Skocz do zawartości
Kyle

Gry I Proporcje Ekranu 16:10 / 16:9

Rekomendowane odpowiedzi

wkoncu mam tego twojego configa nie moglem go sciaganac z firefoxa bo kiedys mialem darmowe haslo na rapida, promocja sie skonczyla i teraz sie z firefoxa nie da sciagac ale mialem naszczescie IE i z tamtad sie dalo :)

 

....niestety twoj config nic nie dal wogule nawet nie zareagowal na twojego configa, po skopjowaniu go i wgraniu gry ustawily sie ustawienia standardowe

moze mi ktos dokladnie opisac jak to zrobic zeby ten q3 dzialal na 16:10?? juz nawet zainstalowalem od nowa quake i zrobilem jak cza i dalej nic :angry:

Oki ten mój konfig działa idealnie w 1680x1050 ( Q3 1.32 ). Oczywiście trzeba było zmienić nazwę z q3config.cfg.txt na q3config.cfg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do q3 to roziwazlem problem!! nie napisaliscie o jednej waznej opji jaka czeba jeszcze zmienic otoz tu pisze

 

http://www.widescreengamingforum.com/forum...opic.php?t=4066

 

 

a dokladniej chodzilo o to

 

seta cg_fov "90" czabylo 90 zmienic na 100

 

jezusika jak teraz q3 wyglda zajefajnie az ide myknac na nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co do q3 to roziwazlem problem!! nie napisaliscie o jednej waznej opji jaka czeba jeszcze zmienic otoz tu pisze

 

http://www.widescreengamingforum.com/forum...opic.php?t=4066

a dokladniej chodzilo o to

 

seta cg_fov "90" czabylo 90 zmienic na 100

 

jezusika jak teraz q3 wyglda zajefajnie az ide myknac na nim :)

Hmmm dziwna sprawa , bo ja fov nie zmieniałem zupełnie i śmiga idealnie. Zresztą się pobaw ( zmień na 90, 89 , 91 itp. - moim zdaniem przy 90 jest najnaturalniej, ale to już zal. w jakiej odległości siedzisz od monitora )

 

ps. ja nie zmieniałem fov , nie mam filmów ( czarny ekran tylko dźwięk na wstawkach filmowych ) .... czy po tej zmianie fov są widoczne filmy ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam rowniez obrazy na filmach ino dzwiek

 

u mnie ino fov na 100 dziala, jak dam 90 czy 91 to normalnie chyba jest, a jak dam 100 to duzo poszerza obraz i jest odjazdowo :)

 

od monitora siedze blisko tylko 50cm moze 70

 

 

P.S

 

a czy do NFS most wanted jest przerobka na 16:10??

szukalem na tamtym zagraniczym forum ale nie ma :angry:

 

 

tutaj w tym poscie znalazlem cos ale plika do sciagniecia nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie :)

 

 

 

P.S

sorki ze odswierzam stary temat, ale wydaje mi sie ze powinien byc on podwieszony, bo jest baaaardzo wazny

 

otoz szukam do gry FlatOut 2 jakiegos patcha do rozdzialki na 16:10, w grze niby jest do wyboru grafika 1680x1050 ale nie widac zadnej roznicy miedzy nia a zwykla 4:3, wiec cos chyba nie tego

 

szukalem na tym znanym ang forum ale tam nie ma :angry:

 

czy ktos moze wie gdzie go mozna znajsc?

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie :)

P.S

sorki ze odswierzam stary temat, ale wydaje mi sie ze powinien byc on podwieszony, bo jest baaaardzo wazny

 

otoz szukam do gry FlatOut 2 jakiegos patcha do rozdzialki na 16:10, w grze niby jest do wyboru grafika 1680x1050 ale nie widac zadnej roznicy miedzy nia a zwykla 4:3, wiec cos chyba nie tego

 

szukalem na tym znanym ang forum ale tam nie ma :angry:

 

czy ktos moze wie gdzie go mozna znajsc?

Jeśli jest odkształcenie proporcji w 1680x1050 to oznacza że w pliku konfiguracyjnym jest szansa na znalezienie przełącznika ( podobnie jak w Doom 3 ) odpowiedzialnego za wybranie proporcji

 

seta r_aspectRatio "0" - 4:3

seta r_aspectRatio "1" - 16:9

seta r_aspectRatio "2" - 16:10

 

-może jest tam coś podobnego ( czyli aspect ratio ) ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem config, ale jednak w nim nie ma seta r_aspectRatio zeby poustawiac na inne cyferki

 

 

zadziwiajace jest to ze skoro w setupie sa do wyboru rozdzialki na 16:10 to czemu proporcje ekranu sa takie same jak w rozdzialkach 4:3

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm w tym problem ze ta gra nie posiada configa, gra jest zapisana w 4 plikach o lacznej sumie 3GB do tego plik EXE uruchamiajacy gre, osobno tez jest setup gdzie mozna ustwiac wlasnie rozdzialki i detale

 

znalazlem tez patcha do tej gry ale nie ma do niego cracka

 

zadziwiajace jest to ze skoro w setupie sa do wyboru rozdzialki na 16:10 to czemu proporcje ekranu sa takie same jak w rozdzialkach 4:3

Nie ma do tej gry patcha/fixa, ktory by naprawial aspect ratio. Mozesz grac w natywnej, ale obraz bedzie wtedy troche splaszczony.

Dołączona grafika

 

Jak Ci to nie pasuje to zawsze mozesz grac z pasami po bokach. [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otoz szukam do gry FlatOut 2 jakiegos patcha do rozdzialki na 16:10, w grze niby jest do wyboru grafika 1680x1050 ale nie widac zadnej roznicy miedzy nia a zwykla 4:3, wiec cos chyba nie tego

To dziwne, bo grajac w Flatouta 2 spokojnie usatwialem rozdzielczosc 1680*1050 nie nie bylo zadnych problemow z wyswietlaniem, dodatkowo, jak mozna oczekiwac, zwiekszylo sie pole widzenia po bokach w stosunku do 1280*1024...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo grajac w Flatouta 2 spokojnie usatwialem rozdzielczosc 1680*1050 nie nie bylo zadnych problemow z wyswietlaniem, dodatkowo, jak mozna oczekiwac, zwiekszylo sie pole widzenia po bokach w stosunku do 1280*1024...

Mozesz dac screeny, ktore potwierdza, ze aspect ratio jest zachowane w rozdzialce 1680x1050? :P Najlepiej z samochodem i widocznymi kolami (wtedy najlatwiej jest to zauwazyc). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo grajac w Flatouta 2 spokojnie usatwialem rozdzielczosc 1680*1050 nie nie bylo zadnych problemow z wyswietlaniem, dodatkowo, jak mozna oczekiwac, zwiekszylo sie pole widzenia po bokach w stosunku do 1280*1024...

Możesz wystawić screeny z kołem i w rozdziałkach 1280x1024 i 1680x1050 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie :?

Spokojnie malutki, cieszymy sie, ze podchodzisz do swiata z nieufnoscia. Pewnie bylo trudne dziecinstwo. Jak pisze, ze tak mialem, to tak mialem, a jak uwazasz ze klamie, to moze jakims dowodem zarzucisz. Jak nie to spij slodko i ogranicz takie wypowiedzi z laski swojej.

 

@Kyle, Santi i reszta zainteresowanych

Możesz wystawić screeny z kołem i w rozdziałkach 1280x1024 i 1680x1050 ?

 

Nie wiem Kyle czy pamietasz, ale swojego acera 22'' zwrocilem do sklepu (pisalem o tym w Twoim watku o panoramach), nie mam wiec jak zrobic screenow.

Edytowane przez komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie malutki, cieszymy sie, ze podchodzisz do swiata z nieufnoscia. Pewnie bylo trudne dziecinstwo. Jak pisze, ze tak mialem, to tak mialem, a jak uwazasz ze klamie, to moze jakims dowodem zarzucisz. Jak nie to spij slodko i ogranicz takie wypowiedzi z laski swojej.

 

@Kyle, Santi i reszta zainteresowanych

Nie wiem Kyle czy pamietasz, ale swojego acera 22'' zwrocilem do sklepu (pisalem o tym w Twoim watku o panoramach), nie mam wiec jak zrobic screenow.

 

nie mow do mnie malutki :blink: , nadal uwazam ze walisz scieme ze grales z prawidlowymi proporcjami 16:10 na flatoucie 2, i nie wciskaj ludziom kitu!! moze byles nie siwadomy, ale proporcje w grze sa wtedy NIE ZACHOWANE!!

 

to ze da sie ustawic rozdzialki 16:10, nie znaczy ze proporcje w grze sa prawidlowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a czy jest mozliwosc odpalenia FEAR Extraction.Point czyli dodatek w panoramie w rozdzialce 1680x1050?

 

w podstawie FEARa wystarczylo w cfg zmienic rozdzialki i hasal na panoramie a w dodatku nie chce po zmanie hasac w tej rozdzialce

 

wie ktos w czym tkwi problem?

 

 

EDIT

 

znalazlem B-)

http://www.widescreengamingforum.com/forum...opic.php?t=7277

a ja tam wpisywalem natywno rozdzialke, dlatego nie hulalo, a wystarczylo wpisac ta co tam pisze :)

 

 

TERAZ TYLKO POZOSTAJE CZEKAC NA FLATOUTA 2 , kiedy bedzie mozliwosc wlaczenia panoramicznej rozdzialki z naturalnymi proporcjami

 

jesli by ktos cos znalazl to plesss, zeby tu to napisal :rolleyes:

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze topic, q 3 niechce mi działać w 1680/1050 :/ ustawiłem według FAQ na 1szej stronie i nic dochodzi do ładowania mapy i error wywyala --.--

Zainstalowałeś najnowszy patch ? Wklej na forum zawartość tego swojego pliku konfiguracyjnego jako spoiler ( chyba można tyle umieszczać ? ) albo daj na jakiś serwer i zalinkuj może jest jakiś mały błąd ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...