Skocz do zawartości
Heat

Watercooling By Heat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kusi Ciebie flowmeter GMR czy FN17 lub Bitspower?

Można by go dać na wyjścu płynu z pompy (pionowo).

 

 

Miałem GMR'a, nawet go nie podłączyłem do układu i w końcu go sprzedałem.

Jakoś nie miałem potrzeby żeby go podpinać. Być może gdybym miał Aquaero... ale z drugiej strony nie jest mi tak naprawdę potrzebny, bo co mi z informacji o przepływie skoro i tak pompkę mam tak skręconą żeby jej nie było słychać. Jedynie przy napełnianiu i odpowietrzaniu układu zmieniam jej obroty :)

 

To już bardziej przydałby mi się jakiś zawór do spuszczania płynu z układu. Za każdym razem gdy mam coś zmieniać to sobie obiecuję, że w końcu znajdę jakieś odpowiednie miejsce dla niego, ale później gdy kończę układ to sobie zawsze obiecuję, że to już ta ostatnia wersja więc po co mi zawór :lol: Takie trochę błędne koło... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zwykle rozpinam złaczkę przy rezie albo pompie, podkładam miskę i tyle.

Kranik by tylko komplikował sprawy ;)

 

Takie drobiazgi jak wymiana płyty, procka czy grafiki to wielokrotnie robiłem bez ruuszanai układu więc po co...

 

 

Wracając do układu to fajnie że masz lekki burdel za mobo tray- jest przynajmniej do czego się przyczepić Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu rozpocząłem budowę kolejnego układu, tym razem w obudowie NZXT Switch 810.

 

Obecnie jestem przed zalaniem układu i przy okazji kolejny raz zastanawiam się nad obiegiem powietrza wewnątrz Dołączona grafika

 

Obie chłodnice ciągną powietrze do góry - dodatkowo w obudowie mogę zamontować dwa wentylatory 140mm.

 

Myślałem nad taką opcją -> 140 na froncie pchający do środka i 140 z tyłu również pchający do środka- powietrze powinno się na tyle dobrze zmiksować, że górna chłodnica nie powinna się nagrzewać od dolnej... co o tym myśliście ?

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Heat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć trudno mi wywnioskować co masz pod sufitem, to 3x 140 slim?

 

Podejrzewam, że i tak będziesz miał taki wielki przepływ powietrza, że nie będzie problemu.

 

Ja mam podobną konfigurację, ale mam tylko 3x140 fat na suficie i jest ok.

 

Jak nie zainstalujesz i nie spróbujesz, to się nie dowiesz ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi - nie potestujesz, to nie zobaczysz Dołączona grafika

Przekładka wentylatorów bez chłodnic to przecież dosyć szybka sprawa.

 

BTW Czemu nie ma żółtego akcentu na kablu 8-pin EPS?

 

Edit:

Domyślam się, że grille na dolnych wentylatorach masz, bo boisz się, że coś w nie wpadnie.

Ja bym pomyślał nad mniej restrykcyjnym oraz IMHO bardziej estetycznym rozwiązaniem, np w ten deseń. Ale to też kwestia gustu :)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze mówi - nie potestujesz, to nie zobaczysz Dołączona grafika

Przekładka wentylatorów bez chłodnic to przecież dosyć szybka sprawa.

 

Czekam na wentylatory, jak tylko je dostanę to na 100% zrobię testy, do tego czasu chciałem poznać wasze opinie Dołączona grafika

BTW Czemu nie ma żółtego akcentu na kablu 8-pin EPS?

 

Szczerze to wydaje mi się, że już będzie za dużo tego żółtego, specjalnie zmieniłem oplot w przedłużce 24pin bo wcześniej miałem na przemian czarny/żółty. Ta przedłużka EPS to w sumie też przez przypadek tam jest bo wcześniej miałem to podpięte bezpośrednio z zasilacza (w R4 8pin było prawie całe zakryte przez chłodnicę) a w NZXT jest dupna dziura, którą postanowiłem trochę zakryć tą przedłużką Dołączona grafika

 

Edit:

Domyślam się, że grille na dolnych wentylatorach masz, bo boisz się, że coś w nie wpadnie.

 

 

Tak i nie Dołączona grafika Przede wszystkim chodziło mi o względy estetyczne, bo wentylator od strony "wiejącej" nie prezentuje się zbyt dobrze i chciałem to zakryć. Ten grill, który podałeś mam w wersji 2x140, niestety przy tak zamontowanej pompce muszę mieć "pełny" grill bo kable, które z niej wystają (szczególnie ten USB) wręcz opierają się o grill, wolałbym żeby mi ich nie wkręciło w wentylator Dołączona grafika Niestety mierząc wszystko nie uwzględniłem właśnie grilla no i musiałem się ratować takim a nie innym rozwiązaniem. Miałem takie same rozwiązanie w R4 i aż tak bardzo nie hamowało to przepływu.

 

Przy okazji połączyłem już bloki, zalałem układ i sprawdziłem szczelność. Całość działa Dołączona grafika

Pozostaje jeszcze kilka rzeczy do zrobienia m.in podświetlenie lunda no i decyzja co do ułożenia wentylatorów ale to już bardziej kosmetyka, najwięcej zabawy będę miał z Aquaero Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry, niestety nie miałem i dalej pewnie nie będę miał czasu żeby w końcu znaleźć prawdziwe żółte diody. Te, które kupiłem u Darmacza, którymi miałem podświetlić LUND niestety święcą bardziej na złoto-pomarańczowy niż na prawdziwy żółty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avexiry są zajebiste do momentu aż się nie włączy pieca ;)

Niestety wtedy z pamięci robi się niebieskie mini disco :lol:

 

Jest też opcja standardowych Avexirów z podświetleniem "żółtym" ale jemu bliżej do pomarańczowego niż żółtego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada bardzo dobrze jestem pod wrażeniem. Troche zamieszanie jest z wężami od górnej chłodnicy do pompki, na wczesnym etapie projektowania lepszym rozwiazaniem byłby rez z wpustem od góry. Wiem ile razy projekt się zmienia w czasie budowy, potem trzeba wykorzystac to co się ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo zostawiam tak jak jest.

Obserwuję jak się płyn będzie zachowywał, bo na innym forum ktoś mnie uświadomił, że Pastele lubią reagować z Tygonem :/ Jak coś to mam spory zapas DP Ultra Clear, ale jednak wolałbym pozostać przy tym obecnym, bo nie po to wymieniałem wszystkie węże na przezroczyste żeby teraz płynął w nich przezroczysty płyn :)

 

Jutro przyjdzie do mnie nowa zapinka do Raystorma z czarnego aluminium, przy okazji porównam sobie MX-2 z GC-Xtreme. Ta druga na gołym rdzeniu GTX'a wypada rewelacyjne ale już na IHS'ie z i7 mam wrażenie, że lepiej działała MX-2. Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastel jest tak soczysty i nasycony że nie rozstawał bym się z nim...pasuje idealnie.

Jeśli niemiłe info o reagowaniu z Tygonem tego płynu potwierdzi się trzeba by pomyśleć o innych rozwiązaniach...węże od Primochill?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastel jest tak soczysty i nasycony że nie rozstawał bym się z nim...pasuje idealnie.

Jeśli niemiłe info o reagowaniu z Tygonem tego płynu potwierdzi się trzeba by pomyśleć o innych rozwiązaniach...węże od Primochill?

 

Albo acrylic tubes od primochill ;)

 

Ja bym zostawił to tak jak jest, sprawdź za miesiąc efekty zmian na wężach, albo za pół roku. Wtedy zastanowisz się, czy zmienić.

Do tego czasu nie ma się co martwić i tylko się cieszyć soczystym widokiem o/.

 

Dokładnie, jak będzie jakiś problem to wymienię na inny wąż, chociaż najlepiej byłoby gdyby jednak nic się nie działo z obecnym wężem... Jakiś taki sentyment to Tygona mam ;)

 

Dlaczego  ten czarny kawałek węza zostawiłes,  dlatego żeby się w oczy nie rzucał?

 

W Switchu niestety jest za mało miejsca za tacką żeby w jakiś sensowny sposób puścić wąż (trochę to śmieszne przy tych gabarytach) dlatego wąż musiał lecieć tak jak obecnie. Według mnie lepiej wygląda czarny, przezroczysty pewnie zrobiłby lepszy łuk niż R3400 ale byłoby za dużo żółtego a tego nie chciałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to problem jest w pigmencie, bo akryl też się syfi. Prędkość odkładania się zależy od dokładności wykonania ścianek - im gładsze, tym mniejsze szanse, że się przyklei.

Najgorzej jednak jesli zachodzi bardziej agresywna reakcja chemiczna, bo wtedy to wnika w ścianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...