Skocz do zawartości
myszunka

Jak To Zrobic?:(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wszystkich pytanie : Jak mozna w szybki sposob nauczyc sie wykonywac pompki?

Jestem kobietka i nie jest to prosta sprawa , a musze jak najszybciej nauczyc sie ich robic:(

Damskie pompki jakos mi ida , ale nie potrafie zrobic meskich:(

Dlatego bardzo prosze o rade w tej sprawie .

Z gory bardzo dziekuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób damskie i stopniowo (np. co 2 dni) rece wysuwaj coraz dalej (tzn. przesuwaj punkt podparcia- dlonie- dalej, kolana w tym samym miejscu), dzieki czemu twoja sylwetka bedzie bardziej wydluzona i zwiekszy sie obciazenie na rece,a takze wzmocnisz miesnie kregoslupa odpowiedzialne za utrzymanie wyprostowanej sylwetki.

 

sposob drugi - jak kolege wspomnial wyzej, oprzej sie o sciane i rob pompki

 

mysle ze na poczatek 5 serii po 20 powtorzen w pierwszym tygodniu, potem 5x25, po miesiacu 5x30. czas na wykonanie stopniuj sobie sama,ale nie wiecej niz 30 minut,bo krew zdazy odplynac z miesni. po kazdym treningu rozciagnij tricepsy i miesnie piersiowe

 

ostrzegam tylko,ze taki trening da efekty duze,ale spowoduje takze- w dluzszym czasie- rozrost miesni piersiowych i redukcje tkanki tluszczowej piersi, czyli prostym jezykiem- zmniejsza Ci sie piersi,ale sily bedziesz miec,ze hoho :lol2:

 

ups, sie rozpisalem,ale zrobilem juz troche pompek w swoim zyciu (jakies 250-300 tys) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa pompki damskie i damskie :P

 

wiem ze masz nogi ugiete w kolanach i opierasz sie na nich (na kolanach) ale pytanie pod jakim katem ugiete nogi ?

 

jak ~90* to stopniowo (z dnia na dzien) coraz bardziej prostuj nogi - az dojdziesz do etapu kiedy nogi w kolanch bede prawie wyprostowane - bedzie sie wydawac ze robisz nie takie glebokie ruchy jak przy 90* (i po czesci to bedzie prawda bo srodkowa czesc ciala bedzie caly czas blisko podloza) - od tego miejsca juz "1 krok" do przeniesienia ciezaru z kolan na palce stop

 

dodatkowo wazne jest:

- ulozenie dloni - na szerokosci ramion

- ruch lokci - zeby nie za bardzo na boki sie rozchodzily tylko blizej ciala

- glebkokosc ruchow - pelen wyprost rak <-> klatka piersiowa 1-2 cm od podloza

- intensywnosc cwiczen - zrob doswiadczenie - w trakcie pompek napinaj miesnie ramion, rak, ... zobaczysz ze takie pompki daja duzo wiecej niz robione "na luzie"

 

dodatkowo dla wzmocnienia ramion - rob "chinskie pomki" (tez na kolanach na poczatek) - przy tych pompkach nie unosisz/opuszczasz tulowia w linii prostej tylko robisz okrezne ruchy tulowniem - przy ugietych rekach gowa wychylona jak najbardziej przed dlonie (dlonie "na wysokosci" splotu slonecznego tak z grubsza), przy rekach wyprostowanych pupa prawie siadasz na pietach (w wariancie na kolanach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jedynym problem w pompkach glowa w dol jest krew splywajaca do mozgu.....

 

A co do tych pompek to moze zacznij dodatkowo jakies ciezarki przezucac dla dodatkowego wzmocnienia miesni, trenuj systematycznie zawsze jak masz wolna chwile to zrob sobie kilka tych swoich pompek i czekaj na efekty, a jak cie rozbola rece to nie przestawaj trenowac na kilka dni tylko utrzymuj systematyke co najwyzej zmniejszajac liczbe powtorzen to bol szybciej przechodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki to najlepsze cwiczenie jezeli chodzi o sile.

Za lebka pamietam jak z kuzynem sie zalozylem, ze do wakacji rozwale go na reke.

Koles byl ode mnie silniejszy zawsze.

Miesiac przed wakacjami zaczalem robic same pompki.

Pierwszy raz maksymalnie zrobilem 15.

Codziennie robilem maksymalnie ile moglem po 3 serie.

Po miechu walilem 70 pompek i rozwalalem kuzyna na prawa i lewa.

Teraz juz jestem stary i chyba z 10 bym nie zrobil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle mam najlepszy sposób na pompki dla kobietki :D! nogi kładziesz na wersalce tak ze po za nią wystajesz od ud w góre rece oczywiście na ziemi i pompujesz . W miare nabierania siły wysuwasz sie z wersalki tak ze coraz mniejsza czesc nóg jest oparta na wersalce az w końcu tylko stopami bedziesz sie opierac na wersalce! radze robić pompki rano i wieczorem po 2-3 serii! lub jak bedziesz sie czuła na siłach i miała wiecej checi to zrób wiecej! jak poczujesz zmęczenie i ból po kilku dniach ćwiczeń zrób 1-2 dni odpoczynku i znowu! ja robiłem rano i wieczorem zwykłe pompki i wtedy kiedy mi sie tylko chciało na maxa zawsze ! i po niedługim czasie doszedłem do 60! powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK ja tak zrobie 2 razy [;

 

IMO chyba najlepiej jak zrobisz takie cos ze opierasz sie rekami np o stol a dalej jak do meskich pompek no i jak dojdziesz do wprawy ze zrobisz tak 40-50(w bolu i mekach [; ) za jednym razem to wtedy robisz meskie

 

hmm Dziwczyna zarejestrowala sie na forum komputerowym zeby zapytac o pompki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz jestem stary i chyba z 10 bym nie zrobil :)

1703984[/snapback]

grhyy grhyy .. taki stary to chyba nie..

 

no ja narobiłem się w wojsku pompek ( wszystkie z własnej woli a nie z przymusu )... musisz porostu systematycznie usiłować zrobić coraz większą ilość damskich to wreszcie wyjedzie Ci męska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe zainspirowało mnie to :D zaraz zobacze ile wywale za jednym razem ;] męskich rzecz jasna :)

 

O shit not much :D Na tych badylach co ze mnie wyrastają 12 :D chyba se dodam pompki do planu ćwiczeń :D dobra za chwile moment 2nd round.

Edytowane przez Shiningami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście robię pompki , w których nogi są gdzieś na wysokości 75 cm :) a ręce oczywiscie na podłodze. Po 20 takich pompkach na dzień mam dosyć :P a pamiętam okres..jakies pól roku temu to zadnej pompki nie umiałem zrobić :) bez śmiechow. Teraz normalnych męskich pompek potrafie koło 40 zrobić. No a tych trudniejszych to najwięcej za jednym pyknięciem to 26 zrobiłem :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim wielkie dzieki za roznorakie rady:)

Do czego potrzebuje pompki...hmmm.....pewien kolega zgadł do czego sa mi one potrzebne [ale nie napisze ktory:)]

Napewno nie potrzebuje ich do kamasutry , bo bez pompek robie cuda:):):)

Ciesze się że co niektorzy , dzieki mojej wiadomości rozpoczeli sprawdzać swoje umiejętności w pompowaniu:)

Pozdrawiam wszystkich ich jeszcze raz bardzo dziękuje!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...