Skocz do zawartości
CrazyJohn

Newbie... - Cisza I Wc?

Rekomendowane odpowiedzi

I na prawde jest to połączenie ciszy, wody i wygody. Jakby znowu wam ktoś wciskał że wodne trza chłodzić wiatrakiem to go pogońcie w diabły......

Polączenie ciszy bez wiatraków ze słyszalnym wiatrakiem w zasilaczu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem bardzo ciekaw jak sie spisuja te zasilacze pod srednim obciazeniem bo przeciez gdzies te waty sie musza wydzielac :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbig

Ja słyszałem od Maxxima (ze skelpu Cooling.pl) że zasilacze pasywne i półpasywne lubią padać :P

 

Macie racje. Mój zestaw to pełen pasyw bez wiatraka. Tu nic nie syczy. Obciążony zawsze na maxa - po prostu nie lituje się nad nim. Moja pasywna zasiłka yesico ma 500 Waciorów !! Jeszcze nigdy nie odmówiła posłuszeństwa. Moge wam powiedzieć że wiele osób zgłasza się do mnie na GG o opinie na temat yesico i jak to chodzi i ci co kupili po mnie tez są bardzo zadowoleni. Owszem przyznaje ze wybrałem jedno z droższych możliwości, ale warto było. Zasilka 1000 zł + Zalman Reserator 1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje. Mój zestaw to pełen pasyw bez wiatraka. Tu nic nie syczy. Obciążony zawsze na maxa - po prostu nie lituje się nad nim. Moja pasywna zasiłka yesico ma 500 Waciorów !! Jeszcze nigdy nie odmówiła posłuszeństwa. Moge wam powiedzieć że wiele osób zgłasza się do mnie na GG o opinie na temat yesico i jak to chodzi i ci co kupili po mnie tez są bardzo zadowoleni. Owszem przyznaje ze wybrałem jedno z droższych możliwości, ale warto było. Zasilka 1000 zł + Zalman Reserator 1200 zł.

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Cieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

pińćset waciorów O_o

 

( :lol: ) a codegeny maja na nalepce czysta (300) waciorów i co? i rotfl ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... wyjce na mobo są zazwyczaj prawie niesłyszalne...

 

nie za dobrze to świadczy o Twojej pompce. Mój polonez jest cichszy od kamaza... :(

wyjce na mobo sa GLOSNE

 

a co do Yesico... jest zbudowany na bebechach serwerowych i z nawiewem dobrym może pracować pod 750W :wink:

 

PS resorator jest dosc slaby... mozna by bylo kupic lepsze chlodzenie pasywne za podobna badz niewiele wieksza sume, mowa o chlodnicy z alphacool oraz dobrych bloczkach, pomce laing badz CWU itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbig

wyjce na mobo sa GLOSNE

 

a co do Yesico... jest zbudowany na bebechach serwerowych i z nawiewem dobrym może pracować pod 750W :wink:

 

PS resorator jest dosc slaby... mozna by bylo kupic lepsze chlodzenie pasywne za podobna badz niewiele wieksza sume, mowa o chlodnicy z alphacool oraz dobrych bloczkach, pomce laing badz CWU itp.

Co rozumiesz przez stwierdzenie ze reserator jest słaby. On chłodzi cały mój komp i na dodatek stoi w szafie. Poza tym ja mam model reserator PLUS a to nie to samo co zwykly reserator, który faktycznie miał złą opinie. A moze to ja się mylę i ty mi wytłumaczysz na czym polega słabość mojego zestawu ?? Szkoda że nie mozesz wpaśc do mnie i obaczyć jak to chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zbig

Jakie masz tempy?? Zchłodzic zchłodzi, ale zalezy do jakich temperatur.

Nigdy nie przekracza 45 stopni ani na procku ani na grafie. Nigdy nie miał zawiechy. Gram dużo w Battlefield2 - czasami 5-8 godzin. Coś tam ciągne czasami nawet 3 doby. Nigdy mnie nie zawiódł. Jeszcze nie miałem go latem przy 40 stopniach na zewnątrz ale obiecuje ci recke....... Dziwię się ludzion którzy kleca cos na chłodnicach z Zaporożca albo Wartburga i wężach siakich takich. Owsze - przyznaje że tozestaw fabryczny, ale absolutnie nie zgodze się z opinią, że to co z fabryki wyszlo musi być gorsze od samoróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przekracza 45 stopni ani na procku ani na grafie. Nigdy nie miał zawiechy. Gram dużo w Battlefield2 - czasami 5-8 godzin. Coś tam ciągne czasami nawet 3 doby. Nigdy mnie nie zawiódł. Jeszcze nie miałem go latem przy 40 stopniach na zewnątrz ale obiecuje ci recke....... Dziwię się ludzion którzy kleca cos na chłodnicach z Zaporożca albo Wartburga i wężach siakich takich. Owsze - przyznaje że tozestaw fabryczny, ale absolutnie nie zgodze się z opinią, że to co z fabryki wyszlo musi być gorsze od samoróbki.

a ja sie dziwie osobom ktore nie widza ze nie kazdy ma tyle kasy zeby sobie kupic reseratora :|

 

//

 

dodam jeszcze ze mam bixa3 passive i jedyny wentyl w zasilce --> akasa amber@5v, wydalem na to troche mniej a jest taka sam cisza, o niestety ale dysk szumi duzo bardziej niz akasa

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjce na mobo sa GLOSNE

 

a co do Yesico... jest zbudowany na bebechach serwerowych i z nawiewem dobrym może pracować pod 750W :wink:

 

PS resorator jest dosc slaby... mozna by bylo kupic lepsze chlodzenie pasywne za podobna badz niewiele wieksza sume, mowa o chlodnicy z alphacool oraz dobrych bloczkach, pomce laing badz CWU itp.

nie wiem czemu mój post akurat tutaj ;) nie ma tu wypowiedzi, na którą odpowiadałem, wtedy byłoby widać (choćby po porównaniu do kamaza), że to ironia była :]

 

@zbig: możesz dać 2000zł zł za chłodzenie które jest ciche i jako tako chłodzi. Ja wolę dać 400zł za chłodzenie, które jako tako chłodzi, jest ciche i syci, bo wkładam w nie cząstkę siebie (bez skojarzeń)

 

Ale szanuję Twoje podejście, w sumie funkcja chłodzenia jest jak najbardziej utylitarna i nie musi każdego pasjonować :] A jak się ma do tego kasę to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez stwierdzenie ze reserator jest słaby. On chłodzi cały mój komp i na dodatek stoi w szafie. Poza tym ja mam model reserator PLUS a to nie to samo co zwykly reserator, który faktycznie miał złą opinie. A moze to ja się mylę i ty mi wytłumaczysz na czym polega słabość mojego zestawu ?? Szkoda że nie mozesz wpaśc do mnie i obaczyć jak to chłodzi.

Nie mówię, że nie schłodzi, baa schłodzi, ale też można by zastosować dobre AC na passive - nie masz mega "maszynki". Ale za podobna cene mozna bylo mieć coś dużo lepszego i tyle :wink:

 

 

nie wiem czemu mój post akurat tutaj ;) nie ma tu wypowiedzi, na którą odpowiadałem, wtedy byłoby widać (choćby po porównaniu do kamaza), że to ironia była :]

 

@zbig: możesz dać 2000zł zł za chłodzenie które jest ciche i jako tako chłodzi. Ja wolę dać 400zł za chłodzenie, które jako tako chłodzi, jest ciche i syci, bo wkładam w nie cząstkę siebie (bez skojarzeń)

 

Ale szanuję Twoje podejście, w sumie funkcja chłodzenia jest jak najbardziej utylitarna i nie musi każdego pasjonować :] A jak się ma do tego kasę to czemu nie.

a to sorki :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przekracza 45 stopni ani na procku ani na grafie. Nigdy nie miał zawiechy. Gram dużo w Battlefield2 - czasami 5-8 godzin. Coś tam ciągne czasami nawet 3 doby. Nigdy mnie nie zawiódł. Jeszcze nie miałem go latem przy 40 stopniach na zewnątrz ale obiecuje ci recke....... Dziwię się ludzion którzy kleca cos na chłodnicach z Zaporożca albo Wartburga i wężach siakich takich. Owsze - przyznaje że tozestaw fabryczny, ale absolutnie nie zgodze się z opinią, że to co z fabryki wyszlo musi być gorsze od samoróbki.

wszystko fajnie szefie, tylko ile watow musi oddac Twoj zestaw do otoczenia ? i ile ma woda poczas stressu ? bo nie wydaje mi sie zeby byl specjalnie mocno obciazany, bo jesli masz 45 na procu to woda powinna miec ok 35 a to jest tylko 5 wiecej niz w wcecie z buczkami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytałem twój topic o ciszy, ja miałem podobny problem ok 3 lat temu który prawie idealnie rozwiązałem.

Niestety musiałem z niego zrezygnować ponieważ urodził mi się synek i bałem się że coś rozwali, albo uszkodzi któryś element WC i nie tylko zniszczy komputer ale zrobi także coś sobie.

 

Układ był bardzo wydajny i ekstremanie cichy, nie raz przez pomyłkę wyłączałem kompa chcąc go włączyć:P

 

Teraz wróciłem do powietrza i cierpię straszne katusze, jest głośno i gorąco (mino chłodzenia scythe,zalman,papst + tagan)...ale mniejsza z tym.

 

 

Moje rozwiązanie opierało się z grubsza na całkowitym oddzieleniu komputera od jednostki chłodzącej czyli pompki, chłodnicy, zbiornika etc.

 

1. Chłodzenie wewnątrz kompa wyglądało tak:

 

Dołączona grafika

 

Zrezygnowałem z węży na rzecz rurek gdyż było to 100X pewniejsze rozwiązanie, mając wcześniej układ oparty na weżach doświadczyłem istnego potopu i zalania całego kompa.

 

Dołączona grafika

 

Tak to wyglądało po wyjściu z komutera na zewnątrz.

W tym miejscu zastosowałem kawałek weża, aby komputer można było w miarę bezproblemowo przesunąć etc.

 

Dołączona grafika

 

I tak było to wyprowadzone na zewnątrz pokoju:)

(zdjęcia z fazy montażowej, później to poukładałem i dopięsciłem ale nie zrobiłem już dokumentacji fotograficznej).

 

2. Na zewnątrz pokoju było coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Lekki hardcore, ale ujdzie w tłoku.

 

Górna część to serwer (poźniej zrezygnowałem i zastąpiłem modemo-routerem)

Dolna to sekcja chłodząca do kompa.

 

Dołączona grafika

 

Chłodzenie wygłądało jakoś tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Duży wentylator Sunona na minimalnych obrotach praktycznie niesłyszalny, z reguły jednak i tak był wyłączony, chodził tylko jak chciałem w coś dłużej pogarać lub jak były straszne upały.

 

I to mniej więcej na tyle.

Robiłem jeszcze blok do zasilacza:

 

Dołączona grafika

 

Ale jak w międzyczasie kupiłem papsta to zrezygnowałem z tego pomysłu i zostawiłem jedyny wiatraczek w kompie w zasilaczu.

 

Generalnie jestem tak zadowolony z tego rozwiązania, że jak tylko kupię nowe mieszkanie to robię następny układ, ale z wyprowadzeniem wody pod podłogą na zewnątrz domu i tam zbuduje układ chłodzący ale już nie na jakiś ehaimach tylko na pompie CO:) no i oczywiście do tego zdalne sterowanie układem, ale za to zabiorę się za ok rok:)

 

Przemyśl takie rozwiązanie, i jeśli tylko masz na to warunki to polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...