Skocz do zawartości
narcyz

Polaczenie 2 Kart W Trybie Ad-hoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym udostepniac net na mojego drugiego kompa, ale nie chce mi sie bawic z kablami, wiec postanowilem ze bedzie to wi-fi. Chce uzyc 2 kart WLAN na pci. I tu si zaczynaja moje watpliwosci... Pomimo tego, ze czytalem kilka faq nt wi-fi, tematy na forum, to wciaz nie mam pewnosci czy jesli na odleglosci 10-15 metrow znajduje sie jedna sciana i podloga (w linii prostej), oraz jest roznica poziomow ok 2m, to czy ta siec w trybie Ad-hoc wogole zadziala? Czy te male antenki dipolowe sa na tyle mocne, aby mogly zadzialac przez sciane?

 

 

A tu kilka linkow z kartami do 100zl. Ktora z nich bylaby najrazsadniejszym wyborem? Nie chce przekrozcyc 200zl oraz aby obie karty byly takie same i dzialaly z predkoscia do 54Mbps.

1, 2, 3, 4

Bede wdzieczny za wszelka pomoc i sugestie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Próbowałem taką antenką odbierać sygnał z antenki sektorowej oddalonej o około 150-200m. Komp stoi na podłodze przy kaloryferze (osłona więc dość mocna). Antenka jest pod kątem 20-30 stopni na prawo, więc sygnał leci przez kaloryfer, ścianę zewnętrzną domu (pustak pianówka + coś jeszcze) i wspomnianą wcześniej odległość. Ogólnie po podłączeniu było "brak sieci". Dopiero po wyszukaniu znalazło coś z siłą sygnału około 50 i jakością jeszcze mniejszą, czyli jak widać rewelacji nie będzie. U Ciebie wprawdzie odległość jest nie wielka i ściana nie pod takim kątem, ale w płycie (pomiędzy piętrami) są stalowe wzmocnienia.

2. Dla porównania zestaw słuchawek na BlueTooth działał znośnie, ale po przeciwnej stronie domu (pokój mam od wschodu, na zachodniej jeszcze łapało) . Gdy wchodziło się do pokoju centralnie pod moim, to już gubiło sygnał. To samo działo się przy wchodzeniu pozostałych pokoi na wschodzniej scianie. Oczywiście na piętrze, gdzie mam pokój to działał w każdym pokoju bez najmniejszych zacięć.

3. Najlepiej byłoby, gdybyś mógł kupić sprzęt i przetestować (lub niech w sklepie sprawdzą).

4. Był ktoś na forum, kto robił WiFi w domu (niedawno miał problem) - poszukaj go i zapytaj, jak jemu to chodzi. Może mógłby dla Ciebie przeprowadzić test - jeden z kompów to laptop, więc dla niego to kwestia spacerku.

5. Pozostaje jeszcze kwestia zdrowia i opłacalności. Jeśli oba kompy to stacjonarki, to wybrałbym jednak kabel:

- pewność

- zdrowie

- kasa

 

PS: Uprzedzam ewentualne off-topiki: nie, komp mi się nie grzeje przy kaloryferze, bo aktualnie chodzi 24h/dobę i grzeje nieźle, więc kaloryfer jest wyłączony. A kompa będę mógł przestawić, jak kupię więcej kabla LAN, bo na razie to jest optymalna pozycja, gdzie mogłem go postawić po przemeblowaniu.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem lezy w tym, ze nie mam raczej mozliwosci zakupu i ewentualnego oddania w razie gdyby nie dzialalo. Wiec nie majac pewnosci jednak sie raczej nie skusze na tego typy rozwiazanie.

Mialem nawet dosc ciekawa sytuacje, gdzie w rozmowie na gg z dwoma sprzedawcami (osobno) z pewnego skelpu internetowego kazdy twierdzil co innego. Jeden zapewnial, ze bedzie dzialalo, drugi zas twierdzi ze mu sie nie widzi takie rozwiazanie.

Jednak chyba nie bede mial wyjscia i tzeba bedzie podziurawic troche dom, zeby puscic troche kabla, coz... Sa tez plusy- taniej i lepsza lacznosc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...