Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Modem kablowy podpinasz przewodem sieciowym do gniazda WAN routera, kompy normalnie do routera takimi samymi kablami(wszystkie bez przeplotu). Będzie działać nawet najtańszy TP-Link TL-R402M. Konfiguracja przez przeglądarkę internetową, kilka kliknięć i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół giga jeżeli masz jedną dodatkową usługę (telefon/kablówka), albo 1.5 gdy masz dwie usługi. Jeżeli przekroczysz te limity, to płacisz normalnie. Ogólnie niesamowita promocja, bo taki limit idzie u mnie w 2h :lol:

Przecież to się nie nadaję nawet dla osób, które rzadko przebywają w domu. 1h przeglądania neta i już po limicie....

 

Też ostatnio macie nieprzyjemne zaniki neta w późnych godzinach nocnych i rano?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie ostatnimi czasy problemy z p2p (czyt. od 2 dni mniej więcej)? Praktycznie nie mogę wyjść poza 30 KB/s na 512. Martwi mnie to trochę bo podpisałem od października 2 MB a tu taki zonk, jak ja będę teraz linuxy ściągał z takim lipnym transferem? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam z zamkniętych wszystko idzie normalnie, gorzej z otwartymi.

 

Ale za to,w ciągu ostatniego miesiąca miałem już kilka zaników netu w ciągu dnia, takich dłuższych (1-2h) -_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze niestety zostalem zmuszony na przesiadke na MM na obecna chwile, widze ze nie jako jedyny mam zaniki neta. Dzis mialem co chwila padaki na 15-20min, po godzinie uspokoilo sie...

 

Jako ze wczesniej troche cos odpisywalem w temacie na temat WoWa i problemow/pingow to tragedia na MM. Obecnie na tym szajsie 110-160, na neo juz bylo lepiej w przedziale 80-120.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o 1 megabit. 1 megabit nie równa się 256 kilobitów. Czyli przy łączu 1 megabit, ściąganie powinno iśc ok 128 kilobajtów /s a u mnie chodzi max 16 kilobajtów. Jeżeli sie pomyliłem to...

 

To co jest jakiś provider na łączu multimedii???

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo 'konczy' mi sie umowa, wiec mam pare pytan...

 

Obecnie za net place 45 zł przy rocznej umowie. Bedac dzis w biurze dowiedzialem sie, ze nowa 'promocja' na rok to miesiac za zlotowke i kolejne po 64 zł za miesiac. Albo przy umowie dwu letniej 3 miesiace po zlotowce i abonament za 59 zł.

Co byscie doradzili? Umowe na rok, czy dwa lata? Bo skoro falszywie oklamuja ludzi mowiac, ze mimo wszystko cena netu spada (!!), to moze warto podpisac na dwa lata..skoro net i tak drozeje :|

 

Czy ktos z was...posiadajacych umowe w multimedii jest zorientowany o swiatecznych promocjach? Czy np w zeszłym roku np w listopadzie byla jakas promocja .....?

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wziąłbym umowę na rok i przecierpiał. Innej opcji w naszej mieścinie nie widzę.

 

Sam się uwiązałem na 2 Mb za 69zł/miech z tym, że umowa na czas nieokreślony ("promocja" profit).

 

Mi tam z zamkniętych wszystko idzie normalnie, gorzej z otwartymi.

 

Ale za to,w ciągu ostatniego miesiąca miałem już kilka zaników netu w ciągu dnia, takich dłuższych (1-2h) -_-

No i mam problem z tymi torrentami, od kiedy założyłem 2 Mb nie widziałem nic poza 70 KB/s na prywatnym trackerze (plik 900 seedów, 100 leechów), wtf? Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej co oni odpie... w tej MM.

 

Wracam z pracy, siadam do kompa i "polaczenie lokalne ograniczone" przez 1.5h meczylem sie o co biega, dopiero po wejsciu w cmd i zabawie z /ipconfig all i renew poszlo. Czyzby MM miala problemy z DNS i przypisywaniem IP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wziąłbym umowę na rok i przecierpiał. Innej opcji w naszej mieścinie nie widzę.

 

Sam się uwiązałem na 2 Mb za 69zł/miech z tym, że umowa na czas nieokreślony ("promocja" profit).

 

No i mam problem z tymi torrentami, od kiedy założyłem 2 Mb nie widziałem nic poza 70 KB/s na prywatnym trackerze (plik 900 seedów, 100 leechów), wtf?

Ja dzwoniłem już 3 raz w podobnej sprawie i nic nie zrobili. Chyba musze zerwać umowe bo nie wytrzymam. Już rok siedze na necie 1Mb z którego jest 230kb (predkośc sciągania 15 kilobajtów)dopiero teraz to załatwiam bo wcześcniej nie zwracałem uwagi na to albo nie było czasu.

 

To co jest jakiś inny dostawca internetu na linii multimedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal mam problemy z MM. Ktos ma przyjsc w poniedzialek ale przez weekend znajac zycie to bedzie tragedia.

 

Raz jest net, raz go nie ma, zrywa sie polaczenie i [gluteus maximus] blada, nie moze odswiezyc IP i polaczyc sie z serwem DHCP.

 

Teraz doszlo jeszcze ze telefon wysiadl sigh...

 

Dodam tylko ze odlaczenie modemu na jakies 20-30min generalnie poprawia dzialajanie ktorejs z uslug na jakis czas, nie ma to jak walniety modem zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie cały temat.

Wyraźnie pisałem ,że MM ogranicza transfer p2p.

Jest oczywiście na to lekarstwo ,które u mnie pomogło w 100%- email ze skargą do UKE.

Wyczaiłem, że blokują mnie mniej więcej od 8 rano do 22. "Blokują" oznacza u mnie, że idzie 70-120 KB/s zamiast pełną przepustowością. Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wykop.pl/ramka/107415/jak-multi...est-ich-niemalo

 

Warto przeczytać

 

Multimedia przycina transfer i jest to prawda.Może nie bardzo drastycznie w moim przypadku ale jednak ...

Na torrentach prywatne trackery gdzie predkość powinna iść max u mnie nie przekracza 115 kB/s

Http troszkę lepiej ale rownież nie trzyma prędkosci

 

Zauważyłem ze od czasu do czasu zdejmuja te ograniczenia i torrenty smigaja po 130 kB/s

 

Dlaczego stosują takie ograniczenia ? Nie mają tyle użytkowników co chociażby Netia więc powinni bardziej dbać o klienta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wykop.pl/ramka/107415/jak-multi...est-ich-niemalo

 

Warto przeczytać

 

Multimedia przycina transfer i jest to prawda.Może nie bardzo drastycznie w moim przypadku ale jednak ...

Na torrentach prywatne trackery gdzie predkość powinna iść max u mnie nie przekracza 115 kB/s

Http troszkę lepiej ale rownież nie trzyma prędkosci

 

Zauważyłem ze od czasu do czasu zdejmuja te ograniczenia i torrenty smigaja po 130 kB/s

 

Dlaczego stosują takie ograniczenia ? Nie mają tyle użytkowników co chociażby Netia więc powinni bardziej dbać o klienta ...

nazywasz to przycieciem ? ja nazywam to aktualnym obciazeniem sieci

 

jak Cie przytna to poczujesz, badz pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 1mega na torrentach mam zazwyczaj sporo nizsze transfery niz maksymalne. Rzadko dobija do 100 kilo. Najczesciej jest to kilkadziesiat kilo.

 

krzynek1: Trudno nie mowic o przycinalni, gdy zostalo to zauwazone przeze mnie i moich znajomych. Www dziala ok, testy rowniez w porzadku, ale wystarczy wlaczyc p2p. Co smieszne na p2p bywaja transfery nie wieksze niz parunasto kilobajtowe... Taki stan zauwazylem od okolo poczatku pazdziernika.

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycięcie - dobre :lol2: Jeżeli masz łącze 1mega, to ciężko spodziewać się wyższych prędkości.

 

Mi w grudniu kończy się umowa, więc lada dzień idę do Boku dowiedzieć się, co mi zaproponują. Jak nic ciekawego, to chyba pora zastanowić się nad jakaś alternatywą. Chociaż boję się o pingi w grach, bo aktualnie z tym nie mam problemów. Liczę na minimum łącze 1mb z umową na czas nieokreślony... -_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg: Do kogo to napisales?

Oczywiście, że do Enjamy, dla którego przycięcie łącza to brak 10kb :lol2:

 

 

Raczej sie przeliczysz z ta oferta na czas nieokreslony. Rok, albo dwa. Choc jak zaplacisz odpowiednio wiecej to moze dostaniesz na nieokreslony.

Wystarczy odpowiednio poprowadzić rozmowę...kolega ostatnio podpisał taką umowę :rolleyes: A płaci tyle samo za ja. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...