Skocz do zawartości
tester3000

Gears Of War

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wyraźnie moderator napisał, żeby ignorować troli. Dyskusja zmierza jak zwykle do bezsensownej wymiany zdań.

 

Jedynie co to można się od troli dowiedzieć bardzo ciekawcyh rzeczy.

 

" Gears of war to prawie jak kreskówka"

 

Proponował bym zakonczyć taką dyskusje i pisać na temat .

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

SamoDobro nie nie opisuje wrazen po ukonczeniu gry tylko wrazeania z momentu jak Doom3 wchodzil na rynek i jak jeszcze mialem gf4MX i nawet gry nie zapuszczalem i z momentu kiedy GOW sie ukazal i mialem z nim stycznosc w takim samym stopniu mniej wiecej jak z Doomem3.

To ze sie podczas gry nie zwraca uwagi na tekstury to jest kiepskie uzasadnienie/usprawiedliwienie ich slabej jakosci. Chociaz popieram cie ze gameplay jak sprosta oczekiwaniom to pal licho grafe.

Tylko ze ja omawialem WRAZENIE jakie jest jak sie re oglada.

 

Odczucia z gameplaya to inna sprawa, te bede ocenial jak bede mogl zagrac myszka.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SamoDobro nie nie opisuje wrazen po ukonczeniu gry tylko wrazeania z momentu jak Doom3 wchodzil na rynek i jak jeszcze mialem gf4MX i nawet gry nie zapuszczalem i z momentu kiedy GOW sie ukazal i mialem z nim stycznosc w takim samym stopniu mniej wiecej jak z Doomem3.

To ze sie podczas gry nie zwraca uwagi na tekstury to jest kiepskie uzasadnienie/usprawiedliwienie ich slabej jakosci. Chociaz popieram cie ze gameplay jak sprosta oczekiwaniom to pal licho grafe.

Tylko ze ja omawialem WRAZENIE jakie jest jak sie re oglada.

 

Odczucia z gameplaya to inna sprawa, te bede ocenial jak bede mogl zagrac myszka.

A kto twierdzi, ze tekstury w GOW sa slabe? Ty tak twierdzisz i probujesz uzasadnic swoje zdanie opinia SamoDobro, ktory bynajmniej tak nie napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

to pewnie kwestia gustu ale mi sie o wiele bardziej podoba GRAW niz GOW. GRAW ma przednia grafike i ladnie wszystko wybucha. GOW ma grafike, jak bym ogladal tasme VHS zjechana maksymalnie.

GRAW ma ostra grafike i miekkie nieposzrpane i nierozjezdzajace sie tekstury.

 

Oczywiscie caly czas traktuje o aspekcie graficznym, zeby nikt nie pisal o gejmpleju, o nim sie nie wypowiadam bo gralem nie wiecej niz godzine.

 

pain.exe dlaczeog glupim pomyslem jet porownywanie tych gier? Trzeba sciagnac klapki z oczu i nie patrzyc pod katem gejmpleja tylko od strony technicznej (wspolny mianownik to w koncu silnik), przeciez nikt nie twierdzi ze tematyka BiA jest lepsza niz GOW`a

 

wkamil odnosnie posta twojego niezej, no coz nie bede spamowal, poczytaj strone wczesniej zapodalem zdjecia jedno pokazuje plecy naszego bohatera i zlapalem je bardzo ostro. Zreszta poczytaj opinie innych wczesniej napisane.

Gra wyglada jak by miala filtf impression zalozony (ktos to trafnie okreslil).

Oczywiscie to jest specyfika tego silnika ale jak tak maja wygladac gry na PC to ja juz dzisiaj wale glowa w sciane.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie kwestia gustu ale mi sie o wiele bardziej podoba GRAW niz GOW. GRAW ma przednia grafike i ladnie wszystko wybucha. GOW ma grafike, jak bym ogladal tasme VHS zjechana maksymalnie.

GRAW ma ostra grafike i miekkie nieposzrpane i nierozjezdzajace sie tekstury.

 

Oczywiscie caly czas traktuje o aspekcie graficznym, zeby nikt nie pisal o gejmpleju, o nim sie nie wypowiadam bo gralem nie wiecej niz godzine.

No wlasnie, w roznorodnosci tkwi piekno - przeciez wszystkie gry nie moga wygladac tak samo.... Za dlugo w GOW nie gralem (mam gre od wczoraj), a nie chce grac w gre ociekajaca krwia przy dzieciakach :-), ale nie zauwazylem biedy tekstur a juz tym bardziej zeby sie cos rozjezdzalo... mozesz bardziej spracyzowac o co biega z tym rozjezdzaniem sie?

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie zauwazylem biedy tekstur a juz tym bardziej zeby sie cos rozjezdzalo...

Oj to słabo się przyglądałeś. ;) Zresztą nie trzeba tego robic. Słabe teksturki od razu wpadają w oczy. ;) Widać ograniczenie pamięci i nie upierajcie się, że tak nie jest. O ile dobrze pamiętam to w Preyu było to samo. ;) Na PC teksturki wyglądały znacznie lepiej. A to dopiero początek. Obawiam się, że za rok, dwa różnica się powiększy i to znacznie. Ale co by nie pisał, gierka jest wypas. Wciąga jak diabli. :) Pograłem godzinkę i jestem na "+". :-P

 

 

PS.

Poza tym jest to forum hardware'owe więc czego się spodziewacie? Tu wszystko jest benchmarkiem. :) Taki urok tego forum. Ale są inne fora wyłącznie o grach. Tam pewnie nie gadają o teksturach. B)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Poza tym jest to forum hardware'owe więc czego się spodziewacie? Tu wszystko jest benchmarkiem. :) Taki urok tego forum. Ale są inne fora wyłącznie o grach. Tam pewnie nie gadają o teksturach. B)

To co powiesz o tych którzy dostają bana narzekając, że gry nie będzie na PCta tylko na konsole? W Forum w którego członie jest PC mnie taka wypowiedź raczej nie dziwi ;]

 

Zresztą taka dyskusja raczej nie ma sensu to tak jak z NFSami fanom Sony wygląda najlepiej na PS2 posiadaczom Xboxa na xboxie a PCtowcom na PCcie :wink:

 

Tak jak porównywanie GoWa do gry której jeszcze nie ma. Za to jak ktoś ocenia GoWa po screenach to źle ale porównywanie GoWa do gry którą się widziało po screenach już tak?

 

Rockers dokładnie będzie tu bezsensowna dyskusja bez kresu. A "rzucanie" trollami na lewo i prawo tylko w tym pomaga.

 

Jak chcecie podyskutować z ludźmi grającymi w GoWa z którymi trudniej się pokłócić to zawsze można na forum xboxonline. Chociaż i tam narzekają, że gra za krótka, że czasem animacja zwalnia i multi na tylko 8 osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to słabo się przyglądałeś. ;) Zresztą nie trzeba tego robic. Słabe teksturki od razu wpadają w oczy. ;) Widać ograniczenie pamięci i nie upierajcie się, że tak nie jest. O ile dobrze pamiętam to w Preyu było to samo. ;) Na PC teksturki wyglądały znacznie lepiej. A to dopiero początek. Obawiam się, że za rok, dwa różnica się powiększy i to znacznie. Ale co by nie pisał, gierka jest wypas. Wciąga jak diabli. :) Pograłem godzinkę i jestem na "+". :-P

PS.

Poza tym jest to forum hardware'owe więc czego się spodziewacie? Tu wszystko jest benchmarkiem. :) Taki urok tego forum. Ale są inne fora wyłącznie o grach. Tam pewnie nie gadają o teksturach. B)

Tak sie sklada, ze akurat mam na czym ogladac GOW wiec chcialbym zobaczyc to rozjezdzanie... Wiec prosze nie uzywac argumentacji okulistycznej tylko opisac "wlasnemi slowy" na czym to rozjezdzanie polega... chyba potrafia to zrobic te osoby, ktore rzeczone rozjezdzanie widza... hm? ;-)

 

I jeszcze raz poprosze o przyklad gry z PC, ktorej tekstury beda wygladac cudnie (czytaj cudniej niz na iksie) na duzym TV a nie na 20" LCDku - oczywiscie porownan dokonujemy z nosem przyklejonym do TV jak na rasowych graczy przystalo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pewnie kwestia gustu ale mi sie o wiele bardziej podoba GRAW niz GOW. GRAW ma przednia grafike i ladnie wszystko wybucha. GOW ma grafike, jak bym ogladal tasme VHS zjechana maksymalnie.

GRAW ma ostra grafike i miekkie nieposzrpane i nierozjezdzajace sie tekstury.

 

Oczywiscie caly czas traktuje o aspekcie graficznym, zeby nikt nie pisal o gejmpleju, o nim sie nie wypowiadam bo gralem nie wiecej niz godzine.

 

pain.exe dlaczeog glupim pomyslem jet porownywanie tych gier? Trzeba sciagnac klapki z oczu i nie patrzyc pod katem gejmpleja tylko od strony technicznej (wspolny mianownik to w koncu silnik), przeciez nikt nie twierdzi ze tematyka BiA jest lepsza niz GOW`a

 

wkamil odnosnie posta twojego niezej, no coz nie bede spamowal, poczytaj strone wczesniej zapodalem zdjecia jedno pokazuje plecy naszego bohatera i zlapalem je bardzo ostro. Zreszta poczytaj opinie innych wczesniej napisane.

Gra wyglada jak by miala filtf impression zalozony (ktos to trafnie okreslil).

Oczywiscie to jest specyfika tego silnika ale jak tak maja wygladac gry na PC to ja juz dzisiaj wale glowa w sciane.

przylacze sie do kolegi graw na xbox360 niewiele odbiega graficznie a pod pewnymi wzgledami jest nawet lepszy od gowa

a kiedy ta gra miala premiere.

 

Oj to słabo się przyglądałeś. ;) Zresztą nie trzeba tego robic. Słabe teksturki od razu wpadają w oczy. ;) Widać ograniczenie pamięci i nie upierajcie się, że tak nie jest. O ile dobrze pamiętam to w Preyu było to samo. ;) Na PC teksturki wyglądały znacznie lepiej. A to dopiero początek. Obawiam się, że za rok, dwa różnica się powiększy i to znacznie. Ale co by nie pisał, gierka jest wypas. Wciąga jak diabli. :) Pograłem godzinkę i jestem na "+". :-P

PS.

Poza tym jest to forum hardware'owe więc czego się spodziewacie? Tu wszystko jest benchmarkiem. :) Taki urok tego forum. Ale są inne fora wyłącznie o grach. Tam pewnie nie gadają o teksturach. B)

jakby dali lepsze texturki to by nie starczylo nawet tej wspoldzielonej pamieci w xboxie360. Tyle co ma ramu do wszystkiego to w pc same karty graficzne maja a nie ma co ukrywac, ze Unreal Engine 3.0 z texturami na high te 512 MB w 1280x1024 bedzie sie prosilo

no ale jakby upcheli 1gb pamieci do xbox360 to by nie kosztowal tyle ile kosztuje a w koncu chodzi tu o najnizsze mozliwe koszty aby produkt byl konkurencyjny inaczej takie cos nie mialo by sensu

zapewne xbox720 uraczy nas 1gb pamieci badz nawet 2gb

Edytowane przez wadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

wkamil po co sie czepiles tego "duzego TV" to nie wiem, chyba nie rozumiesz w czym tkwi problem. Tu nie chodzi o to czy LCD ma 32" czy 20" tylko o to ze ten silnik (mam nadzieje ze tylko w mutacji GOW) wyswietla te tekstury w sposob zaiste przedziwnie cudaczny, jakos rozmywa je dziwnie w niektorych momentach robiac "mleko" na scianach czy murkach. A pancerz na marinsie ma porozjezdzane detale (zamiast paska sa schodki) Nie umiem ci tego wytlumaczyc, masz oczy, masz gre to chyba widzisz jak to wyglada.

Nie chce zeby to wygladalo tak ze jade po GOW z gory na dol - oj daleki jestem od tego. Sam pisalem ze gra trzyma poziom. Tylko niektorym chyba paragon za konsole i GOW`a przeslonil rzeczywistosc.

Ja gre ocenialem zupelnie bezstronnie, bo ani gry ani konsoli nie mam natomist troche czasu spedzielm grajac w nia.

Do znudzenia przyblizajac i oddalajac obraz bawiac sie kamera, animacja itp.

Ja wiem ze niektorym nie pasuje ocenianie tak bez serca ich wspanialej gry (bez zaglebiania sie w storyline) za ktora zapalcili kupe kasy, a tu ktos se pogral godzine i wystawia metke.

Ja tylko oceniam strone wizualna gry.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkamil po co sie czepiles tego "duzego TV" to nie wiem, chyba nie rozumiesz w czym tkwi problem. Tu nie chodzi o to czy LCD ma 32" czy 20" tylko o to ze ten silnik (mam nadzieje ze tylko w mutacji GOW) wyswietla te tekstury w sposob zaiste przedziwnie cudaczny, jakos rozmywa je dziwnie w niektorych momentach robiac "mleko" na scianach czy murkach. A pancerz na marinsie ma porozjezdzane detale (zamiast paska sa schodki) Nie umiem ci tego wytlumaczyc, masz oczy, masz gre to chyba widzisz jak to wyglada.

Nie chce zeby to wygladalo tak ze jade po GOW z gory na dol - oj daleki jestem od tego. Sam pisalem ze gra trzyma poziom. Tylko niektorym chyba paragon za konsole i GOW`a przeslonil rzeczywistosc.

Ja gre ocenialem zupelnie bezstronnie, bo ani gry ani konsoli nie mam natomist troche czasu spedzielm grajac w nia.

Do znudzenia przyblizajac i oddalajac obraz bawiac sie kamera, animacja itp.

Ja wiem ze niektorym nie pasuje ocenianie tak bez serca ich wspanialej gry (bez zaglebiania sie w storyline) za ktora zapalcili kupe kasy, a tu ktos se pogral godzine i wystawia metke.

Ja tylko oceniam strone wizualna gry.

No czepilem sie, to istota rzeczy, zabawne jest dla mnie bowiem jak ktos kupuje konsole po to zeby grac na 21" CRT... pewnie, ze moze, jego pieniazki i jego wybor, ale konsole z zalozenia sluza do grania na TV i tutaj ten obraz porownujmy, wiec jesli ktos twierdzi ze tekstury na kosoli fuj, ze GOW jest ble - na PC wszysio jest (bedzie) lepsze, to poprosze o porownanie na jednym duzym "wyswietlaczu" - inaczej taka krytyka mija sie z celem. Inna sprawa to to, ze jak sie po czyms jedzie, to byloby dobrze pokazac alternatywe... tego niestety w waszych postach nie widze.... Ja nie twierdze, ze GOW to 8 cud swiata, nie widzialem jeszcze gry, ktora w jakims miejscu nie mialaby "cienkich" tekstur, bo kazda, nawet najbardziej wypasiona graficznie takie wpadki ma - czesto w najbardziej wydawaloby sie niespodziewanych momentach (vide Far Cry i deska rozdzielcza oraz kierownica buggy). Poza tym wiesz, takie stwierdzenie "GOW i cieniutkie tekstury" sklania osobe, ktora nie widziala gry do refleksji, kurcze, "cienkie tekstury" hmmm, czy moze GOW wyglada w 2006 r. jak HL1? No panowie, troche umiaru...

A poza tym, GOW nie jest moja "wspaniala gra" moja wspaniala gra jest DOD:S (na PC, a jakze) i tak pozostanie jeszcze pewnie bardzo dlugo :-P

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z teksturami w GoW chodzi raczej o to, ze sa nie 'next genowe' jak pozostale elementy gry. ;] Sa ludzie ktorym to przeszkadza lecz zdecydowana wiekszosc graczy nie zwraca na to uwagi. ;)

prawda jest taka ze gre mogli jeszcze dopiescic z kilka miehow ale premiera ps3 no to musialo co wyjsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

No czepilem sie, to istota rzeczy, zabawne jest dla mnie bowiem jak ktos kupuje konsole po to zeby grac na 21" CRT...

OMFG, stary nie ogarniasz tematu :lol2: kto tu wogole mowil o jakims CRT :blink:

Ty wogole przez sekunde pomyslales ze podlaczenie x-boxa360 do kineskopowego TV to jest dobra opcja ? - łaaał....

 

Wiem ze to juz jest off top ale musialem to wyprostowac. Kolega wkamil sie kompletnie zamotal <_<

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG, stary nie ogarniasz tematu :lol2: kto tu wogole mowil o jakims CRT :blink:

Ty wogole przez sekunde pomyslales ze podlaczenie x-boxa360 do kineskopowego TV to jest dobra opcja ? - łaaał....

 

Wiem ze to juz jest off top ale musialem to wyprostowac. Kolega wkamil sie kompletnie zamotal <_<

 

Yo, ale sie cool i mlodziezowo zrobilo "nie ogarniasz tematu"... Zanim zaczniesz bluzgac w imie Boga i prostowac cos co nie wymaga sprostownia staraj sie moze czytac uwaznie... kto tutaj mowi o kineskopowym TV...? Litosci, jesli Tobie na forum komputerowym CRT kojarzy sie wylacznie z TV to juz Twoja sprawa i Twoj problem. Poczytaj watek o x360 (niekoniecznie na tym forum, na purepc swiat sie nie konczy) i dowiedz sie co ludzie, ktorzy nie maja kasy na porzadne LCD albo plazme kupuja do iksa (przewaznie jako tymczasowe rozwiazanie), stary 21" monit CRT za pare stowek - no ale dla Ciebie CRT to jest oczywiscie TV, no comment.

Ja mowie o porownaniu gier z dwoch platform ale na takiej samej przekatnej ekranu w tej samej rozdzielczosci, pewnie robiles robiles taki test, prawda? :-)

 

Acha, zadalem proste pytanie o "rozjezdzanie sie tekstur" w GOW i jakies dziwne milczenie zapadlo, no co jest Panowie, takiego oczywistego zjawiska nie potraficie zdefiniowac - czy moze problemy z werbalizacja odczuc? ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj watek o x360 (niekoniecznie na tym forum, na purepc swiat sie nie konczy) i dowiedz sie co ludzie, ktorzy nie maja kasy na porzadne LCD albo plazme kupuja do iksa (przewaznie jako tymczasowe rozwiazanie), stary 21" monit CRT za pare stowek - no ale dla Ciebie CRT to jest oczywiscie TV, no comment.

Zgadzam się z tym co powiedziałeś w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkamil nie wiem do czego 'pijesz'. Masz GoW to sobie zobacz jakie sa tekstury. I zapewniam Cie, ze na 24" lub 30" panoramie te na przyklad z HL2:EO beda o wiele lepiej sie prezentowaly (gorzej ze sprzetem co to uciagnie w rozdzialce 1920x1200 lub 2560 x 1600). I jakie porownanie w tej samej rozdzialce? Wybiera sie zawsze rozdzielczosc natywna ekranu dla uzyskania jak najlepszej jakosci obrazu.

Czy tak trudno zrozumiec, ze tekstury w GoW sa slabe? :blink:

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, zadalem proste pytanie o "rozjezdzanie sie tekstur" w GOW i jakies dziwne milczenie zapadlo, no co jest Panowie, takiego oczywistego zjawiska nie potraficie zdefiniowac - czy moze problemy z werbalizacja odczuc? ;-)

Nie wiem jakie grzyby jadłeś ale muszą być niezłe. ;) Twierdzisz, że przekątna ekranu ma wpływ na tekstury? :lol2: Dobre. Jeśli porównujemy tą samą rozdzielczość to nie ma żadnego znaczenia czy będzie to 20'' CRT czy 32'' LCD bo rozdzielczość jest ta sama co oznacza, że zobaczymy tyle samo szczegółów

na jednym jak i drugim ekranie. Dam Ci teraz porównanie obrazu 1024x768 z monitora 20cali i zwykłego telewizora Panasonic 29cali 100Hz. I co ty na to? Tekstury się zmieniły? :lol:

 

Wysoka jakość tekstur w Dark Messiah

 

20'' CRT ________________ 29''TV CRT

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Teraz zmieniłem jakość tekstur na LOW. Widać różnicę czy dalej nie widać? :] Wielkość kineskopu coś zmieniła?

 

20'' CRT ________________ 29''TV CRT

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Wysoka jakość tekstur w GOW

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Na ostatnim zdjęciu widać jak obraz jest rozciapany. To samo widziałem na własne oczy i nie wmawiaj, że opieramy się na screenach. Tak to wygląda! To samo tyczy się tekstur i jeśli o nich rozmawiamy to nie okłamujmy się. W PREYu zabrakło pamięci to w znacznie lepszej produkcji będzie odwrotnie? Widziałem na plecach naszej postaci schodki marnej rozdzielczości tekstury. Na tyle pozwoliła ilość pamięci w konsolach i tylko tyle zobaczymy! Softwareowo ramu dodać się nie da. :D

 

To tyle w kwestii obrazu. Jeśli chodzi o samą grę to powtórze raz jeszcze. Grę oceniam wysoko! Kopie zady i koniec! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj pograłem chwile w tą wspaniałą gre. Potwierdzam, że to najlepszy kiler tego roku!

 

Grałem u kolegi na plaźmie panasonic 42 cale, żadnych słabych textur nie dane było mi dostrzec. Sory ale ta gra to graficzne cudo, i do tego animacja nie zarwała nawet na moment...

 

 

 

proponuje zakupić najnowszy psx extreme, tam jest obszerna recka.

 

zacytuje zdanie HIV'a

"Bump-maping tak odpicowany, że mózg się lasuje. Animacja trzymająca poziom 60 fps- Zero chrupnięć, za wyjątkiem cut scenek które są najpiękniejsze jakie kiedykolwiek widzialem.

Tekstury ostre jak brzytwa, efekt na efekcie i tylko aliasing daje czasem o sobie znać."

 

W PREYu zabrakło pamięci to w znacznie lepszej produkcji będzie odwrotnie? Widziałem na plecach naszej postaci schodki marnej rozdzielczości tekstury. Na tyle pozwoliła ilość pamięci w konsolach i tylko tyle zobaczymy! Softwareowo ramu dodać się nie da

 

dajesz bardzo marne porównanie, prey na pc jak i xboxa wyglada tak sobie, oczywiscie na pc na max detalach wyglada lepiej. Ale to nie dla tego że w xboxie jest za mało ramu :)

 

To że w quake 4 na xboxie 360 szarpie animacja to wina za małej pamieci? prey też nie jest ideałem płynności i animka zwalnia przy każdej okazji. czasami lenistwo programistów nie zna granic :) Wiadomo też od dawna, że xbox 360 przy silniku doom 3 nie zabardzo się "czuje"

 

Jeżeli średnio wygladający prey, ma słabe textury i animacja która nie trzyma stałęgo poziomu, a np. Gears of War, kameo, Graw, Call of duty 3 mają zabójczą grafike i do tego działają bardzo płynnie to znaczy, że te gry mają dodatkowy ram na pokładzie :lol: ?

 

przecież taki prey ma klaustrofobiczne pomieszczenia... w porównaniu do rozległych terenów kameo, call of duty 3.

 

Stary xbox miał 64 ramu na pokladzie, i dawał sobie znakomicie rade w takich graficznych kilerach

jak kroniki ridrika, ninia gaiden, Splinter cell. Powiecie, ze tam rozdziałka była niska, własnie, że w niektórych tytułach dało się ustawić wyższą rozdzielczość i te 64 ramu dawało rade. Konsola to nie piec, i tutaj parametry techniczne mają inne znaczenie. Bardziej liczy się odpowiednie wykorzystanie przez programistów sprzetu.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Ja tez juz sie poddaje, zupelnie nie wiem o co chodzi panu wkamil.

Raz tak mowi, raz inaczej, raz mu chodzi o TV LCD raz o TV CRT zupelny groch z kapusta. Widze ze nie tylko ja mam problemy z wyłuskaniem sedna sprawy.

 

"Na ostatnim zdjęciu widać jak obraz jest rozciapany. To samo widziałem na własne oczy i nie wmawiaj, że opieramy się na screenach. Tak to wygląda! To samo tyczy się tekstur i jeśli o nich rozmawiamy to nie okłamujmy się. "

To samo tyczy sie schodkowatych tekstur na postaci glownego bohatera,ktore wygladaja bardzi nieciekawie << teraz tylko panu wkamil musi to zrozumiec i bedzie swieto.

 

Ja juz wkamil nie bede ci tego tlumaczyl, bo juz na temat tekstury wpowiadalem sie ze 3 razy i zaraz zakaz postowania dostane przez ciebie, za posty nic nie wnoszace do dyskusji i moder akurat tutaj bedzie mial racje.

Wiec DARUJ sobie ze tak nikt nic nie mowi, bo wszyscy trabia wrecz, tylko ty czytasz osatni post i do niego sie odnosisz - to jest zasadniczy problem kolego wkamil.

 

Jakosc obrazu w GOW wynika ze specyfikacji tego silnika (ktory to silnik ogonie trzeba ocenic na +) Ale ma tak przypadlosc, ze przy powiekszeniu obrazu nie zachowuje proporcji obrazu. Postaram sie to wytlumaczyc w smieszny sposob ale chyba wlasciwy.

Wyobrazcie sobie ze trzymacie miedzy 2 rekami rozciagnieta ale delikatnie ponczoche.... (przestancie juz sobie wizualizowac nogi w tej ponczosze...) W tych silnikach ktore sa na rynku jak przyblizycie w miare rece z ponczocha do oczu, to zobaczycie taka sama fakture ale wyrazniejsze beda oczka.

W waraincie GOW, musieli byscie w miare przyblizania owej smiesznej ponczochy bardzo ja rozciagnac, ze praktycznie wszystko byscie przez nia widzieli. Faktura, skala i forma jest juz wogole niezachowana.

Mozna tylko spekulowac dlaczego... albo lepiej nie, bo za malo wiemy o procesie pisania takiego programu... Nie bede sie tu powolywal na mala ilosc pamieci w konsoli bo przeciez ma to zupelnie inna znazenie niz w PC. Ciezko powiedziec czy bylo to wymuszone, czy to jest pewien standard ktory bedzie obowiazywal w grach na nowym UE.

Jezeli to jest jakis sprytny trik panow z epic, dzieki ktoremu programy tak pisane beda dzialay zabojczo szybko w porownaniu do obecnych gier - to ja to nawet jestem w stanie kupic. Ale jezeli dzieki takim "sztuczkom" gry maja miec jeszcze wieksze wymagania to ja podziekuje. Krok wstecz i kup se pan szybszy komputer jeszcze na dodatek.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka dni kupuje Gears of War. Wtedy porobie tyle fotek ile bedzieicie chcieli, moge nawet nagrać filmik :) Teraz kończe kameo, i jeżeli jesteśmy przy texturach, to moim zdaniem w kameo są rewelacyjne. jak wróce z roboty to wrzuce kilka zdjęć.

Edytowane przez rockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojak_ct a co to za roznica jak i to i to obsluguje te sama rozdzialke ( chodzi mi o kineskopy ) roznica bedzie jesli ktorys z kineskopow bedzie w stanie wyswietlic 720p miedzy 720p a pc-towym 1024x768 jest mniej wiecej taka jak miedzy rozdzialka 640x480 a 1200x1024 (17"crt)... ( winda, gry etc ) .. wszystko zalezy od tego czy dany lcd wyswietli prawdziwe 720p i czy jest dobrym kablem podpiety zeby taki sygnal dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

och już skączcie tą dyskusję, niech do was dotrze, że przy pecetowych killerach takich jak The Mark, lub Alpha Prime X360 wysiada, koniec i kropka .

Tak dajesz jakieś gry dodawane do gazet :wink: FEAR miał bardzo ładne tekstury a Oblivion też bardzo ładnie wygląda po modach :wink: Ale jednak GoW wygląda trochę lepiej :wink: Jednak nie aż na tyle lepiej by mówić o jakimś wielkim przełomie raczej to tylko to co zawsze czyli nowy silnik unreala :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliviona Ci zaliczam bo wygląda ślicznie to fakt, ale jest to jedyna gra która coś sobą prezentuję, pokaż mi drugą?

FEAR ma ładne tekstury - wolne żarty...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

:lol:

gdzie ty tam masz jakieś tekstury? na 3 obiektach z 15 możliwych?

 

jak wychodzi produkcja na konsolę która kopie zady to i tak trzeba się przypieprzyc do czegoś, jak na PC wychodzi kaszana przez cały rok w stylu gier które wymieniłem powyżej to każdy się podnieca przed premierą screenami na których jest jedno wielkie NIC

nie pozostaję nic innego jak sikać pod nogi na widok Crysisa, który wyjdzie w Q3 2007 ... albo i nie :)

kończe już ten temat bo to są jakieś jaja

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Dobra kucyk daj spokój porównujesz najładniejszą gre na konsole do najgorszych na PC? No to są jakieś jaja trzeba czekać i sikać pod nogi na Crysisa jak nie którzy teraz sikają patrząc na GoW :wink: Coś w tym złego? Nie wiem nie zamierzam się kłócić z Tobą o jakieś głupie tekstury ale czasem przeginasz dając za przykłady jakieś [ciach!]a. Twoja pro konsolowość czasem mnie dobija ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kucyk daj spokój porównujesz najładniejszą gre na konsole do najgorszych na PC? No to są jakieś jaja trzeba czekać i sikać pod nogi na Crysisa jak nie którzy teraz sikają patrząc na GoW :wink: Coś w tym złego? Nie wiem nie zamierzam się kłócić z Tobą o jakieś głupie tekstury ale czasem przeginasz dając za przykłady jakieś [ciach!]a. Twoja pro konsolowość czasem mnie dobija ;]

mnie też, zwłaszcza, że nie mam ani jednej konsoli :lol:

wiem, że jak się spojrzy na screeny które podałem przekonanym, że to wygląda ślicznie można się obudzić z ręką w nocniku :)

porównuje do GOW-a bo o tym temat, na konsole również wychodzą crapy, zerknij na nowego Supermana LOL

chciałem tylko uświadomić Tobie i innym, że te wybajerzone tekstury na PC to macie, ale na screenach produkcji które się jeszcze nie ukazały i nie wiadomo czy prędko ukażą

to nie ja dałem przykład FEARa killera PCtowego tylko Ty, screeny wylosowałem, nie jest to manipulacja, jak masz lepsze to wstawiaj, po prostu uświadomiłem Ci, że jesteś w błędzie i teraz "obracasz kota ogonem"

teraz to już definitywny koniec offtopa z mojej strony

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie o tych teksturach, że niby to słabe są na konsoli a na Pc jest wypas. Wiadomo konsola ma pewne ograniczenia i pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Ale niech ktoś mi pokaże lepsze tekstury od tych jakie są w Perfect Dark Zero i Kameo.

 

Co do GOW to gra jest świetna i chciałbym by na Pc wychodziły gry z tak"kiepskimi" teksturami i ładnie wyglądały na 32 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...