Skocz do zawartości
semprini1

Czy Któryś Linux Sobie Poradzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zainstalowac jakas dystrybucję, ale nie wiem czy jakas da radę sobie z 2 rzeczami:

1. Karta muzyczna na USB - Audigy 2NX

2. bezprzewodówka Edimax 7128g (54 Mbips)

 

Mialem kiedys Mandrake'a 10.1 i jakos po 2 dniach kombinowania udalo mi się uruchomic tą sieciówkę, ale z karta muzyczną system mial problem

Teraz zainstalowalem Xandrosa i na starcie wykryl mi,ze ta karta sieciowa nie jest obslugiwana.

 

Czy znacie jakąś dystrybucję (która wersja?) która bez problamu wykryje te 2 urządzenia i będą one dzialać jak powinny ??

p.s. ze skonfigurowaniem sieciowki mam nadzieje,ze dam sobie rade, byle tylko system mial do niej od razu odpowiednie sterowniki..

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie tak się rozpoczyna przygodę z Linuxem no ale jak już tak zrobiłeś to. Kartę sieciową sprawdzisz na stronie www.mandriva.org , Z kartą dźwiękową - zewnętrzną załaduj ręcznie moduł usbaudio, myslę że Mandriva 2005 sobie poradzi jak nie automatycznie to ręcznie ale na pewno znajdziesz coś na forum.mandrake.pl

.......Lex

 

http://www.linuxcompatible.org

Edytowane przez lexicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja pytam o jakas ktorej nie bede musial dzien konfigurowac, bo z moja znajomoscia systemu to dlugo schodzi

1704091[/snapback]

 

To po co ci ten linuks jak nie chcesz go konfigurowac?

Zostan przy windowsie, tam wystarczy klikac >Dalej< lub >OK< i masz wszystko..

 

Piszesz, ze dzien? na poczatku Twojej przygody to bardzo mozliwe ze i tak bedzie, ale podobno nauka czyni mistrza. Dalej chodzisz w sandalach bo nie chcialo Ci sie za mlodu uczyc wiazac sznurowek?

 

Co do pytania -> http://jakilinux.org, patrz pod katem dystrybucji "klikanych", czyli takich co posiadaja ładne graficzne interfejsy i jakies tam inne wodotryski. Moze ci sie spodobaja? :blink: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ołk, dzieki

Grzebie się fajnie, ale wg mnie system operacyjny powinien miec dużą bazę sterowników...tą kartę muz to jeszcze moznaby sobie darować, ale sieciówka to ważna sprawa. wlasnie wrocilem do dom i zaraz sobie cos poszukam

Na poczatek dobrze by bylo zaczac od Mandrivy 2005

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek dobrze by bylo zaczac od Mandrivy 2005

pozdro

1705016[/snapback]

Nie sugeruj sie moimi wypowiedziami, ale JA OSOBISCIE bym zaczal od jakiejs moze i troche trudniejszej dystrybucji. Jedno jest pewne - musisz poswiecic i tak jakis czas oraz checi na nauke, ale wtedy poradzisz juz sobie prawie z kazda dystrybucja... Jak bedziesz klikal sobie w "cukierkowe" distra to jakas trudniejsza dystrybucja znow ci bedzie sprawiac problem (a wiec znow bedziesz sie musial uczyc :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie sugeruje się

Mialem Mandrake'a 10.1 i fajny byl, zeby urochomic radiowke to odpalalem zapisane na dysk strony..offline (ktore sciagnalem pod XP) :),ale sie udalo.

Wiem ile to jest babrania i wolalbym zeby system oszczedzil mi tego. Jak juz jest podlaczenie do netu i wystarczy tylko skonfigurowac to wszystkie inne zabawy sa latwiejsze, bo zawsze cos mozna w googlu poszukac, a tak to jest restart kompa co 5 minut przez caly dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...