Skocz do zawartości
Heat

Watercooling By Heat

Rekomendowane odpowiedzi

Switch jest zajebisty, nie jest to oczywiście obudowa ze szczotkowanego alu jak Lian Li czy Silverstone, ale też nie jest tak plastikowa jak się większości wydaje.

 

Patent z zasuwaną roletą na topie to coś czego będzie mi z pewnością brakowało jeśli ją kiedyś zmienię...

 

A jeśli ją będę musiał wymienić to tylko na taką ocpję : PEP Dołączona grafika

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enthoo Primo z zewnątrz to średniak ale wnętrze ma zaprojektowane genialnie pod wszelkie możliwe kombinacje z układami LC

włącznie z superpower konfiguracjami TRI SLI...może się skusisz jesienią na migrację do tej budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielką uwagą śledzę ten temat i mam pytanie do autora: czy zauważyłeś może jakieś reakcje płynu z tymi wężami od Tygona?? no i jeszcze jedno: żółty płyn to AC DP Ultra tak?? u Darmacza widzę ze żółty wcale nie przypomina żółtego tylko jakiś pomarańczowy.. Natomiast najbardziej zbliżony kolorem jest żółto-zielony. Możesz pochwalić się który to..? Sam składam zestaw pod płytę MSI i twoje zestawienie kolorów bardzo mi się spodobało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie masz wymyślone zamaskowanie niektórych węży, jeden z chłodnicy na topie, który wchodzi za płytę, czarny wąż, jest tam cień, z tym kontrastem z żółtego, w zasadzie tego węża nie widać.

Ciężko o czyste połączenie układu przy takim klasycznym układzie chłodnic, bez bloku na płycie, właśnie bez takich kombinacji i puszczenia czegoś za tacką na mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rozdział...


Tym razem w mocno oklepanej czerwonej kolorystyce i z kilkoma mniejszymi oraz większymi modyfikacjami switcha.

No cóż, gdyby nie okazja w ogóle nie ruszałbym poprzedniej konfiguracji, ale trafiła się płyta pod Z87 w bardzo dobrej cenie, więc trzeba było skorzystać Dołączona grafika

Sprawca całego zamieszania :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W ciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się również upolować kilka fajnych części, których użyję w tym projekcie:

Nowe mocowanie do Raystorma (black alu)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wstępna przymiarka na płycie :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jeśli chodzi o same chłodnice to również udało mi się upolować całkiem niezłe okazje :

EK-Coolstream XT 360 nówkę za 150zł Dołączona grafika
Black Ice SR1 280 nówkę  za 199zł Dołączona grafika

W związku z tym, że Switch raczej nie przewiduje jednoczesnego montażu dwóch 360tek i jednej grubej 280tki musiałem pozbyć się zatok 5.25 i wykombinować jakiś sposób montażu frontowej 360tki.

Dwie 360tki zamontowane :

Dołączona grafika

Dwie 360tki i 280tka zamontowane :

Dołączona grafika

W przypadku 280tki miejsca wystarczy tylko na system push, chociaż i tak przy takiej powierzchni oddawania ciepła nie będzie to miała większego znaczenia.

Dołączona grafika


Pompka i top zostają takie same, ale udało mi się do nich dokupić w dobrej cenie dedykowany rez Aqualis.
Całość trochę waży więc musiałem wymyślić jakieś nowe mocowanie dla takiego zestawu...

Z pomocą przyszły aluminiowe płaskowniki o grubości 3mm z Castoramy, musiałem je tylko odpowiednio wyprofilować.
To mój pierwszy raz jeśli chodzi o profilowanie tej grubości aluminium więc nie wyszło do końca dokładnie, ale po zamontowaniu w odstępie około 1cm nie powinno tego być widać Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mniej więcej na takiej wysokości będą zamontowane w obudowie :

Dołączona grafika

A tak będzie na nich zamontowany rez z pompką :

Dołączona grafika

Największa zabawa będzie z budową układu bo postanowiłem zmierzyć się z tematem rurek akrylowych... zobaczymy  Dołączona grafika

Kolejne wyzwanie to okablowanie, w związku z brakiem zatok 5.25 muszę całą resztę sprzętu (HDD, SSD i Aquaero) zmieścić z tyłu...

Tak będzie zamontowany HDD (obok powinien się jeszcze zmieścić SSD)

Dołączona grafika


Całe okablowanie będzie customowe, te najważniejsze dedykowane (ATX,8pin,PCI-E) wykonał iksmodiw i tutaj naprawdę należą się ukłony bo wykonał perfekcyjną robotę, całą resztę (kable sata/molex/wentylatory) oplotę sam.

Zamówiłem wersję czarną w paracordzie (dzięki temu zawsze będę mógł sam sobie dołożyć kolor do konkretnego projektu Dołączona grafika )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tutaj próbka kabla molex wykonanego już przeze mnie :

Dołączona grafika


Teraz czekam na zamówione paczki i będzie to sprawdzian dla polskich firm sprzedających sprzęt, którego nie mają na stanie  Dołączona grafika
Znając życie troszkę się to wszystko przeciągnie...

To tyle na dzisiaj, kolejny update wkrótce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 chłodnice w switchu, robi się ciekawiej. Blok na cpu wygląda bardzo dobrze.

Swoją drogą, nie planowałeś zmiany obudowy? gdzieś chyba wspominałeś o Phanteks Enthoo Primo.

Udało się dostać jakąś dobrą sztukę 4770k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki moment, że planowałem Enthoo, ale ta obudowa z moimi chłodnicami wyglądałaby śmiesznie.

Zresztą sam wiesz jak wyglądają układy w Pantheksie, jakoś tak bez polotu bo wszystko jest schowane. Niby świetna obudowa do LC ale też z drugiej strony co to za przyjemność wsadzić wszystko i poskręcać bez jakiegokolwiek wkładu własnego ;)

Mam na oku 4770k, który robi 4.5 na 1.125v, ale z gwarą troche lipa bo musiałbym go przez XA puszczać bezpośrednio.

Cała nadzieja w Rybie, że coś znajdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

SR1 280 + PK2

Dołączona grafika


Było trochę zabawy przy jej montażu bo Switch na dole ma zupełnie inny rozstaw otworów do mocowania 2szt 140m...

Dołączona grafika


Malowanie

Dołączona grafika


Większość sprzętu już na swoim miejscu. Na przód powędrowała SR1 360 a XT360 od EK jest na topie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jak widać jest "na styk"

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Kilka innych ujęć

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Stelaż dla D5 częściowo przysłania okablowanie. Mogłem trochę bardziej odsłonić kabel 24pin, ale tak to jest jak się po pijaku mierzy  :E

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Front...

Dołączona grafika

Wiem... mogłem się bardziej przyłożyć, ale po ostatnich przygodach z dopasowywaniem poprzedniej EK XTC 280  (wycinanie blachy nożycami  Dołączona grafika ) musiałbym tam użyć sporo szpachli a to już wiązałoby się z malowaniem obudowy. I tak całość zakrywa front panel Dołączona grafika


Aquaero + kabelki

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Za tacką

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Top

Dołączona grafika



I jeszcze kilka innych ujęć

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ skończony
Niestety dalej ten sam dekoder :(
 
 
Jeszcze przed zalaniem :
 
Dołączona grafika
 
I już po...
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Układ odpalony, pompka na 100%
 
Dołączona grafika[/center]
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne, po prostu świetne. Genialna robota z tymi rurkami. 

Powiedz mi, jak by się zmieniła wydajność układu, gdybyś miał 4 wentylatory ? 3 z przedniej chłodnicy i 1 z tyłu, a chodnice górna i dolna byłyby pasywne ? ;) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ wygląda fantastycznie i bardzo dobrze wypadł z fat 16mm średnicy rurkami zamiast patykowatych rurek od Primochill.

Przedstaw proszę info z testów obciążeniowych jak układ się już odpowietrzy.

 

@up

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...