Skocz do zawartości
tukamon

Dlink G-604t I Problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dzisiaj kupilem ww router. niestety jak to w zyciu bywa nic nie dziala tak jakby sie chcialo aby dzialalo :) stad moich pare pytan:

mam neta z jakiejs sieci osiedlowej: dostalem kabelek skretke, ip, brame, dns i przy pomocy tego routera chce rozdzielic lacze na kompa i lapa [obecnie mam 2 kompy ale jeden robi wypad i w to miejsce lap laduje]

niestety kiedy podlaczam wszystko i chce ustalic ip routera takie aby odpowiadalo ip podanemu przez providera router sie zwiesza - tzn firefox pokazuje ze czas uplynal, nie moge sie jeszcze raz na niego wbic itp. jesli jednak jakmis cudem (po xxx resetach) uda sie ustawic to ip to zaden z komputerow nie moze korzystac z neta. czy moze ktos pomoc? :)

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie, ale to raczej niezgodne z prawem - sprawdz umowe.

A jesli cala siec nie dziala, komputery sie nie widza i tak dalej, to:

1. Spradz, czy wszystkie komputery korzystaja z serwera DHCP

2. Sprawdz, czy wogole sie pinguja

3. Sprawdz kable

4. Sprawdz switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w umowie cos tam pisza ze nie wolno dzielic neta i za drugi kabelek mniej sie placi. ale ja nie mam zamiaru dzielic tego na ilestam mieszkan zeby zaoszczedzic pare groszy. nie po to kupilem ten router i planuje kupic lapa z wifi zeby siedziec na kablu. chce po prostu jeden komp do gier trzymac a z lapem sobie lazic, nie wiem czy to tak strasznie nielegalne jak przy sytuacji gdy dziele neta za 60zl na 4 mieszkania bo chce zaoszczedzic :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...