Skocz do zawartości
nayki

Wszystkie Te Service Packi A Wydajność I Stabilnos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem sie dowiedziec czy te service packi do XP windowsa bardziej pomagaja czy przyczyniaja sie raczej do tego ze windows ma wiecej do myslenia i wolniej chodzi bo raczej stabilniej.I woogle czy instalujac Sp2 musze najpierw zianstlaowac Sp1 czy posiada 2 wszystko co 1 Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty WIN XP bez service pack'ow, nie nadaje sie praktycznie do uzytku... zwlaszcza jesli komp jest podlaczony do netu i uzywamy wspanialej przegladarki jaka jest IE ;)...

SP2 zawiera juz w sobie wczesniejsze poprawki i znaczaco poprawia bezpieczenstwo systemu. A to ze niby po instalacji wydajnosc spada to bzdura...

 

PS. google na prawde nie boli, a poza tym na tweaku jest juz caly wielki temat o SP2... na drugi raz szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty WIN XP bez service pack'ow, nie nadaje sie praktycznie do uzytku... zwlaszcza jesli komp jest podlaczony do netu i uzywamy wspanialej przegladarki jaka jest IE ;)...

(...)

1690943[/snapback]

:lol: hahaha ja na takim właśnie jadę i nie mam problemów :) inna sprawa, że uzywam firefoxa (ale czasem też ie). Osobiscie nieuważm aby jakiekolwiek sp był mi potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden przesadza w jedną stronę, drugi w drugą :)

Ogólnie można jechać na czystym XP, jeśli chodzi stabilnie, wszystkie urządzenia działaja poprawnie i nie mamy netu lub mamy w nim dobry firewall. W razie problemów z Blasterem (odliczanie 60 sekund) potrzebujemy łatki na niego, ale żaden SP nadal nie jest potrzebny.

Sens instalowania SP zaczyna się, gdy jakiś nowy sprzęt nie chodzi prawidłowo lub gdy cały komputer jest nowy i większość sprzętu nie zostaje wykryta. Nie wiem, jaki wpływ ma instalacja SP1, bo nie sprawdzałem, lecz SP2 powoduje lekkie spowolnienie ładowania systemu. Defragmentacja dysku załatwia sprawę, ale częściowo.

Mi np czysty XP + łatki na blastera włącza się w 35 sekund licząc od naciśnięcia przycisku na obudowie. Pasek postępu przelatuje mniej niż raz podczas gdy z SP2 pasek leci nawet 3 razy. Nie wykluczam jednak kwesti werji sterowników, gdyż teraz mam trochę inne niż miałem pod SP2.

 

Najlepiej będzie, jak sam przekonasz się, która opcja działa najlepiej na twoim kompie. Zainstaluj czysty XP + łatki na Blastera + DX9c i zobacz. Jeśli wszystko działa ok (sprzęt i gry), to nie ma sensu nic zmieniać. Jeśli zas pojawiają się problemy, to wrzuć SP1. Jeśli nadal będą problemy, to SP2.

 

BTW: Aby np mieć obsługę USB2.0 potrzebujemy SP1 + stery producenta płyty lub SP2. Nie wiem również, jak radzą sobie dyski SATA i nForce3/4 na czystym XP. Mogą nie mieć pełnej wydajności.

 

Zobaczymy, co pokaże SP3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że Service packi swoją drogą, ale ważne jest też dobre skonfigurowanie systemu, czyli na przykład wyłączenie usług, które nie są nam potrzebne, defragmentacja itp.

 

SP1 i SP2 dobrze jest zintegrować najpierw z instalką systemu, dzięki temu unikniemy wielu problemów i nie będziemy narzekać jaki to SP jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...