Skocz do zawartości
rezo_

802.11 B I Tylko 5,5mbps?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec mam do routera D-Link 514 podlaczony komputer przez kabel i laptop przez wirelles. W laptopie mam wirelless 802.11 G ale z racji tego iz router obsluguje standard 802.11 B to wszystko smiga na 802.11 B czyli teoretycznie 11 Mbps. No ale w rzeczywistosci okazuje sie ze transfer miedzy moim kompem a laptopem osiaga zaledwie 5,5 Mbps :/, wie ktos co jest tego powodem? Jak moge wykorzystac pelne mozliwosci?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wynegocjowano polaczenie 5.5 mbps, to oznacza ze masz za duzo przeszkod po drodze, ew fale niekorzystnie sie odbijaja i radio w ap zwolnilo transmisje dla utrzymania stabilnosci linku.

 

inna sprawa to fakt ze nigdy nie uzyskasz transmisji 11mbps - dla tej predkosci transfer to ~800kB/s, co dawałoby ok 8mbps. (na 5.5 tez bedziesz mial odpowiednio mniejszy transfer)

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem router kolo laptopa, po polaczeniu wynegocjowalo 11 mbps jednak podczas kopiowania filmu transfer jak zawsze wyniosl max 5,5 mps :/ macie jakies pomysly? Wydaje mi sie ze kiedys jak sobie chodzilem po ustawieniach to gdzies widzialem ustawienie zeby zawsze 20 % lacza rezerwowal dla XP'ka czy cos takiego, moze dlatego tak wolno sie kopiuje przez siec? Moze wiecie gdziemoglem widziec ta opcje zebym mogl ja zmienic?

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem router kolo laptopa, po polaczeniu wynegocjowalo 11 mbps jednak podczas kopiowania filmu transfer jak zawsze wyniosl  max 5,5 mps :/ [...]

1690712[/snapback]

 

co masz na mysli piszac jednostke mps ?

i jak ustaliles ze masz 5.5 cos tak napisalo ? czy podczas kopiowania plikow ? jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program Du Meter pokazuje mi na biezaco predkosc DL/UL, i w czasie kopiowania w sieci zawsze predkosc jest 4,5-5,5 Mbps :/, poza tym w menedżerze zadań w zakładce sieć w laptopie i stacjonarce mam max 5X % wykorzystania :/

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest normalne poniewaz WIFI dziala w trybie half-duplex i niestety nikt o tym nie pisze ale jak masz standart b czyli teoretycznie 11 mbit to niestety w praktyce to oznacza osiagi w okolicach 5mbit

1691314[/snapback]

w faq'u ktory tutaj popelnilem jest to napisane :wink:

 

( http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=74008 )

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo pisac od poczatku ze masz polaczenie 11mbitow a transfer tylko polowe tego co powinno byc!wiecej nei uzyskasz, pozatym ciagle przez wifi filmow nie kopiujesz!

1691581[/snapback]

Hehe przeciez juz w pierwszym poscie napisalem ze polaczenie jest 11 mbit a wyciaga tylko polowe :P

Ale teraz juz wszystko jasne, nie lubie jak cos mi nie dziala tak jak powinno ale z tego co piszecie nie ma sie czym przejmowac bo tak powinno byc ;>. THX za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...