Skocz do zawartości
SuChyY

Dolaczylem do posiadaczy WC z CPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Czytam te wszystkie posty i dochodze do wniosku ,że mało kto widział ten sprzęt!!Ja akurat mam zestaw 16db i jestem b.zadowolony!!Mam DURONA 1000 podkręconego do 1260+ podniesione napięcie do 1.85V i temp.w Windowsie nie przekracza 30* za to przy obciązeniu proca w 100% mam max 45*!!.Zaznaczam,że nie posiadam chłodnicy!!I gadanie,że na tym niedarady kręcić proców jet bezsęsu!! :evil: Ja jakoś dałem rade !!Pozdrawiam!!!   :D

A czy ja mówie że jest zły - oczywiście że nie, przecież 45c w spoczynku(bo tyle teraz mam na 16dB) to nie dużo, ale za 110zł !?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki blok ponizej 5zl kosztuje a moge go zrobic w 1-2min

no i ma kolega rację

materiał na ten blok i tę badziewną zapinkę kosztował mnie 7-10zł

Dołączona grafika

Zapinka badziewna ale dobrze trzyma blok na procesorze

Dołączona grafika

blok nie ma żadnych bublizatorów ani dysz venturiego ma natomiast kanał w kształcie N

 

sam blok robiłem przez jakieś 2 godziny:

0,5 godziny robiłem blok 1,5 godziny szlifowałem :D

blok ma 10000 mm^2 pow. i sprawowował się OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Czytam te wszystkie posty i dochodze do wniosku ,że mało kto widział ten sprzęt!!Ja akurat mam zestaw 16db i jestem b.zadowolony!!Mam DURONA 1000 podkręconego do 1260+ podniesione napięcie do 1.85V i temp.w Windowsie nie przekracza 30* za to przy obciązeniu proca w 100% mam max 45*!!.Zaznaczam,że nie posiadam chłodnicy!!I gadanie,że na tym niedarady kręcić proców jet bezsęsu!! :evil: Ja jakoś dałem rade !!Pozdrawiam!!!   :D

Widziałem ten badziew, (zestaw 12 dB)

ma/miał mój brat

:arrow: Pompka AQUA EL 250 l/h (jako akwarysta powiem, że pomki tej firmy są zawodne i awaryjne)

zobaczcie tu ile to kosztuje

BTW ja używam pompki AQUA Szut 600 l/h lub PowerHead 802 1500 l/h

:arrow: puszka kosztuje od 2,5 zł w każdym supermarkecie do dostania identyczna jak ta z zestawu który ma mój brat

do 11 jak za tą hermetyczną którą ja posiadam

Dołączona grafika

 

:arrow: taki wąż 10/8 mm kosztuje 60 groszy za 1m

W wężu nie ma żadnego grafitu :!:

:arrow: Blok ile kosztuje wykonanie pisałem wcześniej :D

Ja zrobiłem swoje pierwsze WC gdy zobaczyłem to co zakupił mój brat

Strasznie się wściekł gdy mu pokazałem co zrobiłem i ile to kosztowało :D :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ten zestawik z cpc jest pomyłką sam SuChyY stwierdził że dokupi jeszcze chłodnicę dokupi potem pomkę potem dobre rurki potem blok super pomysł kupić zestaw z cpc i potem skompletować drugi zestaw" ...

wiecie.. to mi przypomina zabawe z harleyami hehe

niby jak kupisz to juz masz cos... a tak naprawde to chodzi o to, by samemu przerobic calosc, nadac ta niepowtarzalnosc... hehe

wiec moze cpc to taki polski "harley"... kazdy kupuje cos na poczatek.. a pozniej przerobki, modyfikacje.. i po paru latach zloty na najlepsze modyfikacje hehe... ;P moze wlasnie to jest to "przyszlosciowe" myslenie ;P

cya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ten zestawik z cpc jest pomyłką sam SuChyY stwierdził że dokupi jeszcze chłodnicę dokupi potem pomkę potem dobre rurki potem blok   super pomysł kupić zestaw z cpc i potem skompletować drugi zestaw"  ...

wiecie.. to mi przypomina zabawe z harleyami hehe

niby jak kupisz to juz masz cos... a tak naprawde to chodzi o to, by  samemu przerobic calosc, nadac ta niepowtarzalnosc... hehe

wiec moze cpc to taki polski "harley"... kazdy kupuje cos na poczatek.. a pozniej przerobki, modyfikacje.. i po paru latach zloty na najlepsze modyfikacje hehe... ;P moze wlasnie to jest to "przyszlosciowe" myslenie ;P

cya

Jeden wielki LOL

Harley to Harley i basta

Jeżdżę motorami, na Harleya na razie mnie nie stać ale może w niedalekiej przyśłości

Harleja kupujesz i zmieniasz k%^% dodatki sam bike zostaje :D

możesz zmodyfikować ramę zmienić zbiornik pomalować na inny kolor

 

TO SĄ MODYFIKACJE TUNING :evil: :evil:

 

to oczym ty piszesz to jest wymiana całości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wielki LOL

Harley to Harley i basta  

Jeżdżę motorami, na Harleya na razie mnie nie stać ale może w niedalekiej przyśłości

Harleja kupujesz i zmieniasz k%^%  dodatki sam bike zostaje   :D  

możesz zmodyfikować ramę zmienić zbiornik pomalować na inny kolor  

 

TO SĄ MODYFIKACJE TUNING  :evil:  :evil:

 

to oczym ty piszesz to jest wymiana całości

Amoniak: motor to w stodole stoi a jezdzi sie motocyklami :twisted:

 

sorki za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amoniak idzie przerobic to  PowerHead 802 1500 l/h

na niezatapialna ??? bo ja nie chce pojemnika a bym sobie z chcecia popmke zmienil

wszystko się da, trzeba próbować .

ja nie mam narazie takowej potrzeby

napewno trzeba usunąć te dwie wajchy i uszczelnić

oczywićcie ten tożek trzeba będzie założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave !

 

parę uwag ( NIE mam ŻADNEGO WCooling (jeszcze) i staram się być obiektywny ) :

 

- te fotki z http://lark.wsh-kielce.edu.pl/~elkonrado/testcpc.htm to blok do chłodzenia CHIPSETU - to troszeczke zmienia sprawę, nieprawdaż ? nie widziałem jeszcze fotek rozlutowanego bloku na CPU

 

- czy ktoś może potwierdzić / zaprzeczyć że ta pompka 16dB z Cpc to AquaEl PAT-Midi ?

jeśli tak to jak wypada ona w porównaniu z AquaSzut TYP 600 ? albo AquaSzut TURBO 2000 ? ( szczególnie GŁOŚNOŚĆ )

 

- amoniak : gdzie można kupić TAKI wąż ? lub inny który ma w założeniu mieć podwyższoną termoprzewodność ?

 

- amoniak : podałeś link do sklepu gdzie te pompki są DROŻSZE niż w Cpc - co miałeś na myśli ???

 

- do kogokolwiek kto może mi zaoferować kompletny/prawie kompletny zestaw, konkurencyjny w sensie zarówno cenowym jak wydajnościowym - prosze o ofertę na emalję (-> sig)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż polipropylenowy i dobra termoprzewodność :?:

takie coś nie istnieje :!:

mój brat ma pomkę AQUA EL

porównanie pomki AQUA SZUT I AQUA EL co do ilści dB to IMHO podobne

AQUA EL jest awaryjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave !

- do kogokolwiek kto może mi zaoferować kompletny/prawie kompletny zestaw, konkurencyjny w sensie zarówno cenowym jak wydajnościowym - prosze o ofertę na emalję (-> sig)

 

ja sobie sam robie i za podobna cene moge sobie zlozyc duuuuuuuuuuzzzzzzzzzoooooooooo mocniejszy zestaw, gdyby mi sie chcialo to moglbym sprzedawac za jakies 100-120zl i i tak mialbym z tego dosc przyzwoity jak na moje mozliwosci zysk (nie mam pracy, ucze sie w liceum, nie mam nawet 18 lat :P forsa leci caly czas na fc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem szefem to po pierwsze

 

 

a po 2 nie chce mi sie robic tego, jkaby co to moge robic zestawiki high end przy ktorych jest wiecej zabawy niz przy czyms takim (komrecja zabija przyjemnosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... gdyby mi sie chcialo to moglbym sprzedawac za jakies 100-120zl ...  

Ok berkut - bytanie brzmi - kce Ci się czy nie ?

... czekam na propozycję .... :)

 

p.s. OT : gratuluję wytrwałości w temacie FC ! tak 3mać !

 

amoniak : napisałem podwyższoną termoprzewodność ,

a Ty wcześniej

taki wąż 10/8 mm kosztuje 60 groszy za 1m

OK - jaki TAKI ? bo w opiscie na Cpc ma przewodność cieplną 9.5W/ m*K,

czyli tyle ile dobra pasta ... oczywiście to może być przegięcie / nadinterpretacja, ale .... kto wie ? jakbym wiedział kto to produkuje to mógłbym sprawdzić :wink:

no i gdzie jest napisane że jest polipropylenowy ?

to nie ironia, naprawde ciekaw jestem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

OK - jaki TAKI ? bo w opiscie na Cpc ma przewodność cieplną 9.5W/ m*K,

czyli tyle ile dobra pasta ... oczywiście to może być przegięcie / nadinterpretacja, ale .... kto wie ? jakbym wiedział kto to produkuje to mógłbym sprawdzić  :wink:  

no i gdzie jest napisane że jest polipropylenowy ?

to nie ironia, naprawde ciekaw jestem !

no i widzisz jak pan Krzyś Pamuła łże jak pies :evil:

a to że to zwykłe PCW to spawdziłem organoleptycznie :D :D :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPC jako pierwsza w Polsce od 4 grudnia 2002 rozpoczęła seryjną produkcję bloków wodnych CPU wykorzystujących zjawisko frigid pipe.

==========

Oto cytat ze strony cpc ..Techniczny bełkot jak zwykle :lol:

Chyba juz o tym bylo , ale celowo chce zaznaczyc "jako PIERWSZA w Polsce" .. az zygac sie chce :evil: :evil: :evil:

Pan Pamuła znowu .. przepraszam .. PIERD.LI głupoty.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CthulpiSS: weze produkuje firma Rehau, weze to Rauclair-E. Moim skromnym zdaniem ta domieszka grafitu i alumninium to kolejne klamstwo, bo te weze sa dopuszczone w przemysle spozywczym.

 

A tak przy okazji; kto wie ile kosztuje seryjna produkcja blokow?

 

Material za miedz, do tego dochodzi jeszcze ciecie, frezowanie/wiercenie, no i lutowanie. Jakie sa potrzebne do tego maszyny? Ile trwa zrobienie 1 bloku jak sie ma dostep do tych maszyn? Jak ktos zna w miare realne odpowiedzi to chetnie sie dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując bez techniki.

 

Zyjemy w kraju w ktorym bezrobocie wynosi 17,5% (X 2002).

Każdy kombiunuje jak moze. Moze sie uda. Panu Pamuli udalo sie znakomicie. A jak ktos chce kombinowac ?

 

Od czego sa studenci wydziałów budowy maszyn na uczelniach technicznych. Dostep do materiałów i urządzeń zawsze jest.

Cena zazwyczaj w przeliczeniu na PIWO. Blok wodny - nie ma problemu.

Reszta rzeczy do zestawu do nabycia za grosze.

 

Do roboty Panowie i Panie ;-)

Lekko przerobiony zestaw CPC chlodzi mojego Athlona 1200 do 39. Jak ktos wymysli cosik co po 4 godzinkach w Q3 pozwoli potrzymac 35 - bedzie wielbiony nie tylko przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Czytam te wszystkie posty i dochodze do wniosku ,że mało kto widział ten sprzęt!!Ja akurat mam zestaw 16db i jestem b.zadowolony!!Mam DURONA 1000 podkręconego do 1260+ podniesione napięcie do 1.85V i temp.w Windowsie nie przekracza 30* za to przy obciązeniu proca w 100% mam max 45*!!.Zaznaczam,że nie posiadam chłodnicy!!I gadanie,że na tym niedarady kręcić proców jet bezsęsu!! :evil: Ja jakoś dałem rade !!Pozdrawiam!!!   :D

Kolego, nie kituj

Zamiast sciemniac zapodaj skriny

A moze ty masz wystawione to pudelko po sledziach za okno (a tam -15*C) i zalaczony softcooler ? (w Windzie)

Twierdze tak na podstawie opisow innych posiadaczy tego shitowego WCoolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony w sprawach WCoolingu i innych WCpikerów :) :P i chcialem sie dowiedziec czy te wasze pompki to zwykle filtry do aqwarium bo jak tak to mam taki za 120 zeta :) z baaardzo duza wydajnoscia i aqarium 15 litrowe w piwnicy :)

 

(moze zabiore sie za kompletowanie WC :) ) ale ja napewno poprosze brkuta o pomoc w stworzeniu dobrego bloku wodnego :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...