Skocz do zawartości
sebi0104

Pobór Mocy

Rekomendowane odpowiedzi

moze inaczej jak wiele mpcy moze zrzerac ponizszy konfig

płyta msi k4av

sempron 2800

2x256 ramu na 333

cd rom+nagrywarka cdrw

wd 80+wd 40

gigabyte gf 6600/128DP

sound blaster 5.1

4x wentylatory podpiete na linie 12v

Czy bylby wstanie mi ktos obilczyc ile to by potrzeboalo moce w stresie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby kolega nie pomylil mocy jaka potrzebuje z moca zasilacza jaki chce sobie pewnie wlasnie sprawic ;]

1696155[/snapback]

Jakis Fortron 250W spokojnie by do tego zestawiku starczyl.. uwzgledniam OC. Jednak lepiej doplacic pare zlotych, kupic cos z wiekszym zapasem i miec troche ciszej. Edytowane przez QuicksilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze inaczej jak wiele mpcy moze zrzerac ponizszy konfig

płyta msi k4av

sempron 2800

2x256 ramu na 333

cd rom+nagrywarka cdrw

wd 80+wd 40

gigabyte gf 6600/128DP

sound blaster 5.1

4x wentylatory podpiete na linie 12v

Czy bylby wstanie mi ktos obilczyc ile to by potrzeboalo moce w stresie???

płyta msi k4av 20W

sempron 2800 40W/60W

2x256 ramu na 333 20W

cd rom+nagrywarka cdrw 25W (oczywiscie podczas grania nie wypalasz, chyba ze muza to jakies max 10W)

wd 80+wd 40 20W

gigabyte gf 6600/128DP 15W/35W

sound blaster 5.1 10W

4x wentylatory 3-10W

 

czyli w idle max 160W a przy pelnym 200W, i dolicz jakies 20W rezerwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie do konca ...

takie rzeczy sie projektuje na najgorszy przypadek czyli max pobor ale w obecnych czasach napisy na zasilaczach nie zawsze odpowiadaja im realnym wartosciom, podtyktowane to jest celowym dzialaniem producenta zawyzanie mocy itd wiadomo co sie z tym wiaze druga sprawa to dla kazdego psu nie beda osobnej nalepki robic a ciezko jest zbudowac tranzystory o identycznych ch-kach jest to praktycznie niemozliwe dlatego niekiedy zdaza sie psu trzyma niby wiecej wedlug jakiegos testu niz powinien, szkoda tylko ze te testy sa zazywczaj przeprowadzane na "czystych rezystancjach" a prawdziwy komp czegos takiego nie reprezentuje, a wyniki sa jedynie obrazowane przy pomocy miernika nieodzwieciedlajacego w pelni jakosci podawnego pradu .... takie testy daja jakies pojecie o zasilaczu ale napewno nie przekazuja nam na jego temat wszelkich mozliwych informacji przydatnych podczas jego doboru :) do tego jeszcze dochodzi zmiana wlasciwosci psu w zaleznosci od temp itd .... bardzo prosty przyklad ze test wszystkiego nie pokaze to to ze czasami slyszymy przyglosy od dysku czy myszki w glosnikach czy tez zaklucenia pojawiajace sie z sieci, odpowiednie filtry potrafia cos takiego wylapac jednak trzeba za nie odpowiednio zaplaci takich przykladow mozna mnozyc ...

powodzenia w doborze :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie mu to wyliczacie szkoda ze nie ma to za wiele wpolnego z rzeczywistoscia

jesli tak uwazasz to zamontuj sobie zasilke 150W, gwarantuje ci ze pojsc moze i pojdzie ale bedziesz mial zwisy a w niedlugim czasie bedziesz wachal zasilacz, poza tym znaczenie ma tez wydajnosc pradowa poszczegolnych linii, a tu w wielu zasilaczach jest tragicznie, jesli chce byc sie pewnym trzeba zawyzac pobow kompa i miec w zapasie jakies 20-30W, do tego kompa 250W starczy ale mniejszy to juz ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli tak uwazasz to zamontuj sobie zasilke 150W, gwarantuje ci ze pojsc moze i pojdzie ale bedziesz mial zwisy a w niedlugim czasie bedziesz wachal zasilacz, poza tym znaczenie ma tez wydajnosc pradowa poszczegolnych linii, a tu w wielu zasilaczach jest tragicznie, jesli chce byc sie pewnym trzeba zawyzac pobow kompa i miec w zapasie jakies 20-30W, do tego kompa 250W starczy ale mniejszy to juz ryzyko

1697320[/snapback]

a teraz przeczytaj jeszcze raz to co ja napislem wyzej, miale nie/szczescie zalozyc do kompa bardzo ceniony zasilacz o mocy znamionowej 350w, zeby nie bylo pozyczony na czas serwisu mojej, sprawdzony wczesniej u kogos innego, na skrecony procu oraz duzo slabszej grafie odszedl do krainy niskiego napiecie nawet diody sie nie zaswiecily, zapas 20-30w mozesz sobie wsadzic co Ci to da ? co bedziesz mierzyl jego moc realna ? bo to co jest na naklejkach to moc usredniona albo max wpiku z ilos tam zasilaczy testowych albo jeszcze lepiej teoretycznie wyliczone Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czytalem to ja wiem ale jak ma sie to do praktyki??Jak wiekrzosc normy wyliczenia srednie itd.czy wie ktos czy ten zasilacz powinien dac rade temu konfigowi??puki co na obecnym sprzecie czyli fx5500 fachanaia napiec sa smieszne po obciazeniu prime defragmentacja 3dmark 2005 linia 12v trzma sie miedzy 11,94 a 11.89 wiec co wiecej chciec??a i firmowe zasilki czasem padaja nie zachwalam tego shitu bo to bez watpienia shit zastanawia mnie fakt czy da sobie rade ztym konfigiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nadal pobór mocy przez komputery budzi wiele kontrowesji ;) Na szczęście kończymy zbierać zestawy komputerowe i po zjeździe w Krakowie wrzucimy na stronę przydatny artykuł, podający konkretne konfigi i dokładną dystrybuję pobieranego przez nie prądu dla każdej linii.

 

Jeżeli ktoś chce pomóc w tym projekcie i jest ciekaw ile prądu pobiera jego komputer, to zapraszam na targi komputerowe do krakowa, a osoby z Wrocławia o kontakt na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zasilacze są robione przez Enhance, głównie dzięki nim chieftec stracił na popularnosci ostatnimi czasy. Często trafiają się całe serie potrafiące ni z tego ni z owego pójść z dymem.

1700675[/snapback]

 

No to zaszalalem ze zlomu Tracera na kolejny byc moze zlom za taka kase no to fajnie:(nie wiem co o tym myslec:(napiecia trzyma napewno lepiej mierzone miernikiem 12,02/12.00

w stresie spada do 11,97 ale jak piszesz moze pasc w kazdej chwili:(Benito co o tym myslisz?Tak szczerze nie polecilbys tego zasilacza komukolwiek jak i Tracera??

Edytowane przez sebi0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem zasiłke za 25zł i jakoś ciagnie sprzet  z podpisu  2.3ghz i 6800(430mhz gpu) uciaga spokojnie , a przy ustawieniach takich jak w sigu  zasiłka jest zimna

1700950[/snapback]

Jeżeli ta zasiłka za 25zł to Seasonic, to lepiej trafić nie mogłeś. Seasonic produkuje bardzo dobre i niedoceniane na naszym rynku zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...