Skocz do zawartości
Diablo666

Epox 8kha+ A Fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w podpisie nizej mam płyte z tym procem i dlugo mialem spokoj lecz ostatnio blokneły mi się hi-endowe mnożniki w procku i teraz jestem zmuszony kręcic fsb a mnożnik max na 12,5. I pytanie jest takie. Ile moge na 8KHa+ wyciągnać bezpiecznie aby nie uszkodzić twardego karty itd. Zastanawialem sie tez nad jakas płyta asychroniacza za niewielka dopłata ale niewiem jaka. Atulanie mam ustawione 150FSB i jest OK.Czy na 160 bedzie bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta to fenomen wśród płyt opartych na 266A. Swgo czasu ją miałem i robiłem na niej 200MHz fsb (były to czasy premiery athlonów 0.13- zwłaszcz słynnego XP1700 któego zresztą mam do dzisiaj). Był nawet nieoficjalny bios z fsb do 210MHz!

Płyta niby nie ma dzielnika 1/5 ale coś namieszali w biosie w wyniku czego nawet wysokie fsb nie powoduje awarii dysków i kart (PCI i AGP).

 

O ile dobrze pamiętam na codzień miałem lajtowe coś powyżej 160MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta to fenomen wśród płyt opartych na 266A. Swgo czasu ją miałem i robiłem na niej 200MHz fsb (były to czasy premiery athlonów 0.13- zwłaszcz słynnego XP1700 któego zresztą mam do dzisiaj). Był nawet nieoficjalny bios z fsb do 210MHz!

Płyta niby nie ma dzielnika 1/5 ale coś namieszali w biosie w wyniku czego nawet wysokie fsb nie powoduje awarii dysków i kart (PCI i AGP).

 

O ile dobrze pamiętam na codzień miałem lajtowe coś powyżej 160MHz.

1696087[/snapback]

No wlasnie co do procka to bez problemu idzie jak w moim podpisie i to jest fenomen a co do płyty to niewiesz czasem skad taki biosik sciagnać albo jakie mial oznaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie- z pobierznych googlowań nic nie wyniknęło. Pokasowali z eFTePów... Looknę u siebie- może jeszcze będę miał- jeśli tak- po południu zamieszczę. Ale nadzieja marna...

 

edit

 

A jednak- mam:

 

FLASH DISK- zawiera kilka biosów (w tym i 8khal00) oraz soft do flasha,

 

8khal00.bin- sam bios

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ,po wgraniu biosa 8khal00 komp sie resetuje i wiesza niezaleznie od napiecia (FSB 160) na poprzednim biosie bez problemu tyle osiagal stabilnie bez wiekszego podnoszenia napiecia.Teraz mam takie pytanko. Jakim programem mozna sprawdzic czestotliwosc PCI i AGP po podkreceeniu FSB? A tak apropo jakie sa tansze plyty asychroniczne bo procek ma duzy potencjal jednak na tej plycie to juz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegara PCI, to ja zawsze sprawdzam to w ten sposób:

Dla przykładu w BIOS dałeś pamięci na DDR266MHz.

W CPUZ na zakładce memory masz Frequency. Jeśli jest ono równe częstotliwości FSB, to wtedy masz dzielnik 1/4 (czyli PCI=FSB/4). Jeśli Frequency jest mniejsze od FSB i w nawiasie jest dopisane (-33MHz), to znaczy, że masz dzielnik 1/5 (PCI=FSB/5).

Jeśli Frequency jest większe od FSB i w nawiasie jest dopisane (+33MHz), to znaczy, że masz dzielnik 1/3 (PCI=FSB/3).

Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co chodzi...

 

Częstotliwość VLinka można też (o ile mnie pamięć nie myli) sprawdzać w Everest (Aida). Jest ona równa częstotliwości AGP.

 

Częstotliwość PCI pokazuje również Sandra, ale jeśli kręciłeś proca to może pokazywać głupoty (przykładowo u mnie pokazuje, że przy 199MHz mam dzielnik 1/5 i PCI~40, choć na 100% mam 1/6).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być tanie i nie boisz się drutowania, to ASRock na KT400A (wspiera nieoficjalnie FSB200 i dzielnik 1/6, w niektórych modelach można nawet trochę podnieść napięcie na RAM do 2,7V).

Jeśli ma być dobre, to tylko ABIT KV7, jednak cena jest trochę przegięta (w jednym ze sklepów widziałem za 250zł!).

Z innymi płytami bywa różnie:

- ASUS A7V600 - vcore do 2,05V ale brak regulacji napięcia na RAM.

- MSI KT6VLSR - vcore do ponad 2V, RAM do 2,8V, problemy z FSB >205-210

- GIGABYTE KT600 - vcore +10%, RAM do 2,8V. Brak możliwości ustawiania dzielnika - trzeba pakować druty w podstawkę.

- SOLTEK KT600C/KT600R - vcore do 1,85V (realnie jest 1,88-1,89V), RAM do 2,8V. Bywają problemy z FSB >212MHz. Odczyt temp. z diody termicznej/wyłącznik termiczny ustawiany na temp z diody.

- EPOX KT600 - vcore do 2,05V, vRAM do 3,2V. Niezłe możliwości oc, ale kontrukcja bardzo awaryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 250zł to juz nawet moge miec Epoxa 8RDA3Pro nowego. Ale tez sprzedzilem sobie cene tego Abita KT600 KV7-V i cena na allegro to 159zł za nowe. Tylko jest z podkrecaniem na tej płycie? Moj proc bez problemu osiagnol jak w podpisie wiec szuka plyty na ktorej moge podciagnoc proca i pamiec bez ryzyka uszkodzenia grafy ,twardego itd.

W cenie do 200zł .Wiesz cos o niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna płyta, jeśli możesz ją mieć za 159zł, to bierz. Regulacja vCPU >2V, vRAM (?) i vNB (do 2,8V). Spokojnie wyciąga FSB 220, niektórzy nawet więcej dają. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić, to brak odczytu temp z diody termicznej i wyłącznika termicznego ustawianego na temp z diody - ale akurat to ma tylko soltek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest oczywiście podawana, ale z podstawki procesora i to z tego co się orientuję niezbyt dokładnie; Jest tu chyba gdzieś dział o tej płycie.

Kupno płyty pod sA za 250zl jest bez sensu - lepiej przesiąść się pod Semprona S754 - po podkręceniu ten procek po prostu rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...