Skocz do zawartości
dadziuk

Karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Groblem i Grzesiu'em .

6200 będzie najlepszym wyborem w tej cenie.

A ta MSI powinna być cacy. Zresztą pare osób z forum ją ma, więc możesz poczytać opinie :)

 

Tu masz temat o 6200 :)

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek jest dużo szybszy... 4X1+128bit(pamięć) vs 8X1+256bit(pamięć)...

1705242[/snapback]

No dokladnie, na dodatek wersja na AGP sie nie moduje, wiec juz wogole polewka. Nie ma sie co tu czarowac, ze robi duzo w 3DMarku, co z tego ?? Ja nie gram w 3DMarki. Niech pokaze co potrafi przy 9700 w grach, nie w smarkach. 6200 i 9700 to dwie rozne ligi. Mozecie pisac o PS3.0, ale przy architekturze 4x1 i szynie 128bit to jest smiech na sali. Zagrasz na tym w Unreala 3 ? W topicu o 6200 Focus napsal bardzo trafna rzecz:

 

"Chciałbym jeszcze skomentować jedną, a właściwie dwie rzeczy.

1. Panowie jaki macie niby zysk z Pixel Shadera w wersji 3.0? ŻADEN i jeszcze raz ŻADEN. Często jest nawet słabiej niż Pixel Shader w wersji 2.0. Jedyny zysk jaki TEORETYCZNIE byśmy mogli uzyskać to funckaj mapowania przemieszczeń jaka znajduje się w Vertexie o numerze 3.0. Lecz karty GF z serii 6x00 nie są w stanie tego wykorzystać. Pisałem już o tym nie raz. "

 

Nic dodac, nic ujac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, na dodatek wersja na AGP sie nie moduje, wiec juz wogole polewka. Nie ma sie co tu czarowac, ze robi duzo w 3DMarku, co z tego ?? Ja nie gram w 3DMarki. Niech pokaze co potrafi przy 9700 w grach, nie w smarkach. 6200 i 9700 to dwie rozne ligi. Mozecie pisac o PS3.0, ale przy architekturze 4x1 i szynie 128bit to jest smiech na sali. Zagrasz na tym w Unreala 3 ? W topicu o 6200 Focus napsal bardzo trafna rzecz:

 

"Chciałbym jeszcze skomentować jedną, a właściwie dwie rzeczy.

1. Panowie jaki macie niby zysk z Pixel Shadera w wersji 3.0? ŻADEN i jeszcze raz ŻADEN. Często jest nawet słabiej niż Pixel Shader w wersji 2.0. Jedyny zysk jaki TEORETYCZNIE byśmy mogli uzyskać to funckaj mapowania przemieszczeń jaka znajduje się w Vertexie o numerze 3.0. Lecz karty GF z serii 6x00 nie są w stanie tego wykorzystać. Pisałem już o tym nie raz. "

 

Nic dodac, nic ujac.

1705283[/snapback]

1.oczywiscie ze agp sie moduje,ale widze ze nadal wiesz lepiej :D

tylko to msi sie nie moduje gdyz to rdzen a4

po zaz tym to 4x2 BTW [;

a co daje ps3? hmm pisze po raz kolejny, ps3 przyspiesza gre wystarczy looknąc na testy ps3 i ps2 w farcry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.oczywiscie ze agp sie moduje,ale widze ze nadal wiesz lepiej  :D

tylko to msi sie nie moduje gdyz to rdzen a4

po zaz tym to 4x2 BTW [;

a co daje ps3? hmm pisze po raz kolejny, ps3 przyspiesza gre wystarczy looknąc na testy ps3 i ps2 w farcry

1705298[/snapback]

1) Jesli to MSI sie moduje to naprawde zwracam honor i wpadam postawic Ci browara, poza tym sam kupie ta karte. Powaga, masz jakis tescik moze ? Za taka kase wlasciwie 6600 to bym przytulil :)

2) To, ze 4x2 to doskonale wiem, ale przeciez nigdzie nie pisalem o 8x1. Hmm, ale pamietam, ze chyba na FrazPC czytalem dokladny artykul, gdzie udowadniali, ze 6600 ma architekture 8x1 (byly dokladne "obrazki" calego uladu), a to ze zachowuje sie jak 4x2 jest spowodowane jedynie 4 jednostkami ROP, ale juz nie pamietam dokladnie, bo spiacy jestem :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probował ktos kręcić to MSi bo z tego co ja wiem to jak sie przyłożyć to i do 6000 ptk sie dobije na 4 potokach.

Karta sie niemoduje do 8 bo ma rdzeń NV44 dlatego też jest taka tania.

9700pro też pociągnie 6000 ptk , nawet więcej ale w nowych grach to raczej zbyt wielkich szasn niema dlatego że NV44 ma obsługe najnowszysch trybow graficznych i w nowych tytułach niebędzie musiało sie z nimi tak borykać jak 9700.

Pozatym wyrwanie 9700 za 300 to nielada sztuka.

Polecam 6200 bo jednak ono i tak jest 30 zł tańsze :) będzie na radiatorki jak byc co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=184 Przeczytajcie sobie, bardzo fajny test.

 

Zaczne od tego, ze podkrecajac 9700PRO mozna spokojnie uzyskac wydajnosc 9800PRO, przeciez to prawie te same karty.

 

1) To dla tych co kupuja grafe po jej pkt. w 3DMarku :wink:

 

Zwrodzcie uwage na to, ze w 3DMarku roznica w 3DMarku miedzy 6200, a 9800PRO to 2000pkt. Natomiast roznica w klatkach na sekunde w grach zadko spada ponizej 100%, czesto siegajac nawet 300%. Tak wlasnie pokazuja wydajnosc wspaniale 3DMarki. 6200 spokojnie mozna podkrecic, zeby nadrobila te 2000pkt, ale czy nadrobi tyle FPS w grach ?

 

2) Dla tych co mowia, ze 9700, 9800 to stare dziadki i nie maja juz co walczyc z 6200, 6600, bo one maja nowe, wspaniale funcje ktore zapewnia wygrana takiemu 6200 (4x1, 128bit) z np. 9800PRO (8x1/256bit)

 

Popatrzcie na testy Riddica po wlaczeniu SM2.0++. Pozwole sobie zacytowac "Włączenie trybu SM 2.0++ dla kart GF 6600 oraz GF 6200 powoduje ogromny wręcz spadek wydajności i nawet w rozdzielczości 640 x 480 nie dałoby się rady grać z takimi ustawieniami." Chyba kupie sobie ktoras z tych graf do "Anrila 3" :D

 

Podsumowujac:

 

6600 mozna wykrecic tak, ze moze powalczyc z 9800PRO, ale porownywanie 6200 (bo ma wspaniale funkcje i robi tyyyyyyllleeee pkt. w 3DMarku) do 9700PRO, czy nawet czasami do 9800 to smiech na sali. Koniec mojego porannego wywodu :D 8)

 

Takie moje zdanie, mozna sie nie zgadzac, nie bede robic :26: POZDRO FOR ALL !!! ^_^

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje racje 9700 jest dużo lepsze od 6200 w wielu grach dzięki 256 bitom i 8 potokom.

Ale w Domm3 czy quake 4 to raczej 6200 po OC sie lepiej spisze, ale to tylko te 2 wyjątki.

No cuż faktycznie lepiej dołożyć 30 zł i kupić 9700 tylko że naprawde ciężko to jest wyrawć je w takiej cenie a poaztym gefora ma sie nowego.

Ale i tak faktycznie po dokształceniu sie zmieniam zdanie i polecam 9700.

Acha i prosze nieporównywać 9600xt do 6200 bo z XT juz prawie nic niewyciśniemy a z 6200 jeszcze sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, na dodatek wersja na AGP sie nie moduje, wiec juz wogole polewka. Nie ma sie co tu czarowac, ze robi duzo w 3DMarku, co z tego ?? Ja nie gram w 3DMarki. Niech pokaze co potrafi przy 9700 w grach, nie w smarkach. 6200 i 9700 to dwie rozne ligi. Mozecie pisac o PS3.0, ale przy architekturze 4x1 i szynie 128bit to jest smiech na sali. Zagrasz na tym w Unreala 3 ? W topicu o 6200 Focus napsal bardzo trafna rzecz:

 

"Chciałbym jeszcze skomentować jedną, a właściwie dwie rzeczy.

1. Panowie jaki macie niby zysk z Pixel Shadera w wersji 3.0? ŻADEN i jeszcze raz ŻADEN. Często jest nawet słabiej niż Pixel Shader w wersji 2.0. Jedyny zysk jaki TEORETYCZNIE byśmy mogli uzyskać to funckaj mapowania przemieszczeń jaka znajduje się w Vertexie o numerze 3.0. Lecz karty GF z serii 6x00 nie są w stanie tego wykorzystać. Pisałem już o tym nie raz. "

 

Nic dodac, nic ujac.

1705283[/snapback]

GF6200 < R9700 < GF6200@6600 < R9800 < GF6600GT

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiększona wersja...

GF6200 < R9700 < GF6200@6600 < R9700pro < R9800 < R9800pro < GF6600GT < X800GT

1708432[/snapback]

A gdzie wepchniesz GF 6600, ktory tez ma spore mozliwosci OC

 

P.S. Co sie bardziej oplaca: GF 6600 czy R9800Pro (uwzgledniajac podkrecanie oczywiscie)? Sorki ze sie tu pytam... bo wiem ze juz bylo... ale nie wiem czy sie oplaca doplacac prawie 100zl do R9800Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Nie bede zakladal nowego posta ale tez borykam sie z problemem jaka grafe kupic do 300zeta. Wiadomo ze R9600 sa stare :/ , allegro mnie nie interesuje zabardzo bo nie jestem sklonny kupowac sprzetu komputerowego na allegro. Zobaczylem ten tescik z gieldy.com.pl i nawet niezle GF6200 w nim wypadl. Macie jakies linki do sklepow komputerowych gdzie moglbym zakupic sobie takiego GF6200 128/128 cos podobnego do tego MSI cenowo??? Pozniejsze podkrecanie mnie tez interesuje.

PzD

Edytowane przez CHIKEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Nie bede zakladal nowego posta ale tez borykam sie z problemem jaka grafe kupic do 300zeta. Wiadomo ze R9600 sa stare :/ , allegro mnie nie interesuje zabardzo bo nie jestem sklonny kupowac sprzetu komputerowego na allegro. Zobaczylem ten tescik z gieldy.com.pl i nawet niezle GF6200 w nim wypadl. Macie jakies linki do sklepow komputerowych gdzie moglbym zakupic sobie takiego GF6200 128/128 cos podobnego do tego MSI cenowo??? Pozniejsze podkrecanie mnie tez interesuje.

PzD

1723660[/snapback]

tu masz na agp

http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=37234

a tu na pciex

http://www.isklep.net/index.php?main_page=...products_id=881

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada sprawa podkrecenia tej grafy? ma ktos moze ten modelik :D

Zapomnialem napisac ze interesuje mnie grafa na AGP a nie PCI-E :D Pozatym az nie moge uwierzyc ze za 230zeta mozna kupic grafe majaca 128mb i odrazu 128 bitow :D Na ktora cene mam patrzec na netto czy brutto?

PzD

Edytowane przez CHIKEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...