max i tylko reguluje głośność muzy przez winampa a teraz lipa. Nawet jak jest w panelu na 1/3 a winamp max to słuchawy aż pierdzą. Ktoś spotkał się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...