Skocz do zawartości
Kobrowisko

Jaki aparat do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie ująłem sedno.

Mam juz dość porzycznia co chwile aparatu od kumplów.

Za każdym razem na nowo sie "uczyć" mozliwości... :-|

Zdecydowąłem sie na zakup czegoś ze średniej półki.

Mile widziane podpowiedzi użytkowników...

Za wszelką pomoc będę baraaaaaaadzo wdzięczny. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno z kompaktów to najlepsza jest minolta A200 do dostania za 2500zł. Mi osobiście bardzo podoba się Panasonic DMC-FZ30 akurat za 2,5k zł z genialnym obiektywem Leicy, jak bym miał 3k przeznaczyć na aparat to bym łykał właśnie takie cacko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem wyżej jeżeli zadowoli cię lustrzanka z kitowym obiektywem to ja bym brał. Nikon jest całkiem całkiem tylko ponoć to szkło już nie takie jak w D70.

1692153[/snapback]

Taaa....

D70.....marzenie.....

Tylko to już sporo ponad 3000.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brrr ... ktoś kto chce wydać taką sumę doskonale wie czego potrzebuje :| a jeżeli nie wie to ...  sie dziwię :) za tą cene grzechem by było pakowąć się w hybrydy. Tylko lustrzanka D70 używke się dostanie

1692244[/snapback]

To nie zupełnie jest tak jak piszesz.

Faktycznie kwota 3000 to nie mało ale też nie bardzo dużo biorąc pod uwage że zakup będzie w systemia ratalnym.

Jeśli chodzi o potrzeby to na pewno chciałbym za te 3000 kupić aparacik naprawde "udany"."Nie wiem" bo jeszcze w rękach aparatu tej klasy nie miałem, dlatego prosze o rade użytkowników którzy mieli okazje spotkać się z aparatami tej grupy.Podejrzewam że ktoś kto kupił już aparat pokroju D70 czy 350D też szukał podpowiedzi i rad u innych ludzi, zanim sprzęt nabył...

 

P.S.Do 3tys. dostane używke D70 ? Z obiektywem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty ale ja wydając w/w 3k byłbym w 100% świadomy swojego zakupu znając jego wszystkie wady i zalety. Dlatego polecam ci zanim cokolwiek zdecydujesz zapoznać się ze światem fotografii... poczytaj, pooglądaj sample i wybierz

Edytowane przez Moog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam ci zanim cokolwiek zdecydujesz zapoznać się ze światem fotografii... poczytaj, pooglądaj sample i wybierz

Dokladnie to samo bym powiedzial.

 

Jak kolega rzuci sie na gleboka wode i kupi lustrzanke to potem moze nie byc zadowolony z efektow, trzeba miec jakas wiedze aby robic dobre zdjecia lustrzanka.

 

 

 

W tej sumie to lustrzanke by warto brac, tylko jaki system wybrac Nikon vs. Canon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty ale ja wydając w/w 3k byłbym w 100% świadomy swojego zakupu znając jego wszystkie wady i zalety. Dlatego polecam ci zanim cokolwiek zdecydujesz zapoznać się ze światem fotografii... poczytaj, pooglądaj sample i wybierz

1692338[/snapback]

A niby co ja robie?

Przecież ciągle czytam recenzje i testy, oglądam sample.

Wydaje mi sie że Wasza pomoc też sie liczy...

 

Nie odpisałeś na pytanie w P.S.

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu napisz do czego potrzebny ci jest ten aparat do jakiś specjalnych zadań do pracy czy poprostu do zwykłego pstrykania jeżeli to drugie myśle że taki Canon A610 syci w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo A610 to kompakt.

Ja nie szukam aparatu klasy kompaktowej.

Wiele takich sie przewinęło przez moje ręce i raczej nie byłem z nich zadowolony.

Jeśli chodzi o cel zakupu to wydaje mi sie że aparat kupuje sie po to by robić zdjęcia.Wydając taką kwote mam na myśli zdjęcia dobrej jakości.Fotoamatorem nie jestem, mam nadzieje że aparat plus ćwiczenia kiedyś to zmienią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3K to mozna kupic body 300D + jakies obiektyw w zalnosci od potrzeb. Aparaty te kosztuja teraz okolo 2100-2200 wiec 800zlotych na jakas sigme wystarczy na pewno. Co do D70 to naczytalem sie bardzo duzo negatywnych opini no tym aparacie. przyklady byly pokazane ze zdjeciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka ;) D70 i negatywne opinie .. heh co Ty czytasz ? . Osobiście pomyślałbym nad Nikonem D50 i Canonem 300/350D bądź używanym D70 ...

 

A system Canon vs. Nikon ja bym wybrał Canona ale to już tylko ze względów osobistych bo ciężko jest wybrać lidera, powiem tak : powinieneś popatrzyć jakie mają plusy i minusy i wybrać ten który Tobie najbardziej pasuje :)

 

Jednak jak już kolega Skrytobojca powiedział, że aby zacząc robić foty dSLR-em trzeba mieć już jakieś pojęcie o fotografi jednak ... z tego co patrzę u siebie to są tryby automatyczne i zdjęcia wychodzą nienajgorsze tylko pozostaje kwestia "niespełnienia" bo jeśli już wydajesz tyle $$$ na aparat to chyba nie po to aby robić automatyką ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka ;) D70 i negatywne opinie ..

bez przesady, co w tym dziwnego?? :blink: / nie ma aparatow idealnych...

 

d70 np. dla osoby fotografujacej gwiazdy, lub inne zdjecia na dlugim czasie naswietlania ma wady... nic tego nie zmieni, bo matryca zaczyna szumiec, zreszta... o pewnych wadach wiadomo juz jakis czas... nie umniejsza to zalet apartu (3fps, ciezszy, lepiej lezy w lapie, niz tanie canony, ma niezly kitowy obiektyw, choc mydlacy na 70mm, iso tylko >200, co prawda w skokach o 1/3ev ale ja z tego bym i tak nie korzystal, lampka doswietlajaca, manual z wybieraniem rowniez pomiaru swiatla itd.)

tu masz o paru wadach d70: http://www.cdrom.pl/index.php?title=Specjalna:Allpages

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wady D70 no pewnie pokazane przez Canonowcow, ale Nikonowcy znajda wady 300D i tak w kolko :)

 

Oba aparaty maja jakies wady, nie ma szprzetu doskonalego.

Tylko kupujac aparat trzeba wybrac taki, ktorego wady beda nam mniej przeszkadzac :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, co w tym dziwnego??  :blink: / nie ma aparatow idealnych...

1693126[/snapback]

 

Chodzi mi o średnią zobacz ile osób chwali D70 a ile je neguje :> więcej jest tych chwalących. (Sam mam Canona - żeby nie było, że chwale "swoje" :P )

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)bo jeśli już wydajesz tyle $$$ na aparat to chyba nie po to aby robić automatyką (...)

1693071[/snapback]

Ma się rozumieć...

Właśnie dlatego nie interesuje mnie żaden kompakt...

 

Szukałem D70 używki i troszke sie podłamałem :cry: .

Jest tego niewiele - to raz, a dwa nikt używki nie chce sprzedać na raty :cry: .

Pozostanie chyba nowy D50 ew. 350D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale szkła do Pentaxa nie są najtańsze :) no i nie ma takiego wyboru jak Canon/Nikon

 

350D vs. D50 hmm

 

funkcjami,możliwościami i technologią -> 350D a z odpowiednim softem da się zrobić prawie 10D

 

Jednak trzymać imho się 350D nie da :] za mała , a grip to już kolejny wydatek , jednak brałbym Canona ;)

 

EDIT : radzę poczytać cyberfoto

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Skryty przecież kolega napisał

 

Szukałem D70 używki i troszke sie podłamałem :cry: .

Jest tego niewiele - to raz, a dwa nikt używki nie chce sprzedać na raty  :cry: .

Pozostanie chyba nowy D50 ew. 350D...

1693548[/snapback]

D70s to jeszcze wyższa i droższa klasa . A D50 w stosunku do D70 niewiele jest słabszy , ma kilka "uciętych" funkcji - to prawda, jednak chyba cena wyrównuje ten uszczerbek. Pozatym jak już wspomniałem 350D pod względem możliwości jest imo ciekawszy . Minusem jest dość ciemny wizjer ( :cry: ) , i marny uchwyt (mały). polecam poczytać recenzję na www.dpreview.com - ładnie opisana i 350D i 50D , wszystkie testy szczegółowo przeprowadzone , polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odpowiedz jest tylko jedna http://www.dpreview.com/reviews/specs/Cano...non_eos350d.asp

Mozesz kupic sobie na allegro same body i dobrac obiektyw wedle uznania.

Do tego dobrze jest jeszcze miec filtr UV+polar na ostre słonce. A jak udezasz w makro to raynox na lufe :-)

Zajebisty sprzet.

 

Niedawno tez pokazalo sie takie cos http://www.dpreview.com/reviews/specs/Sony/sony_dscr1.asp

nawet nie wiem czy juz dostepne jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Skryty przecież kolega napisał

D70s to jeszcze wyższa i droższa klasa . A D50 w stosunku do D70 niewiele jest słabszy , ma kilka "uciętych" funkcji - to prawda, jednak chyba cena wyrównuje ten uszczerbek. Pozatym jak już wspomniałem 350D pod względem możliwości jest imo ciekawszy . Minusem jest dość ciemny wizjer ( :cry: ) , i marny uchwyt (mały).  polecam poczytać recenzję na www.dpreview.com - ładnie opisana i 350D i 50D , wszystkie testy szczegółowo przeprowadzone , polecam :)

1693788[/snapback]

No i 350D cenowo oscyluje koło 3 tyś...

Zawsze to jakiś 1 tyś taniej.

Tylko ta "plastikowość" :cry: i "malizna" :cry: .

Wolałbym coś ciut większego, lepiej leżącego w dłoni....

Podaj bezpośredniego linka jak możesz.

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350D na dpreview 29 stron (oczywiście po angielsku) .

 

Wiesz co ... kup teraz tego 350D , z czasem będziesz mieć kasę na gripa , a z gripem to całkiem przyjemny chwyt :) no tylko że plastik ... ale to chyba nie tak tragiczna sprawa :]

 

EDIT :

 

Oczywiście jak masz więcej kasy to kup coś lepszego ... (20D)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...