Skocz do zawartości
Varrol

Czy wasi sąsiedzi też nie lubią głośnej muzyki?

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się zgadzam... Mocny bas = duży głośnik + mocny wzmacniacz. O prawdziwym basie można dopiero mówić jak jest odtwarzany przez głośnik o średncy min 25cm, w dużym pomieszeczeniu o właściwych wymiarach i wytłumieniu. Zestawy komputerowe to jeden wielki kompromis, podyktowany ceną i wielkością konstrukcji.

A ja sie nie zgodze. Dobry bas to przemuslana konstrukcja subwofera a nei sama wielkosc glosnika. Kiedys juz byla na ten temat dyskusja. Ja mam glosniki Bose i subwoferem chyba max 20cm i zdziwilbys sie co on potrafi i jak niski schodzi. Mowimy tu ozywiscie o czystosci dzwoeki a nie o fali uderzeniowej bo do tego jest potrzebny rzeczywiscie wiekszy glosnik, zeby fala powietrza walnela nas o sciane

Masz rację ważne jest, żeby głośnik miał duży "skok" i żeby obudowa była odpowiednio skonstuowana. Zauważyłem, że większość z was ma negatywna opinie o głośnikach komputerowych - i macie w pewnym sensie rację, bo do tej pory był to totalny szajs.

 

Jednak jak dzisiaj słuchałem mojego nowego zestawu, to trochę mnie zszokował. Moc karty dźwiekowej ustawiona na 50% (zarówno ogólna, jak i mp3/waw) subwoofer na 50%, głośność zestawu na 100% i wszystko zaczęło mi dzwonic w pokoju - zwłaszcza obudowa. Ciekawy jestem jak wymiata na pełnej mocy (żałuję, że dzisiaj nie sprawdziłem), ale wieżcie mi, to już nie jest zwykły zestawik komputerowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz taki problem. W zeszłe ferie. Może troche przesadziłem, bo przez trzy dni imprezowałem z kumplami (a mieszkam w bloku) aż wpadła policja. Gadali coś tam, że już trzeci dzień sąsiedzi się skarżą, czy coś.

Nie rozumiem ludzi. Mogli sami przyjść i coś powiedzieć, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie jestem w fazie produkcji sybwoofera mam jush zasilacz 200W gotowy czekam na filtr i wzmacniacz 100W glosnik tesli 20cm obudowa zamknieta (dla dobrej kontroli i krotkiego impulsu) pojemnosc 73L do tego 2x kolumny diora 50 RMS ale na zwmaku z komp glosniczkow przy wiekszym natezeniu zasilacz od tego siada za okolo 2 tygodnie sub bedize gotowy

 

najlepsze jest to ze na demna i po demna nieslyszach tylko po przekatnej sasiadka pietro wyzej z ktora nie mam wspolnej scizany slyszy muze a ja nie oszczedzam jak tlyko moge chyba ze mam kaze zciszyc bo telewizora nie slyszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosnik tesli 20cm obudowa zamknieta (dla dobrej kontroli i krotkiego impulsu) pojemnosc 73L

20cm w 73L 8O 8O 8O 8O Stanowczo za dużo - jeszcze nie widziałem takiego głośnika 20cm który by potrzebował 73l... Osłabisz znacznie impuls basu, oraz nie będziesz mógł uzyskać wysokich głośności bo głośnik nie wyrobi. Może bas będzie niski, ale bez impulsu. Sprawdź jeszcze raz dane głośnika i zobacz jaką producent zaleca objętość obudowy i zastosuj się do tego ew.zwiększając ją o 2-5L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla 226-03/4 po wiliczeniu na jak pamietam Qtc=0.707 to obudowa okolo 110 litrow ale konstrukcja przy 70L ogolnienei jest zla (Qtc=0.85 co sie przyjmuje przy duzych objetosciach zeby je zmniejszyc) a wytlumienei podniesie pojemnosc widziana przez glosnik nawet o 30Litrow wiec jest ok jak wiesz o czym napisales to raczej przyznasz mi racje polecam tesh sie czasem doszkolic tak poza tym to zaczynam sie w to bawic na razie wszystko wg planu i wyniki pozytywne

beda sie sasiadom trzesly kieliszki

po analizie wyszlo ze impuls nie bedzie niz 7.5ms dlatego wybralem obudowe zamknieta zeby byla dobra kontrola po pierwsze impuls to prawda i kontrola niz czestotliwosc, woel to miec niz sie chwalic bas reflex'em po za tym to moja pierwsza konstrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybu, a nieskusil bys sie na subika :0 z 25 lub 30 cm glosnikiem, bassreflex z glosnikiem promieniujacy w podloge. Jak juz masz taki mocny dosyc wzmachol do tego to 20 cm to jeszcze nie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calosc zalezy od kasy dobry duzy glosnik o odpowiednich parametrach do bs kosztuje wiecej poza tym do tego trzeba tesh nie mala obudowa takze raczej mala roznica moze kiedys a moze sie skusze jak bede mial kase na zrobienie kolumn jakis pozadnych i duzych ladnych za razem i o dobrych parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem moich problemów z sąsiadami są słuchawki Sennheiser HD 590 Prestige :D Puszczam muzę dość głośno, sąsiedzi nic nie słyszą, a co najważniejsze ja też NIC poza muzyką nie słyszę. (Pukania, telefonów itp. - Boże jaki spokój!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre sluchawki to jest to lecz nie ma takich ciekawych efektow jak na jakis wypasionych kolumnach (tego trzesienia grzmowtow poglosy odbijania sie dzwiekow wokol - tego nic nnego nie odda lecz zawsze jakas inna opcja spokoju dla wszystkich [musze swoje naprawic])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre sluchawki to jest to lecz nie ma takich ciekawych efektow jak na jakis wypasionych kolumnach (tego trzesienia grzmowtow poglosy odbijania sie dzwiekow wokol - tego nic nnego nie odda lecz zawsze jakas inna opcja spokoju dla wszystkich [musze swoje naprawic])

Zgadzam się w 100% Słuchając nawet najlepszych słuchawek brakuje czucia muzyki na sobie. To tak jak z oglądaniem czasopism z panienkami, a rzeczywistością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio jesteś po prostu upierdliwy, po pierwsze nie pytam się ciebie, a po drugie ch** cie interesuje co ja mam a czego nie mam.

fakt że zestaw nie jest kupiony za moje pieniądze, ale moge z niego pełnoprawnie korzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moze w totka wygral ale z tego co wiem to one sa drogie pewnie jak dorosnie troche to dostanie na 18 ??

znam kolesia co ojciec anestezjolog ma sprzet (wyglada ladnie jest DUZY) to on tam nie podchodzi bo taty i nie wolno hehe

mnie nei stac na takie cuda wiec proboje samemu podkradajac opatentowane ciekawostki (ale tylko dla siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak was slucham to mi sie zal robi - czy u was w muzyce liczy sie tylko glosnosc i bas, nic po za ty mnie wplywa na przyjemnosc sluchania ?. Wegług mnie bardzo wazny jest bas ale nie powinien byc on przesadzony (powinien byc taki jaki zalozyl go sobie kopozytor ew wykonawca piosenki), druga bardza wazna rzecza jest rownowaga tonalna pomiedzy wszystkimi zakresami czestotliwosci, aby srednie i wysokie tony brzmialy jakos tak spojnie i zeby sie tego przyjemnie sluchalo, a co z przestrzennoscia, tworzeniem jakiejs sceny dzwiekowej ??. Ludzie pomyslcie troche a moze lepiej posluchajcie i woekszosc z was swierdzi ze najwiekszy nacisk jest na bas (dla tych co nie stwierdza polecam posluchanie jakiegos dobrego zestawu ew. moze byc nawet takie cus jak mam ja: Wzmacniacz Cabridge Audio A500 + Kolumny Paradigm Monitor 3), wczujcie sie w muzyke (nawet techno moze o niebo lepiej grac na dobrym zestawie a nawet na tym samym tylko odpowiednio ustawionym i skonfigurowanym (chodzi mi o ustawienie kolumn i tonow).

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesio jesteś po prostu upierdliwy, po pierwsze nie pytam się ciebie, a po drugie ch** cie interesuje co ja mam a czego nie mam.

fakt że zestaw nie jest kupiony za moje pieniądze, ale moge z niego pełnoprawnie korzystać

W takim razie ja mam 20 autobusow Volvo szczecinskiej komunikacji miejskiej, bo moge z nich pelnoprawnie korzystac?

Juz kiedys sie chwaliles samochodami rodzicow, masz jakies kompleksy finansowe czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem o czym mowisz ale jezeli chodzi o suby to one wspomagaja tylko czestotliwosci okolo 20-80Hz wiec one nie daja jako takiego dzwieku tylko te uderzenie ale prawda jest ze ebz pozostalych glosnikow srednio i wysoko tonowych lipa czesto zaniedbywane sa wlasnie wysokotonowe a one daje ciekawe wlasnei rzeczy ktorych inne glosniki nie dadza jak przesuwanie placow po strunach i inne gwizdy swizdy ja po pierwsze nei bawie sie w zmienianei charakterystykli dzwieku bo za duze znieksztalcenia i sztuczne podbicie czegoos mi si enie podoba

kolejna przyjemnosc z dzwieku mozna uzyskac dobierajac odpowiedni wzmacniacz ktory musi miec mocny zasilacz

czytalem lepiej zrobic wzmacniacz dual-mono (2 koncowki mocy 100W kazda po jednej na kanal; mowimy o stereo) niz wzmacniacz 2x100W stereo lepszy jakos dzwiek lepsza barwa przestrzen zrobie to zobacze

ja lubie jak to jush ktos napisal jak lataja samotoly po pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe grzybu patrze ze jestes jednym z niewielu ktorzy wiedza o co w muzyce chodzi, co do podbijania charakterystyki tez sie nie bawie w to bo to znieksztalca - slucham na plaskiej. Co do zasilacza we wzmacniaczu to sie w pelni zgodze musi miec moc i dodatkowo odpowiednie kondensatory aby impuls w muzyce mogl byc wlasciwie odegrany , w sumi muzyka sklada sie z wielu drobnych niuansow opierajacych sie na dynamice, jednak je czuc przy dobrym sprzecie, mowie o kolumnach i wzmacniaczu. Co do kolumn to nie ma wyboru albo ma sie dobre albo slabe - nic nie zminisz w tej mierze w duzym stopniu. Co do wzmacniacza to jest pole do popisu; dual mono to jest to, nawet kiedy jest w jednej obudowie - zapewnia napewno dobra separacje, nastepna sprwa to zasilanie ale o tym byla mowa, trzecia rzecza jest przedwzmacniacz na dobrych wzmacniaczach operacyjnych (bardzo szybkich) ew zrobiony z elementow dyskretncy, czwarta rzecz to konstukcja wzmacniacza; musi posiadacz szybkie tranzystory (duza czestotliwosc, mala pojemnosc), dos slabe sprzezenie zwrotne- jednak nie moze wprowadzac zaklocen ani sie wzbudzac, piata to jest takie cos ze dobrze jest jak wzmacniacz ma wiecej mocy niz kolumna (wtedy ma zapas mocy na odegranie impulsu) chyba ze ma sie wzmacniacz klasy NAD, ROTEL tam wzmacniacz 2x25/30W potrafi w szczycie walnąć nawet 150W. To tyle narazie...

Pozdrawiam (budujcie wlasne wzmacniacze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre sluchawki to jest to lecz nie ma takich ciekawych efektow jak na jakis wypasionych kolumnach (tego trzesienia grzmowtow poglosy odbijania sie dzwiekow wokol - tego nic nnego nie odda lecz zawsze jakas inna opcja spokoju dla wszystkich [musze swoje naprawic])

Zgadzam się w 100% Słuchając nawet najlepszych słuchawek brakuje czucia muzyki na sobie. To tak jak z oglądaniem czasopism z panienkami, a rzeczywistością ;)

Co za porównanie :lol:

 

Rozwiązaniem moich problemów z sąsiadami są słuchawki Sennheiser HD 590 Prestige  Puszczam muzę dość głośno, sąsiedzi nic nie słyszą, a co najważniejsze ja też NIC poza muzyką nie słyszę. (Pukania, telefonów itp. - Boże jaki spokój!)

Niedługo, to muzyki też nie będziesz słyszał. Nie wiem, czy zdajesz sobię sprawę, że słuchawki najbardziej psują słuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzybu TDA 7294 jest do [gluteus maximus] ze tak powiem jest strasznie wolny (przymula dzwiek jak tanie wzmacniacze technicsa) ma jakies 8V/us, duzo lepszym rozwiazaniem jest LM3886 - 70W (moze mniej, ale o ile dynamika lepsza) i ma 17-20V/us - czyli ma kopa

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzoza mógłbyć podać dokładnie jaki model masz głośników BOSE?

Też mam tej firmy i szczerze polecam.

Musze sie ze wstydem przyznac :oops: , ze nie znam symbolu. Instrukcja po przeprowadzce sie gdzies zapodziala, a na glosnikach nie widze napisow. Jest to system 5.1 juz nie pierwszej swierzosci, ale spisuje sie znakomicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozwiązaniem moich problemów z sąsiadami są słuchawki Sennheiser HD 590 Prestige  Puszczam muzę dość głośno, sąsiedzi nic nie słyszą, a co najważniejsze ja też NIC poza muzyką nie słyszę. (Pukania, telefonów itp. - Boże jaki spokój!)

Niedługo, to muzyki też nie będziesz słyszał. Nie wiem, czy zdajesz sobię sprawę, że słuchawki najbardziej psują słuch.

Co mówiłeś? Możesz powtórzyć głośniej? :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak was slucham to mi sie zal robi - czy u was w muzyce liczy sie tylko glosnosc i bas, nic po za ty mnie wplywa na przyjemnosc sluchania ?. Wegług mnie bardzo wazny jest bas ale nie powinien byc on przesadzony (powinien byc taki jaki zalozyl go sobie kopozytor ew wykonawca piosenki), druga bardza wazna rzecza jest rownowaga tonalna pomiedzy wszystkimi zakresami czestotliwosci, aby srednie i wysokie tony brzmialy jakos tak spojnie i zeby sie tego przyjemnie sluchalo, a co z przestrzennoscia, tworzeniem jakiejs sceny dzwiekowej ??. Ludzie pomyslcie troche a moze lepiej posluchajcie i woekszosc z was swierdzi ze najwiekszy nacisk jest na bas (dla tych co nie stwierdza polecam posluchanie jakiegos dobrego zestawu ew. moze byc nawet takie cus jak mam ja: Wzmacniacz Cabridge Audio A500 + Kolumny Paradigm Monitor 3), wczujcie sie w muzyke (nawet techno moze o niebo lepiej grac na dobrym zestawie a nawet na tym samym tylko odpowiednio ustawionym i skonfigurowanym (chodzi mi o ustawienie kolumn i tonow). 

POZDRAWIAM

ok spox roumiem Cie i popieram w 100%. Ale wydaje mi sie ze mnie niedokonca zrozumiales. Varrol napisal ze lubi mocny bass i ze zestaw komputerowy tak swietnie przetwarza niskie czestotliwosci i wogole. Wywnioskowalem z tego ze lubi sluchac techno itp. techno opiera sie na basie, i w tej odmianie muzyki dźwiek niemusi byc tak kontrolowany jak np muzyka popularna czy klasyczna, gdzie latwo doslyszec przebarwienia . Cala frajda ze sluchania techno polega na glosnym sluchaniu, wtedy czuc dźwięk 8), ma sie wiekrza przyjemnosc, dla odmiany muzyki klasycznej ktora czasem sam slucham najlepiej jest odtwarzac na niskich i srednich glosnnosciach, Wtedy tworzy wlasciwa atmosfere.Wracajac do techno, to mocnego i czystego basu powinno byc pod dostatkiem, a subwoofery gorzej radza sobbie z przetwarzaniem "twardego" basu, sam mialem 3 suby 1 komputerowy i w domowe aktywne. Dopero jak zaopatrzylem sie w kolumny z 30 cm basem poczolem ze to jest wlasnie to. Glownie slucham techno dosyc glosno i te kolumny maja taki zapas mocy, ze bez najmniejszych klopotow graja bez zniekrztauucen, charczenia itp, rozne kombinacje niskich czestotliwosci. W porownaniu do soobwooferow ktore mialem eksplozje w filmach akcji brzmia o wiele realistyczniej bas jest twardy i bardzo silny czoc go na calym ciele, a na subwooferach jest on przedluzony wolny rozlozysty, o barwie milej dla ucha, ale taka charakterystyka sprawia, ze niektore sceny odgrywane sa nierealistycznie.

 

Pozdrawiam wszystkich zwolennikow kazdego rodzaju muzyki ! :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...