Skocz do zawartości
SuChyY

Dolaczylem do posiadaczy WC z CPC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostalem to WC... mala relacja...

 

Poszedlem na miasto na poczte... odebralem paczke... jakas taka leciutka... ale chyba wszystko jest. Wracajac do domu zagladam do motoryzacyjnego:

 

- Jest woda destylowana ?

- Jest, 1zl za 1 L

- A wieksze opakowania ?

- Tak 5L

- Poprosze

- Jozek - skocz do garazu po 5litrow wody.

Jozka nie ma 5 minut, przychodzi:

- Nie ma juz...

- To poprosze 4 litry w opakowaniach po 1...

 

Ok mam juz wode i zestaw, przyszedlem do domu rozlozylem, popatrzylem (pierwszy raz WC widzialem :D ) po jakims czasie zlozylem tak na sucho... woda poplynela... zabralem sie za zakladanie na proca... Uhh porozkrecalem obudowe zeby miec wiecej miejsca, i nadeszla wiekopomna chwila (zdjecie radiatora - po raz pierwszy) srubokret... i JEST odczepil sie skubany, ale z drugiej strony nie moglem zdjac :D jakos sie udalo. Wyjolem procka - patrze a tam sticker z gwarancja na 2 lata... jako ze przeczytalem iz nalezy wszystko zedrzec zanim sie CS zalozy to stanolem przed wyborem: albo zalozyc na stickera, albo zerwac... i zaczolem zrywac, ale nie chcialo zejsc... wiec rozwalona na maxa nalepke zostawilem i zalozylem CS - tak wiec mam i CS i nie mam gwarancji - ale co tam... zalozylem jeszcze raz Titana zeby zobaczyc czy komp dziala i przy zdejmowaniu srubokret mi zjechal.... ale stres... komp sie odpalil...

 

No to zalozylem w koncu ten blok... ale zapinka... balem sie ze plyte zlamie... az ja troche wygiolem zanim zalozylem... strasznie twarda...

 

No i jak to dziala ?

 

Titan D5TB:

 

Athlon 1333@1522 - 5 min CPU STABILITY TEST - temp 63 stopnie i reset...

 

WC:

 

Athlon 1333@1533 - 10min CPU STABILITY TEST - temp 51 stopni i dziala :D

 

Mi sie tam podoba 8) 8) 8)

 

Wybaczcie, ale musialem sie pochwalic, jeszcze jutro dam fotki i wywale pojemnik na balkon... moze puszcze go na ponad 1600 :) bo dzis dziala na 1.56 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy tak znowu znakomicie ? W kazdym razie jestem zadowolony bo mam Athlona 1800+ ktory dziala juz ok 3h i ma temp 49* grzalem go troche i doszedlem do 52 stopni co i tak jest dla mnie swietnym wynikiem. W sobote poszukam jakiejs chlodnicy na szrocie bo woda juz jest cieplutka... nie mam jak zmierzyc jej temp. A na feriach chyba zmienie blok i rurki, blok od Mate rurki 12 mm tylko pompke zostawie na razie.

 

Kilka fotek: (zadna nie zajmuje wiecej niz 60 kB wiec nie narzekac !!)

 

 

Dołączona grafika

Widac tu blok wodny i kawalek mojego Abita, no i musialem sie pochwalic Intelem i740 8MB :D

Dołączona grafika

Troche dalszy rzut na to wszystko

Dołączona grafika

Na monitorze widac gdzie najczesciej przesiaduje... i niebieska dioda tez jest widoczna

Dołączona grafika

Znowu komp

 

Dołączona grafika

Tu widac jak leca rurki - i burdel w pokoju...

Dołączona grafika

 

Podobnie jak w poprzednim, moj caly balagan. grrr

 

 

Caly czas komp lezy na boku... bo nie chce mi sie go zlozyc... ale zaraz sie za to zabiore chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. obawiam sie Suchy , ze ta pompka (nawet 16DB AQuaEL 5W ) :? raczej ci nie wyrobi na bloczku od mate'a i nagrzewnicy ......

Problem tego zestawu tkwi wlasnie w jego ekonomizacji .. i zanizeniu na max kosztow produkcji (swoja drogą , Jak na swoja jakosc jest CHOLERNIE drogi ) .Poczytaj sobie ..

http://lark.wsh-kielce.edu.pl/~elkonrado/testcpc.htm

Są tańsze i lepsze bloki .. wystarczy tylko poszukac .

Hehe ... Ale fakt ; gdyby nie pan Krzysztof P. z jego badziewnym CPC , nigdy bym sie nie zainteresowal WC .

Na dniach powinienem odebrac bloczek LEv3 , PowerHead802 ... skaldam sobie full wypas zestawik ...

Tylko ta jeb... miedziana nagrzewnica ... :cry:

Ma ktoś do sprzedania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, wlasnie otworzylem okno i postawilem pojemnik na zarcie dla psa obok niego i temp spadla z 49 do 44 :D

 

Juz ktoras osoba z kolei podaje mi adres do tego testu. I ja ten test mam w du*** znalazla sie jedna osoba ktorej sie zestaw nie spodobal i wszyscy tylko przytakuja... Ja czytalem tez test na mje pc.pl i tam jest odwrotnie.

 

Z tego co wiem ten blok kosztuje 125 zl ? + pompka pewnie ponad 50 ? jeszcze nagrzewnica rurki it i bedziesz mial wydatek ponad 200 zl !! A ja mam jednak zestaw 2 razy tanszy...

 

Zreszta dopiero zaczynam zabawe z WC i ogolnie jesli chodzi o hardware to tez debesciak nie jestem (co widac w opisie na gorze) jednak to cale WC zaczyna mi sie podobac a mysle ze popyt na CPC do ferii nie zmaleje i moze uda mi sie je jakos sprzedac a na to miejsce kupic cos lepszego. W kazdym razie na poczatek w sam raz a nawet wiecej !

 

PS. O wlasnie temp spadla do 43 :) Qrde zaluje ze nie moge wystawic za okno na stale bo sie skropli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie chyba do tego zestawiku przekonam. Masz zestaw z pompka 12V czy 16V ?

Jezeli spadla Ci temp o 10 stopni to zajeb.... :D

Mi nawet nie musi spasc zebym byl zadowolony z takiego bezglosnego zestawu.

 

P.S. Super jakosci zdjecia. Najpierw myslalem, ze to z jakies profesjonalnej stronki sciagniete. Jaki to aparacik ?

 

P.S. 2. Moderator - dawaj ten topic na hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw rurki za okno ... zbiornik zostaw w pokoju , dolej do ukladu glikolu , czy borygo .Chyba nie powinno byc problemu.

-Kompa kupowalem z 3 miechy temu (od podstaw) PRZESIADALEM SIE Z CEFALONA 300 8)

-Podalem ci jedyny konstruktywny test krytykujacy ten zestaw.

Na mojepc przeprowadzono go chyba z miesiac po 'premierze'.Od tego czasu zestaw zaczol rozpleniac sie jak muchy .....Wiecej osob moglo sie wypowiedziec na jego temat.w sumie nigdy nie mialem go w lapskach i nie wiem jak dziala.Wiem tylko ze wyglada TANDETNIE , wiem takze ze pan Pamuła leci sobie w kulki z klientami.Probowal mi wciskac kit by e-mail na temat wyzszosci jego konstrukcji nad konkurencja - stek bzdur lamiacych zasady fizyki .

www.miko.lodz.pl -Mozna tam znalesc bloki z alu.Jakis czas temu na allegro koles z tamtad sprzedawal bloki miedziane po 40zł[w ramach promocji] stawiam GeforceFX przeciw zgniłym orzechom , że były leprze od tych z CPC [wiercone kanaly poprzeczne , większa pow. z szerszymi wlotami] ...oczywiscie nigdzie nie mozna znalesc jakiegokolwiek testu , czy porównania.Bylo malo chetnych dlatego facet zwinol manatki.

-co do CPC -Podoba mi sie idea pierwszego komercyjnego zestawu WC made in PL .Moze wreszcie zacznie sie cos dziac ? Zaczyna powoli budzic sie konkurencja.

Kaeres- pompki maja moc 3 do 5 W a nie 16 !!!! Do tyczy sie głosnosci 12DB i 16DB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie. Chodzilo o 12dB i 16dB.

Ten zestaw nie jest alternatywa dla chlodzenia wodnego za 300 pln czy jakiegos kombinowanego z chlodziarkami, wymiennikami ciepla czy klima z lublina :)

To jest alternatywa dla drogich coolerow, ktore sa glosne i mniej wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49"c na athlonie xp 1800+ z wodnym ??

Ja z cpucoolem mam <34'C w spoczynku a w stresie na wypolerowanym spire z miedziną wkładką i dodatkowymi wentyalmi w budzie nie przekracza q grach typu quake 48'C ... Dla mnie poza ciszą to żadna rewelacja, ..

 

teraz po modzie budy w sumie w moim kompie bede miał 8 WENTYLI!!!! :D Na razie nie narzekam na szum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w boczną sciankę wstawiam wentyl ok 10-12 cm , podświetlany , ciekawe czy temp. się zmieni.. :D ( o ile spadnie) na razie szuqkm aby porzyczyć wyrzynarkę od kogoś bo szlifierką jak wycinam w boku otówr to mi sie farba smędzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie chyba do tego zestawiku przekonam. Masz zestaw z pompka 12V czy 16V ?  

Jezeli spadla Ci temp o 10 stopni to zajeb....  

Mi nawet nie musi spasc zebym byl zadowolony z takiego bezglosnego zestawu.  

 

P.S. Super jakosci zdjecia. Najpierw myslalem, ze to z jakies profesjonalnej stronki sciagniete. Jaki to aparacik ?  

 

P.S. 2. Moderator - dawaj ten topic na hardware.

Mam zestaw 16 dB, z temperatur jestem zadowolony, calycz as mnie kusi wystawienie czegos na zewnatz... jak otworzylem okno obok zbiornika to mi 6* temp spadla w ciagu 30 min... Zestaw jest naprawde bezglosny... albo ja slabo slysze bo zeby sprawdzic czy pompka dziala musze przylozyc reke :D

 

Aparat mam Canona A40, zdjecia robilem na szybko... byly 1600x1200 wiec pozmniejszalem :D

 

stawiam GeforceFX przeciw zgniłym orzechom , że były leprze od tych z CPC [wiercone kanaly poprzeczne , większa pow. z szerszymi wlotami] .

Spoko jatez moge tak postawic !! Czy ja gdziekolwiek powidzialem ze ten zestaw jest super hiper extra i ze blok w tym zestawie jest dobry ? Ja po prostu ciesze sie ze mam WC i ze dziala dobrze i ze jestem milo zaskoczony. No i ze mam to malym kosztem, ale na pewno na tym nie poprzestane :) Bo komp nie uruchomil sie na 1667 (Athlon 2000+)

 

49"c na athlonie xp 1800+ z wodnym ??

Nie 49* na Athlonie 1333 Thunderbird przekreconym na 1533 (czyli jak XP 1800+) dalem tez dzisiaj na 1600 i bylo OK ale na 2000+ nie wstal pomimo Vcore 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zestawik jest calkiem ok. A kolesie uzywajacy harcorowych WC beda sie smiali z niego i tak. Ja chyba se go kupie. Bo zeby miec 40`C na moim procku musze sluchac tych 35dB. A tak se bede mial (a i niech bedzie) 40`C ale bezglosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez chcialem kupic zestaw 16dB nawet baardzo :)

Pomyślalem nad tym i doszedlem do wniosku , ze ;

-watercooling to bilet w jedną stronę - jak docenisz zalety , to tak predko nie przestaniesz sie bawic;.. wciąga

-ten bilet jest cholernie drogi , i zwykle placisz takze za przesiadki - na leprza i szybszą klase - jesli ci sie znudzi.a predko ci sie znudzi.

Zamiast dwóch , wole zrobic jedną .. wyjdzie taniej .. znacznie .Wcale nie jest tak prosto sprzedac blok wodny.(chyba ze nie masz sumienia)

-naleze do tych ludzi ktorzy odswietnie wyłączają kompa ... chłodzenie by sie przydało .

-mowiłeś , ze zamiezasz zmodyfikowac (zmienic w 80%) ten zestawik w ferie (zobaczysz jak szybko te 2 miechy szybko przeleca , a na sprzedazy nie odzyskasz wiecej jak 50% kasy ktora w to wlales).

-oceniajac wydajnosc zestawu wez pod uwage temperature w pokoju .Masz taki skwar jak latem ??? Roznica bedzie ..

-Temperatura proca mierzona przez termistor na plycie glownej rozni sie od tej z diody CPU o 7-9 C

WYOBRAZ SOBIE ZE TEN TEKST PISZE DLA SIEBIE ; TARGA MNIE SUMIENIE CZY WYDAWAC 3x WIECEJ KASY ..

Kolejny raz zadam to pytanie ; czy ktos ma do spzredania miedziana nagrzewnice ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dysze Venturiego i turbulizatory działają znakomicie. Do tego oczywiście pompka też robi swoje. Wystaw na balkon w mróz.

Ja ci zazdroszczę.

Dysze Venturiego ;)

Poszukam na forum to CI wrzuce linka do testu WCz CPC, to sciema z tymi dyszami i turbulizatorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://lark.wsh-kielce.edu.pl/~elkonrado/testcpc.htm

Obiecalem, wiec zamieszczam, ja sie poddaje. Nie kupie tego badziewia, sam sobie cos zloze w nastepnej obudowie ;) Bloczek od Mate'a, popka ze sklepu zoologicznego, chlodnica z Lublina (nagrzewnica) i bedzie ostra jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aj bym tam się jednak skusił na coś takiego. Za tkaie pieniązki?? 120zetka ca superowy WC 16DB -10*C - OPŁACA SIE W 100%!!!! Jeszcze troszke o tym poczytam i składam zamówionko :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://lark.wsh-kielce.edu.pl/~elkonrado/testcpc.htm

Obiecalem, wiec zamieszczam, ja sie poddaje. Nie kupie tego badziewia, sam sobie cos zloze w nastepnej obudowie ;) Bloczek od Mate'a, popka ze sklepu zoologicznego, chlodnica z Lublina (nagrzewnica) i bedzie ostra jazda

Juz to gdzies widzialem i to wogole pod innym adresem (ciekawe w ilu jeszcze miejscach to jest i taka sama czcionka ?). Duzym plusem jest jeszcze to, ze jak ci kompa zaleje nie z twojej winy to masz reklamacje do dyspozycji. A sprobuj cos spaprac przy robocie wlasnego zestawu i niedaj boze cos sie stanie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.miko.lodz.pl - co kilka dni facet z tamtad sprzedaje bloki miedziane 50% ceny na allegro .. ostatnio widzialem za 37 zeta !!! serio ..

jak ktos kupi to prosze o maly test ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...