Skocz do zawartości
Q

Ograniczenie Lub Brak Łączności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dużo problem z siecią. Otóz mam dwa komputery w sieci polaczone bezposrednio przez dwie karty sieciowe. Na obu Win XP pro.

Próbuje skonfigurować komputery. Po skonfigurowaniu wyskakuje błąd ograniczenie lub brak łączności! Nie wiem czemu. Na kompie podlaczonym do internetu mam Cfos speed.

Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel. dobry karty sieciowe dobre. Wszystko do tej pory działalo.

A teraz za cholerę nie chce. Pisze ze pobiera adres sieciowy a pozniej ze sie nie udalo i jajo. Nie wiem co mam robic. Próbowałem ręcznie ale tez nie działą. Pakiety nie sa odbierane przez drugi komputer. Jest iles tam wyslanych i zero odebranych :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisze ze pobiera adres sieciowy i sie nie udało tzn. ze probuje naprawiać połączenie (tak mi sie zdaje)... odinstajuj obie karty sieciowe i konfiguruj sieć od nowa używając kreatora sieci... powinno działać... aha chcesz żeby dwa komputery były połączone z interentem ? jeśli tak to konfigurujesz sieć tak aby komputer do którego jest podłączony net udostępniał połączenie dla innych .. a drugi komp żeby łączył się przez ten komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z siecia, po przypadkowej awarii pradu jeden komputer nie potrafi nawiazac polaczenia (wczesniej dzialalo tip-top) komp ma dwie sieciowki na kazdej jest ten sam objaw: dosc dlugie pobieranie adresu sieciowego az w koncu "nawiazuje" poolaczenie z tym wlasnie komunikatem 'ograniczenie lub brak lacznosci'.

Probowalem juz roznych rzeczy i braklo mi pomyslow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cala pewnoscia nie jest to wina sieciowki, dzis wkladalem karte na PCI i problem sie powtarza, czyli dotyczy to polaczenia na kazdej sieciowce, problem musi tkwic gdzies w systemie.

 

 

Problem rozwiazany, metoda moze niezbyt elegancka ale u mnie podzialalo:

1. Odlaczyc kabel "z internetem" od switcha/huba

2. Recznie ustawic we wlasciwosciach protokolu TCP/IP adres IP i maske podsieci w minimum dwoch kompach

3. jak juz ten LAN sie zobaczy to wtedy mozna z powrotem przelaczyc na automatyczne uzyskiwanie adresow IP

 

I po klopocie.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...