Skocz do zawartości
gmfriend

Nowy Ciekawy Samsung Lcd 19"

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia się nowy LCD 19" samsunga na PVA z dopalaczem (jak 193P+):

 

Parametry 940FN:

1000:1

178/178

8ms

270cd

 

Dsub/DVI

 

W odroznieniu od 193P+ monitor posiada normalne MENU!!! a nie wyłącznie sterowanie programowe i ma mieć 2 złącza DVI-I

 

Wg mnie cena będzie nizsza od 193P+

 

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...tor19/940fn.asp

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ciekawy,bo to low endowa wersja 193p+ pewnie będzie w wersji z dvi za ~1650zł i bez dvi ~1550 zł.

1696924[/snapback]

Coś dziwne rzeczy piszesz. Po pierwsze, ten monitor ma 2 razy DVI, więc jak może być mowa o wersji pozbawionej DVI? A po drugie, to chyba przeoczyłeś, że to monitor 19", a nie 17", bo nisko szacujesz jego cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że to jest wersja z dvi to wiem,po za tym ma tylko 1 raz dvi,a nie 2 jak poszesz.ale to nie znaczy,że nie zrobią innych wersji bez dvi,z pivotem i bez,jak np.713,Który jest w 4 wersjach różniących się pivotem,dvi i głośnikami.

 

A co do ceny,to musi być znacząco niższa od 193p+,żeby był opłacalny,bo inaczej to każdy kupi 193p+ choćby z uwagi na super design/wykonanie.

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To,że to jest wersja z dvi to wiem,po za tym ma tylko 1 raz dvi,a nie 2 jak poszesz.ale to nie znaczy,że nie zrobią innych wersji bez dvi,z pivotem i bez,jak np.713,Który jest w 4 wersjach różniących się pivotem,dvi i głośnikami.

 

A co do ceny,to musi być znacząco niższa od 193p+,żeby był opłacalny,bo inaczej to każdy kupi 193p+ choćby z uwagi na super design/wykonanie.

cos mi sie nie wydaje bo 193p+ i 940fn to dwie rozne matryce i kazda sluzy do czegos innego wiec nie pisz tu o oplacalnosci itd. 940 jest na matrycy glownie robionej pod gry/filmy, a 193p+ pod glownie grafike i troche gry/filmy. ten 940fn jest ciekawym moniotorkiem a cena jego to kolo 1600-1700zl czy wiesz gdzie go mozna kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie nie wydaje bo 193p+ i 940fn to dwie rozne matryce i kazda sluzy do czegos innego wiec nie pisz tu o oplacalnosci itd. 940 jest na matrycy glownie robionej pod gry/filmy, a 193p+ pod glownie grafike i troche gry/filmy. ten 940fn jest ciekawym moniotorkiem a cena jego to kolo 1600-1700zl czy wiesz gdzie go mozna kupic ?

ha! Znalazłem informacje, że jest to monitor na matrycy TN w hiszpańskim serwisie na google

http://www.magazineluiza.com.br/produto/in...a=IN&Setor=MLCD

 

czyli masz rację że to dwie rózne matryce, jak oni zrobili te kąty po 178 stopni to nie wiem. Ale do gier wydaje sie być idealny.

A... w Polsce go jeszcze nie ma.

 

p.S. A wielu znafców pisało, że technologia TN to przeżytek, juz sie nie rozwija i padnie (tak na marginesie)

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha! Znalazłem informacje, że jest to monitor na matrycy TN w hiszpańskim serwisie na google

1740309[/snapback]

p.S. A wielu znafców pisało, że technologia TN to przeżytek, juz sie nie rozwija i padnie (tak na marginesie)
Nie wiem kto pisał "technologia TN to przeżytek, juz sie nie rozwija i padnie", ja pisałem że obecnie TN jest przestarzała i nie warto się w nią pchać :mur: Jest "100 lat za murzynami" w stosunku do S-PVA :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shog ma racje.Błedów jest dużo i w sklepach internetowych i na stronie samsunga,ale jedna rzecz jest oczywista: kąty po 178 stopni i kontrast 1000:1 to nie może być TN.Mi to wygląda dokładnie na matryce z 193P+,bo go podobno już nie będą robić po wejściu 970P,a matryce im zostaną do tańszego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tez nowy (i juz dostępny w sklepach w cenie 1870zł) samsung 913TM:

 

1000:1

170/170 (tu chyba błąd w spec)

8ms

DVI/dsub

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...tor19/913tm.asp

 

 

wg forum niemieckiego monitor szybki i dobry, smuzenie mniejsze niz na fujitsu P19-2.

 

 

w siriusie jest juz 940FN 2089zł

 

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarI...KategorieId=62#

 

 

Gucio

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shog ma racje.Błedów jest dużo i w sklepach internetowych i na stronie samsunga,ale jedna rzecz jest oczywista: kąty po 178 stopni i kontrast 1000:1 to nie może być TN.Mi to wygląda dokładnie na matryce z 193P+,bo go podobno już nie będą robić po wejściu 970P,a matryce im zostaną do tańszego modelu.

Nie mam zamiaru wdawać się w głupie dyskusje z Shogiem(i słuchać jego śpiewek w kółko o tym samym), ale napisze Ci że nie opieram swoich informacji o sprzęcie na informacjach z komputronika, na stronie głównej producenta pisze to samo.

Po drugie samsung oznacza literą N w nazwie modele na matrycy TN np. 710N, 913N itp....

F byc może jest to skrót od "Fast Mode Switching Time<0.8s", na Siriusie piszą że to matryca S-PVA więc jak zwykle klient jest niedoinformowany.

 

Zawsze uwazałem że Samsung robi swoich klientów w przysłowiowego "marketingowego konia" cała polityka tej firmy polega na wypuszczaniu super-hiper nowinek, które są przedstawiane jako dopalacze itp... co nie przeczy mojej tezie że monitor może to byc doskonałą propozycja dla graczy.

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

na stronie głównej producenta pisze to samo

Czy mógłbyś podać link do strony samsunga gdzie piszę, że monitor 940FN jest wykonany w technologii TN?

Ponadto sugerowanie się literą "N" w nazwie przy określaniu typu matrycy jest chyba trochę na wyrost, bo Samsung wypuścił kupę monitorów z matrycą TN i bez literki "N" w nazwie. np. Samsung 730B

 

Witam raz jeszcze:

oto odpowiedż z samsunga PL

Dziękujemy za skorzystanie z Systemu Pomocy Samsung.

Prosimy zwrócić uwagę, że ten mail został wysłany z centralnego serwera

i bezpośrednia odpowiedź na niego nie dotrze do naszych konsultantów.

W przypadku dalszej korespondencji prosimy ponownie użyć formularza

znajdującego sięna naszej witrynie www.samsung.pl.

 

Szanowny Kliencie

 

 

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

W monitorze SM 940FN została zastosowana matryca PVA.

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Artur , Szymanek

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie gdzie mozna dostac tego 940FN za rozsadna cene???

A jesli chodzi o to

A co do ceny,to musi być znacząco niższa od 193p+,żeby był opłacalny,bo inaczej to każdy kupi 193p+ choćby z uwagi na super design/wykonanie.

to ja nie uwazam zeby 193p+ lepiej wygladal od 940FN :blink:

 

[EDIT]

A jak juz ktos przetestuje 940FN w grach i filmach to niech sie odezwie

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co do ceny,to musi być znacząco niższa od 193p+,żeby był opłacalny,bo inaczej to każdy kupi 193p+ choćby z uwagi na super design/wykonanie.

Nawet jeśli byłby w tej samej cenie co 193p+ to wybrałbym 940FN bo ma przyciski sterujące ustawieniami na obudowie. Oczywiście pod warunkiem, że jakość obrazu będzie porównywalna.

Przez te przyciski to wolę go nawet od 970, bo po co ma siedzieć mi jakiś soft i zajmować pamięć komputera gdy np. chce zrobić coś tak prostego jak zmiana jasności lub kontrastu.

Nie wspomnę już o tym, że mam komputer dwusystemowy windows/linux, a dla tego drugiego samsung softu nie załącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mógłbyś podać link do strony samsunga gdzie piszę, że monitor 940FN jest wykonany w technologii TN?

Ponadto sugerowanie się literą "N" w nazwie przy określaniu typu matrycy jest chyba trochę na wyrost, bo Samsung wypuścił kupę monitorów z matrycą TN i bez literki "N" w nazwie. np. Samsung 730B

Własnie chodziło mi o to, że gdyby samsung "zagrywał" uczciwie to umiesciłby w opisie monitora informację, że jest to mobnitor na matrycy PVA i czy jakieś innej i nie byłoby zamieszania z wysyłaniem maili. Samsung celowo nie umieszcza nazw matryc żeby tzw. "lamerzy" się nimi nie sugerowali przyzakupie monitora i tyle na ten temat. Bo im klient mniej wie tym łatwiej mu wcisnąc jakiś kicz.

 

P.S. Oczywiście dzięki felis za wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

na szczescie zycie nie znosi prozni i uzytkownicy tworza DDCcontrol

To rzeczywiście jest jakieś rozwiązanie. Dzięki za pomysł.

Jeśli okaże się, że 940FN ma podłą jakość obrazu w stosunku do 193+ lub 970P wtedy dzięki DDCcontrol będę miał alternatywę.

Póki co jednak poczekam na 940, bo przywykłem do przycisków na obudowie. Ot widać jestem konserwatywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...