Skocz do zawartości
matti155

Gf 6600 Vs X 700

Rekomendowane odpowiedzi

to powiedz mi jak to możliwe jak odblokowałem......chyba wersje LE po to są żeby je podkręcić nie?? <_<  wyraźnie mi pokazuje że mam teraz 8 potoków....więc nie rozumiem o co ci chodzi....ale z jednym sie zgadzam z tobą skończymy już to..... :-|

1704615[/snapback]

:mur: :mur: :mur:

6600LE ma fizycznie 4 potoki , wiec te odblkowane to chyba sobie dolutowałeś

ić lamerze na forum CDA bo pasujesz tam a nie tutaj ze swoimi bajkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoge Ci rozwiklac problem.

1. Zablokuj spowrotem te swoje potoki aby Ci ten genialny program RT pokazal 4x1

2. Zrob test w 3dm2003, pokaz nam wynik.

3. Odblokuj potoki tak aby ten genialny program RT pokazywal 8x1.

4. Zrob test w 3dm2003, pokaz nam wynik.

 

Mysle, ze po ostatnim kroku zwatpisz w udowadnianie.

A jezeli wynik drastycznie sie zwiekszyl to masz modowalnego 6600LE.

Aaa, i ten mod na GT jest bomba.

Pamieci podkreciles do 450Mhz (900w DDR) ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że wszystkie Radeony X 700 są sprzedawane z taktowaniem pamięci 250MHz(efektywne 500)?

1706724[/snapback]

x700 AGP maja pamieci 500 - > syf

x700 PCI-E maja 700 (chociaz zdarzaja sie 500 :/)- > jak znajdziesz tanio to mozesz kupowac

ale w tym przedziale cenowym poszukalbym 6600 od MSI, ktory sie pieknie kreci (prawie pod GT)

co do 6600LE to ona ma fizycznie 8 potokow tak samo jak 6600 ale i tak samo jak 6200, ktory jak napewno wszyscy wiedza moduje sie znakomicie.

jednak nie slyszalem/czytalem aby ktokolwiek odblokowal te potoki w 6600LE a napewno nie za pomocą riva

Edytowane przez cassius777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykladowo: x700 ma 400/350, x700pro 425/430 a x700xt 475/525

podkrecajac x700 na 475/450 ma sie karte duzo lepsza od x700pro i porownywalna z 6600gt na ustawieniach fabrycznych

po drugie x700 kosztuje 400pln a nie 550pln, za 550 to sie bardziej oplaca kupix x800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie wogole na kartach graficznych i mam dylemat co kupic :

 

Radeon X700 Pro Sapphire 256 MB DVI + TV LitelBOX (PCI-E) - 640 zl

Radeon X700 Pro HiS 128 MB DVI + TV BOX (PCI-E) - 641 zl

 

Jesli macie jakies lepsze karty do 700 zl to podajcie plz.

Najlepiej na www.komputronik.pl bo tam bede składał komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykladowo: x700 ma 400/350, x700pro 425/430 a x700xt 475/525

podkrecajac x700 na 475/450 ma sie karte duzo lepsza od x700pro i porownywalna z 6600gt na ustawieniach fabrycznych

po drugie x700 kosztuje 400pln a nie 550pln, za 550 to sie bardziej oplaca kupix x800gt

1709498[/snapback]

Nie widzialem jeszcze ceny 400pln za X700 na DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1710072[/snapback]

Ahh, kurcze ja caly czas zyje w swiecie AGP :)

Cena rzeczywiscie swietna jak za ta karte i powoduje ona, ze jest atrakcyjniejszym wyborem na PCI-E niz GF6600.

No ale wersje AGP, ktore mnie interesuja sa chore cenowo i dlatego sie nimi nie interesowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście polecam to : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69415638 - sam mam i sobie chwale, wyniki niżej B) , to praktycznie 6600gt tylko ze rdzen fabrycznie pracuje 50 MHz wolniej niz normalny GT - jak sie kreci tez masz nizej napisane B)

 

EDIT: tak to jest jak chce się szybko coś zrobić :mur:

oto prawidłowy link : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69415638

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście polecam to : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=69415638 - sam mam i sobie chwale, wyniki niżej cool.gif , to praktycznie 6600gt tylko ze rdzen fabrycznie pracuje 50 MHz wolniej niz normalny GT - jak sie kreci tez masz nizej napisane

no nie wiem czy to jest oplacalne... kosztuje 500pln i masz w 3dmarku 03 9500, zakladajac ze masz proca o 20% szybszego wynik, na moim procu by oscylowal w granicach 8200 (a moze nawet 8000 bo zauwazylem ze proc 20% szybszy i wynik 20% wiekszy ale to nie ma znaczenia)

moja karta za 370pln uzyskuje 7800pkt, czyli wcale nie tak duzo mniej a jesli biorac pod uwage 130pln roznicy oraz bezglosne chlodzenie to juz twoja propozycja jest nieolacalna w ogole

Edytowane przez cmsydney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie ze miedzy twoim taktowanie 472/904 a moim 570/1120 bedzie tylko 400 pkt roznicy w 3DMark03 - bo jakos wierzyc mi sie nie chce. Zaraz puszcze 3Dmark'a03 na taktowaniu procka tak jak Ty masz (czyli 2340) i zobaczymy roznice, w sumie sam ciekaw jestem :)

 

EDIT : a jednak ten test przeprowadze dopiero w weekend, coś mi sie sterowniki posypały bo w 3 tescie w 3Dmark03 typka w oddaleniu jest lysa :lol2: Wiec cos tu nie tak jest :mur:

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech zyje ghost B) - system postawiony w 15 minut (jakies smieci musialem jeszcze poinstalowac)

 

szczesliwym trafem na codzien takze pracuje na 2250 i na takim ustawieniu zrobilem test, a wynik to prawie 9k a dokladniej 8944 pkt - czyli roznica jednak jest, mysle ze bylo by ponad 9k ale cos na poczatku 1 testu mi sie przycial - pewnie wina antywira :angry:

 

 

@Xan02

Ja bym tego nie kupowal, -taktowanie 450/500 czyli w sumie lipa (nie wiem jak sie te modele kreca w sumie ale nie wroze duzych osiagow na pamieciach o pojemnosci 256) a pozatym wydaje mi sie ze ta karta nie wykozysta w pelni 256 RAM'u - takie moje prywatne zdanie na temat tej karty :-|

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xan02

Ja bym tego nie kupowal, -taktowanie 450/500 czyli w sumie lipa (nie wiem jak sie te modele kreca w sumie ale nie wroze duzych osiagow na pamieciach o pojemnosci 256) a pozatym wydaje mi sie ze ta karta nie wykozysta w pelni 256 RAM'u - takie moje prywatne zdanie na temat tej karty  :-|

1722725[/snapback]

Hmm, moze tak ale trudno znalesc cos wydajnego za ok. 450zl :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczesliwym trafem na codzien takze pracuje na 2250 i na takim ustawieniu zrobilem test, a wynik to prawie 9k a dokladniej 8944 pkt - czyli roznica jednak jest, mysle ze bylo by ponad 9k ale cos na poczatku 1 testu mi sie przycial - pewnie wina antywira

no faktycznie roznica jest, ale nadaj jest to roznica 130pln oraz chlodzenia pasywnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie paswyne - jest naprawde spoko jezeli ktos stawia na cisze, ale ja osobiscie nie wyobrazam sobie ze krece karte graficzna na pasywnym chlodzeniu, po prostu mam takie odczucia co do tego typu zastosowan. Dodatkowy ten wiatraczek na falaxy jest jak dla mnie nieslyszalny, ale kady ma inne odczucia estetyczne.

A za 6600 przemawia jeszcze kompatybilnosc z dx9c (wydajnosc w aplikacjach z dx9c to inna bajka - bieda, bieda ale jak narazie chyba niema gier wykozystujacych PS3)

Ja nadal polecam tego galaxy 6600GE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...