Skocz do zawartości
paweldrake

Zwiększanie Możliwości O/c Radeona 9600 Pro Ez

Rekomendowane odpowiedzi

W kwesti radków sie nie wypowiadam, bo mam GF FX 5200 64 bitowy ale za to 128 DDR :-P Ale faktycznie 5 ns to za bardzo do o/c sie nie nadaje :-P

A ten mój poprzedni post i to co jest poniżej to pół-serio :-P

Teraz kwestia sieki: :D Dawno sie nie biłem :razz: i chętnie bym to nadrobił :-P , ale nei ma czasu <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlog mnie zmiana timingow za kazdym restartem "w locie", jest bardziej zabojcza dla pamieci niz samo oc. Tak ze lepiej jest edytowac bios i go wgrac, ale jesli sie myle mozesz mnie wyprowadzic z bledu

1709699[/snapback]

OK- ale najpierw warto ustalić "na sucho" (znaczy "w locie") jakie timingi będą odpowiednie dla danych pamięci. U mnie ruszenie już pierwszego suwaka powodowało siekę na monitorze. A wgranie biosa ze zbyt ostrymi timingami można spowodować zawał w wyniku patrzenia na ekran monitora :-).

Tak więc najpierw dobranie odpowiednich timingów, ewentualna korekcja i dopiero wtedy zgranie biosa, edycja i wgranie "na stałe"- to miałem na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni 9800 od 9700 bo widze ze niczym maja te same pamieci 2,8 rdzen tez ten sam powiedzcie czym sie roznią?! bo chce wystawic karte na allegro po 270 treść aukcji:

 

PowerColor Radeon 9600 Pro EZ!

 

Witam na mojej aukcji! Dziś mam do sprzedania nie jakieś modowane badziewie z 9550 na 9600 Pro ani nic z tych rzeczy! Sprzedaje Oryginalnego Radeona 9600 Pro EZ renomowanej firmy PowerColor która ostatnimi czasy weszła na rynek europejski i trzeba przyznać zaskoczyła nas swoimi pomysłami! Otóż na karcie grafiki widnieje naklejka R96 PRO także gdy zdejmiemy Radiator widnieje oznaczenie że jest to Radeon 9600 PRO! Ale w takim razie czym jest to EZ? Już wam tłumaczę otóż ten znak EZ jest to odpowiednik Radeonów NON-PRO czyli takich z obniżonymi taktowaniami!

Nie bójcie się tylko pamięci mają lekko zaniżone taktowania, rdzeń idzie tak jak w oryginalnym 9600 PRO a nawet wyżej! Na karcie zostały zamontowane pamięci bardzo znanej firmy „Hynix” które posiadają szeroką magistralie 128 bitów która otwiera pełne możliwości karty a nie tak jak w obciętych wersjach są to 64 bity, czas dostępu pamięci to 5 ns. Podaję szczegółową specyfikację karty:

 

Nazwa procesora graficznego: RV350

Liczba tranzystorów: 76 Milionów

Typ magistralii: AGP

Rozmiar Pamięci: 128 MB

Częstotliwość taktowania procesora graficznego: 398 MHZ!!

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC: 400 MHz

Liczba potoków pikseli: 4

Sprzętowa obsługa DirectX v9.0

 

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 128-bitowy

Rzeczywista częstotliwość taktowania 202 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 404 MHz

Przepustowość 6464 MB/sek

 

Karta z obniżonymi taktowaniami pamięci ma Przepustowość jak niektóre wersje Radeonów 9600 PRO czyli 6464 mb/s

 

Na standardowych ustawieniach czyli 398/405 uzyskałem na moim sprzęcie 1490 punktów w 3D Marku 2005 lecz gdy nastawiłem taktowania na 440/440 pamięci karta uzyskała 1690 punktów. Na pamięci założone są aluminiowe radiatory(25 zł) aby przedłużyć jej żywotność oraz zwiększyć możliwości overclockingu (podkręcenia) karty lecz podkręciłem ją tylko aby sprawdzić jej prawdziwe możliwości ponieważ nie gram w gry tylko pracuje na komputerze w celu obróbki zdjęć oraz tworzenia animacji. Karte sprzedaję jako w 100 % sprawną! I proszę pamiętać że modowane Radeony 9550 to nie to samo co oryginalny 9600 PRO bo gdy podkręci się takiego znacznie zmniejsza się żywotność podzespołow i karta zaczyna się męczyć i pokazywać na ekranie przekłamania! Karta ma zamontowane firmowe chłodzenie takie jak montuje się w Asusach. Gwarantuję na karte taktowania 425/425 bez żadnych artefaktów ponieważ niektórzy mogą mieć nie wentylowane obudowy wewnątrz. Karty modowane są do sprzedaży na allegro po 280 – 300 zł! To za dużo jak na radeona 9550! Tę kartę będziesz miał za 270 zł! Pytania oraz dodatkowe zdjęcia na gadu-gadu 8758241.

 

Karta obsługuje wszystkie technologie które umilają nam rozrywkę czyli Pixel oraz Vertex Shader wersję 2.0. Karta oczywiście nie posiada tych protokołów w wersji 3.0 bo posiadają je jedynie karty z rodziny GeForce 6600 w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni 9800 od 9700 bo widze ze niczym maja te same pamieci 2,8 rdzen tez ten sam powiedzcie czym sie roznią?!

...

1711379[/snapback]

Po pierwsze pamieci moga miec te same ale na 9800 wyzej pojda(chociaz nie koniecznie),po drugie nie sa na tym samym rdzeniu 9700 jest oparty o rdzen r300 ,a 9800 jest oparty o r350 lub r360 :-|

Co z tego wynika w praniu ano to ze rdzen na r350/360 pojdzie troche wyzej cos okolo 450MHz przy dobrym chlodzeniu a w r300 dojedziesz max do 400MHz przy dobrych wiatrach. W praktyce roznice nie sa ogromne ale zauwazalne oczywiscie wartosci taktowan sa przykladowe ,a kazda karta kreci sie inaczej :wink:

 

Z reszta mogles poszukac o roznicach obu chipow :? Co do aukcji to modl sie o jelenia bo jakis obyty user nie wezmie tego potwora za 200zl :mur: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni 9800 od 9700 bo widze ze niczym maja te same pamieci 2,8 rdzen tez ten sam powiedzcie czym sie roznią?! bo chce wystawic karte na allegro po 270 treść aukcji:

 

PowerColor Radeon 9600 Pro EZ!

 

Witam na mojej aukcji! Dziś mam do sprzedania nie jakieś modowane badziewie z 9550 na 9600 Pro ani nic z tych rzeczy! Sprzedaje Oryginalnego Radeona 9600 Pro EZ renomowanej firmy PowerColor która ostatnimi czasy weszła na rynek europejski i trzeba przyznać zaskoczyła nas swoimi pomysłami! Otóż na karcie grafiki widnieje naklejka R96 PRO także gdy zdejmiemy Radiator widnieje oznaczenie że jest to Radeon 9600 PRO! Ale w takim razie czym jest to EZ? Już wam tłumaczę otóż ten znak EZ jest to odpowiednik Radeonów NON-PRO czyli takich z obniżonymi taktowaniami!

Nie bójcie się tylko pamięci mają lekko zaniżone taktowania, rdzeń idzie tak jak w oryginalnym 9600 PRO a nawet wyżej! Na karcie zostały zamontowane pamięci bardzo znanej firmy „Hynix” które posiadają szeroką magistralie 128 bitów która otwiera pełne możliwości karty a nie tak jak w obciętych wersjach są to 64 bity, czas dostępu pamięci to 5 ns. Podaję szczegółową specyfikację karty:

 

Nazwa procesora graficznego: RV350

Liczba tranzystorów: 76 Milionów

Typ magistralii: AGP

Rozmiar Pamięci: 128 MB

Częstotliwość taktowania procesora graficznego: 398 MHZ!!

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC: 400 MHz

Liczba potoków pikseli: 4

Sprzętowa obsługa DirectX  v9.0

 

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 128-bitowy

Rzeczywista częstotliwość taktowania 202 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 404 MHz

Przepustowość 6464 MB/sek

 

Karta z obniżonymi taktowaniami pamięci ma Przepustowość jak niektóre wersje Radeonów 9600 PRO czyli 6464 mb/s

 

Na standardowych ustawieniach czyli 398/405 uzyskałem na moim sprzęcie 1490 punktów w 3D Marku 2005 lecz gdy nastawiłem taktowania na 440/440 pamięci karta uzyskała 1690 punktów. Na pamięci założone są aluminiowe radiatory(25 zł) aby przedłużyć jej żywotność oraz zwiększyć możliwości overclockingu (podkręcenia) karty lecz podkręciłem ją tylko aby sprawdzić jej prawdziwe możliwości ponieważ nie gram w gry tylko pracuje na komputerze w celu obróbki zdjęć oraz tworzenia animacji. Karte sprzedaję jako w 100 % sprawną! I proszę pamiętać że modowane Radeony 9550 to nie to samo co oryginalny 9600 PRO bo gdy podkręci się takiego znacznie zmniejsza się żywotność podzespołow i karta zaczyna się męczyć i pokazywać na ekranie przekłamania! Karta ma zamontowane firmowe chłodzenie takie jak montuje się w Asusach. Gwarantuję na karte taktowania 425/425 bez żadnych artefaktów ponieważ niektórzy mogą mieć nie wentylowane obudowy wewnątrz. Karty modowane są do sprzedaży na allegro po 280 – 300 zł! To za dużo jak na radeona 9550! Tę kartę będziesz miał za 270 zł! Pytania oraz dodatkowe zdjęcia na gadu-gadu 8758241.

 

Karta obsługuje wszystkie technologie które umilają nam rozrywkę czyli Pixel oraz Vertex Shader wersję 2.0. Karta oczywiście nie posiada tych protokołów w wersji 3.0 bo posiadają je jedynie karty z rodziny GeForce 6600 w góre.

1711379[/snapback]

 

270 zł to chyba trochę przesadziłeś :? :? :? i jak czytam oryginalny radeon 9600 pro z pamięciami 5ns ( takie pamięci miałem na FX 5200 buahahha) :blink: :blink: to mnie (#^%(&$#*&@*$)@(* zeby kupić Twoją kartę za 270 zł to trzeba być jeeeeeeeeeeeeleniem do sześcianu :blink:

ja do końca mych dni bede się upierał że PRAWDZIWE, MOCNE, NIEWYKASTROWANE radki z rodziny 9600 pro maja takty 400/600 i pamieci bga z 3,3ns lub 2,8ns, tu widać dopiero wydajność a wszytkie inne radki 9600 to shitttttt :mur: :mur: :mur: (mozna sobie porównać prawdziwe radki takie jak mamy z :)krzymack_opole(: wyciagaja nawet po 2,5k w marku a ten Twój KASTRAT :D :D :D zreszta sam sobie porównaj wyciagni wnioski i tyle...... :D

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-_-' dziękuje za podpowiedź

1711508[/snapback]

 

kolega :)krzymack_opole(: wyraźnie powiedział i każdy CI to powie uzbieraj kilkadizesiat złotych wiecej i kup 9800pro, albo za cene radka 9700 kup jakiegos dobrego 6200 modowalnego na 8 potoków ewentualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to już nie mój problem tylko moich starych kupuje najprawdopodobniej grafike Radeon 9700 Pro 2,8 ns co mi polecicie innego za tą cene ?

1711483[/snapback]

Kup 9700 za ok 360 zł. W tej cenie to najlepsze, co mozna dostać - spokojnie go do poziomu 9700pro wykrecisz (a to juz identyczna wydajnosc, co 9800). Dopłacać póltorej stówy do 9800pro moim zdaniem nie warto... Rdzenie 300 i 350/360 nie różnią się praktycznie niczym - 350/360 jest nieco przeprojektowany, co umożliwia mu uzyskanie nieco większych taktowań. Ale przy takich samych częstotliwościach uzyskują identyczną (w granicach błędu pomiarowego i roznicy w timingach ramu) wydajność.

 

I nie baw sie w GeForce 6200 - nie jestem przeciwnikiem modingu (sam mam zmodowanego Durona), ale zawsze może sie okazać ,ze karta nie do konca dziala tak, jak trzeba (buraki mogą sie ujawnić np. dopiero przy FSAA). Wiele osób narzeka także na ból oczu przy kartach nv i na tajemnicze przycięcia w grach (nawet z 6600GT). Architektura 6600 - tylko z 4 jednostkami ROP i szyną do pamięci 128bitów - potrafi się przytkać... A radek, nawet jeśli średnio będzie wolniejszy, powinien dać Ci stabilniejszy FPS.

 

I jeszcze jedno: ostatnio pojawiły się nowe stery ATI 5.10a, które usprawniają OpenGL... Zobaczymy penwie kolejne przyśpieszenie... :)

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek.t prawda pełne Radki 9600 Pro mają 400/600 ( takiego własnie mam :-P )

a te 400/400 TO KASTRATY, okrojne wersje. A co do radka 9700 Pro to bardzo dobra karta miałem nawet 2 miechy temu taką kupowac :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...