Skocz do zawartości
Maks!

Sound Blaster Audigy 2 Oem

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ja też słyszałem że A2 pożera :P wydajność w grach

ilu procentowy jest to spadek?

mam słabą grafę więc jest to dla mnie ważne

 

a i jeszcze jedna sprawa... może będę miał możliwość wyboru serii :)

więc jakiej szukać, a jakie omijać?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie to teraz napiszcie dla nowych szczęśliwych posiadaczy Audigy 2 jakie sterowniki polecacie a jakich się wystrzegać.

 

BTW: miałem kiedyś SB Live potem był ten holerny SoundStorm z badziewnym oprogramowaniem. Tym czego mi brakowało przedewszystkim to dobre oprogramowanie - jak np. mixer z live'a - nastawiam więc uszu i oczu na wasze odpowiedzi-podpowiedzi.

 

EDIT:

 

podpowiedzicie mi jeszcze jak to jest: na stronie creative są sterwoniki i driver update, jak mam to rozumieć - ostatni sterownik zawiera wszystkie poprawki czy trzeba jes kolejno instalwoać jedna po drugiej (czy wystarczy ostatni sterownik któy zawira wszystkie poprawki) ?

Edytowane przez QauczuQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe porównanie wydajności Audigy2 i Realteka na różnych sterwnikach. Porównanie robiłem w 3DMarku '03 więc wyniki, które uzyskałem nie są przesądzające i nie biorę ich całkiem na poważnie, ale mogą przynajmniej w minimalnym stopniu nakreślić obraz wydajnosci na poszczególnych konfiguracjach.

 

Audigy 2:

----> Sterowniki Creative'a instalowane po kolei:

1. http://files.europe.creative.com/manualdn/...GY2_1_84_50.exe

2. http://files.europe.creative.com/manualdn/..._LB_1_84_55.exe

3. URL http://files.europe.creative.com/manualdn/..._LB_1_20_23.exe

 

----> Sterowniki KX ver. 3537

 

 

ALC850:

----> Sterowniki Realteka

----> Sterowniki nVidii

 

Jak widać osiągam w tych testach zbyt mało klatek, żeby różnice w wynikach były zdecydowanie znaczące. Dlatego tutaj każde 2FPS są na miarę złota ;)

3DMark '03 twierdzi, że Audigy2 jest wydajniejsze (przy mojej konfiguracji), teraz czas na testy w kilku grach. Jak będzie mi się chciało to porobię testy w CoD: UO.

 

@QauczuQ - jeśli masz takie wymagania to bierz KXy, które pod względem możliwości konfiguracyjnych są potężne.

Jeśli chcesz instalować sterowniki WebUpdate ze strony Creative'a na Audigy2 OEM musisz to zrobić w kolejności jaką podałem, inaczej nie działa :? Ten ostatni link jest do "Creative Audio Control"

post-20014-1129466510_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie to teraz napiszcie dla nowych szczęśliwych posiadaczy Audigy 2 jakie sterowniki polecacie a jakich się wystrzegać.

 

EDIT:

 

podpowiedzicie mi jeszcze jak to jest: na stronie creative są sterwoniki i driver update, jak mam to rozumieć  - ostatni sterownik zawiera wszystkie poprawki czy trzeba jes kolejno instalwoać jedna po drugiej (czy wystarczy ostatni sterownik  któy zawira wszystkie poprawki) ?

1702067[/snapback]

Ja do A2 oem zainstalowałem te z płyty dostarczonej z kartą - działały idealnie.

 

Co do sterowników na stronie creativa to przy kazdych jest napisane czego wymagają i tak jak probowałem zainstalować te 1_84_55 to się nie dało bo nie wykrywały karty, musiałem zainstalować najpierw 031031 pozniej 1_84_40 następnie 1_84_50 i dopiero 1_84_55 choc nie wiem czy po tych 031031 nie poszły by 1_84_55

 

 

Teraz cały czas działam na tych oficjalnych ostatnich czyli 1_84_55 z datą 2004 10 18 numer 5.12.2.444

 

Probowałem zainstalować najnowsze beta 2_08_0002 i niestety wywala komunikat ze nie ma karty zgodnej ze sterownikami.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem to cudeńko za 104 zł i powiem szczerze jestem super zadowolony , dzwiek w grach faktycznie duuuuuuuzo lepszy , mp3 i filmy tez czysciej i glebiej takze naprawde warto wymienic 5.1 Live na Audigy 2 za ta cene to jak prezent od Creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ładnie sie spisuje ale mam jeden problem, w demo F.E.A.R niemoge wlaczyc w ustawieniach Sounds - EAX Advanced HD , tylko HW Mixer i EAX 2.0 da sie włącvzyc i dzwiek jest dziwny, niema odglosu strzalu broni, jakos dziwnie. Łuski słychac super szyby tez jak sie biją, sterowniki mam dolaczone z karta, czy w nich trzeba cos ustawiac do gier??. Czy to tylko w wersji demo tak jest ze nimozna wlaczyc tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze zauwazylem ta karte za 109zl w esc i przywialo mnie tutaj w poszukiwaniu odp na pyt "dlaczego tak tanio" :wink:

 

Mam Hercules Fortissimo III 7.1 jak w podpisie i zastanawiam sie gleboko czy warto sie przesiadac na creativa. Niestety nie mam zadnego porownania, moze ktos zna odpowiedz na dreczace mnie pytanie ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakie programy są na płytce z Audigy 2 oem? Bo kupiłem w Prolinie ale bez płytek akurat mieli i po płytki cza się zgłosić w poniedziałek wtorek... A brakuje mi oprogramowania... I nie znam nazw żeby pościągać :( Ktoś doświadczony może powiedzieć co i jak pościągać? (łącznie z tym jakie sterowniki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakie programy są na płytce z Audigy 2 oem? Bo kupiłem w Prolinie ale bez płytek akurat mieli i po płytki cza się zgłosić w poniedziałek wtorek... A brakuje mi oprogramowania... I nie znam nazw żeby pościągać :( Ktoś doświadczony może powiedzieć co i jak pościągać? (łącznie z tym jakie sterowniki).

1712931[/snapback]

Creative Media Source i sterowniki (w ramach sterownika: EAX Console, Speaker Settings, Surround Mixer, Soundfont Bank Manager, Speaker Calibration, Diagnostics).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative Media Source i sterowniki (w ramach sterownika: EAX Console, Speaker Settings, Surround Mixer, Soundfont Bank Manager, Speaker Calibration, Diagnostics).

1713447[/snapback]

Tia, Eax działa, sterowniki działają, ale resztę jak instaluje to mi wyskakuje jakiś tekst w stylu że nie znalazło odpowiedniego urządzenia :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, Eax działa, sterowniki działają, ale resztę jak instaluje to mi wyskakuje jakiś tekst w stylu że nie znalazło odpowiedniego urządzenia  :mur:

1713895[/snapback]

Jak jest niezgodnosc numeru sterow z aplikacjami to własnie taki komunikat wyskakuje.

 

Ja zaczynałem od płytki oem a dopiero pozniej wszsytkie update ze strony creative i wszystko smiga ok.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakie programy są na płytce z Audigy 2 oem? Bo kupiłem w Prolinie ale bez płytek akurat mieli i po płytki cza się zgłosić w poniedziałek wtorek... A brakuje mi oprogramowania... I nie znam nazw żeby pościągać :( Ktoś doświadczony może powiedzieć co i jak pościągać? (łącznie z tym jakie sterowniki).

1712931[/snapback]

No ja tez kupowalem we Wrocku w sobote i plytki byly. Nie dostalem tylko naklejki i sledzia. Dostaliscie w Proline sledzia??? Hmm, przydalby sie, mam w koncu jakiegos pada, zawsze mozna by podlaczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez kupowalem we Wrocku w sobote i plytki byly. Nie dostalem tylko naklejki i sledzia. Dostaliscie w Proline sledzia??? Hmm, przydalby sie, mam w koncu jakiegos pada, zawsze mozna by podlaczyc...

1716351[/snapback]

W oemie nie ma śledzia... Można dokupić ale nie mają... A co do sterów to nie wiem jak miałeś jak mają dostawę bez sterowników bo w sobotę dwóch kumpli brało i też bez sterowników... A szef akurat przy mnie opier.... tych co przywieźli bez sterów :)

 

EDIT

Sytuacja: Rano wyłączam kompa wsio ok, włączam po przyjściu do domu popołudniu i... zonk, nie wykrywa Audgiy2... No to przekładam w inne PCI to samo, w innym kompie to samo, umarł :( Tak bez słowa :( Jutro idę zanieść do Proline'a, mam nadzieję że mi to szybko zrobią...

 

P.S.

Mam głośniczki LOGITECH X-530 - 5.1, no i co jakiś czas na SB A2 słyszałem takie "pierdnięcie", niezależnie od tego czy coś robię czy nie :blink: :blink: Myślałem że to wina A2 i przerywań, no ale teraz grają na zintegrowanej karcie i to samo jest :blink: :cry: Ktoś wie co to może być? Reklamować głośniki czy co ?

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniczki LOGITECH X-530 - 5.1, no i co jakiś czas na SB A2 słyszałem takie "pierdnięcie", niezależnie od tego czy coś robię czy nie  Myślałem że to wina A2 i przerywań, no ale teraz grają na zintegrowanej karcie i to samo jest  Ktoś wie co to może być? Reklamować głośniki czy co ?

ja mam to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest niezgodnosc numeru sterow z aplikacjami to własnie taki komunikat wyskakuje.

 

Ja zaczynałem od płytki oem a dopiero pozniej wszsytkie update ze strony creative i wszystko smiga ok.

 

Gucio

1716057[/snapback]

A u mnie pomimo instalacji w pierwszej kolejności sterów z płytki najnowsza wersja dostępna na stronach Creativa nie chciała się zainstalować... Pomogło dopiero rozpakowanie archiwum i bezpośrednie uruchomienie setup.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez kupowalem we Wrocku w sobote i plytki byly. Nie dostalem tylko naklejki i sledzia. Dostaliscie w Proline sledzia??? Hmm, przydalby sie, mam w koncu jakiegos pada, zawsze mozna by podlaczyc...

1716351[/snapback]

Ja kupywałem w Proline Lubin i śledź był, takoż naklejka i płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo

1716753[/snapback]

Heh, powiem więcej, przez przypadek zostawiłem głośniki odłączone od kompa ale włączone do prądu i co jakiś czas jest i tak i tak pierd :mur: :mur: Zaraz wyskrobię maila do logitecha, bo to chyba normalne nie jest :/

 

Ja kupywałem w Proline Lubin i śledź był, takoż naklejka i płytka.

1716785[/snapback]

Tak jak mówiłem, we Wrocławiu jest tylko karta i płytka :mur:

 

W zestawie z proline była karta, naklejka, płyta i śledź. Może wy macie jakieś niepełne komplety...

1716814[/snapback]

Jak wyżej... Aczkolwiek jutro przy reklamacji mojego zapytam, na bank braliście Audigy 2 OEM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na bank braliście Audigy 2 OEM?

1716849[/snapback]

mak777 bądz stanowczy bo to Ci się należy , ja też kupiłem co prawda w Apollo tego OEM'a i dali wszystko co trzeba. Ten proline to jakaś dziwna firma.

 

BTW: Koledzy poradzcie jaką gre zasintalować żeby efekty dzwiękowe były w pełni wykorzystane przez Audigy2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupywałem w Proline Lubin i śledź był, takoż naklejka i płytka.

1716785[/snapback]

A ja zamowilem przez neta i sledzia brak :?

 

W dodatku Proline nie raczylo odpowiedziec na mojego maila w tej sprawie.

 

Dobrze, ze nie jest mi on potrzebny, ale takie podejscie do tematu mnie irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja kupiłem w Actione czyli u hurtownika od którego te karty ida do sklepów , sledzia nie ma w zestawie !!! Jest karta , plytka ze sterami i naklejka tyle , kumpel co tam pracuje mówi , że o żadnym sledziu nie słyszał wszystkie karty jakie dostali są bez sledzi a dostali ich 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...