Skocz do zawartości
Kaeres

GF4ti4600 chaintecha na plycie GA-7VAX i dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gf4ti4600 wersja GT-60. Dentki rozne juz wyprobowane (stare, nowe, najnowsze). Monitor NEC fe770, plyta GA-7VAX. Wyglada to tak:

Jak sie zainstaluje dentki to pojawia sie komunikat, ze windows (winXP) odzyskal sprawnosc po powaznym problemie i sie uruchamia w rozdz. 640x480x8bit. Chcac zmienic rozdz. na wyzsza monitor sie wylacza i wlacza co pare sekund. Jezeli jest wlaczony to sa dziwne kolory na calym ekranie i pstryka jakby sie demagnetyzowal. Jakie mozliwosci poprawy sytuacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast Write/Side Band adressing on/off (sprawdź wszystkie możliwe konfiguracje). W biosie powinna być możliwośc zmiany szybkości AGP. Możliwe jest jeszcze, że:

 

a) płytka się "gryzie" z kartą poprostu

B) zasilacz nie jest w stanie dać wystarczającej mocy dla tego potforka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzifne. Większość BIOSów daje możliwość zmiany prędkości szyny AGP. Masz instrukcje od MOBO? :P Jeżeli tak to muszą gdzies być zworki/DIPy wyborem predkosci AGP. A jaki zasilacz jest?? (Spróbuj ewentualnie sprawdzić czy działa przy 1.6v).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to byl moj problem to polowa klopotow z glowy. Nie moge sam tego robic. Po prostu pomagam koledze, ktory jest ode mnie ladny kawal drogi. Myslalem, ze da rade wymiana dentek i po problemie. Nic nie wiem na temat tej plyty ale zobaczylem na stronie producenta w manualu, ze nie mozna biosowo zmieniac predkosci AGP. Moze i sa jakies switche albo zworki. Dlatego pytam tych co maja ta plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo zaawansowanych opcji BIOSu jest domyślnie schowanych. Wejdz do biosa i naciśnij CTRL+F1. Pojawią się nowe opcje w tym również możliwość zmiany trybu AGP. A na przyszłośc to poradź koledze żeby poczytał instrukcję. Ja pierwsze co robię to czytam instrukcję.

 

P.S. I proszę nie piszcie że w biosie nie ma takiej możliwości bo właśnie przed chwilą sprawdziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan. On sie pytal co to jest AGP.

Dobre. Ale wracając do tematu, tak jak napisał pajacyk, w biosie CTRL+F1.

Zapomniałem o jeszcze jednym, czy kolega czasem nie podpinał do kompa na chwilę innego monitora? Miałem kiedyś taki przypadek że koleś podpiął jakiś monitor którego winda zainstalowała a następnie podpiął inny który nie został wykryty i pracował na ustawieniach starego.

Wystarczyło że odpaliło się system w awaryjnym, z menadzera wywaliło wszystkie monitorki i odpaliło ponownie windę i z płytki stery do nowego monitora.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc juz sobie poradzil instalujac po raz ktorys z rzedu sterowniki 41.09 chyba. Lecz teraz ma normalnie artefakty ponoc w q3. O innych grach narazie z nim nie rozmawialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...