Skocz do zawartości
Varrol

Czy wasi sąsiedzi też nie lubią głośnej muzyki?

Rekomendowane odpowiedzi

Wnerwiłem się dzisiaj :evil: Właśnie zakupiłem nowe głośniki, kosztowały mnie fortunę. Zaczynam słuchać, pięknie grają i po 5 minutach dzwonek do drzwi - to sąsiadka z dołu chce żebym ściszył.

 

To zdarzyło się juz drugi raz (poprzednio mój starszy głośno słuchał). Jednak od kiedy mieszkam tutaj zdarzyło się dwa razy, że muzyka szła głośno i dwa razy sąsiadka interweniowała. Żeby to było np. po 20.00, albo przed 10.00 to bym zrozumiał, ale o piątej :evil:

 

Powiedziałem sąsiadce, że będę testował głośniki jutro, i niech mi spróbuje przyjść, to jeszcze pogłośnię :twisted:

 

Czy wy też macie takich niedorobionych sąsiadów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanowcie sie ze wy tez jestescie sasiadami

gdyby wam ktos robil poodbne numery

wiec chociaz nie wyzywajcie ludzi od ... <-- co poniektore zwroty itp

 

zreszta dopoki nie znajdziesz sie w danej sytuacji to gowno o niej wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopoki mieszkalem w domku tez walilem na sasiadow, choc raz podobno jednego obudzilem. Ale teraz po przeprowadzce musze sie niestety liczyc ze ktos bedzie mi dzwonil do drzwi. Na szczecie chyba sa wyrozumiali bo jeszcze mis ei to nie zdarzylo, choc nie raz sie film ogladalo i ostro dawalo niskimi, albo niezle muza napierdzielala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewiem, czy puszczanie raz na dwa, trzy tygodnie głośno muzyki to znowu robienie takich "numerów".

 

W Krakowie nie miałem takich problemów, bo moi sąsiedzi też często słuchali głośno muzyki i mi to wcale nie przeszkadzało - tak samo im moje granie nie przeszkadzało - więc nie mów mi tutaj, że nic nie wiem o takiej sytuacji :evil: :evil: Teraz nad soba mam sąsiadów z małymi dziećmi, którzy strasznie tupią (i to przez cały dzień) i też nie reaguję.

 

Po prostu trzeba trochę tolerancji. Zrozumiałbym, gdybym codziennie grał głośno, ale w ciągu czterch miesięcy zdarzyło się to drugi raz (za poprzednim też przyszli).

 

Widzisz więc, że znalazłem się wtakiej sytuacji wiele razy i mimo, że często mi to przeszkadzało nie reagowałem - to się nazywa tolerancja wobec sąsiadów - jeśli tego nie rozumiesz to niewiele różnisz się od moich niedorobionych sąsiadów.

 

 

PS. Nawet nie wiecie jak wam zazdroszczę (tym, którzy mieszkają w domkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac dobre glosniki kupiles :) .

POzatym ja tez mam probemy z sasiadami , jak jada ze mna winda do zawsze sie dziwnie patrza :). Ale jeszcze nigdy sie nie poskarzyli , znaczy sie ci nowi , bo starzy sie wyprowadzili , ale nie wiem czy przezemnie .

Ja zawsze filmy w nocy lubie ogladac , a jak sa jeszcze w Dolby Digital to juz wogule zajawa ,samoloty lataja w nocy po pokoju .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru lat mam w pokoju piec 2x150 W sinus :D = 2x Tonsil Samba 250 W i 2x Tonsil Altus 140 W.

mieszkam w 9 pietrowym bloku gdzie średnia wieku mieszkańców wynosi 60 lat :!: i powiem wam jedno : sąsiadów trza se WYSZKOLIĆ :!:

na początku pukali po kaloryferach, straszyli policją i spółdzielnią :lol:

metoda była prosta: więcej stukania po rurach :arrow: wiecej mocy na piecu.

Może to "trochę beszczelne" ale w moim przypadku się sprawdziło !

trzeba jedynie pamiętać o godzinie 22, bo wtedy serio psy mogą wm na chatę wjechać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem maly to taka wredna sasiadka przychodzila z dolu bo np. przebieglem z pokoju do drugiego pokoju :evil:

Teraz jakos nie przychodzi i dobrze. Co do muzy to tez lubie sobie glosno posluchac ale bez przesady. 1-2 piosenki na 3/4 mocy i to raz w tygodniu.

Naprawde masz upierliwych sasiadow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac dobre glosniki kupiles :) . 

POzatym ja tez mam probemy z sasiadami , jak jada ze mna winda do zawsze sie dziwnie patrza :). Ale jeszcze nigdy sie nie poskarzyli , znaczy sie ci nowi , bo starzy sie wyprowadzili , ale nie wiem czy przezemnie .

Ja zawsze filmy w nocy lubie ogladac , a jak sa jeszcze w Dolby Digital to juz wogule zajawa  ,samoloty lataja w nocy po pokoju .

:lol: Już sobie wyobrażam moich sąsiadów, jakbym cos puścił po 22:00 :lol: Jeżeli o normalnej godzinie tak reagują, to wtedy by chyba policję wezwali :lol:

 

Aha, głośniki, to Creative Megaworks (500W RMS). Subwoofer ma 150W i przy połowie mocy zaczynaja mi kompakty w stojaku dzwonić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką sąsiadkę, że puszczała sobie radio maryja :( (dość często) tak że chyba pół osiedla słyszało, prosiłem o ściszenie i nic. Wkurzyłem się puściłem muzęna full i wyszedłem z domu na parę godz.

Jak wróciłem już nigdy nie słyszałem jej radia :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy połowie mocy zaczynaja mi kompakty w stojaku dzwonić  :lol:

to sobie wyobraż co mogą z sąsiadami zrobić dwie półtorametrowe Samby po 250 watt każda podwieszone pod sufitem :!: :!: :!:

Hehehe, może to i dobry pomysł (chociaż nie dla sąsiadów). Niestety niewykonalny dla mojego subwoofera, bo straciłbym jakość dźwięku, poza tym jest on dość duży (30x30x30cm). Ale muszę przyznać, że wolałbym dręczyć sąsiadów nademną niż podemną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką sąsiadkę, że puszczała sobie radio maryja :(  (dość często) tak że chyba pół osiedla słyszało, prosiłem o ściszenie i nic. Wkurzyłem się puściłem muzęna full i wyszedłem z domu na parę godz.

Jak wróciłem już nigdy nie słyszałem jej radia :D  :D  :D

Dobry sposób... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol: niestety nie mam tuby, ale jak podniosłem wyżej kolumny to w pokoju bass stał się jakiś głębszy ( wbrew temu co podaja producenci ), 

ale tak jak posałem wcześniej: do 22 to moga ci jedynie nas..ć  :wink:

Ale wtedy musiałbym sprzątać :lol:

 

Muszę sprawdzić z tym basem, ale nie za bardzo mam gdzie postawić subwoofer, a do ściany go nie przypnę. Najlepsze jest to, że głośnik jest od spodu, więc wszystko ładuje w podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy połowie mocy zaczynaja mi kompakty w stojaku dzwonić  :lol:

to sobie wyobraż co mogą z sąsiadami zrobić dwie półtorametrowe Samby po 250 watt każda podwieszone pod sufitem :!: :!: :!:

niezle niezle mam kolumny 135 cm wysokosci 110 litrow pojemnosci 3 drozne basowka 30cm 250w sredniotonowy 100w wysokotonowy-tubowe 120w, mieszkam w bloku 11 pieter, mieszkam na 6 jak daje po garach to koles na 3 rozpoznaje tytuly piosenek, biorko mi si e tak trzesie ze komorka jexdzi ponim jakby wibrator byl wlaczony ciągle w kuchni taleze wiszace na scianie brzecza niemowiac o tych w szawkach, kumpel podniecal sie jakimis creativami za 800 jak bylem uniego na "odsluchu" to to jest 1/8 porzadnych kolumn :lol:

sasiedzi przychodza domnie dzwonia napieprzaja w rury groza 2 razy byla policja heheh 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja mialem lepsze jazby moj zprzet to piec 2x200 Hartman kardon i 2x tonsil 350 :mrgreen: psy byly u mnie 6 razy w tym raz mnie zwineli bo mialem faje puscilem "Sasiedzi kocham was" Byla 1 w nocy heh. Wyszyscy w bloku na mnie psiocza bo akurat mieszkam w srodkowej kratce na 3 pieterku wiec slysza ludzie z mojej klatki i z 2 pozostalych. A trenowanie nie zdalo egzaminu im glosniej gram tym wieksze protesty. Trwa to juz jakies 8 miecków i nie mam zamiaru sie poddac. Heh nawet napisali jakos petycje zeby mi zabronic ale nie podzialalo ( niezgodne z prawem ). Sasiad posunol sie do wykrencania mi korków w piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja mialem lepsze jazby moj zprzet to piec 2x200 Hartman kardon i 2x tonsil 350 :mrgreen:  psy byly u mnie 6 razy w tym raz mnie zwineli bo mialem faje puscilem "Sasiedzi kocham was" Byla 1 w nocy heh. Wyszyscy w bloku na mnie psiocza bo akurat mieszkam w srodkowej kratce na 3 pieterku wiec slysza ludzie z mojej klatki i z 2 pozostalych. A trenowanie nie zdalo egzaminu im glosniej gram tym wieksze protesty. Trwa to juz jakies 8 miecków i nie mam zamiaru sie poddac. Heh nawet napisali jakos petycje zeby mi zabronic ale nie podzialalo ( niezgodne z prawem ). Sasiad posunol sie do wykrencania mi korków w piwnicy.

LOL, dobrze, że mam korki w przedpokoju. :lol: Ale fakt, że wieże potrafią dręczyć sąsiadów - mój starszy ma 2x150W Technix i na 3/4 mocy prawie nie da się wytrzymac hałasu - to dlatego wybrałem głośniki komputerowe - bo zwykle nie słucham bardzo głośno, ale lubie mocne basy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopóki nie wyjechalem, mieszkałem w domu, wyciszenie było takie dobre, że jak ja na górze puściłem muze na maxa to rodzice na dole słyszeli tylko lekkie pomrukiwanie...

 

teraz mieszkam w bloku... i sie dowiedziałem co to głosna muzyka, mój kumpel tak głośno nastwiał sprzęta że cd przerywał od drgan... inny wykonuje tuby, jak zaprezentował mi jeden ze swoich wynalazków na jakiejś piosence Sylver z niskim basem to oddychać nie mogłem...

 

zauważyłem, że tutaj mam bardzo tolerancyjnych sąsiadów, nikt nie wtyka nosa w nieswoje sprawy i żyje sie nam dobrze... ale godziny 22 trzeba przetrzegać 8) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...