Skocz do zawartości
SuChyY

Dolaczylem do posiadaczy WC z CPC

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem jusz ze rozwiercałem ten blok na cpu z pcp nie ma tam zadnych turbolizatorów a ta dysza to nic innego jak prostąkąt 3x2 mm wycięty w rurce doprowadzającej wode do bloku (rurka opiera sie o podstawę bloku) :P

No i dokładnie tak jest dysza, pewne zwężenie nazywające się bardzo technicznie, i tyle.. które "powoduje duże zawirowania i jest wydajniejsze od bloków z kanałami" cytat jaki dostałem od producenta :) ......

 

To tak jak ludzie przyklejali sobie na auta naklejki TURBO na podświadomośc niektórych też tak to działało....

 

Kiedyś bodajże Lisek ładnie to ujął (podba mi się to stwierdzenie) TECHNOBEŁKOT te wszystkie dysze Venturiego, turbolizatory itd.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos kituje Johny :

cyt ; "W środku konstrukcja zapewniająca bardzo turbulentny przepływ wody co zwiększa wydajnośc o 150-500% w porównaniu do bloków z kanałami tylko wierconymi.

Woda jest kierowana bezpośrednio na rdzeń procesora i bardzo szybko odbiera z niego ciepło."

 

Patrzac na fotke bloku, cos to nie bardzo wyglada http://tola.allegro.pl/photos/oryginal/85/8555/855582/8555828

Nie wiem czemu, ale zaraz jakos mi sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly z CPC kojarza :lol:

wiecie te turbulentne dysze na wentylach :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed a co sadzisz o ofercie firmy miko?

Czy ich bloki i chlodnica to sensowny zakup?

Czy mimo wszystko dozbierac wiecej grosza na jakis bloczek od Mate'a, niekoniecznie ten najdrozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reed a co sadzisz o ofercie firmy miko?

Czy ich bloki i chlodnica to sensowny zakup?

Czy mimo wszystko dozbierac wiecej grosza na jakis bloczek od Mate'a, niekoniecznie ten najdrozszy.

Sorx, ale ta stronka Miko w ogole sie nie otwiera, tak jakby jej nie bylo, dlatego nie moge sie ustosunkowac :?

BTW, od Matego spox WB sa, za ta cena masz gwarancja wydajnosci 8) i solidnego wykonania, pomimo braku bulbulizatorow i dysz ventylego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesh uzytkuje ten zestwik.

Mocniejsza pompka i chlodzenie naraz proca i grafy.

Pytanko dla doświadczonych ?!?

Czy chlodzenie grafy w takim rozwiazaniu jest skuteczne ?

Proc to Athlon 1200 grafa Leadtek WinFast A177 DDR (GF4 MX 440).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej jak dla mnie te temperatury sa dziwne :) bo ja na chlodzeniu powietrzem mam maks 40 stopni przy obciazeniu a normalnie to okolo 37 - 38 :) sam testowalem i ustawialem odpowiednio wiatraki :P :) (qpcie mi aparat cyfrowy to wam dam zdjecia :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zmień sobie pojemnik z tego plastikowego na szklany (akwarium 5l 8) ) bo ten jak to mówią pojemnik na żarcie słabo oddaje ciepło.Po takim zabiegu powinna temp. jeszcze spaść w dół. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zmień sobie pojemnik z tego plastikowego na szklany (akwarium 5l  8)  ) bo ten jak to mówią pojemnik na żarcie słabo oddaje ciepło.Po takim zabiegu powinna temp. jeszcze spaść w dół. 8)

najlepiej to zmienic na metalowy, szklo nie oddaje tak szybko ciepla jak metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zmień sobie pojemnik z tego plastikowego na szklany (akwarium 5l  8)  ) bo ten jak to mówią pojemnik na żarcie słabo oddaje ciepło.Po takim zabiegu powinna temp. jeszcze spaść w dół. 8)

najlepiej to zmienic na metalowy, szklo nie oddaje tak szybko ciepla jak metal.

A to 2-ga możliwość :P 8) pisałem szklany bo chyba łatwiej coś takiego dostać (byle jaki sklep akwarystyczny), a metalowy to z nierdzewki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to zmienic na metalowy, szklo nie oddaje tak szybko ciepla jak metal.

Tak ... najlepiej na zloty bo ono ma najwyzsza przewodniosc ;P

 

A tak w ogole to proponuje sobie uzmyslowic ze jak ktos wydaje 99 zyla na zestaw to nie bedzie raczej dokladal dwa czy trzy razy tyle aby go ulepszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

najlepiej to zmienic na metalowy, szklo nie oddaje tak szybko ciepla jak metal.

Tak ... najlepiej na zloty bo ono ma najwyzsza przewodniosc ;P

 

A tak w ogole to proponuje sobie uzmyslowic ze jak ktos wydaje 99 zyla na zestaw to nie bedzie raczej dokladal dwa czy trzy razy tyle aby go ulepszyc

doopa kolego, jak juz to na platyne, lub srebro 8)

A tak w ogole, to metalowy pojemnik mozna znalezc na szrocie za pare =zlociszy, lub w piwnicy, czy innym garazu. :P

Nie musisz na niego kupy kasy wydawac.

Polecam troszke pomyslunku 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

najlepiej to zmienic na metalowy, szklo nie oddaje tak szybko ciepla jak metal.

Tak ... najlepiej na zloty bo ono ma najwyzsza przewodniosc ;P

 

A tak w ogole to proponuje sobie uzmyslowic ze jak ktos wydaje 99 zyla na zestaw to nie bedzie raczej dokladal dwa czy trzy razy tyle aby go ulepszyc

TAAAAAAAAAAAAAAAAKKKK, zakup akwarium(5l ok 5-6PLN), czy nawet pojemnika z nierdzewki (koszt blachy na 5l ok 20-25PLN) to straszny majątek dwa,trzy razy taki jak cały zetaw 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to mi chodzi. Kupuje zestaw po to aby nic nie majstrowac bo nie ma sensu. Jakbym chcial kombinowac to wszystko od poczatku sam bym robil a nie ....Wlasnie o to mi chodzi. Kupuje zestaw po to aby nic nie majstrowac bo nie ma sensu. Jakbym chcial kombinowac to wszystko od poczatku sam bym robil a nie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ten zestaw zeby zapoznac sie z Water Coolingiem i chetnie go ulepsze, ale nie teraz bo nie mam kasy... czekam na Radeona... Na razie sprawuje sie bardzo dobrze, wczoraj rozgrzalem procka do 53* po 50 minutowym CPU STABILITY TEST (warming), a nastepnie temp spadla to 48-49* i taka sie trzymywala dopoki nie otworzylem okna (na 5-10 cm) i temp spadla do 45, teraz mam 42* i jakbym go nie wykorzystywal za bardzo to dluuugo bedzie ok 42-43*

 

Zaraz odpale kompa na 1600 MHz i zobacze jakie temp uzyskam... bo na 1667 juz sie nie odpala :( a szkoda... bo byloby jak Athlon 2000+ :D tylko nie ta konstrukcja...

 

ej jak dla mnie te temperatury sa dziwne  bo ja na chlodzeniu powietrzem mam maks 40 stopni przy obciazeniu a normalnie to okolo 37 - 38  sam testowalem i ustawialem odpowiednio wiatraki (qpcie mi aparat cyfrowy to wam dam zdjecia  ) 

 

 

Thorr

Ty masz durona i to dosc slabo taktowanego, a ja mam Athlona TB i to sporo podkreconego, a jak wszyscy wiemy to chyba najwiekszy grzejnik wsrod procesorow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw z cpc bylby lepszy jak by gwarantowal wieksza przepustowoc ale na kilkumetrowych wezach to sie nie dziwie i o takiejmales rednicy jak sie wyrwie te namiastki wlotu i wulotu opiluje i zalutuje roorki 12mm i takie weze 12 max 2m to na pewno bedzie roznia lecz ja i tak wole swoj blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos kituje Johny :

cyt ; "W środku konstrukcja zapewniająca bardzo turbulentny przepływ wody co zwiększa wydajnośc o 150-500% w porównaniu do bloków z kanałami tylko wierconymi.

Woda jest kierowana bezpośrednio na rdzeń procesora i bardzo szybko odbiera z niego ciepło."

 

Patrzac na fotke bloku, cos to nie bardzo wyglada http://tola.allegro.pl/photos/oryginal/85/8555/855582/8555828

Nie wiem czemu, ale zaraz jakos mi sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly z CPC kojarza :lol:

wiecie te turbulentne dysze na wentylach :lol: :lol: :lol:

To mi wygląda na blok z discotechu ...

To ze cpc rozplenilo sie jak muchy i zajelo potecjalna czesc rynku mate'owi i całej reszcie , nie musze nawet wspominac.Wiec wszyscy krecą jak tu przekonac do siebie .Wydaje mi sie , ze bedzie wiecej zestawow "tanich" bez chłodnic ... cpc wylozylo standard :x :x :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszym mankementem zestaw z cpc jest zenujaca konstrukcja bloku wodnego, widac to dokladnie u mnie, gdzie zbiornik i rurki sa chlodne a temperatura athlona 1700+@2100 przekracza 60 stopni, wiec albo pompka niedomaga albo blok wodny, ja obstawiam to drugie, ale tak czy siak, za takie pieniadze nie mozna sie spodziewac cudow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie, nie badzcie za wygodni, wybor juz jest wystarczajaco duzy by zmontowac cos ciekawego dla siebie, a wysokie ceny nie sa uksztaltowane krotkim pobytem towarow na rynku, tylko wysoka cena materialow (miedz) i nie ma co liczyc na jakies drastyczne ciecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok beda now e bloki w obecnych cenach bo beda lepsze od tych co mamy pomki sienie zmienia bo tu nic nowego nier bedzie

ja swoje wc skladalem chyba z pol roku zaczalem od bloku i pompki

pozniej weze i wiadro do sklepu po zaciski i dzialalo

blok z 100 pompa 60-70 wiadro z lazienki i tak ponad pol roku az zakoopilem chlodnice i pompe przerobilem i mam komplet i to konkretny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne nie mozna miec wszystkiego na raz !!

weze to okolo 1-2zł/metr potrzeba max 2m

pompa od 30-40 w gore

blok ok 100-110

zaciski 1zł/sztuka (potrzeba od 3-10)

woda 5zł/baniak 5L

jakis pojemnik wiadro za 10zł pelne wody i jush dziala

pozostaje chlodnica ale bez niej jakis czas mozna sie obejsc

mozna tesh zrobic samemu np z rorki miedzianej uzywajac gotowych kolanek lutowac w wezownice ktora siemiesci na dnie obudowy i ewentyalnie do tych rorek (rorki w poprzek budy) przylutowac kilkanascie blaszek miedizany (listkow) i wymiennik ciepla gotowy teraz tylko wyciac w spodzie budy otwor i zapodac wentyl na te chlodnice wlasnej roboty i mysle ze by dzialalo calikem dobrze zimne powietrze zasysane z ziemi od razy odbieralo by cieplo z wodyi wszystko w srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja taka malo ciekawostke na koniec dorzuce, chodzily sluchy ze cpc w koncu zabralo sie za ten blok wodny i wymyslilo cos znacznie skuteczniejszego, jeden ze znajomych z zaprzyjaznionego serwisu hardwareowego dostal takie cuci jest pod wrazeniem rezultatow, wyslalem wiec maila do cpc z zapytaniem o nowy blok, szybka odpowiedz dotarla do mnie w takim brzmieniu :

 

----- Original Message -----

From: "Krzysztof Pamuła" <k.pamula@cpc.pl>

To: "tom" <tom@kuzniki.net>

Sent: Saturday, December 07, 2002 4:13 AM

Subject: ODP: pytanie

 

Wszystkie bloki procesora produkowane przez nas od 4 grudnia 2002 poza opatentowanym systemem mieszania i przyspieszania strumienia posiadają 15 kanałów chłodzących (frigid pipe), które podniosły sprawność bloku do 99.2%.

 

Oczywiście 100% miedzi.

 

 

Informacje, dodatkowe akcesoria oraz aktualny cennik i sklep na naszej stronie http:/www.cpc.pl/ Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam czy jest jakis cywilizowany sposob na przymocwanie rurki do pompki w tym zestawie....

Jak rozwiazaliscie ten problem? Sa jakies przejsciowki do tego czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszym mankementem zestaw z cpc jest zenujaca konstrukcja bloku wodnego, widac to dokladnie u mnie, gdzie zbiornik i rurki sa chlodne a temperatura athlona 1700+@2100 przekracza 60 stopni, wiec albo pompka niedomaga albo blok wodny, ja obstawiam to drugie, ale tak czy siak, za takie pieniadze nie mozna sie spodziewac cudow

A to dziwne bo ja mam taki blok i u mnie max temp. jaka widziałem to 46C oczywiście ja mam jeszcze wpięta chłodnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszym mankementem zestaw z cpc jest zenujaca konstrukcja bloku wodnego, widac to dokladnie u mnie, gdzie zbiornik i rurki sa chlodne a temperatura athlona 1700+@2100 przekracza 60 stopni, wiec albo pompka niedomaga albo blok wodny, ja obstawiam to drugie, ale tak czy siak, za takie pieniadze nie mozna sie spodziewac cudow

A to dziwne bo ja mam taki blok i u mnie max temp. jaka widziałem to 46C oczywiście ja mam jeszcze wpięta chłodnice

To i tak w porownaniu z porzadnymi blokami duzo!!!

Nawet w porownaniu z moim Volcano na LOW :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiekszym mankementem zestaw z cpc jest zenujaca konstrukcja bloku wodnego, widac to dokladnie u mnie, gdzie zbiornik i rurki sa chlodne a temperatura athlona 1700+@2100 przekracza 60 stopni, wiec albo pompka niedomaga albo blok wodny, ja obstawiam to drugie, ale tak czy siak, za takie pieniadze nie mozna sie spodziewac cudow

A to dziwne bo ja mam taki blok i u mnie max temp. jaka widziałem to 46C oczywiście ja mam jeszcze wpięta chłodnice

To i tak w porownaniu z porzadnymi blokami duzo!!!

Nawet w porownaniu z moim Volcano na LOW :lol:

Jaka cena taki blok :)

ale przynajmniej teraz to mogłem swojego procka podkręcić bo na TITANIE to za cholerę sie nie dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja taka malo ciekawostke na koniec dorzuce, chodzily sluchy ze cpc w koncu zabralo sie za ten blok wodny i wymyslilo cos znacznie skuteczniejszego, jeden ze znajomych z zaprzyjaznionego serwisu hardwareowego dostal takie cuci jest pod wrazeniem rezultatow, wyslalem wiec maila do cpc z zapytaniem o nowy blok, szybka odpowiedz dotarla do mnie w takim brzmieniu :

 

----- Original Message ----- 

From: "Krzysztof Pamuła" <k.pamula@cpc.pl>

To: "tom" <tom@kuzniki.net>

Sent: Saturday, December 07, 2002 4:13 AM

Subject: ODP: pytanie

 

Wszystkie bloki procesora produkowane przez nas od 4 grudnia 2002 poza opatentowanym systemem mieszania i przyspieszania strumienia posiadają 15 kanałów chłodzących (frigid pipe), które podniosły sprawność bloku do 99.2%.

 

Oczywiście 100% miedzi.

 

 

Informacje, dodatkowe akcesoria oraz aktualny cennik i sklep na naszej stronie http:/www.cpc.pl/  Zapraszam.

Znów ktoś bedzie musial rozlutowac te bloki.zaczyna :twisted: :twisted: zobaczymy te fragujace pipy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...