Skocz do zawartości
mysgohan

Czy To Jest Możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy jak by tak sobie kupić zestaw słuchawkowy bluetooth do telefonu (żeby była jasność to chodzi mi o bezprzewodową słuchawkę z mikrofonem). I adapter USB-Bluetooth taki do komunikacji komputera z telefonem. To oprócz oczywiście zastosowań, do których te rzeczy są stworzone, czy można było by korzystać z tego do rozmów na skype np. Albo po prostu jako bezprzewodowego mikrofonu.

 

Mam nadzieję, że wiecie, o co mi chodzi. Jeśli nie to nie pytam o alternatywę, bo chodzi mi tylko i wyłącznie o dokładnie te urządzenia. Zamierzam je kupić i się zastanawiam czy można je do czegoś innego przy okazji wykorzystać, osiągnięcie tego nie jest jednak priorytetem.

 

Pozdrawiam wszystkich. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zatem drugie pytanie na ten sam defakto temat. Przed chwilą znalazłem bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Bluetooth, przy którym to jest napisane "Kompatybilny z Bluetooth PC". Moje pytanie jest następujące: Co to oznacza?

 

Ten zestaw to: "Logitech Mobile Pro Headset (Bluetooth)"

 

Edit: (To jak? Wie ktoś?)

Edytowane przez mysgohan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam słuchawki na BT w domu i jeśli tamten adapter jest tak samo zrobiony jak mój (a pewnie jest), to zarówno mikrofon jak i słuchawki będą chodzić jak ich przewodowe odpowiedniki. Adapter BT to nic innego jak nadajnik/odbiornik BT, a całość podłącza sie normalnymi wtyczkami mini-jack. Sprawa ogólnie rewelacyjna, gdy o 3 w nocy chcesz słuchać głośnej muzyki idąc jednocześnie do kuchni po kolejną kawę. Problem stanowi tylko ładowanie akumulatorków, ale 2 komplety takowych załatwiają sprawę.

BTW.

Mam model MusiCool 3000 i jakość muzyki to po prostu poezja.

Tylko zestawy z subwooferem im dorównują, bo normalne głośniki to się chowają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masaccio: Mam taką nadzieję.

 

ULLISSES: Z tego co mi wiadomo to adapter USB-Bluetooth podłącza się pod USB, a nie normalnymi jackami.

 

______

 

Chodzi mi jednak o to, że nie chce kupować w ciemno. Słuchawki Logitech nie podobają mi się, kupiłbym je jak bym wiedział, że to będzie działać, ale jak nie to wezme jakieś ładniejsze.

 

Przed chwilą znalazłem dodatkowo coś takiego. Jak komuś się nie chce wchodzić to jest tam napisane(apropos słuchawki Bluetake BT-400 G5), że:

funkcja multiparowania (multi-pairing) - słuchawkę można sparować z wieloma urządzeniami, np. telefonem komórkowym i komputerem

 

______

 

To jak będzie działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysgohan:

Czytałem na szybko i gdzieś mi umknęło "USB" :oops:

W takiej sytuacji też zaczynam się zastanawiać w jaki sposób z danych (chyba cyfrowych) pod USB robi się nagle analog i ląduje na dźwiękówce (oraz w drugą stronę)..?

Skoro sprzedają to i napisane jest, iż działa na PC, to chyba musi działać.. jakoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...