Skocz do zawartości
V@der

Sieć Lan...

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w sieci lokalnej w której mamy jakies 15 kompow lącze o ile sie nie myle to dsl 1mb... Nasz admin nas opuścil i dal siec pod opieke gościowi ktory wie tyle co ja na temat sieci wiec nie wie nic :P Właśnie dlatego chciałbym zebyście polecili mi jakies ksiazki tego typu a najlepiej jakies stronki kursy online gdzie moglbym troszke o tym poczytać... Pierwsza wazniejsza sprawa jest zamulanie łącza jak sie domyslam przez programy typu p2p... Sieć stoi na routerze SMC7004VBR i łącze jest dzielone automatycznie. I właśnie gdy chociaz jedna osoba zapuści jakiegos emula to odrazu wszystko chodzi strasznie wolno... Da sie jakos ograniczyc te programy bo podobno gdy sie im zablokuje porty to one i tak poszukaja innego dostępnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest QoS ? - nie dziw sie ale napisalem w poprzednim poscie ze dobrze by bylo gdybyście podali mi spis lektur na ten temat a najlepiej jakas stronke... A co do sprawdzenia to nie mam dostepu do routera a w opisiach tego routera w sklepach www nie widzialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QoS - Quality od Service... mój przyszły zawód :P

Chodzi o to, że różnym usługom (najczęściej rozróżnianym na zasadzie numerów portów) przypisuje się różne priorytety. W ten sposób np.: można ustawić WWW i maila na max, a ftp i eMule na najgorszy priorytet. Niestety, nie każdy router takie coś obsługuje.

 

Patrzyłem na ten routerek przed chwilą.. wygląda na to, ze QoS mu brak. W takim wypadku jedynym wyjściem będzie wyłączenie portów, lub zmiania sprzętu.

Możesz cos poczytać na www.lukasz.bromirski.net - ale tam jest o tzw. bandwith managemencie na Linuxach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...