Skocz do zawartości
best-boy

Nienawiść do AMD (ciekawe...)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mówiąc szczerze przy składaniu kompa myślałem o Intelu. Wydawało mi się że produkt P4 będzie najlepszym rozwiązaniem. Ale gdy wgłębiłem się bardziej w testy wydajności moja decyzja była jednoznaczna - AMD. Drugim czynnikiem który przekonał mnie do AMD była całkowita według mnie głupota ludzi z intela. Zmieniają te Sockety z 472 na 478, w znaczynym stopniu utrudnia to modyfikację kompa. Z tym nie ma problemu u AMD, mam już nie najnowszą pł. gł ale w dalszym ciągu moge wrzucić najnowszego proca. NIe mówie że Intel suuxx, jedyną wadą intela jes jego polityka ktora doprowadza do tego że w naszych kieszeniach robie się pustoooo. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przesiadlem sie z intel na amd ale wiem ze pozniej bedzie intel (a nie amd)

Hie i masz do tego prawo , ale widze ze nie wybrales plyty , ktora pokazuje co potrafia proce tej firmy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przesiadlem sie z intel na amd ale wiem ze pozniej bedzie intel (a nie amd)

Ciekawe dlaczego kurat masz amiar jechac na intelu...zakładając że niedługo pod strzechy trafią Athlony 64...jak na raazie to Inteloza cćwiczy sobie matołków w głównej mierze którzy sa bardziej skłonni przełożyć ilośc MHz na wydajność niż rzeczywistą przydatnośc/cene tych produktów.Co do stabliności to nie moge zaprzeczyć....

Pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przesiadlem sie z intel na amd ale wiem ze pozniej bedzie intel (a nie amd)

Hie i masz do tego prawo , ale widze ze nie wybrales plyty , ktora pokazuje co potrafia proce tej firmy .

wiem, ale musialem szybko skaldac kompa a ta plyta opsluguje i ddr i sdr wiec tylko dlatego ja wybralem, ale ja zmienie jak tylko bede mial kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym zamienił płytę i proca na jakiegoś XP 1700. Jak kupowałem płytę i procka, to tylko dlatego, że miałem wybór- Duron lub Celeron. XP był wtedy droższy :( No i ta płyta ECS K7S5A- bo tylko ta wchodziła w grę- trochę się jej bałem :) Trzeba pamiętać, że działąłem trochę pod wpływem chwili- poprzedni Radeon nie chciał mi działać na starej płycie i Cel 800@1066- szkoda mi trochę tego sprzętu :( Ogólnie rzecz biorąc- nie spodziewałem się, że tak AMD stanieje 8O

O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad się to wzielo ale szczególnie można to zaobserwowac w sklepach. Gdzie by nie zapytac to mowia ze tylko celeron albo p4 heh niewiem czemu.  

A ja ci powiem dlaczego tak jest. Mianowicie:

jesli marza w sklepie wynosi 20%,

a procek np. P4 1,8GHz koshtooje ~800pln

to zarabiaja na nim 160pln.

W przypadku AMD ktory koshtooje ~400pln

jest to odpowiednio 80pln, czyli 2 razy mniej. Ot cala roznica. Pozatym P4 ma wiekszy zegar, a co za tym idzie, dal laika jest szybszy :lol:

nie wiem skad wziales te 20%

sklepy komputerowe zazwyczaj biora 10%, czasem troche wiecej, czasem mniej (-+2%) i to co napisales jest najmniejszym problemem, bo za ta sama cene sie sprzedaje znacznie wydajnieszy model AMD, albo cos innego np. CD-RW, lub DVD i na to samo wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczalem od 386 intela potem k5 166 potem k6 200 potem celeron 600 E potem p3 866 teraz celek 400 ;(((

 

nie jestem fanem amd ani intela ani nvidii ani ati

 

ot co dziala szybko jest w miare tanie

 

znaczek intel mmmmmm........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przesiadłem się z Intela PII450 na Antka

Wybrałem Atholona ze względu na koszty

procek był tańszy i pamięc

wszystko mi chodzi stabilnie nie mam kłopotów i nie mam zamiaru

zmieniac na Intela no chyba że kiedyś te proci będą tańsze od AMD

Czy to kiedyś nastapi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza mnie juz zakorzenione w lamerskich umyslach przekonanie o Intelu. I do tego te glupie pytania:

Jakiego pentiuma masz?

Mnie też to wqurzało.

"jakiego masz pentiuma?" "jaki masz geforce?" zupełnie jakby jedna firma istniała

 

No ale tak było dva lub więcej lat temu. Teraz się troche pozmieniało i coraz częściej ludzie wymieniają AMD, ATi.

 

Niedavno spotkałem się z twierdzeniem mojej ciotki, że GF4 jest gorszy od GF3 :lol: , bo jej znajomy tak twierdzi. Oczywiście wytłumaczyłem jak to jest z MX`ami i Titanium. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu uzywakem AMD486DX, pozniej byly intele czyli proc + plyta intel najpierw p166mmx+intelHX pozniej Celeron366@458 +intel bx. Ale wkoncu przykolejnej zmianie kupilem D700+kt7a(kt133A) i bylem barzdo zadowolony. Teraz mam tez durnia i tez jestem super zadowolony. Poprosu wszysskie firmy starajo sie jak mogo zeby uzytkownicy byli zadowoleni bo to za ich kase zyjo.

 

ps a chcialbym dorwac P4 3.06HT+ intel granite bay(nawet z jakimis niedotubkami) bo wymiata the best. Ale czkam jak bendzie wyglonadla wydajnosc bartona(mam nadziej ze plyty zminiac nie musze) a pozniej Hammera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza mnie juz zakorzenione w lamerskich umyslach przekonanie o Intelu. I do tego te glupie pytania:

Jakiego pentiuma masz?

Mnie też to wqurzało.

"jakiego masz pentiuma?" "jaki masz geforce?" zupełnie jakby jedna firma istniała

 

No ale tak było dva lub więcej lat temu. Teraz się troche pozmieniało i coraz częściej ludzie wymieniają AMD, ATi.

 

Niedavno spotkałem się z twierdzeniem mojej ciotki, że GF4 jest gorszy od GF3 :lol: , bo jej znajomy tak twierdzi. Oczywiście wytłumaczyłem jak to jest z MX`ami i Titanium. :)

coś w stylu: "jakiego masz windowsa". A co to jest windows? Aha. Ja mam takie z 3 szybami i z drewna. Ale co to ma do komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przesiadlem sie z intel na amd ale wiem ze pozniej bedzie intel (a nie amd)

Hie i masz do tego prawo , ale widze ze nie wybrales plyty , ktora pokazuje co potrafia proce tej firmy .

Niestety się mylisz. Wcześniej miałem tą płytę z DDR'ami, TB1,33, GF3Ti200. Po wymianie płyty wszystkie wyniki były niższe, nie dużo, ale tak ok. 5%. Stabilna to ona za bardzo nie jest, bo niekiedy bez powodu komp się zwiesił (tak z 1 raz na tydzień).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze gdybym znalazl kupca na moj obecny prawie nowy proc/plyte to przesiadlbym sie na AMD i dorobil WC.

Zeby tak poprostu pobawic sie nim, potestowac podrecic, zobaczyc jaki naprawde jest a nie opierac sie na zdaniu innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy (całe szczęście... uff;)) nie miałem w domu Intela. Na początku był K6 200 (cóż to była za machina w tamtych czasach :D) - wytrzymał 5 lat. Potem (grudzień A.D.2001) K6-2 400, a teraz znowu zmiana, tym razem na TB700. Nigdy nie miałem z nimi problemów, a jak widziałem jak działają np. celki 566 - optycznie sporo wolniejsze od mojej poprzedniej "400".

Teraz czekam (i ciułam pieniążki) na Hammera :D :twisted:

 

AMD Forever!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiąc szczerze przy składaniu kompa myślałem o Intelu. Wydawało mi się że produkt P4 będzie najlepszym rozwiązaniem. Ale gdy wgłębiłem się bardziej w testy wydajności moja decyzja była jednoznaczna - AMD. Drugim czynnikiem który przekonał mnie do AMD była całkowita według mnie głupota ludzi z intela. Zmieniają te Sockety z 472 na 478, w znaczynym stopniu utrudnia to modyfikację kompa. Z tym nie ma problemu u AMD, mam już nie najnowszą pł. gł ale w dalszym ciągu moge wrzucić najnowszego proca. NIe mówie że Intel suuxx, jedyną wadą intela jes jego polityka ktora doprowadza do tego że w naszych kieszeniach robie się pustoooo.  :cry:

Jak bys nie mieszkał w Polsce a np w USA i mial full $, to by ci ta polityka nie przeszkadzała. Osobiscie wole Intela, szczegulnie podoba mi sie zastosowana technologia Quad pumping w P4. Alre zdaje mi sie ze intel nie bez powodu zmienia te gupie sockety. a natomiast AMD mysli o tym aby bylo jak najtaniej. A pozatym troche wqrwiajace som te szybkie proce, nie moge qr** na nich flashowac telefonów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy (całe szczęście... uff;)) nie miałem w domu Intela. Na początku był K6 200 (cóż to była za machina w tamtych czasach :D) - wytrzymał 5 lat. Potem (grudzień A.D.2001) K6-2 400, a teraz znowu zmiana, tym razem na TB700. Nigdy nie miałem z nimi problemów, a jak widziałem jak działają np. celki 566 - optycznie sporo wolniejsze od mojej poprzedniej "400".  

Teraz czekam (i ciułam pieniążki) na Hammera :D :twisted:

 

AMD Forever!!!

 

No nie przesadzaj 8O

Ja nigdy (całe szczęście... uff;)) nie miałem w domu Intela...

Bez jaj. Intel nie jest taki zly

Zreszta AMD dopiero od niedawna zbiera laury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie wole amd, bo stosunek jakość/cena jest bardzo dobry, a taki intel ci wyjedzie takim P4 i skąd ja wezme 400-1000zł, przecież nie urodze! a amd mieszczą sie między 180(durony)-350zł(nie biorę pod uwagę układów pow. 2ghz) i mam całekiem dobry procesor!

 

 

PS: Ja nie mówię do takich co mają nadmiar kasy, albo babcie w angli...

 

PS: co prawda amd jest TROSZECZKĘ mniej stabilniejczy od intelów, można go bronić (sam mam chwilowo Celka 300A mhz :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem jedno gdyby intle był zły to po co by go ludzie kupowali ,a gdyby amd było złe to po co ludzie by go kupowali

karzdy procek dobry wszystko zależy tylko do czego (biura,grania,oc (czyli do grania :-)) ja miałem i intela (celka 366@458 w 99 roku ) a teraz amd no z obu jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie wole amd, bo stosunek jakość/cena jest bardzo dobry, a taki intel ci wyjedzie takim P4  i skąd ja wezme 400-1000zł, przecież nie urodze! a amd mieszczą sie między 180(durony)-350zł(nie biorę pod uwagę układów pow. 2ghz) i mam całekiem dobry procesor!  

 

 

PS: Ja nie mówię do takich co mają nadmiar kasy, albo babcie w  angli...

 

PS: co prawda amd jest TROSZECZKĘ mniej stabilniejczy od intelów, można go bronić (sam mam chwilowo Celka 300A mhz  :D )

nom a ja mam na mysli ze intel po prostu nie mysli o tym aby bylo jak najtaniej ale zeby kompy byly jak najszybsze. A jak kogos niestac to szuka innej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie wole amd, bo stosunek jakość/cena jest bardzo dobry, a taki intel ci wyjedzie takim P4  i skąd ja wezme 400-1000zł, przecież nie urodze! a amd mieszczą sie między 180(durony)-350zł(nie biorę pod uwagę układów pow. 2ghz) i mam całekiem dobry procesor!  

 

 

PS: Ja nie mówię do takich co mają nadmiar kasy, albo babcie w  angli...

 

PS: co prawda amd jest TROSZECZKĘ mniej stabilniejczy od intelów, można go bronić (sam mam chwilowo Celka 300A mhz  :D )

nom a ja mam na mysli ze intel po prostu nie mysli o tym aby bylo jak najtaniej ale zeby kompy byly jak najszybsze. A jak kogos niestac to szuka innej alternatywy.

noto ja właśnie znalazłem taką alternatywę w AMD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCC13, a teraz wskarz mi osoby które mają tyle kasy, że kupienie sobie P4 northwood 2.5 ghz to jak kupienie chleba czy czegoś podobnego. Wskażesz? może 30 ludzi na 1000 tak robi bo ma kase... :?

 

Ps: Ja ci poprostu chce powiedzieć że teraz większość ludzi ma bardzo mało pieniędzy albo nie ma wogóle! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCC13, a teraz wskarz mi osoby które mają tyle kasy, że kupienie sobie P4 northwood 2.5 ghz to jak kupienie chleba czy czegoś podobnego. Wskażesz? może 30 ludzi na 1000 tak robi bo ma kase...

 

Ps: Ja ci poprostu chce powiedzieć że teraz większość ludzi ma bardzo mało kasy albo nie ma wogóle!

kua koles o co ci chodzi?

wrzeszczysz jak bym prawdy nie mowil.

mieszkamy w polsce i debile tu rzadzą.

ale jak bys mieszkal w np stanach i bys mial jakas robote to napewno by ci na takiego kompa bez problema styknelo i pewno sporo by ci na zycie zostalo.

strasznie nerwowy jestes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem nerwowy, tylko mówię jak jest.... mówisz "jak byś mieszkał w stanach...", wszyściutko się zgadza, oprócz tego ze nie mieszkam w stanach

i niestety wiem że debile rządzą tym pańśtwen :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...