Skocz do zawartości
Kobrowisko

Jaki aparat do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

@gofeer

Moja ciocia ma F828 i chce zamienić na R1. W R1 fajna jest matryca (ff to pełna klatka)

@Kobrowisko

Pisałem pod kątem jakbyś mógł sprowadzić ze stanów (kumpel, ciocia, babcia itd)

1705221[/snapback]

Przykr mi....niestety nie mam takich mozliwości...A szkoda... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W R1 fajna jest matryca (ff to pełna klatka)

1705221[/snapback]

co Ty pier*** ? :blink:

 

jaka pełna klatka ? pełna klatka to 35 mm - czyli jak klatka filmowa w analogu . A Sony R1 ma matrycę taką samą jak mają dSLR-y "zwykłe" (Canon - 300D/350D/10D/20D/1D/ , Nikony D50/D70/D70s/D100 , Minolty 5D/7D itp itd... )

 

Dołączona grafika

 

full frame ->

 

Dołączona grafika

 

:? 4k za hybryde to imho R o T f L ;) ale kto co lubi ...

 

EDIT : 300D czy Minolta 5D nie mają większych szumów od R1 ;) imho nie warto , nawet jeśli patrzymy "szumy" ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to w f828 powyzej iso 100 byly b.duze szumy no ale nie o tym sprzecie mamy rozmawiac, a cena R1 powinna ocylowac kolo 3,5k bo sony raczej wie ze inazcej to tego za wiele nie sprzeda, tutaj test: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=3342

 

linki do Minolty D5

http://foto.fotoarts.pl/viewtopic.php?t=5948&start=0 -- tutaj autor topiku bardzo sobie chwali ten sprzet a po jego zdjeciach widac ze cos o fotografi wie... tu mozesz popytac

http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=3395 -- tu masz test, na forum jest tez kilka wypowiedzi o tym sprzecie

no i byla tez obszerna recka na twojepc

 

zreszta jak masz gdzie to idz do sklepu i zobacz jak ci jaki sprzet w reku lezy bo tak ostatecznie reasumujac to kazdy ma jakies wady i zalety w jednym to dziala lepiej w drugim tamto....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu rozejrzał się za za Canonen G5, robi rewelacyjne zdjęcia.

Po dokupieniu przystawki szerokokątnej jest jeszcze lepiej. Ja jestem zadowolony z G5. Uważam że jest to jeden z lepszych kompaktów. Jeśli chodzi o lustrzanki to w grę wchodzą tylko dwa modele Nikon D70 (pazurki pokazuje dopiero po zamontowaniu szerokokątnego obiektywu AF-S DX 17-55mm f/2.8G IF-ED robiłem nim zdjęcia, np. kamienic przy wąskiej uliczce....POEZJA) drugi to Canon EOS 20D (jest on cholernie drogi, lecz jedyny sensowny, wszystkie Eosy 300 i 350 są do d**py).

Jednak obie lustrzanki kosztują dużo więcej niż 3000zł. W takiej sytuacji polecam Ci kupić aparat klasy Canona G5, do niego dobry statyw, plus wcześniej wspomniana przystawka szerokokątna i będzie SUPER. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra

Za szumy kurde za szumy ! :D

1705416[/snapback]

Szumy są małe, bo ma matrycę CMOS, ale taką matrycę ma również np. EOS350D, który chyba nawet z kitowym obiektywem kosztuje mniej, niż R1.

 

R1 to fajny aparacik, nie przeczę - sam chciałbym go mieć, bo nie potrzebuje lustrzanki, ale nie za cenę 4K! IMHO jest to aparat klasy Fuji 9500, z lepszym szkłem i większą ilością bajerów, ale nie jest to imho warte róznicy w cenie. Bez wątpienia znajdzie on swoich fanów, ale raczej będzie to grupa dość nieliczna i specyficzna - sprzętowych onanistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu rozejrzał się za za Canonen G5, robi rewelacyjne zdjęcia.

Ja jednak wole lustrzanke.Kiedys miałem możliwość wypróbowania G5.Nie mówie że złe zdjęcia robi ale jednak wole lustro.

 

taaa Body z gwarancją Canon Polska wyrwałem na giełdzie za 4800zł - więc lekko przekracza to budżet ... najtaniej widziałem 4400zł - bez gwary ... , no można się pokusić o używke :]

1711899[/snapback]

Co do używki - niestety nikt mi takowej na raty nie sprzeda... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, mylisz się. Jest wiele sklepów - komisów (również na allegro), które sprzedają komisowany sprzęt na raty.

1712431[/snapback]

Ooooo....

To fajnie.Jakoś niegdzie tego nie znalazłem.Ale jeśli tak jest naprawde to będę szukał.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo body do 3 000 PLN + do tego obiektyw do 1000 PLN ... co polecacie?

Co do aparatu, to przecież właśnie dwie ostatnie strony poświęcone są dyskusji na temat tańszych body - musisz sam zadecydować.Do wyboru masz Minoltę D5D, Canona EoS 350D, Nikona D70 i Pentaxa istDL/DS (olimpusa nie wymieniam, bo nie lubię :P) - trzeba siąść, zastanowić się, co jest dla Ciebie w aparacie najważniejsze, a później zapuścić googla i szukać testów, opinii etc. Na końcu przelecieć sie po sklepach, <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kandydatów w łapkę i sprawdzić, czy potrafisz się zaprzyjaźnić z wybranym, bo jeśli źle leży Ci w łapie i Ci się nie podoba, to może być tak, że żadna siła nie zmusi Cię do zakupu - ja w każdym razie tak mam.

 

Co do obiektywu, to albo będzie miał większe ogniskowe z kiepskim światłem, albo odwrotnie - ale cudów się w tej cenie nie spodziewaj. Podobnie - trzebaby się zdeklarować co się chce robić tym obiektywem.

 

Pytanie jaki kupić aparat i obiektyw to przy sprzęcie tej klasy i całkowitym braku wymagań to pytanie typu 'jakie kupić spodnie i koszulę'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus niski prestiz. No i co z tego robi bardzo dobre zdjecia a szkla ma naprawde wysmienite. E500 zgarnia naprawde dobre recenzje. Jak za mniej kasy to E1 bo E300 troche im nie wyszlo. Jezeli nie masz jeszcze garsci obiektywow to warto sprawdzic.

Zaleta minolty jest antishake ktory naprawde dziala. To ze wiekszosc uzywa Nikona czy CAnona nie znaczy ze ty tez musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olympus niski prestiz. No i co z tego robi bardzo dobre zdjecia a szkla ma naprawde wysmienite. E500 zgarnia naprawde dobre recenzje. Jak za mniej kasy to E1 bo E300 troche im nie wyszlo. Jezeli nie masz jeszcze garsci obiektywow to warto sprawdzic.

Zaleta minolty jest antishake ktory naprawde dziala. To ze wiekszosc uzywa Nikona czy CAnona nie znaczy ze ty tez musisz.

Nie powiem że sensu w tym nie ma bo jest....

Rzeczywiście Minolta wypada dość konkretnie na tle konkurencji.

Już sie nad nią też mocno zastanawiam.

Niedługo deadline....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko do posiadaczy D50 jak to jest z tym kitem 18-55 mm faktycznie jest tak duża różnica w porównaniu do D70? Bo szykuje się do kupna D50 i miałbym możliwość wymiany nowego kita z d50 na 3 miesięcznego z D70 zastanawiam się tylko czy warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy chwali swoje ...

Jezeli chcesz kupic dobra cyfrówke i nie bedziesz w przyszlosci chcial inwestowac w lepsze obiektywy BIERZ MINOLTE A200 - moim zdaniem nie ma lepszego w tym przedziale. Jezeli natomiast chcesz experymentowac i nie bedziesz robil tylko fotek swojej rodzince albo dziewczynie zainwestuj D50. Za 3 tysiaki bedziesz mial do tego 2 obiektywy - oczywiscie allegro - gdzies widzialem ...... pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...