Skocz do zawartości
Loom

Za i przeciw ECS k7s5a lub k7s6a

Rekomendowane odpowiedzi

LOL. Ogólnie to jeżeli naprawdę zalerzy Ci na stabilnej pracy to nie kupuj chinszczyzny jak ECS. Kup Shuttle'a AK31 v.3.1. Nie wiele droższy, a stabilny. Przykład. Jeżeli potrzebujesz niezawodny zamochód kupujesz Deawoo czy Fiata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]LOL. Ogólnie to jeżeli naprawdę zalerzy Ci na stabilnej pracy to nie kupuj chinszczyzny jak ECS. Kup Shuttle'a AK31 v.3.1. Nie wiele droższy, a stabilny. Przykład. Jeżeli potrzebujesz niezawodny zamochód kupujesz Deawoo czy Fiata ?

Popieram w 100% :D .Nie laduj sie w ECS'y bo potem bedziesz mial same problemy.(Zaraz pewnie wyskoczy jakis maniak ECS'a i bedzie po mnie przezywal :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%  :D  .Nie laduj sie w ECS'y bo potem bedziesz mial same problemy.(Zaraz pewnie wyskoczy jakis maniak ECS'a i bedzie po mnie przezywal  :D )

Dzięki - fajnie, że ktoś się ze mną zgadza :-) A tak ogólnie to płyta główna to ostatni element na którym bym oszczędzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS jak lubisz to kup ! Nie jest aż tak źle ! Shuttle jest lepsze !

Czasem jest tragicznie. Dla mnie kupowanie płyty ECS jest jak granie na loterii. Szansa jest, ale nie duża, że będziesz miał bezproblemowego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

ECS jak lubisz to kup ! Nie jest aż tak źle ! Shuttle jest lepsze !

Czasem jest tragicznie. Dla mnie kupowanie płyty ECS jest jak granie na loterii. Szansa jest, ale nie duża, że będziesz miał bezproblemowego kompa.

Nie zgodzę się z Tobą !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

ECS jak lubisz to kup ! Nie jest aż tak źle ! Shuttle jest lepsze !

Czasem jest tragicznie. Dla mnie kupowanie płyty ECS jest jak granie na loterii. Szansa jest, ale nie duża, że będziesz miał bezproblemowego kompa.

Nie zgodzę się z Tobą !

:-) Jakieś argumenty moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]LOL. Ogólnie to jeżeli naprawdę zalerzy Ci na stabilnej pracy to nie kupuj chinszczyzny jak ECS. Kup Shuttle'a AK31 v.3.1. Nie wiele droższy, a stabilny. Przykład. Jeżeli potrzebujesz niezawodny zamochód kupujesz Deawoo czy Fiata ?

Nie za bardzo jarzę włoszczyzna jako przykład niezawodności ???? juz bardziej pasuje Daewoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Gr00bY Mazur"]

ECS jak lubisz to kup ! Nie jest aż tak źle ! Shuttle jest lepsze !

Czasem jest tragicznie. Dla mnie kupowanie płyty ECS jest jak granie na loterii. Szansa jest, ale nie duża, że będziesz miał bezproblemowego kompa.

Nie zgodzę się z Tobą !

:-) Jakieś argumenty moze?

Złożyłem dużo kompów z ECS'em i jakoś chodzą ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]LOL. Ogólnie to jeżeli naprawdę zalerzy Ci na stabilnej pracy to nie kupuj chinszczyzny jak ECS. Kup Shuttle'a AK31 v.3.1. Nie wiele droższy, a stabilny. Przykład. Jeżeli potrzebujesz niezawodny zamochód kupujesz Deawoo czy Fiata ?

Nie za bardzo jarzę włoszczyzna jako przykład niezawodności ???? juz bardziej pasuje Daewoo.
Daewoo to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o ! Takie najgorsze ! Znasz jakiegoś ładnego Daewoo ! Te TICO feee ! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo jarzę włoszczyzna jako przykład niezawodności ???? juz bardziej pasuje Daewoo.

Daewoo to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o ! Takie najgorsze ! Znasz jakiegoś ładnego Daewoo ! Te TICO feee ! :twisted:

człowieku zastanów się co piszesz bo wygląd to jedno a niezawodność drugie. Ani Fiat ani Daewoo tu nie błyszczą ale Deawoo są ststystycznie mniej usterkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat nastepujacej konfiguracji Athlon XP 1700+ ECS k7s5a ?

Nie interesuje mnie podkrecanie a jedynie  

stabilna praca.

Zgodze się z innymi - nie ładuj się w ECSy bo póxniej będziesz tego żałował. Lepiej dołożyć te kilkadziesiąt złotych do dobrej MoBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam ECSa i jestem zadowolony ale za tą samą cenę (ok.350) Shuttle AK-31 jest jednak o wiele lepszą płytą, no i jest jeszcze Microstar 745 Ultra na SIS 745 (ok 400 zl) ale o tej płycie nic nie ma w necie ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam ECSa i jestem zadowolony ale za tą samą cenę (ok.350) Shuttle AK-31 jest jednak o wiele lepszą płytą, no i jest jeszcze Microstar 745 Ultra na SIS 745 (ok 400 zl) ale o tej płycie nic nie ma w necie ciekawego

Wiesz czemu jestes zadowolony? Bo Twoja płytka jest na KT133, a nie na SiS'ie. Własnie z SIS+ECS pod AMD jest najwięcej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czterech miesiecy jestem posiadaczem ECSk735a ver.3.1 + Duron 1000 i zadnych problemow, na tej plycie zlozylem kompa kumplowi i tez 0 problemow a w nastempnym tygodniu czeka mnie skladanie kolejnego tez na tej plytce! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem co za problemy ma cie z ECS a od shuttle (szatany) trzymac sie z daleka 80 % zwratów gwarancyjnych czego nie mozna powiedziec o ECS :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za cene ponizej 300 zyla (k7s5a) to jest spoko. mam ja od stycznia i chodzi z duronem 1000 bez zadnych zgrzytow. polecam kazdemu kto chce miec taniego ale niezawodnego kompa.

 

p.s.

jakby nie, ze jest taka tania siedzialbym nadal z k6-2 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Kurde. Co za ludzie. Jako przykład dałem dwie najbardziej zawodne marki na rynku................... Wiecie co to jest pytanie retoryczne????

Masz cos do fiatow ? taka Marea pelny lux wyglad, a materialy ? przynajmniej nie ma kiczowatej deski rozdzielczej jak rozne VW czy inne... Jak chcesz cos ala Vw to bierzesz Stilo, polaczenie niezawodonosci i pieknego wygladu. Ulysse moze byc calkiem dobrym vanem, spewnoscia lepszy od VW i Seata, jedynie Chrysler Voyager mu podskoczy no i Peguote807. A jak wyjdzie nastepca Marei to bedzie dopiero samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Kurde. Co za ludzie. Jako przykład dałem dwie najbardziej zawodne marki na rynku................... Wiecie co to jest pytanie retoryczne????

Masz cos do fiatow ? taka Marea pelny lux wyglad, a materialy ? przynajmniej nie ma kiczowatej deski rozdzielczej jak rozne VW czy inne... Jak chcesz cos ala Vw to bierzesz Stilo, polaczenie niezawodonosci i pieknego wygladu. Ulysse moze byc calkiem dobrym vanem, spewnoscia lepszy od VW i Seata, jedynie Chrysler Voyager mu podskoczy no i Peguote807. A jak wyjdzie nastepca Marei to bedzie dopiero samochod.

Fiat nie dorasta kulturą techniczną i niezawodnością np. japończykom do pięt, chodzi mi o trwalość podzespołów przy przebiegach kilkadziesiąt i więcej tys. km.,jest to wynikiem dokładności wykonania, zresztą wystarczy przeanalizować statystyki Dekry z Niemiec i ADAC jeśli chodzi o niezawodność. Japońce rządzą. Podajesz Stili jako przykład niezawodności to ile mają najstarsze Stilo...rok ?. Pewnie że w prospektach wszystko wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!!!Nie kupować ECS a szczegulnie k7s5a!!!!!

Mam gdzieś od 3/4 tygodni i nie moge z nią dojść do porozumienia :wink:

Jak narazie ustaliłem że ta płyta wywala się przy:

 

-SBlive

-Słabym zasilaczu

-czasem geforce2

-niekture pamięci sdram(szczegulnie dwustronne)

 

do tego ma strasznie 'słaby' bios, właściwie bez żadnej możliwości konfiguracji a o asynchronicznym taktowaniu pamięci to lepiej zapomnij bo jest wtedy gorzej niż normalnie... :wink:

 

Inna sprawa że większość serwisów wypowiada się o niej bardzo pozytywnie :wink:

Pewnie zależy od egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Kurde. Co za ludzie. Jako przykład dałem dwie najbardziej zawodne marki na rynku................... Wiecie co to jest pytanie retoryczne????

Masz cos do fiatow ? taka Marea pelny lux wyglad, a materialy ? przynajmniej nie ma kiczowatej deski rozdzielczej jak rozne VW czy inne... Jak chcesz cos ala Vw to bierzesz Stilo, polaczenie niezawodonosci i pieknego wygladu. Ulysse moze byc calkiem dobrym vanem, spewnoscia lepszy od VW i Seata, jedynie Chrysler Voyager mu podskoczy no i Peguote807. A jak wyjdzie nastepca Marei to bedzie dopiero samochod.

Fiat nie dorasta kulturą techniczną i niezawodnością np. japończykom do pięt, chodzi mi o trwalość podzespołów przy przebiegach kilkadziesiąt i więcej tys. km.,jest to wynikiem dokładności wykonania, zresztą wystarczy przeanalizować statystyki Dekry z Niemiec i ADAC jeśli chodzi o niezawodność. Japońce rządzą. Podajesz Stili jako przykład niezawodności to ile mają najstarsze Stilo...rok ?. Pewnie że w prospektach wszystko wygląda super.

 

Fiat Tempra dosc duzo uzywany dopiero zaczal sie psuc przy ok 300 tys. przejechanych km ! Podkreslam zaczal, bo nic wielkiego sie tam nie dzieje. Fiat Marea doszedl do 200tys. i oprocz ciagle pieknego wyglado i funkcjonalnosci dziala bez zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Nawet o Fiata się kłucą. Dobra Stilo jest. Fiat zrobił tym modelem duży krok do przodu. Tak jak AMD Athlonem z AMD K6-III. Ale nie zmienia to faktu, że ECS jest tanią chinszczyzną. Nie wsadziłbym jej sobie do kompa, ani moim znajomym. Zresztą przeczytaj tekst Dr_Dresa......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Sienę HL 16v i nie narzekam 103KM silnik 1600cm do 100 w 9,6 sek vmax w instrukcji 196km/h w praktyce nawet do 210-215 dochodzi ! Wykop ma taki że na skrzyżowaniu trudno znależć jest szybciej ruszającego ! Jakiś chłopaczek w Pionerze podjeżdża do tego Calibra i umba umba umba, a tu taka Siena go robi bez problemu ! jakbyś widział minę takich ! :lol: 8) :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Popieram w 100%  :D  .Nie laduj sie w ECS'y bo potem bedziesz mial same problemy.(Zaraz pewnie wyskoczy jakis maniak ECS'a i bedzie po mnie przezywal  :D )

Dzięki - fajnie, że ktoś się ze mną zgadza :-) A tak ogólnie to płyta główna to ostatni element na którym bym oszczędzał.

Myślałem żę jesteś inteligentny, bo sprawiałeś wrarzenie, ale tym przesadziłeś Płyta główna jest najważniejszym elementem w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ECS i byłbym z niej nawet zadowolony(jak za taką cene) jak bym nie chciał kręcić. I nigdy nie miałem z nią problemów. Jak nie chcesz kręcić i wydawać dużo kasy to bierz ją, ale tylko wtedy bo inaczej to odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Popieram w 100%  :D  .Nie laduj sie w ECS'y bo potem bedziesz mial same problemy.(Zaraz pewnie wyskoczy jakis maniak ECS'a i bedzie po mnie przezywal  :D )

Dzięki - fajnie, że ktoś się ze mną zgadza :-) A tak ogólnie to płyta główna to ostatni element na którym bym oszczędzał.

Myślałem żę jesteś inteligentny, bo sprawiałeś wrarzenie, ale tym przesadziłeś Płyta główna jest najważniejszym elementem w kompie.
Całe szczeście masz w domu sokowirówkę i tu masz u mnie plusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

Popieram w 100%  :D  .Nie laduj sie w ECS'y bo potem bedziesz mial same problemy.(Zaraz pewnie wyskoczy jakis maniak ECS'a i bedzie po mnie przezywal  :D )

Dzięki - fajnie, że ktoś się ze mną zgadza :-) A tak ogólnie to płyta główna to ostatni element na którym bym oszczędzał.

Myślałem żę jesteś inteligentny, bo sprawiałeś wrarzenie, ale tym przesadziłeś Płyta główna jest najważniejszym elementem w kompie.

Nie wiem jak Ty, ale ja inteligentny jestem. I napewno umiem czytać ze zrozumieniem. To chorobę którą niestety Ty posiadzasz ma b. wielu Polaków - nazywa się wtórny analfabetyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS K7S6A (SiS745) = porazka, to marketingowe posuniecie, to po prostu SiS735 + DDR333. A przy asynchronicznej konfiguracji bedzie to chodzic tragicznie wolno.

 

ECS K7S5A (SiS735) = udana konstrukcja (SiS pokazał, że umie zbudować chipset dobrze prezentujacy się na tle konkurencji). W pierwszych wersjach płyty kłopoty z pamieciami SDR i DDR. Bios bardzo ubogi (nie dla podkrecaczy), chociaz CheepoBios udostepnia znacze ilości FSB:

(100/100 MHz

100/133 MHz

133/133 MHz

 

66/66 MHz (H/W Trap)

112/112 MHz

124/124 MHz

138/138 MHz

150/150 MHz

166/166 MHz

 

107/107 MHz

133/100 MHz

143/143 MHz

147/147 MHz

133/166 MHz

160/120 MHz

200/200 MHz)

Posiadajac dobry zasilacz (300W) i ołówek nożna zaszaleć z AMD.

Płyta stabilna. Przy pracy synchronicznej ma dobre osiągi.

 

Za 240-280 złotych nie znajdziesz płyty i tylko o około 10% wolniejsza od najdroższych modeli pod AMD.

Jednak jezeli chcesz wydać większą gotówkę to poszukaj innej płyty.

 

Duze forum uzytkownikow ECS i innych znajduje sie:

http://www.ocworkbench.com

( http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultim...?ubb=forum&f=27 ).

 

...co do MADE IN CHINA to juz niedługo nawet INTEL bedzie tam produkował ukochane Pentiumki 4 U :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...