Skocz do zawartości
loco_pl

Zakładanie Soczewek Kontaktowych

Rekomendowane odpowiedzi

ja szkla nosze os konca 6klasy (mam 15 lat) kupuje miekkie johnsona miesiaczne... nosze przewaznie 2miesiace je po 15h/24h... o 7 rano zakladam, a wieczorem o 22 zdejmuje... potem siedze w okularach. na poczatku okulistka zalozyla mi soczewki sama, (aha tak ps. ja przekonalem rodzicow ze moge sobie palec wlozyc nawet do oka i jak pokazywalem to chyba za mocno sobie dotknalem oka, bo bolalo mnie caly tydzien:P ale udalo mi sie ich przekonac) pozniej sam mialem zalozyc 2 razy zalozylem bez najmniejszego problemu i wio mojzesz isc do domu...:] jakis rok temu gdy bylem u okulisty to powiedzial mi ze robia mi sie jakies babelki na oczach, bo za dlugo nosze soczewki... dostalem masc do oka i przez tydzien nie moglem nosic szkiel... mam dosc duza wade wzroku ale jak dorosne (ok 23lata bo tak jest napisane) to ojciec zafunduje mi leserek do 0:P - tak powiedzial (moja wada lewe 7,5 prawe 7.. oczywiscie -.... poczatki sa zawsze najgorsze... pozdro dla soczewkowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam stożek rogówki i niestety... można wszczepiać jakies pierścienie, ale to wchodzi chyba dopiero, podobno 25% stożkowców czeka przeszczep rogówki. Mam soczewki twarde ok. 1,5 miesiąca, nigdy wcześniej szkieł nie nosiłem, z zakładaniem nie miałem właściwie problemów, ze zdejmowaniem w sumie też (naciągam powiekę). Przy odbiorze soczewek, pielęgniarka pokazała mi jak mam to robić, kilka razy spróbowałem i już. Zapłaciłem 1300. Teraz to noszę już właściwie przez cały czas. Aha widzenie nie jest idealne, ale jest lepiej niż w okularach :mur:

 

Ale zastanawiam się, jak czyścić te soczewki, niby też mi pokazali, ale mam wrażenie, że zawsze coś zostaje

Edytowane przez malek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam stożek rogówki i niestety... można wszczepiać jakies pierścienie, ale to wchodzi chyba dopiero, podobno 25% stożkowców czeka przeszczep rogówki. Mam soczewki twarde ok. 1,5 miesiąca, nigdy wcześniej szkieł nie nosiłem, z zakładaniem nie miałem właściwie problemów, ze zdejmowaniem w sumie też  (naciągam powiekę). Przy odbiorze soczewek, pielęgniarka pokazała mi jak mam to robić, kilka razy spróbowałem i już. Zapłaciłem 1300. Teraz to noszę już właściwie przez cały czas. Aha widzenie nie jest idealne, ale jest lepiej niż w okularach :mur:

 

Ale zastanawiam się, jak czyścić te soczewki, niby też mi pokazali, ale mam wrażenie, że zawsze coś zostaje

1727904[/snapback]

Niby powinno sie pocierać leciutko, przed każdym schowaniem do pojemnika, ale ja olewam, mam roczne soczewki, i jedynie pocieram je raz na miesiąc, a reszte robi płyn, nie chce tzn, boje sie czegoś zrypać, takie codzienne pocieranie >> to chyba nie najlepsze dla soczewki w sumie płyn "no rub" bez pocieranie powinien robić wszystko za nas.......

więc radze ci leciutko pocierać raz góra dwa razy na miesiać,,,, ja przynajmniej tak roibe i jestem zadowolony pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedlem niedawno na asferyczne Frequency55 Cooper Vision i niebo, a ziemia pomiedzy Baushem SoftLens Comfort66, wieksza rozdzielczosc, ostrosc i kontrast, przy tej samej mocy, sa tez duzo wygodniejsze. Do tej pory myslalem, ze wszystkie soczewki nosi sie tak samo, a jednak nie. Nie radze przeciagac za duzo, bo moga byc problemy z oczami. Zakladanie to zaden problem wystarczy troche potrenowac, ale teraz po zmianie widze, ze soczewki o wiekszej srednicy zaklada sie troche ciezej, ale sa tez wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem nosze soczewki toryczne /mam wade astygamtyzm/ są to roczne soczewki miękkie. Na poczatku chciałem sie zapytac was, ktorzy nosza soczewki ? jak długo w nich chodzicie? bo u mnie nawet ok godziny 21 juz robia sie suche, oczywiście nie zawsze ale często, po drugie to jaki płyn polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J mam twarde, noszę je od rana do wieczora, czasami zdarza mi się nawet spać w nich. Jeśli chodzi o wysuszanie oczu to jest to normalka. Noś przy sobie fiolkę z solą fizjologiczną i po problemie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J mam twarde, noszę je od rana do wieczora, czasami zdarza mi się nawet spać w nich. Jeśli chodzi o wysuszanie oczu to jest to normalka. Noś przy sobie fiolkę z solą fizjologiczną i po problemie. :)

Dzięki, jak dotąd stosowałe :) tzn pocierałem delikatnie rzęsy woda /tzn, płynem jakim mam na socewki/ ktoś mi juz mówił o czyms takim http://vena-vita.pl/product_info.php?products_id=2144 dobre to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Jesli ktos ma przypadlosc suchych oczu to musi stosowa sztuczne lzy. W najlepszym przypadku soczwki moga sie odklejac i wypadac ;) A w najgorszym podraznienie oka. I chodzi tu bardziej o ogolne noszenie podczas calego dnia, a nie pod koniec dnia. Kiedy jest to normalne, ze oczy zaczynaja byc suche. Wtedy polecam darmowy sposob. Wlaczamy jakies romansidlo i placzemy na zakonczeniu :P :lol: :mrgreen:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe dobre dobre, romansidła na noc :) (suchota) najczęsciej to dopada mnie to wieczorem ok. 21, 22...oczywiscie nie wystepuje to codziennie. Czasem są tak suche ze same zmieniaja położenie w oku, a to juz bywa wqurw... i dlatego pytam sie was ? czy dobry jest ten płyn ? i czy można go używać majac soczewki ? Mam jeszcze pytanie: ktory z płynow według was jest lepszy, najlepszy itd..? słyszeliście o EyeYE -http://www.soczewki.net.pl/product_info.php?products_id=566, Aktulanie używam płynu I WEAR -all in 1 niestety nie ma jeszcze właściwości no rub...nieiwem czemu ...wg. mnie nie jest to najle.płyn

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam plynu Baush'a no rub, generalnie soczewki maja prawo sie wysuszac, mialem to samo. Najlepsza rada to popoludniu po przyjsciu z pracy, czy uczelni zdjac je i zalozyc okulary :) ewentualnie jak wychodzimy gdzies potem wieczorem to mozna je znowu sobie zalozyc. Ja tak robie i jest o wiele wiekszy komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic albo Baush'a albo SOLO CARE AQUA firmy Ciba Vision.

Tego drugiego uzywam od 4 meisiecy i jest spoko. DO tego zamiast Baushowych soczewek uzywam O2ptix :) Soczewki bardziej przepuszczaja powietrze i w mjej opini mniej sie wysuszaja. Uzywam ich rowniez od 4 miesiecy i sa spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie? czy podczas ściagnięcia soczewek z całodniowego noszenia nie macie w oku niewie jak to nazwać dokładnie ;śladów, odbić po noszeniu? czyt to jest normalne itd.? Nastepnego ranka juz jest wszystko ok.

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nic takiego nie zauwazylem. Moim zdaniem masz zle dobrane soczewki, sa za ciasne. Po jakims czasie to oko zacznie Cie bolec, ja tak mialem przy pierwszych soczewkach, teraz mam idealnie dopasowane i nic nie boli ani nie ma sladow zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was takie pytanie? czy podczas ściagnięcia soczewek z całodniowego noszenia nie macie w oku niewie jak to nazwać dokładnie ;śladów, odbić po noszeniu? czyt to jest normalne itd.? Nastepnego ranka juz jest wszystko ok.

Już nie pamiętam czy ty masz twarde czy miękkie soczewki. Ja mam twarde, które średnicę mają taką jak rogówka, [zadaniem twardych soczewek jest utrzymanie kolistego kształtu rogówki (leczy "Stożek rogówki)]

po ich zdjęciu widzę właśnie taki rodzaj odciśniętych krawędzi na rogówce. Rano już tego nie ma, ponieważ rogówka znowu zaczyna przybierać swój pierwotny stożkowaty kształt. Przypominam że ja mam "stożek rogówki". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam czy ty masz twarde czy miękkie soczewki. Ja mam twarde, które średnicę mają taką jak rogówka, [zadaniem twardych soczewek jest utrzymanie kolistego kształtu rogówki (leczy "Stożek rogówki)]

po ich zdjęciu widzę właśnie taki rodzaj odciśniętych krawędzi na rogówce. Rano już tego nie ma, ponieważ rogówka znowu zaczyna przybierać swój pierwotny stożkowaty kształt. Przypominam że ja mam "stożek rogówki". Pozdrawiam.

Nosze soczewki na astygmatyzm, są to Dura Soft 3, w dzień jest wszystko ok. widzi mi sie bardzo fajnie normalnie, ale po zdjeciu wieczorem, zauważam własnie odbicie krawędzi wokół rogówki.... no niewiem co to jest, najlepiej jutro uderze do lekarza...mam tylko nadziej ze to nic poważnego...dzięki i pozdro dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem niedawno u swojej okulistki i mówiła mi coś właśnie o "odkształcaniu" się gałki, ale przy zdrowym oku podobno nic to nie szkodzi i po krótkim czasie właśnie po zdjęciu powinno Ci się prawidłowo "odkształcić" :wink:

 

ja sam nadal noszę okulary, chociaż mam je już od ... chyba 9 lat ?

 

do szkieł próbuję się przekonać, ale na razie pozostaje problem z portfelem (mam astygmatyzm, a soczewki toryczne = 150-200% ceny normalnych <_<)

 

no a poza tym jak pomyślę o tym zaquadaniu to też mam nadal stracha... :-P

 

zobaczymy jak to będzie, gdy się w końcu zdecyduję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nosze soczewki kontaktowe od wrzesnia '05 ;] (-1,5 i -1,75)

Przez cały czas są to soczewki Bausch&Lomb 'PureVision', są to soczewki miękkie, miesięczne... Tzw. dzień i noc ;]

Teoretycznie mogą być noszone przez cały miesiąc bez przerwy i bez zdejmowania na noc, a po 30 dniach po prostu wyrzucane i zakladane nowe.. Jednak moja okulista odradzila mi ten 30dniowy "maraton" i zaleciła sciąganie co drugą/co trzecią noc.. [hmm.. z tym zdejmowaniem bywa różnie, najczęściej sciągam raz na 2 tyg;]]

Z moich soczewek jestem barrrrdzo zadowolna, praktycznie bezproblemowe są:>

Koszty>? Za soczewki na kwartał (6 pojedynczych soczewek) płacę ok 160 zł..

 

po drugie to jaki płyn polecacie ?

Uzywam płynu tej samej firmy. Bausch&Lomb 'ReNu MoistureLoc' Butelka 360 ml (a więc starczajaca na baaardzo długo) to ok. 40-50zł..

 

Co do zakładania ;]

Kwestia wprawy, aczkolwiek przez to, że nie jestem zmuszona do codziennego ściągania i zakładania to pełnej wprawy ne mam.. Zakładanie zajmuje mi zwykle 2-3 minuty (w porywach do 5ciu..)

Każdy ma swój indywidualny sposób !

Miałam kiedyś taką książeczkę odnośnie zakładania, jak znajde, to zeskanuje i wkleję tutaj ... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze będę polecać taki sposób, by się soczewek nie bać: dotknij oka w kąciku (nie źrenicy/soczewki oka, bo ona ma czucie - jak będziesz miał brudne palce, to poczujesz szczypanie) i zrób to parę razy - zobaczysz, że to nie boli ani nawet nic nie poczujesz. W ten sposób przestaniesz się bać oka dotknąć, bo ja wiem, że strach to zawsze jest... W ten sposób się przyzwyczaisz powolutku.

 

Zakładanie soczewek tylko na początku jest trudne (ja się męczyłam z tym pół godziny - lekarza, co przy nim to robiłam, to pewnie trafiał szlag :) )

 

Ja się zawsze dziwiłam, że na filmach oni tam potrafią jedną ręką odchylić dolną powiekę i założyć soczewkę - mnie ta sztuka się nie udała nigdy, mimo, że przez rok nosiłam, heheh. Ktoś z was to umie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze dziwiłam, że na filmach oni tam potrafią jedną ręką odchylić dolną powiekę i założyć soczewkę - mnie ta sztuka się nie udała nigdy, mimo, że przez rok nosiłam, heheh. Ktoś z was to umie??

Na filmach to różne rzeczy potrafią:)) skaczą z 10 pietra i wychodzą cało z opresji albo w ostatniej chwili wyskakują z płonącego samochodu ... ;]

Pewnie z tymi soczewami też tak jest:>

Chociaż jak ktoś ma duuuuużą wprawę to moooże ;]

Mnie też się to nigdy nie udało zawsze postrzebuje odchylić jedną ręką dolną powiekę a drugą górną i dopiero wtedy zakładam ;]]

No ale pochwalić się, kto umie tak założć soczewki "jak na filmach"? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmach to różne rzeczy potrafią:)) skaczą z 10 pietra i wychodzą cało z opresji albo w ostatniej chwili wyskakują z płonącego samochodu ... ;]

Pewnie z tymi soczewami też tak jest:>

Chociaż jak ktoś ma duuuuużą wprawę to moooże ;]

Mnie też się to nigdy nie udało zawsze postrzebuje odchylić jedną ręką dolną powiekę a drugą górną i dopiero wtedy zakładam ;]]

No ale pochwalić się, kto umie tak założć soczewki "jak na filmach"? :)

ja rozchylam obie powieki i klade soczewki centralnie na rogówke prawie ;]

 

ponoc tak sie nie powinno robic i jest to hardcore ... ale ja inaczej nie umiem i tyle ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja środkowym palcem lewej ręki odchylam dolną powiekę, a wskazującym (również lewej ręki) górną, natomiast na palcu wskazującym prawej mam soczewkę, którą zakładam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja środkowym palcem lewej ręki odchylam dolną powiekę, a wskazującym (również lewej ręki) górną, natomiast na palcu wskazującym prawej mam soczewkę, którą zakładam :)

Zakładam soczewki identycznie;]

 

hehs, wiecie co mi sie zdarzyło wczoraj? Przetarłam oko reką zbyt mocno i soczewka wypadła mi z oka... ;[ Trzymałam ją chwile na ręce i się skleiła (ona nie może nigdy być sucha, a teraz była przez chwilkę sucha i skleiła się na pół). Po jakis 5min, poszłam ją zanurzyć w płynie, żeby ją rozkleic... Yhh.. nie mogłam jej rozkleić.. Chyba miałam za długie paznokcie i przy rozklejaniu soczewka mi się "wyszczerbiła" malutenki fragment sie "odłamał" heh no po prostu się wyszczerbiła... Że był to fragmencik nie wchodzący na tęczówkę, tylko po za nią to pomyślałam, że założe i nic sie nie stanie... ;] Tym bardziej ze nosiłam ja tylko parę dni...!

jednak stało się ;[ Oko się mocno zaczerwieniło i zaczęło boleć...

 

Teraz właśnie zmieniłam soczewke na nową i jest Ok.. Chociaz oko porzadnie podrażnione...:/ grr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę czytał tego tematu bo sensu nie ma.. za to napsze jak ja dawałem sobi radę z soczewkami ;) Dobrze umyta, naklałdałem na srodkowy i wskazujacy palec po czym kładłem bezposrednio na soczewke :) Proste i przyjemne o ile ma sie wprawe ;)

Pani z optyka dała mi na poczatku taki gumowy patyczek i uczyła mnie by posługujac sie nim zakładac soczewke na gradówke(?) i przesunac ja powoli palcem na własciwe miejsce.. Ale to byl dla mnei zbyt powodly, skomplikowany sposob ;) Wiec 2 palce i troche wprawy.. mam w sumie dosc zwinen paluszki wiec czynnosc ta była na prawde szybka i co wazne dosc przyjemna ;) Over ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey wszystkim mam prośbe do wszystkich, a mianowicie słyszałem od kumpla że płyn do soczewek Bausch&Lomb mają wycofać bo szkodzi oczom /grzybica oka/ ? Renu - SAm go używam gdyż zawiera dodatkową łze, jezeli macie jakies swiezsze ingformacie dotyczace tego płynu to piszcze POZDRO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja środkowym palcem lewej ręki odchylam dolną powiekę, a wskazującym (również lewej ręki) górną, natomiast na palcu wskazującym prawej mam soczewkę, którą zakładam :)

Dokładnie tak samo zakładam. :)

 

Hey wszystkim mam prośbe do wszystkich, a mianowicie słyszałem od kumpla że płyn do soczewek Bausch&Lomb mają wycofać bo szkodzi oczom /grzybica oka/ ? Renu - SAm go używam gdyż zawiera dodatkową łze, jezeli macie jakies swiezsze ingformacie dotyczace tego płynu to piszcze POZDRO !!!

Ja używam do twardych soczewek Piiloset O2 i bez problemów, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...