Skocz do zawartości
Marcin_gps

Komp Nie Wstaje ;o

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie akcje, teraz PC wcale nie wstaje, bios nie chce sie zresetowac, nie reaguje na zmiane zworki, uruchamia sie (a powinien sie wylaczyc po chwili)

 

Ogolnie to:

- czarny ekran

- wiatraki sie kreca

- napedy nie startuja ;O

 

Procek, czy mobo, na co stawiacie? moze bios sie wysypal?

Kazda rada bedzie cenna

 

A to moj ostatni post, po tym jeszcze tydzien smigal ladnie, dzisiaj po przyjezdzie do wroca juz nie wstal...

 

potrzebuje diagnozy.... ;O

 

dzisiaj winda zaliczyla blue screena, po restarcie nawet sie nie zaladowala (znowu blue screen)

 

i potem to juz komp w ogole nie wstawal, dopiero Clear CMOS pomogl i wstal, ale to nic, ustawiam wszystko (OC) tak jak smigalo przez 1,5 roku non stop i lipa, nie wstaje, kolejny reset biosu, ustawiam lzejsze OC, znowu zonk:O

 

Czyzby proc umieral, bo na default leci jakies 4 godzinki bez problemu, ale default ?? Ja tego nie przezyjel;/// tym bardziej ze 18 pazdziernika Q4 ma byc i co ja, jak ja to pociagne;O??

 

Moja diagnoza to ze proca wymeczylem (choc napiecie 1.75V) ale moze to przez ten smieszny programik S2kCtl (do programowego chlodzenia proca), jak myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to sprawdz zasilacz(ale najpierw odlacz wszystkie urzadzenia od plyty - dyski i napedy optyczne).

Jak to nie pomoze to moze byc grafa. Procesor raczej odpada chyba ze pracowal caly czas przy temp. 70st. TAGAN-y raczej daja bardzo stabilne napiecia tak ze od Vcore to na pewno nie jest .

 

Pozdrawiam....

Edytowane przez Mi0deK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wlasnie, jestem strasznie skołowany bo jak zapodalem grafe do kumpla na Abita na via kt333 (tyle ze starsza rev AGP, ale x4) to zonk, zapodalem proca, tez zonk ;-O to byloby straszne :o

 

Ale ostatnio robilem vmoda olowkiem, takze mozliwe ze herc padl po 3 tygodniach;/

 

jutro z rana jade do Genghiskhana ze sprzetem to wszystko bede wiedzial, na razie metlik w glowie. Najlepiej zeby grafa padla, bedzie jakis Winfast 6200 ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i proc jednak :o

z reszta widac ze spodu lekko przydymiony jest, oby plyta byla w porzadku

 

dzieki za pomoc

 

EDIT

 

no i MOBO jednak tez padlo, to samo :((((((

jak sie sypie to wszystko od razu ;/

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...