Skocz do zawartości
luki_pc

Internet Multimedia/Vectra

Rekomendowane odpowiedzi

Olsztyn:

Dołączona grafika

Rano i w nocy takie numery - czyżby jakieś nocne przyspieszenie ulepili? :blink:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23-11 z tego co wybadałem. Mam nadzieję, że tak już zostanie, wtedy nie będę musiał migrować na 2 mega ;]

 

Barthezzo

Dalej masz problemy z torrentami? Sprawdzałeś może nocą, czy wyciągniesz te 4 mega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów z torrentami nie mam na portach 80 i 21 :) Trochę połowiczne rozwiązanie problemu ale póki co - działa.

 

A czy idzie pełnym łączem w nocy napiszę dzisiaj/jutro bo dopiero rano odkryłem to automagiczne przyspieszenie łącza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko Olsztyn dostal dopalacza w nocy ;/

 

U mnie Brzesko (malopolskie) nadal bez zmian

 

Dołączona grafika

 

Jak wygląda to przyspieszenie u was ? rozłacza was i dostajecie nowe predkosci na modemie/routerze ?

Edytowane przez Enjama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno ale zapomniało mi się o temacie:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Do 512 KB/s brakuje (najwięcej co widziałem to 485) ale i tak nie ma co narzekać.

 

Przyspieszenie po prostu - godzina 23 i jest 4 mb/s, nic się nie rozłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego u mnie nie ma tego przyspieszenia ;/ zamiast tego ich modemu mam linksysa wag200 ale to chyba nie ma znaczenia ...

Jak dobrze pamietam Multimedia byla podzielona na 3 strefy.Ja jako ISP na speedtest mam Telenet Mielec a wy Multimedia SA

Dobrze by było jakby odezwał sie ktoś z południa Polski odnosnie tego przyspieszenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że u mnie nie ma tego przyspieszenia. Ogólnie nie narzekam na ich net, nie mam blokowania p2p itp, ale tego nocnego przyspieszenia prędkości neta niestety nie mam. Jestem z Ełku. W jakich miastach jest te "nocne szaleństwo" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie ostatnimi czasy problemy z p2p (czyt. od 2 dni mniej więcej)? Praktycznie nie mogę wyjść poza 30 KB/s na 512. Martwi mnie to trochę bo podpisałem od października 2 MB a tu taki zonk, jak ja będę teraz linuxy ściągał z takim lipnym transferem? :P

Mam tak od około 2 tygodni, czyli zaraz po tym jak zaczeła mi się nowa umowa... Torrenty chodzą tragicznie, 20-30 kB/s to max, podobnie jest z rapidshare (zarówno w dzień jak i w nocy). Zmiana portów w uTorrencie na 80 lub 21 (którze rzekomo nie są blokowane) nic nie pomaga. Nie wiem co się dzieje, ale działa mi to na nerwy. Najchętniej zerwałbym z nimi umowę i przeniósł się do gdzie indziej, ale nie uśmiecha mi się płacić kary za zerwanie umowy. Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje przedluzyc umowe, bo niespecjalnie mam alternatywe. Mysle nad zadzwonieniem na infolinnie, ale raz niedawno podczas rozmowy net nagle zaczal dzialac znacznie gorzej (test lacza), wiec rozmowa nagle zaczela sie tyczyc problemem na serwerze, a nie samymi predkosciami w programach p2p. Zwodza? Raczej....

 

Nie bardzo wiem jak to sie dzieje, ze u kogos z mojego miasta p2p na portach jt. 21 moze juz dzialac dobrze. Sprawdzalem i niestety u mnie rowniez sie to sie nie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zamościu też przyspieszenia brak. Torrenty - zależy od dnia, generalnie w weekend beznadziejnie, w dni powszednie trochę lepiej, czasem pobiera nawet z maks. prędkością. Spróbuję jeszcze porty zmienić - może będzie lepiej. Mi się kończy umowa w styczniu i chyba jednak zmienię na coś na linii TP - ale jeszcze zobaczę co mi zaproponują MM. Chociaż jako stały klient prawie od początku ich działalności tutaj na zbyt wiele liczyć nie mogę :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zamościu też przyspieszenia brak. Torrenty - zależy od dnia, generalnie w weekend beznadziejnie, w dni powszednie trochę lepiej, czasem pobiera nawet z maks. prędkością. Spróbuję jeszcze porty zmienić - może będzie lepiej. Mi się kończy umowa w styczniu i chyba jednak zmienię na coś na linii TP - ale jeszcze zobaczę co mi zaproponują MM. Chociaż jako stały klient prawie od początku ich działalności tutaj na zbyt wiele liczyć nie mogę :/.

Co Wy chcecie od MM?

Z Rapida mam 600-780kbit/s przy necie 6mega

No i proszę to

Test.bmp

Test2.bmp

test3.bmp

Edytowane przez zawijas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem. Od paru dni mam duze pingi do wiekszosci zagranicznych serwerow. Do tego net gubi mase pakietow (po pingu do wp gubi okolo 10%, do zagranicznych serwerow wiecej). Jest to dosc uciazliwe, szczegolnie warpy na ventrilo lub ts :xD

 

Probowalem ustawiac samemu MTU, lecz nawet przy 1300 czasem sie wywala. Da sie jakos to zalatwic 'po mojej stronie' czy raczej wina kochanego providera? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzis na infolinie i kobieta powiedziala, ze maja problemy z laczem. Nie pamietam, czy jest to problem ich infrastruORT: ORT: ktury, czy polaczenia brzegowego routera z netem, ze tak to pokracznie napisze ;) Jakkolwiek zmagaja sie z jakims problemem...

 

xacti: Jesli jestes podpiety do serwera olsztynskiego to rowniez jak ja i wielu innych uzytkownikow około niedzieli powinnismy miec juz problem lichego netu z glowy. Z tego co zrozumialem przycinanie p2p jest umyslne z powodu wspomnianej awarii jakiegos wezla.

 

Ciekawi mnie, czy definitywnie rozwiaza problemy i czy nocne przyspieszenie internetu pozostanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy sie cieszyc Twoim szczesciem? Mi nie podoba sie przycinanie pasma do predkosci nizszych niz w umowie. Chodzi oczywiscie o p2p. To troche nieladne z ich strony. Poza tym jest ok.

Ale w żadnej sieci umowa nie określa minimalnego transferu tylko maksymalny i tu jest pies zakopany.

Teraz mam 6m ale jak spadnie mi do 64kbit to już jest mój problem , nikt mi nie powiedział ( a już wogóle nie dał na piśmie) że będę miał minimum 3mbit :oops:

Jak kiedyś interweniowałem w MM w sprawie słabego transferu to mi powiedzieli (po pomiarach) że do ich serwera mam 6m :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie takie przymulanie neta od 2 dni ?

Dziś to już masakra :/

Download: 144 kbps (18 KB/s)

Upload: 188 kbps (23.5 KB/s)

Data: 20.11.2008, 20:6:55

 

Zmieniłem dnsy na te se strony open dns i strony troszkę lepiej się otwierają no ale dl ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enjama: Zrob restart modemu? Guziol z tylu, albo po prostu odlaczyc na chwile...

Dzieki za odp ale to nic nie daje ... problemy zapewne u nich lagi na ircu mam ponad 200 ms gdy net dziala ok jest max 4ms :razz:

Dzwonić nie ma sensu bo i tak oleją sprawę ....

Jest po 23 a tutaj prawie zadnej poprawy

Trzeba czekać na lepsze czasy ;)

 

Ps.Kompa mam czystego pod względem wirusów ewidentna wina MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enjama: Zapomnialem, ze dyskutujemy o multimedii ;)

 

http://192.168.100.1

oraz

http://forum.mediaswiat.pl/printview.php?t=1468&start=15

 

Przyda sie niejednemu ;) Oczywiscie chodzi o diagnoze polaczenia. Dzieki tym informacjom mozna wykluczyc lacznosc z ich serwerem..

 

Powodzenia ;)

 

Co do pingow. Jak to mozliwe, ze masz tak niskie? U mnie najnizsze to prawie 30milisekundowe. Oczywiscie przy nieobciazonym laczu. Co prawda gram bardzo malo, ale jak znow podniece sie jakas gra to bede sie denerwowal ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3151130[/snapback]

Nie wiem jak u Was, ale u mnie wszystko wróciło do normy, torrenty znowu smigają z maksymalną przepustowością łącza :)
Hmmm. Mi śmigały nawet wtedy, kiedy kumple z okolicy narzekali na transfery (bo niby coś robili na serwie). :blink:

Jedyną dziurę czuć między 18 a 20, wtedy torrenty otwarte stoją, a rapidy itd zrywają połączenie. No ale wtedy ludzie wracają z pracy i sprawdzają natasze-klasę, więc jakoś to rozumiem :lol2:

 

A teraz:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Więc idzie przeżyć B-)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...