Skocz do zawartości
dszywala

24" Sony Multiscan Fd Trinitron Gdm-fw 900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie zakup takiego monitorka do codziennej pracy.

Oczywiście używany ;)

Jak ma się sprawa z używaniem tego monitorka w domu codziennie po około 5 godzin?

Zdecydowałem się nie niego ze względu na połączenie możliwości pracy i oglądnia filmów DVD/gier.

 

Widziałem teścik w necie który był przeprowadzany kilka lat temu, ludziska byli zachwyceni ;)

 

Moje główne pytanie:

 

Czy warto wogóle się w to pakować?

 

Jaki zużycie może mieć monitorek z 2001 roku bo taki mam okazje kupić?

 

Monitor ten pewnie używali głównie graficy, a więc trzeba liczyć że chodził po 10-12 godzin dziennie.

 

Słyszałem coś że CRT mogą się w jakiś sposób wypalać ;)

 

z góry dzięki za opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jedna sprawa tak jak mowi Kyle ze swieci kiepsko

 

Druga jesli chodzi o wypalanie to niestety, jesli byl uzywany przez grafikow a to jest wiecej niz pewne ze taki grafik siedzi sobie po 10 godzin w jednym programiku i monitorek po takim uzywaniu zazwyczaj ma wypalony kinskop tam gdzie obraz byl w wiekszosci czasu niezmienny czyli np tam gdzie sa paski narzedziowe i objawia sie to tym ze uzywasz innego programu i jest tam np. ciemne tlo a tam widac sobie cien paska od programu ktory uzywal grafik albo widac to nawet jak monitor jest wylaczony

 

i mysle ze na takie cos warto zwrocic uwage

 

oczywiscie w czasie zakupu nieodzownym pomocnikiem bedzie programik nokia test monitor ktorym sprawdzisz ostrosc, zbieznosc itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh...sam monitor teoretycznie to cudo techniki kineskopowej - normalnie kosmos jakość itd - oczywiście jeżeli jest w dobrym stanie...

 

monitory takie są raczej solidne - w końcu były projektowane z myślą o intensywnym "komercyjnym" wykorzystaniu, gdzie muszą nie tylko wyświetlać, ale robić to jeszcze naprawdę dobrze...

 

zresztą proponuję obejrzeć ile to cudo do niedawna kosztowało...po prostu ojojoj...

 

ale nic z tego fajnego nie będzie, jeżeli monitor będzie właśnie przepalony, albo chociaż stuknięty przy transporcie - pamiętajcie, duży kineskop=bardziej wrażliwy kineskop

 

tak więc NIEZBĘDNE jest dokładne obejrzenie używanego CRT przed kupnem - koniecznie na dobrym kablu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh...sam monitor teoretycznie to cudo techniki kineskopowej - normalnie kosmos jakość itd - oczywiście jeżeli jest w dobrym stanie...

 

monitory takie są raczej solidne - w końcu były projektowane z myślą o intensywnym "komercyjnym" wykorzystaniu, gdzie muszą nie tylko wyświetlać, ale robić to jeszcze naprawdę dobrze...

 

zresztą proponuję obejrzeć ile to cudo do niedawna kosztowało...po prostu ojojoj...

 

ale nic z tego fajnego nie będzie, jeżeli monitor będzie właśnie przepalony, albo chociaż stuknięty przy transporcie - pamiętajcie, duży kineskop=bardziej wrażliwy kineskop

 

tak więc NIEZBĘDNE jest dokładne obejrzenie używanego CRT przed kupnem - koniecznie na dobrym kablu...

1716222[/snapback]

Ale ja to wszystko wiem ;) Przed zakupem dokładnie zapoznałem się z specyfikacją, naczytałem się troche opisów i recenzji między innymi portalu który testował ten monitorek tylkio podczas GIER i filmów.

Miałem zamiar kupic LCD 17" lub 19" za ~2000. Ale jednak zdecydowałem się na ten sprzęcik.

Myślałem o zakupie przez internet,( atrakcyjne ceny), ale to raczej bez sensu, wolę Na własne oczy zobaczyc jak monitorek świeci, przeleciec go jakimś testem itp. No i bezpiecznie dotransportowac do domu, a nie rzucac na pozarcie poczty lub kuriera.

 

Teraz tylko pytanie, Czy opłaca się wydawac na ten monitorek 2,5.k zł? Bo już sam mam dylemat. :/ LCD kusi troche, tym że oczy dużo mniej się męczą itp.Ale tutaj panorama i 16:9 w żadnyhm lcd tego nie znajdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma tego soniaka - kiedyś był to niezły monitor ale na dzisiejsze warunki prezentuje się średnio - duży, waży chyba ok. 42kg.

 

Ja długo szukałem dobrego LCD (przesiadałem się z 21" G500) - do wyboru masz Panoramiczną 19" Fujitsu-SIemens za ok. 1400-1500zł, za 2400-2500 można dostać już Panoramicznego Philipsa 20".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma tego soniaka - kiedyś był to niezły monitor ale na dzisiejsze warunki prezentuje się średnio - duży, waży chyba ok. 42kg.

 

Ja długo szukałem dobrego LCD (przesiadałem się z 21" G500) - do wyboru masz Panoramiczną 19" Fujitsu-SIemens za ok. 1400-1500zł, za 2400-2500 można dostać już Panoramicznego Philipsa 20".

1718401[/snapback]

Duży nie duży cięzki nie ciężki mi na tym nie zależy miejsce mam, ciężar dla mnie to żaden argument przeciw.

Mam zamiar na niego wydac 1500zł.

Jakie są minusy tego monitora, bo kurde jakoś niemogę na nie trafic :) a napewno są .

 

 

2,5k zł za monitor z 6 miesięczną gwarancją, wycofany z produkcji i z bardzo drogim serwisem?

1718470[/snapback]

No a czemu nie? bardzo drogi serwis, ... monitory to nie samochody gdzie trzeba wymienia paski i rzeczy eksploatacyjne ;) miałęm w życiu kilka i żaden nie musiał iśc do serwisu. Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku trafne jest porównanie z samochodem. Monitory te głównie sprowadzane z zachodu są wyeksploatowane i dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo że trzeba będzie kożystać z serwisu. Monitory 3-5 letnie

mogą mieć przepracowane do 20 tysięcy godzin. Chyba nikt nie uwierzy że profesjonalny monitor stał sobie gdzieś i budził podziw swym wyglądem.

Z drugiej strony gdybyś za 1500 zł trafił dobry egzemplarz to warto go kupić do grania i Dvd. Tutaj coś o problemach link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma tego soniaka - kiedyś był to niezły monitor ale na dzisiejsze warunki prezentuje się średnio - duży, waży chyba ok. 42kg.

 

Ja długo szukałem dobrego LCD (przesiadałem się z 21" G500) - do wyboru masz Panoramiczną 19" Fujitsu-SIemens za ok. 1400-1500zł, za 2400-2500 można dostać już Panoramicznego Philipsa 20".

1718401[/snapback]

Raptor, mógłbyś dokładnie podać swoje spostrzeżenia z użytkowania LCD?

Najchętniej usłyszałbym od ciebie, o tym jak się gra np. w F.E.A.R. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...