Skocz do zawartości
mars77

Hisx800gto Czy Leadtek6800gt

Rekomendowane odpowiedzi

moze jestem tendencyjnym fanbojem ati(ale nie bez przesady....pewne rzeczy mnie w tej firmie mocno wq....) ale wziąłbym jednak x800gt, takie co sie da 16 potoków odblokowac

 

jak sie takie cacko podkreci, to trzepie az miło

 

no i z tego co widziałem, to daje po d w call of duty 2 kartom nvidii...ale testy są tendencyjne:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niechce zakładać nowego topica a mam kilka wątpliwości :)

Witam

ja  mam HIS 800GTO (1.6ns) i spokojnie karta  leci na 560/620;w 3Dmark2005 wyciagam 5800 pkt.

1714810[/snapback]

właśnie jak się ma sprawa dotycząca HISa x800gto vs. Sapphire x800gto FireBlade(obie 1,6 pamiątki 12p)

jak sie kręcą oba modele i poprostu który byłby lepszym wyborem :?:

 

a co do tematu to mam zdanie takie jak większość z was, tych kart

nawet nie ma co porównywać ze sobą(6800gt vs 800gto), bo to nawet inna klasa cenowa

lepszym porównaniem byłoby 6800gt od leadteka z x800gto2 (obie 16p i podobna cena ~1k złotych)

właśnie i tutaj też mam dylemat, ponieważ zależnie od finansów zastanawiam się nad grafą do nowego kompa <_< (patrz >>sig)

jak bede bogatszy to biore cos z 16p jak wyzej a jak bedzie słabiej z kasą to ktoregoś GTO :wink:

Co sądzicie wogóle o tym :?: jakieś porady?

 

co do obsługi sm 3.0 na GF jestem raczej steptycznie nastawiony jak narazie można

na palcach jednej ręki wymienic gierki obsługujące te technikę a bliski jestem ATI ze świetną wydajnością z AA i AF. :lol:

 

EDIT: x800gto2 oczywiscie po zmodowaniu na x850xt pe

Edytowane przez ToMkiLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800 GTO2 Sapphire'a nie ma 16p, a 12p :wink:

 

tyle, że da się je odblokować :D

 

p.s. jeśli już to tylko 6800GT

 

popatrzcie na wyniki w sigu [to są wersji GT]. w dodatku to wszystko na tym stockowym chłodzeniu [jednoslotowe, ale całe miedziane], karta kręciła się po zmianie biosu 435 MHz oraz mem na 1220. Natomiast dopłaciłem 10zł! do wersji Ultra, a ta już działa na 455 MHz i 1350MHz! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800 GTO2 Sapphire'a nie ma 16p, a 12p  :wink:

 

tyle, że da się je odblokować  :D

no zgadza się dlatego napisałem że ma 16p

bo jej nie ma sensu kupować bez późniejszego zmodowania

to jest przeciez x850xt pe tylko że "w przebraniu" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zapytam a jakie pamięci wkłądają do kart 6800

chodzi mi tutaj o 6800le, zwykle i 6800gt i 6800ultra

ofokz o czasy dostępów sie zapytuje :)

 

x800gto2 czyli też x850xt (pe) mają 1,6 ns i krecą sie do 1280mhz

imho w/w karty będą miały większą uciechę u graczy

1.Wyjątkowa jkaość obrazu

2. Bardzo wydajna po właczeniu AA i AF (vs GF) a co za tym idzie jeszcze piękniejsza grafa przy małej stracie powera karty. :D (bo super przepustowość)

3. Te efekty które ma sm3,0 można też uzyskać na sm2,0b przecież bo to jest tylko ułatwienie dla programistów (nieskończona długość jakiegoś tam kodu)

Poza tym gdy gry z sm3,0 bedą już na dobre gościły na naszym rynku

(powiedzmy co druga gra) wtedy napewno wezme siobie coś z Gf7800gtx

lub x1800xt bo narazie to nie jest warte zachodu

pchać sie w takie karty (sm3,0)

 

aha jeszcze dodam że nie jestem fanem ati wszystkie dotychczasowe grafy miałem od NVidii (poprostu ci którzy nie chcą na gwałt sm3,0 niech biorą ati) :wink:

co o tym sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytnie: Czy można gdzieś znaleźć Leadtek6800gt albo x800gto2 na agp? Jeśli tak to w jakim sklepie?.

1723232[/snapback]

Jeśli się nie mylę, to tych kart nie ma na agp...

 

Widziałem 6800gt na agp tylko z MSi za ok 1500 zł, ale x800gto2 na agp ni licho nie widzialem :)

Edytowane przez adi_h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to tych kart nie ma na agp...

 

Widziałem 6800gt na agp tylko z MSi za ok 1500 zł, ale x800gto2 na agp ni licho nie widzialem :)

1723296[/snapback]

No właśnie 1500 mi za bardzo nie odpowiada;]

Mam zwykła 6800 i jak by była któraś z tych kart po ok 1000 - 1200 to bym się zastanowił :) , a na razie nie mam zbytnio ochoty wymieniać płyty na pci. Nie dlatego, że uważam, że pci jest jakieś złe czy cos tylko po prostu nie mam takiej potrzeb narazie. Poszukam na allegro, choć nie mam zbytnio zaufania do zakupów tam.

Edytowane przez Buck Tuddrussel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc warto kupić 6600GT po co ci aż taka karta, tą i tak wykorzystasz w 100% a 6800 w 50%

Pozdrawiam

1731416[/snapback]

Kolego piszesz jakies bzdury...ja u siebie widze niedobor mocy :blink: wiec przestan mowic ze 6600GT styka,bo w nowych grach ze wszystkimi efektami bedzie slideshow a nie gra :lol: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z chemicznym ali, na ten czas żeby grać na MAXA potrzeba 7800gtx w sli procek dwurdzeniowy i conajmniej 2gb ramu, taka prawda i nie ma co się oszukiwać, po cod2 dochodze do wniosku że mój sprzęt jest złomem, nadającym sie do biura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ptys przykre ale prawdziwe :cry: Do dzisiejszych gier jest potrzebny BARDZO mocny konfig :-| a dwa GTX'y w sli i dwa rdzenie moze starcza na jakis czas,ale imho zawsze pojawi sie jakis far cry2 ktory fizyka i grafa zabije dwa rdzenie bo potrzebny bedzie wyspecjalizowany proceso fizyki,a niestety dwa GTX'y rowniez dostana zadyszki z soft shadows i aa :D

 

Jaka na to rada...a bardzo prosta bierz konsole :mrgreen: i pozbedziesz sie obaw czy dana gra u mnie pojdzie czy nie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800 GTO2 Sapphire'a nie ma 16p, a 12p  :wink:

 

tyle, że da się je odblokować  :D

 

p.s. jeśli już to tylko 6800GT

 

popatrzcie na wyniki w sigu [to są wersji GT]. w dodatku to wszystko na tym stockowym chłodzeniu [jednoslotowe, ale całe miedziane], karta kręciła się po zmianie biosu 435 MHz oraz mem na 1220. Natomiast dopłaciłem 10zł! do wersji Ultra, a ta już działa na 455 MHz i 1350MHz!  :lol:

1719395[/snapback]

 

Wiesz 6300 w 2005 to bez rewelki ... 16 potokowe ATI (czyli GTO2 po zmienie biosa) po OC robią koło 7000 ORB

 

Co do 6600GT - miałem i jak dla mnie kicha ... znacznie lepiej kupić X800GTO

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...