Skocz do zawartości
Kyle

Gry I Proporcje Ekranu 16:10 / 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

Na wyświetlaczach panoramicznych gra się po prostu lepiej. W tym wątku umieszczę na początek linki ze stronami gdzie można znaleźć pomoc kiedy gra nie obsługuje proporcji 16:10 16:9 i listę gier obsługujących lub nie ekrany panoramiczne. Na stronie Tigerdave'a są czasem błędy (bloodrayne), więc w obecnym temacie będę umieszczał sprawdzone przezemnie w 100% tytuły.

 

Inne strony z "widegaming":

 

http://toca.game-editing.net/

 

http://forum.tigerdave.com/viewforum.php?f=1

 

http://www.widescreengamingforum.com/

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Battlefield 2

 

We właściwościach skrótu do gry, do linii "Element docelowy" należy dopisać:

 

+szx 1680 +szy 1050

 

lub inne wymagane wartości.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

BloodRayne

 

Modyfikujemy plik: rayne.ini

 

gamePIXY=960 -> gamePIXY=1050

gamePIXX=1280 -> gamePIXX=1680

 

Flagi widescreen nie zmieniamy. Lepiej renderować za pomocą Direct 3D.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Doom 3

 

Modyfikujemy plik: DoomConfig.cfg

 

seta r_customHeight "486" -> seta r_customHeight "1050"

seta r_customWidth "720" -> seta r_customWidth "1680"

seta r_mode "7" -> seta r_mode "-1"

seta r_aspectRatio "0" -> seta r_aspectRatio "2"

 

Dla np. 1366x768 należy wybrać: seta r_aspectRatio "1" , a 1280x800 już seta r_aspectRatio "2".

Lista trybów:

seta r_aspectRatio "0" - 4:3

seta r_aspectRatio "1" - 16:9

seta r_aspectRatio "2" - 16:10

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Duke Nukem Manhattan Project

 

Modyfikujemy plik: config.cfg

 

uset r_mode "1280x960x32" -> uset r_mode "1680x1050x32"

 

Trzeba jeszcze odznaczyć aby setup się nie włączał podczas uruchamiania gry (taki ptaszek w dolnej części). Jeśli tego nie zrobimy to będzie zmieniał podczas startu na rozdzielczości które ma na swojej "liście".

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Quake 3 Arena

 

Modyfikujemy plik: q3config.cfg

 

seta r_customheight "1024" -> seta r_customheight "1050"

seta r_customwidth "1600" -> seta r_customwidth "1680"

seta r_mode "8" -> seta r_mode "-1"

 

 

Po lewej przykładowy wpis jaki "zastaniemy" po wybraniu rozdzielczości w menu gry 1280x1024, po prawej wpis dla ekranu 16:10 o rozdz. 1680x1050. Przełącznik seta r_mode zawsze ustawiamy na -1, czy dla 1280x800 czy 1920x1200 itd.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Grand Theft Auto San Andreas

 

Gta:SA obsługuje proporcje 16:9 i 4:3, jednak problem pojawia się przy ekranach 16:10. Problem rozwiązuje plik który znajduje się pod tym adresem. Po rozpakowaniu uruchamiamy go w tle. Po wybraniu klawiszy odpowiedzialnych za dobór proporcji uruchamiamy GTA:SA (mając aktywny program). Po załadowaniu gry i rozpoczęciu rozgrywki uaktywniamy opcję korekcji (enable) i ustawiamy dokładnie wymagane proporcje (Increase/Decrease Aspect Ratio).

 

Poniżej domyślne przypisanie klawiszy w programie:

Numpad * = Enable

Numpad / = Disable

Numpad 8 = Move Up

Numpad 2 = Move Down

Numpad 4 = Move Left

Numpad 6 = Move Right

Numpad + = Move Forward

Numpad - = Move Backward

Numpad 1 = Toggle Free Look Mode

Numpad 3 = Toggle Guages

Numpad 0 = Toggle Mouse Modifier

Numpad . = Switch Modes

Numpad 5 = Reset Position

Mouse Y = Pitch

Mouse X = Yaw

Mouse Z = Roll (Mouse-Wheel)

Left Bracket '[' = Increase FOV

Right Bracket ']' = Decrease FOV

Semicolon ; = Increase Aspect Ratio

Apostrophe ' = Decrease Aspect Ratio

P = Default FOV and Aspect Ratio

X = Save Current View

End = Toggle PLayer Visibility

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Star Wars: Jedi Outcast

 

Modyfikujemy plik: jk2config.cfg

 

seta r_customheight "1024" -> seta r_customheight "1050"

seta r_customwidth "1600" -> seta r_customwidth "1680"

seta r_mode "8" -> seta r_mode "-1"

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hitman 2 - Silent Assassin

 

Modyfikujemy plik: Hitman2.ini

 

Resolution 1280x1024 -> Resolution 1680x1050

Window 0 -> Window 1

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Return To Castle Wolfenstein

 

Modyfikujemy plik: wolfconfig.cfg

 

seta r_customheight "1024" -> seta r_customheight "1050"

seta r_customwidth "1600" -> seta r_customwidth "1680"

seta r_mode "8" -> seta r_mode "-1"

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Live For Speed

 

Wewnątrz gry wybieramy "Options" następnie "Screen" i ustawiamy:

 

Show non-square modes - yes

Show 32 bit modes - yes

 

Wide screen effect - no

 

 

... po aktywacji (yes) i dezaktywacji (no) tych opcji i w menu rozdzielczości pojawią się dotychczas ukryte tryby graficzne.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hitman : Codename 47

 

Aby uruchomić grę w dowolnej rozdzielczości (np. 1680x1050) należy w pliku Hitman.ini dopisać:

Window

i wpisać wybraną rozdzielczość zamiast dostępnej z menu. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a TV panoramiczny ?

chyba obraz jest gorszy...

 

jaka jest maksymalna rozdzielczość na TV 29" 100Hz Thomson

nie chciałbym popsuć TV

 

i na jakiej najlepiej wam się gra

1702697[/snapback]

Jeśli TV łączysz analogowo w systemie PAL to max rozdzielczość w najlepszym przypadku to 1024x576. PAL ma 576 linii aktywnych, jednak telewizory wyświetlają zwykle nieco mniej. Telewizora raczej nie zepsujesz bo karty graficzne na wyjściu TV i tak nie dadzą sygnału ponad normę PAL (max 576 linii aktywnych).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za stonkę.

U mnie zalecana rozdziałka to 1360x768. Niekiedy z powodu braku tego trybu muszę wybrać 1280x768.

1705690[/snapback]

Użyj programu power strip do utworzenia własnej rozdzielczości w windowsie ( 1366x768 ) i tę rozdzielczość wpisuj tam gdzie wpisałem np. 1680x1050 :P .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1366x768 to zalecana rozdziałka dla tego ti-wu. Bez problemu mogę w Windowsach ustawić 1360x768 ale w większości gier jest tryb 1024x768, rzadziej 1280x768 i bardzo rzadko - ale się zdarza -także 1360x768. Jak bede miał chwile to pobawię ustawieniami i zmuszę gry gdzie nie występują tryby 16:9 to działania w tym trybie.

 

Jeszcze raz dzięki za pomocne wskazówki. Fatktycznie gry wyglądają lepiej w 16:9 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moglbym Was prosic o pomoc w ustawieniu rozdzielczosci w grze Live For Speed S2 :wink:

Kupiem dzis FS W19-1, podlaczone DVI, pod windowsem mam ustawione 1440x900

W grze jest niby tryb obrazu panoramicznego tylko ze po wlaczeniu sa czarne pasy, na dole i na gorze :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moglbym Was prosic o pomoc w ustawieniu rozdzielczosci w grze Live For Speed S2 :wink:

Kupiem dzis FS W19-1, podlaczone DVI, pod windowsem mam ustawione 1440x900

W grze jest niby tryb obrazu panoramicznego tylko ze po wlaczeniu sa czarne pasy, na dole i na gorze :blink:

1722686[/snapback]

To oznacza że nie tą opcją droga. Nie mam tej gry (narazie), ale jeśli mi wyślesz pliki do 1 KB z rozszerzeniem .ini i .cfg to może uda mi się ją rozpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge prosic o pomoc z Rome Total War: Barbarian Invasion? Mimo ustawienia opcji Widescreen w menu gry nie chce wyswietlac 1280*800, robi 1024*768 i rozciaga :\.

 

Edit: problem dotyczy notebooka z podpisu, manualna edycja pliku preferences.txt nie pomogla niestety.

Edytowane przez yahve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge prosic o pomoc z Rome Total War: Barbarian Invasion? Mimo ustawienia opcji Widescreen w menu gry nie chce wyswietlac 1280*800, robi 1024*768 i rozciaga :\.

 

Edit: problem dotyczy notebooka z podpisu, manualna edycja pliku preferences.txt nie pomogla niestety.

Nie ma potrzeby edycji pliku preferences.txt. Ja wybrałem tylko rozdzielczość 1280x800 z menu gry i wszystko działa. Jeśli masz możliwość włączenia tej rozdzielczości w Windows to nie powinno być problemów. Jakie masz sterowniki do grafy? Jaki system? Ja miałem tylko demo jeśli masz wersję full to zciągnij może patcha (jeśli jest).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby mam tuz obok kompa telewizor SAMSUNG 29" 100Hz Płaski, ale co z tego jeżeli obraz wyświetlany na TV jest zdecydowanie gorszy (lekko rozmazany, niewyraźny) tak wiec granie Komp>TV mija sie z celem.

Pomysł chybiony. Komputer to nie konsola :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiS, o czym Ty piszesz? Tu nie chodzi o granie na TV, a granie na panelach panoramicznych lcd 19" i więcej cali. Wiesz, takich zwykłych monitorach z rodziałką 1680x1050, ale w o proporacjach 16:10 lub 16:9. Nie rozumiem, co Twój post ma do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiS, o czym Ty piszesz? Tu nie chodzi o granie na TV, a granie na panelach panoramicznych lcd 19" i więcej cali. Wiesz, takich zwykłych monitorach z rodziałką 1680x1050, ale w o proporacjach 16:10 lub 16:9. Nie rozumiem, co Twój post ma do tego.

zapomniałem zacytowac @Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby edycji pliku preferences.txt. Ja wybrałem tylko rozdzielczość 1280x800 z menu gry i wszystko działa. Jeśli masz możliwość włączenia tej rozdzielczości w Windows to nie powinno być problemów. Jakie masz sterowniki do grafy? Jaki system? Ja miałem tylko demo jeśli masz wersję full to zciągnij może patcha (jeśli jest).

Sterowniki mam preinstalowane z systemem, a system Win XP HE SP2 (czytalem na tweaku w watku o tym notebooku, ze instalacja nowych sterownikow potrafi spowodowac spadek wydajnosci). W menu gry mam do wyboru tylko 1024*768, mimo ze rozdzielczosc pulpitu to 1280*800. Patcha zadnego do RTW:BI nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby mam tuz obok kompa telewizor SAMSUNG 29" 100Hz Płaski, ale co z tego jeżeli obraz wyświetlany na TV jest zdecydowanie gorszy (lekko rozmazany, niewyraźny) tak wiec granie Komp>TV mija sie z celem.

Pomysł chybiony. Komputer to nie konsola :?

Nie wiem czemu to do mnie :) ale zgadzam się że na TV analogowym CRT klasy PAL lub NTSC obraz jest kiepski. Na LCD TV 32" z wejściem cyfrowym i rozdziałką np. 1280x720 już jest zupełnie inaczej.

 

ps. swoją drogą ten temat skupia się na monitorach komputerowych 16:10, a TV 16:9 to raczej dodatek.

 

Sterowniki mam preinstalowane z systemem, a system Win XP HE SP2 (czytalem na tweaku w watku o tym notebooku, ze instalacja nowych sterownikow potrafi spowodowac spadek wydajnosci). W menu gry mam do wyboru tylko 1024*768, mimo ze rozdzielczosc pulpitu to 1280*800. Patcha zadnego do RTW:BI nie ma.

Co do spadku wydajności to po prostu zmierz to sam. Nie widzę innego wyjścia tylko najnowsze sterowniki.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Need For Speed: Most Wanted

 

zmienić nazwę na speed2.exe i zaaplikować patcha dla NFS:U2, ustawić rozdzielczość 640x480 i cieszyć się panoramą.

 

Jeżeli coś jest nie tak - wyłączyć AA w grze i włączyć w sterach.

to działa tylko dla dema lub dla zcrackowanego (no-CD) exe (ktorego jeszcze nie ma :/). Dla oryginalnego exe nie działa. :mur: Edytowane przez Bo$s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program korekcyjny do NFSU ma jednak wadę (a przynajmniej niedawno miał) a mianowicie przy proporcjach 16:10 obraz był minimalnie rozciągnięty pionowo (ok 10 pix) co można sprawdzić robiąc screeny w 1280x960 4:3 i 1280x800 16:10 i porównać (samochód jest wyższy o 10 pix w 1280x800). Bez porównania wydawało mi się że faktycznie tak jest i dlatego skłoniło mnie to do precyzyjnej analizy :rolleyes:

 

ps. oczywiście szerokość jest identyczna

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, probowalem przestawic q3 arene na panoramiczny obraz ale cos mi nie wychodzi zrobilem dokladnie jak pisalo czyli otworzylem i zamienilem

 

 

Modyfikujemy plik: q3config.cfg

 

seta r_customheight "1024" -> seta r_customheight "1050"

seta r_customwidth "1600" -> seta r_customwidth "1680"

seta r_mode "8" -> seta r_mode "-1"

 

...co moze byc tego przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskac rozdzialke 1280x800 w Winning Eleven 9? Niby jest w ustawieniach gry, ale po jej zastosowaniu nic sie nie dzieje. Wie ktos jak rozwiazac ten problem? Jak na razie jestem zmuszony do grania w 1280x1024. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, probowalem przestawic q3 arene na panoramiczny obraz ale cos mi nie wychodzi zrobilem dokladnie jak pisalo czyli otworzylem i zamienilem

Modyfikujemy plik: q3config.cfg

 

seta r_customheight "1024" -> seta r_customheight "1050"

seta r_customwidth "1600" -> seta r_customwidth "1680"

seta r_mode "8" -> seta r_mode "-1"

 

...co moze byc tego przyczyna??

Masz nowa latke ? ( ja mam 1.32 ). Moze jakis blad zrobiles ? ( plik cfg dla 1680x1050 ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle cos nie moge twojego configa sciagnac, moze na meila wyslij?

 

...co do latki najnowszej to ja mam

Kilasz przycisk free nastepnie wpisujesz kod i klikasz download from cogent-network Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem jak sie sciagalo z tej stronki tylko ze teraz jakis baner reklamowy jest PREMIUM-POINT i nigdzie kliknac FREE nie moge :-|

Na dole strony gdzie jest: Select your download: .......... zagladales ?

 

ps. do modera usune te posty z instrukcja pobierania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu mam tego twojego configa nie moglem go sciaganac z firefoxa bo kiedys mialem darmowe haslo na rapida, promocja sie skonczyla i teraz sie z firefoxa nie da sciagac ale mialem naszczescie IE i z tamtad sie dalo :)

 

....niestety twoj config nic nie dal wogule nawet nie zareagowal na twojego configa, po skopjowaniu go i wgraniu gry ustawily sie ustawienia standardowe

 

 

moze mi ktos dokladnie opisac jak to zrobic zeby ten q3 dzialal na 16:10?? juz nawet zainstalowalem od nowa quake i zrobilem jak cza i dalej nic :angry:

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu mam tego twojego configa nie moglem go sciaganac z firefoxa bo kiedys mialem darmowe haslo na rapida, promocja sie skonczyla i teraz sie z firefoxa nie da sciagac ale mialem naszczescie IE i z tamtad sie dalo :)

 

....niestety twoj config nic nie dal wogule nawet nie zareagowal na twojego configa, po skopjowaniu go i wgraniu gry ustawily sie ustawienia standardowe

moze mi ktos dokladnie opisac jak to zrobic zeby ten q3 dzialal na 16:10?? juz nawet zainstalowalem od nowa quake i zrobilem jak cza i dalej nic :angry:

Obecnie mam monitor 1280x800 LCD i problemu nie ma ( ten sam konfig tylko wartosci odpowiednio 1280 i 800). Jak tylko bede mial swoj stacjonarny komp to skontroluje 1680x1050 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...