Skocz do zawartości
Smol__ar

Emeryt Mmx 200mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam starego kompa, którego wyciągnąłem z piwnicy. Konfiguracja jego to:

 

Płytka – jakaś Intel ( ML-E)

Procek – Pentium MMX 200MHz

Ram Dimm – 32Mb no name (66) i 64Mb HP (100)

Grafika – S3 VISION 868 4Mb PCI

HDD – Segate 3gb

FDD

Zasiłka 200W no name AT

K.Sieciowa Planet 10/100 PCI

SB 16 Vibra ISA.

 

Po odpaleniu kompa ze spikera wydobywa się „pip” i ekran zatrzymuje się na:

 

__________________________________________________________________

 

Award modular bios V4.51PG AN Energy Star Ally

Copyright © 1987-97 Award Software Inc

 

 

 

Bios-GL (71111)

 

Pentium-MMX CPU AT 200MHz

_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pres Del to Enter Setup

12/09/97-i430TX-3C-ZA59IV3GC-00

 

__________________________________________________________________

 

I to na tyle :|. Komp nie reaguje na klawiaturę (były podłączane inne). Sytuacja nie zmienia się po przekładaniu ramu ani po wyjęciu SB16 i k.sieciowej, nie pomaga restart biosu poprzez bateryjkę, clear coms, rozłożenie, wyczyszczenie ani zmiana taśm IDE. Chciałem dać tego kompa dziewczynie na studia do netu, a tu wtopa. Może ktoś jest w stanie pomóc?:(

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wejść do BIOSu? Jeśli tak to sprawdź czy dobrze masz ustawione napędy. Tak stare MOBO nie wykrywają same napędów i jak masz inaczej ustawiony twardy niż masz zapisane w BIOSie to Ci się będzie właśnie w tym momencie wieszać - w momencie wykrywania napędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy próbujesz do niego wejść? Może za późno klikasz delete? Zresetuj komputer i nie czekaj na ekran powitalny tylko od początku na masę klikaj w delete do oporu.

 

Poza tym nie podobają mi sie te kości pamięci PC66 i PC100. Spróbuj tylko z pojedyńczymi kośćmi.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam rację ale moim zdaniem zwiecha następuje kiedy bios zaczyna "dobierać się do ramu", więc albo kostki zwalone (sprawdzić na innych jeśli jest możliwość albo przedmuchaj, to też niekiedy pomaga na takie sprawy...) albo płyta ma coś zwolone z obsługą pamięci. (Jakieś pęknięcie np.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem około 15 minut :( , wszytko jest elegancko wypucowane a zeby było lepiej to ta pamięć HP jest nowa (leżak magazynowy), a ta 32Mb działała 4 lata temu jak znowiłem kompa do piwnicy :).

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem jeszcze z magicznego pudła w piwnicy 32Mb i jest ona uszkodzona na 100%, po włożeniu do kompa brak sygnału na monitorku i spiker pika jak najęty jedno piknięcie na 2sekundy. Jak połącze ten uszkodzony z którąś dobrą (32mb lub 64mb) jest to samo - brak sygnału i pikanie. Świadczy to o tym że chyba te 96mb ramu co do tej pory mialem wsadzone jest dobre ?? Już zgłupiałem całkowicie:|

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak włożysz tylko jedną z nich? Kombinowałeś każdą z każdym slotem?

Jak brzmi to "piii"? Długie, krótkie? Jedno czy kilka?

Pożycz od kogoś jeszcze inną pamięci i zobacz. Wymień baterię (nie trzeba kupować - wystarczy pożyczyć/przełożyć z innego kompa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem juz na wszytkie sposoby, pojedyńczo w slot1 i slot2 itp.

 

Jak połącze któryś z tych "niby dobrych ram(ów)" z tym "pewniakiem spalonym" to "pip" jets cały czas jedno piknięcie na 2 sekundy -> "pippp",.,"pippp",.,"pippp",.,.... (pipnięcia są dłupie) no i nie ma obrazu na monitorku.

 

A jak są obydwa albo jedno z tych dobrych ram(ów) to jest jedno któtkie "pip" i ekran stoi tak jak opisywałem. Jest to chyba oznaka że w ramach nie ma błędów ?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...